Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 07:24


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 sie 2017, o 23:47 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 20 sty 2017
Posty: 13
Lokalizacja: Southampton
Pomógł: 0

Witam mam prosne czy moglby ktos pomoz mi jak to wyswietlic na lcd lub co musze mniej wiecej zrobic. Probowałem według BB lub sugerujac sie na podstawie innych programow ale nic mi nie wychodzi dodam tylko że jestem calkiem poczatkujacym i nie miałem nigdy doczynienia z żadnym jezykiem poza arduino ale tam to było na zasadzie prob i bledów kopiój wklej wiec postanowilem zaczac uczyc sie programowania jak na razie jestem przy miganiu diodą i klawiszach a do wskaznikow itd...to przedemna jeszcze daleka droga dodam jeszcze tylko ze przeczytalem BB 2 razy i cos tam juz po mału zaczyna mi świtac. Boblioteke znalazlem w internecie i nie wiem czymu zjakiegos powodu ona mi najbardziej odpowiada.
Z góry dziekuje za jakies wskazowki jak to zrobic.
Pozdrawiam.

A i od razu przepraszam moderatorow jak coś powstawiałem nie tak, to mój pierwszy raz.[/quote]



Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.




Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Ostatnio edytowano 8 sie 2017, o 19:29 przez G_Hades, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 sie 2017, o 13:32 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012
Posty: 283
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 17

Cytuj:
...Boblioteke znalazlem w internecie i nie wiem czymu zjakiegos powodu ona mi najbardziej odpowiada.

.
.
.
A i od razu przepraszam moderatorow jak coś powstawiałem nie tak, to mój pierwszy raz.


Pierwszy raz nie musi od razy być ... spalony - zależy jak do tematu podejdziesz :lol:

A na poważnie, to gdybyś przeszukał nasze forum , to znalazłbyś post kolegi danielos, który odwalił kawał dobrej roboty i udostępnił bibliotekę do obsługi czujnika o którym piszesz:
http://forum.atnel.pl/topic16650.html?hilit=dht22

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sie 2017, o 01:35 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 20 sty 2017
Posty: 13
Lokalizacja: Southampton
Pomógł: 0

Witam. Widziałem ten post jak i wszystkie inne na naszym forum dotyczace DHT11/22 jak i pare poza forum tylko ze ona jest na uarta a ja potrzebuje to na lcd (ale nie szkodzi wczoraj znalazlem jak zamienic uart init na lcd init wiec na pewno wroce do niej. Ja bardziej probowałem cos stworzyc z postu avrfun topic14412.html bo korzystał z tej samej biblioteki co ja pewnie pobrał z tej samej strony ale nic mi nie wychodziło nawet zaczołem podejrzewac ze dht22 jest juz walniety ale podłaczyłem pod arduino i wszystko pieknie działało. A wracajac do mojego postu nie chodzi mi o to żeby mi ktoś napisał i dał gotowy kod bo nie po to zakupiłem książki zestaw i inne gadżety żeby lecieć na gotowce tylko sie na uczyć czegość. Wiec jak by ktoś mógł dac mi jakieś wskazówki czy instrukcie co mam mniejwiecej robic i od czego zaczać byłbym bardzo wdzieczny jeśli nie bedę próbował dalej sam może kiedyś sie uda.
A jeszcze jedno czy to normalne im wiecej sie uczę i nabywam wiedzy tym mniej wiem i rozumiem?

Pozdrowienia dla wszystkich na forum.
Damian
-------------------------------------------------
Jedyne co wiem na pewno to to że nie wiem wszystkiego.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sie 2017, o 07:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lis 2015
Posty: 1448
Lokalizacja: okolice Warszawa
Pomógł: 149

Witam,
G_Hades napisał(a):
A jeszcze jedno czy to normalne im wiecej sie uczę i nabywam wiedzy tym mniej wiem i rozumiem?

Chyba to nie tak. :)
W moim przypadku:
Im więcej wiem, tym bardziej jestem świadomy tego jak mało wiem.
Może masz podobnie. ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO