Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 10:41


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 sty 2017, o 13:24 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2014
Posty: 1079
Pomógł: 73

Witam,
potrzebuje wygenerować plik z rozszerzeniem *.lst w programie System Workbench for STM32. W eclipse podczas programowania AVR-ów plik jest generowany automatycznie i nie trzeba tego nigdzie ustawiać. W System Workbench for STM32 nie ma tego pliku.... Wiecie może jak go powołać do życia? :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 sty 2017, o 11:49 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 20 sie 2015
Posty: 11
Pomógł: 0

Osobiście nie korzystam z Workbencha, ale może naprowadzę cię mniej-wiecej jak to jest w TrueStudio.
Otóż plik wynikowy asemblera jest z rozszerzeniem *.list i znajduje sie w folderze Debug. Ponadto w bebuggerze mamy możliwość "instruction stepping mode" gdzie pojawia się własnie ten plik i możemy bebuggować nie po linijce kody C a po instrucji asm



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 sty 2017, o 19:29 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2014
Posty: 195
Pomógł: 44

Witam.
Kolego Jarecki, próbowałem zmusić System Workbench for STM32 do generowania pliku .lss, niestety bez powodzenia, bo nawet jeśli odpowiednio zmodyfikuje się plik makefile, to środowisko przed kompilacją nadpisuje tenże plik. Jest to jeden z powodów, dla których ja już po raz 3 podchodzę do System Workbench for STM32 i niestety z żalem wracam do swojego makefile i "gołego" eclipse. Z niecierpliwością czekam na chwilę, gdy któreś z tych "cudownych" środowisk stanie się dla mnie używalne..
P.S. Wygenerowanie pliku .lss to w makeflile 1 linia. Wiem, że mój post to może trochę OT, ale moja rada jest taka: albo nauczysz się żyć z ograniczeniami środowiska, albo ( do czego gorąco namawiam ), napiszesz swojego makefile i będziesz robił, to co chcesz, a nie to co środowisko robi "za Ciebie".

Pozdrawiam, QuadMan.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 sty 2017, o 22:03 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 gru 2013
Posty: 296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 47

Nie jest tak źle z ograniczeniami, wystarczy dodać jedną linijkę do SW:

Project- Properties- C/C++Build- Settings- Build Steps- Post-build steps Command:(dopisać do istniejącego wpisu:)
arm-none-eabi-objdump -D -S "${BuildArtifactFileBaseName}.elf">"${BuildArtifactFileBaseName}.lst"
(oczywiście w jednej linii)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO