Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 23:03


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 maja 2017, o 20:22 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 20 sty 2014
Posty: 19
Lokalizacja: Kalisz<>Sieradz
Pomógł: 0

Proszę szanownych kolegów o pomoc. Pokrótce opiszę problem:
Zakupiłem jakiś czas temu moduł oświetlenia mojego samolotu od pewnego kolegi z innego forum. Przeraziła mnie ilość przewodów do jego podłączenia, więc zbudowałem swoją wersję tegoż modułu wraz z płytką dystrybucji zasilania, która zminimalizowała mi ilość przewodów w modelu. Całość oparta jest o Arduino Nano. Oprogramowanie, to zlepek różnych fragmentów programów znalezionych w sieci dostosowanych do moich potrzeb plus pomoc kolegi z forum pfmrc.eu plus moja skromna wiedza.

Obrazek



Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


W kodzie podane tylko istotne fragmenty - resztę na tę chwilę wyciąłem.

Krótki opis:
Na podstawie wartości PWM odczytywanych z odbiornika RC samolotu (FRSky L9R) Arduino Nano załącza odpowiednie światła w samolocie. Na kanale 9 (CH9) mam przełącznik trójpozycyjny 1- światła wyłączone /2 - włączone światła nawigacyjne / 3 - włączone wszystkie światła.
Kanał 3 (CH3) steruje silnikiem i Arduino w momencie uruchomienia silnika włącza światła beacon (Arduino odczytuje wartość PWM z odbiornika na kanale 3). I to działa prawidłowo.
Na kanale 6 (CH6) załączane są klapy na skrzydłach i jednocześnie włączają się światła lądowania na podstawie odczytanej wartości PWM tegoż kanału. Niestety Arduino błędnie odczytuje wartość PWM na kanale 6 (odczytuje wartość 0).
Klapy sterowane są dwoma serwomechanizmami. Jeśli odłączę serwomechanizmy, to arduino poprawnie odczytuje PWM z tego kanału. Jeśli odłączę jeden serwomechanizm, to wartość PWM jest zaniżona o 200-250us (mimo, że klapa działa dobrze).

Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć mi, dlaczego tak się dzieje ?

_________________
Jeszcze zielony... ale może kiedyś....



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO