Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 10:48


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 sie 2017, o 17:32 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lip 2016
Posty: 40
Pomógł: 0

Witam
Zakupiłem moduł bluetooth BTM222 Atnela. W trakcie zabawy zorientowałem się że brakuje mi w nim pewnej funkcjonalności a mianowicie przechowania kilku adresów MAC w pamięci modułu tak aby mógł on się automatycznie łączyć z pewnymi urządzeniami bluetooth których adresy zostały zapisane w jego pamięci. Oczywiście jest to możliwe w przypadku jednego adresu MAC przy pomocy komendy ATD. Oczywiście mógłbym programować BTM222 komendami AT przez mikrokontroler który najpierw wydałby rozkaz wyszukania okolicznych urządzeń a następnie połączył się z pierwszym dostępnym ze swojej listy adresów - coś na zasadzie najpierw wyszukania przez ATF a później połączenia się przez ATA z urządzeniem (od A0 do A8) pod warunkiem że jego adres jest tym konkretnym, zapisanym w mikrokontrolerze. Haczyk polega na tym, że polecenie ATF wykonuje się długo, a chciałbym aby to błyskawicznie działało jak za pomocą polecenie ATD. Czy można to jakoś programowo obejść? A może są jakieś inne moduły które mogą przechowywać więcej adresów MAC?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 sie 2017, o 06:50 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lip 2016
Posty: 40
Pomógł: 0

Ktoś pomoże?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 sie 2017, o 07:10 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Pominę już sam fakt, że w żadnych urządzeniach (modułach BT) nie ma takiej opcji to nie za bardzo nawet rozumiem skąd taki pomysł ?

Toż przecież nawet gdyby założyć, że rzekomo taka opcja by była i załóżmy że w jakiś cudowny sposób jakiś producent modułu dorobiłby takie zapamiętywanie to co by to rozwiązało? I tak trzeba byłoby wysyłać komendy AT żeby moduł mógł pobrać z pamięci takie adresy, analizować który się podłączył czy nie itd itp

sorki ale przy tak prostym module to kompletny nonsens a tym bardziej, że

są to moduły przygotowane do pracy w trybie SLAVE a nie master. I w 99% przypadków wykorzystuje się je właśnie w slave

sama procedura wyszukiwania innych modułów w otoczeniu sieciowym BT musi trwać długo ;) jak ty sobie to inaczej wyobrażasz ... poza tym standard

podsumowując, skoro i tak trzeba byłoby używać komend AT to oznacza, że i tak trzeba by było np chociażby jakiegoś procka używać - a skoro tak to znowu ... po jaki gwint moduł ma zapamiętywać coś tam - jakieś adresy, skoro dla procka to pestka i można to spokojnie w procku zrobić

----------------------

pomijam już fakt, że moduły BTM-222 to małe gotowe zamknięte wersje modułów OEM bez możliwości pisania własnego softu na nie - ale .... gdy były one jeszcze w sprzedaży rok temu i wcześniej to firmy mogły wykupić za ok $4000 środowisko SDK do ich programowania i pisać własny stos BT w procku który jest na pokładzie. Był tylko mały szkopuł, żeby komuś sprzedali SDK za te $4000 to firma musiała zakupić do własnej personalizacji minimum 10-15 tys takich modułów

no i na koniec - modułów BTM-222 nie ma już w sprzedaży i nie będzie - i nie mówię tu o naszej firmie tylko o świecie, bo producent Rayson zakończył ich produkcję raz na zawsze. Więc na dzień dzisiejszy to już nawet nie zakupisz SDK za $4000 nawet gdybyś nie wiem jak chciał.

- jednak jeszcze jedno - w 99,999% moduły BT i komunikację BT można zastąpić WIFI i na dodatek mieć po stokroć większe możliwości w tym łączność wiele do wielu zamiast 1:1 jak w BT

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sie 2017, o 09:42 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lip 2016
Posty: 40
Pomógł: 0

To jeszcze raz pytanie do autora płytki tylko że z innej beczki ale dotyczące BTM222 Atnel.
To puste wyprowadzenie między pinami GND a VCC jest z czymś zwarte na płytce? Mógłbym np. przylutować sobie jeden koniec przewodzika do pinu PIO(7) ,który jest połączony z niebieską diodą connect na płytce, a drugi koniec do tego pustego pola lutowniczego a następnie wyprowadzić z niego pin i nic się nie popsuje?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sie 2017, o 10:07 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

zdaje się, że jest puste bo to stanowi tylko klucz. Sprawdź sobie miernikiem czy nie jest zwarte do GND - ale chyba nie

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO