Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 12:38


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 sie 2017, o 17:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2014
Posty: 47
Pomógł: 0

Witam, próbuję od jakiegoś czasu zmajstrować urządzenie HID "ogólnego przeznaczenia", czyli wykorzystujące własne raporty. Udało mi się jakoś pozlepiać poradniki i biblioteki z Cube, procek zameldował się w windowsie jak trzeba. No i od razu mamy problem :(. STM ma wysyłać co sekundę napis "Hello world!", a dane , które odbierze pakować do bufora, żebym mógł je podejrzeć. Tylko, że nie działa ani jedno, ani drugie. Tzn nadawanie STM->PC niby działa, Message Analyzer znajduje transmisję, ale nie mogę jej nijak odebrać po stronie PC. Aplikacja demo od hidapi nic nie pokazuje, przerobione demo od Atmela również nic. Obie poprawnie wykrywają urządzenie i się łączą. Próba wysłanie czegokolwiek z PC kończy się błędem, różnym w zależności od apki. INVAILD_PARAMETER albo zły bufor w hidapi, w atmelu nie pamiętam, ale to chyba był error 27(zwracany przez GetLastError()). Nie wiem, czy problem leży po stronie PC czy w procku, więc daję temat tutaj, bo w końcu używam ARM'a. W załączniku projekt z eclipsa, zapewne czegoś nie dodałem albo nie wywołałem jakiejś funkcji, a do przeglądu wielu plików nie będę dawał kodu wprost tu, bo czegoś bym zapomniał, albo bym stwierdził, że nie ważne a to tam by był problem.

Obywatele poprawka: udało mi się odpalić komunikację PC->STM, w drugą stronę nadal lipa.


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO