Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 19:36


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 wrz 2013, o 22:03 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011
Posty: 702
Lokalizacja: Zielona Góra
Pomógł: 75

A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój słownik do Eclipse'a mają...

Pobieramy słownik z http://sjp.pl/slownik/growy/, wszak jest to słownik do gier, ale 2,7 mln wyrazów powinno wystarczyć ;), poza tym zawsze w wolnej chwili można sobie dopisać brakujące ;) zamiast z nudów wałęsać się po lochach i podkradać piguły ;)

Jak mamy już rozpakowany słownik na dysku, to odpalamy Eclipse i przechodzimy do Window -> Preferences -> General -> Editors –> Text Editors -> Spelling i w części Dictionaries w polu User defined dictionary: wyszykujemy i wskazujemy nasz plik słownika czyli slowa-win.txt, w polu Encoding: zaznaczamy lub pozostawiamy zaznaczoną opcję Default (Cp1250), następnie włączamy (jeśli ją wcześniej wyłączyliśmy) opcję Eable spell checking, a następnie Apply & OK i już możemy się cieszyć w Eclipse sprawdzaniem polskiej pisowni. Powinno to mniej więcej wyglądać tak jak poniżej...

Obrazek

_________________
pozdrawiam
phill2k



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 wrz 2013, o 22:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2011
Posty: 39
Lokalizacja: Łódź
Pomógł: 0

Po uruchomieniu słownika nie zauważyłeś spowolnienia pracy w Eclipse? Pytam bo txt z taką ilością słów to niezły ciężar dla procesora.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 wrz 2013, o 23:25 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

To się nazywa "nudzenie się" ;)

phill2k - jak zwykle fajny kawałek roboty ;)

Beens napisał(a):
Pytam bo txt z taką ilością słów to niezły ciężar dla procesora


ja tak sobie myślę, że może dla naszych AVR'ków to pewnie byłby to problem ale dla potworów wielordzeniowych w PC'ice to chyba pestka ... jutro sam przetestuję ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 wrz 2013, o 02:46 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2012
Posty: 595
Lokalizacja: Jaworzno
Pomógł: 39

Sprawdziłem właśnie i wygląda na to że słownik ładnie działa, ale przy okazji sprawdzania pl-literek zauważyłem że z polskich liter nie mogę wpisać litery- małe"ś" (duże wchodzi). Szczerze mówiąc nie wiem czy mi to kiedykolwiek działało :-/
P.S. Eclipse Indigo . Instalacja i konfiguracja wg Mirkowego poradnika. Jeszcze sprawdzę jak to wygląda w Eclipse Kepler.
Podziękowania dla kolegi phill2k :-)

_________________
Pozdrawiam
PP



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 wrz 2013, o 05:30 

Pomógł: 0

A to ciekawe zrobiłem tak samo i u mnie słownik jest ignorowany dalej słowa są podkreślane i ewentualnie proponowana zmiana na angielskie lub dodawanie do słownika - eclipse kepler.

-- 5 minutach --

Sprawa się wyjaśniła, w edycji eclipse kepler jest jeszcze jedna opcja do zmiany" u góry jest "Select spelling engine to use:" trzeba zmienić domyślne "default spelling engine" na "C/C++ spelling engine"



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 wrz 2013, o 06:19 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2011
Posty: 92
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 2

Piotrek_P napisał(a):
Sprawdziłem właśnie i wygląda na to że słownik ładnie działa, ale przy okazji sprawdzania pl-literek zauważyłem że z polskich liter nie mogę wpisać litery- małe"ś" (duże wchodzi). Szczerze mówiąc nie wiem czy mi to kiedykolwiek działało :-/


W eclipse Alt+s to jest jakiś skrót i dlatego nie działa Ci "ś". W Preferencjach w wyszukiwarce wpisz Keys i w tej zakładce masz wszystkie skróty. Możesz sobie usunąć Alt+s i już będziesz miał polskie ogonki ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 wrz 2013, o 07:34 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011
Posty: 702
Lokalizacja: Zielona Góra
Pomógł: 75

Beens napisał(a):
Po uruchomieniu słownika nie zauważyłeś spowolnienia pracy w Eclipse? Pytam bo txt z taką ilością słów to niezły ciężar dla procesora.

Najsłabsza maszyna na której mam zainstalowany Eclipse z tym słownikiem to jedno-rdzeniowy Athlon XP2400 napędzany zegarem 2.0MHz, RAM 750MB, FSB133 i hula bez problemów, bez zauważalnego spowolnienia.

_________________
pozdrawiam
phill2k



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO