Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 20:50


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 paź 2017, o 22:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2013
Posty: 167
Pomógł: 0

Witam. Panie i Panowie czy mógłby ktoś polecić mi jakąś pozycję książkową na temat Delphi? Kurs Pana Mirka na YT jest świetny, ale że tak powiem jeśli potrzebuje wykonać jakąś inną rzecz niż omawiana to zwyczajnie mi brakuje wiedzy, dlatego przydałaby mi się jakaś dobra książka przedstawiająca co się z czym je ot np. co oznaczają parametry w procedurach i jakie można wstawić żeby uzyskać określony efekt.

Tego akurat potrzebowałem ostatnio do napisania procedury ograniczającej znaki w polu edit. Myślałem, że zastosują sobie tutaj tą fajną klasę TAction omawianą przez Pana Mirka ostatnio, ale pola edit nie mają w "Properties" pola "Action".

Więc koniec końców napisałem tą procedurkę z wykorzystaniem rzutowania "Sender as TEdit", ale to po sporych poszukiwaniach w internetach (PS. ciężko było się dogadać z wujkiem google czego mi potrzeba :D )

PS. Ogólnie z tego co widzę ostatnimi laty chyba nic nowego "po naszemu" o delphi nie wyszło :/



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2017, o 14:08 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 paź 2017
Posty: 17
Pomógł: 4

Ja osobiście w Delphi nie piszę, ale mój znajomy owszem i bardzo sobie chwali książki pana Adama Boducha. Więc może poszukaj jakiejś pozycji odpowiedniej dla siebie, z tego co widziałem w internetach to sporo tego napisał :)



Ostatnio edytowano 8 lis 2017, o 07:02 przez PlusMinus, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2017, o 16:29 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2014
Posty: 357
Lokalizacja: stolyca pyrlandii :)
Pomógł: 18

Ja korzystałem z książki (tyle że ja mam 2 wydanie):
https://helion.pl/ksiazki/aplikacje-w-delphi-przyklady-wydanie-iii-teresa-pamula,apdel3.htm#format/d

Jak dla mnie jest ona napisana przyjemnym, prostym językiem ze sporą ilością przykładów i dość dokładnym omówieniem poszczególnych elementów.

A odnośnie autora o którym wspominał mój przedmówca:
https://4programmers.net/Delphi



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 paź 2017, o 06:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Popatrz też na materiały związane z C++ Builderem - spokojnie Cię naprowadzą - link



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO