Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 10:11


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 maja 2016, o 10:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2014
Posty: 28
Lokalizacja: Wałcz
Pomógł: 1

Eclipse Gadget – udało mi się zepsuć dostęp do Workspace. Jak przywrócić ścieżkę?

Od jakiegoś czasu chciałem zmienić kolory w Eclipsie, no i zamiast zmienić kolory samodzielnie
to poszedłem na skróty i zmieniłem wszystko za pomocą plików preferencji z paczki: „atnel_eclipse_colors.rar”.
Najpierw zaimportowałem do eclipsa „___A_to_kolory_mirka.epf”,
a później jeszcze dla sprawdzenia „___MK_DEFAULT.epf”.
Chyba to był błąd, bo przecież to był dość stary plik z 2012 roku i pod starszego Eclipse.
W Marsie pewnie jest inaczej no i teraz mam kłopot. Tak myślę, że to po tym,
ponieważ nic innego nie zmieniałem i nie instalowałem. Efekt jest taki, że „EclipseGadget”
nie widzi ścieżki do workspace.
Może to pytanie do Mirka, ale może ktoś z Was rozwiązywał podobny problem.
Przejrzałem forum http://forum.atnel.pl/topic8335.html?hilit=eclipsegadget
i pozostałe, gdzie gadget się pojawił, ale może coś przeoczyłem. Siedzę nad tym trzeci dzień.
Gadget ma zaszytą ścieżkę środowiskową do tego pliku:
„˙˙˙˙R .metadata\.plugins\org.eclipse.core.runtime\.settings\org.eclipse.ui.editors.prefs”,
stąd myślę, że gdzieś skasowała się informacja pośrednia dla Gadgeta skąd on ma się dowiedzieć gdzie jest workspace.
Programy mam zainstalowane zgodnie ze wskazówkami i do dej pory działały bez zarzutu.
C:\EclipseGadget\
C:\ECLIPSE_MARS\
C:\workspace_mars\

Komunikat z EclipseGadget:

wait for eclipse ...
gdy spróbuję nacisnąć przycisk [Quick configure workspace] otrzymuję komunikat:
[Cannot open file
"c:\.metadata\.plugins\org.eclipse.core.runtime\.settings\org.eclipse.ui.editors.prefs".
System nie może odnaleźć określonej ścieżki.
]
Obrazek

U mnie “org.eclipse.ui.editors.prefs” jest umiejscowiony:
C:\workspace_mars\.metadata\.plugins\org.eclipse.core.runtime\.settings\org.eclipse.ui.editors.prefs

Jak to można naprawić?

W trakcie programowania zaczął się pojawiać avrdude-WRITE progres i to jest nowe, wcześniej nie zauważyłem tego okienka. Nawet przydatne.
Obrazek
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 maja 2016, o 11:10 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Po raz milion-pierwszy (ale trudno, co tam) ... powiem

(bo rozpisałeś się jak nie wiem co) ....

Co za kurczę problem założyć w Eclipse nowy workspace i zaimportować z niego za jednym razem wszystkie projekty z uszkodzonego ? No na prawdę ciężko mi zrozumieć dlaczego wszyscy początkujący tak unikają tej mega prostej i SUPER działającej opcji IMPORTU ... za pomocą której można mieć w kilka sekund naprawiony każdy workspace albo przeportowany np ze starego eclipsa do nowego

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 maja 2016, o 11:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2014
Posty: 28
Lokalizacja: Wałcz
Pomógł: 1

mirekk36 napisał(a):
Po raz milion-pierwszy (ale trudno, co tam) ... powiem

(bo rozpisałeś się jak nie wiem co) ....

Co za kurczę problem założyć w Eclipse nowy workspace i zaimportować z niego za jednym razem wszystkie projekty z uszkodzonego ? No na prawdę ciężko mi zrozumieć dlaczego wszyscy początkujący tak unikają tej mega prostej i SUPER działającej opcji IMPORTU ... za pomocą której można mieć w kilka sekund naprawiony każdy workspace albo przeportowany np ze starego eclipsa do nowego


Przepraszam Mirku, ale nie dopisałem o tym, że to już zrobiłem.
Zrobiłem już tak, to znaczy utworzyłem nowy workspace, zaimportowałem do niego za jednym razem wszystkie projekty itd.
Tak myślałem, że mi o tym przypomnisz. Wiele razy to pokazywałeś jak to zrobić, ale właśnie ostatnie trzy dni to było najpierw import.
Później zostawiłem na boku stary Eclipse_Mars - Zrobiłem nową instalację Eclipse i zaimportowałem do niego projekty. I wszystko działa w Eclipsie - tym nowym. Natomiast niestety nie chce mi ruszyć EclipseGadget.
Zaręczam Ci, że import mi działa i wszystkie projekty działają, kompilują się i programują poprawnie. Jedyne, co nie chce mi ruszyć to ten Gadget. I tu mam problem. Gdyby s zerknął na printscreen Gadgetu.
Ciągle pokazuje mi ścieżkę do Workspace "C:\" ale nie chce za nic do niego wejść i nie chce mi pokazywać pamięci kontrolera ani kompilowanego projektu, i tu właśnie mam problem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 maja 2016, o 11:49 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

jsmos napisał(a):
Ciągle pokazuje mi ścieżkę do Workspace "C:\" ale nie chce za nic do niego wejść i nie chce mi pokazywać pamięci kontrolera ani kompilowanego projektu, i tu właśnie mam problem.

Bo prawdopodobnie:

1. albo masz odpalone dwa procesy eclipse.exe w systemie
2. albo zmieniłeś sobie nazwę eclipse.exe na jakąś własną nazwę i wtedy nigdy nic się nie wykryje w gadżecie

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 maja 2016, o 12:03 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2014
Posty: 28
Lokalizacja: Wałcz
Pomógł: 1

mirekk36 napisał(a):
Bo prawdopodobnie:

1. albo masz odpalone dwa procesy eclipse.exe w systemie
2. albo zmieniłeś sobie nazwę eclipse.exe na jakąś własną nazwę i wtedy nigdy nic się nie wykryje w gadżecie


No właśnie, problem w tym, że nie. Menadżer zadań - wszystkie procesy - tylko jedno zadanie.
eclipse pod czystą nazwą.
Workspace także sprawdziłem z nazwą czystą i tą workspace_mars.
Gadget żąda dostępu do c:\.metadata\ a katalog .metadata jest wewnątrz workspace.
Za pioruna nie mogę znaleźć skąd on powinien się dowiedzeć o tej ścieżce c:\workspace dla katalogu .metadata



Ostatnio edytowano 13 maja 2016, o 22:48 przez jsmos, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 maja 2016, o 12:50 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

lepiej pokaż może w jakim folderze masz eclipse i w jakim workspace

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 maja 2016, o 13:03 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2014
Posty: 28
Lokalizacja: Wałcz
Pomógł: 1

mirekk36 napisał(a):
lepiej pokaż może w jakim folderze masz eclipse i w jakim workspace


w pierwszym poście napisałem

C:\EclipseGadget\EclipseGadget.exe
C:\ECLIPSE_MARS\eclipse.exe
C:\workspace_mars\ ....

ale zrobiłem także workspace czysty jako
C:\workspace\

Wszystko działa oprócz Gadgetu.
Ale do momentu zainstalowania tych preferencji też działał.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 maja 2016, o 15:30 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No problem wydaje się być rozwiązany: post160544.html#p160544

dobrze by było żeby kolega autor wątku potwierdził po kilku testach

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 maja 2016, o 15:37 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2014
Posty: 28
Lokalizacja: Wałcz
Pomógł: 1

Dzięki Mirkowi Eclipse Gadget dział niezawodnie.

Przyczyną nie były preferencje, które wgrałem. To dobra informacja.
Jeszcze nie wiem co, ale musiałem przy okazji (i równolegle) wyłączyć jakieś 32 bitowe usługi systemu.
Być może ma to związek z którymś z procesów "svchost", bo któregoś dnia w kwietniu, zatłukłem
i zablokowałem jeden z nich, gdy bardzo obciążał system - no ale nie jestem pewien.
Wiadomo, Win7 jest już nieco przestarzały a automat ciągle próbuje połączyć się z systemem Update
i wtedy jest mnóstwo procesów w tle. Windows przestał się mulić, ale może skutek uboczny to ten zepsuty Gadget.
Wielkie dzięki, bo musiałbym instalować Windę od nowa.
Pozdrawiam
Obrazek
Oczywiście potwierdzam, że problem rozwiązany i jak zasugerował Mirek po kilku dniach dopiszę info.
Dziękuję.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO