Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 18 kwi 2024, o 01:45


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 kwi 2017, o 19:42 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 maja 2014
Posty: 75
Pomógł: 0

Chciałbym poprosić Was o wskazówki odnośnie parsowania danych z modułu wifi232 po wysłaniu komendy AT+WSCAN.
Obrazek

Na podstawie funkcji z poradnika zrobiłem funkcję parsującą stringa pomiędzy
liczbą (nr kanału) oraz przecinkiem, który jest zaraz po nazwie sieci. Niestety nie wiem co robię źle, ale przecinek po nazwie sieci wyświetla się zawsze, a i czasami dodatkowo do tablicy zapisują się jakieś strzępy np."AES", "TKIPAES"
Obrazek
Mimo iż ostatni element stringa czyli ten przecinek zeruję.
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

ssidbuf[ssid_index][str_end] na pewno jest przecinkiem, bo sprawdziłem wyświetlając na LCD

Poniżej funkcja str_parse_ssid:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


oraz wywołanie w main:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Bardzo proszę o pomoc / wskazówki co jest nie tak z tą funkcją parsującą. Czy w ogóle zapis sieci do tablicy dwuwymiarowej to dobry pomysł. A może ktoś z Was rozwiązał już kwestie łączenia się z dowolną siecią z poziomu użytkownika?
Wielkie dzięki za pomoc i pomysły!!!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 kwi 2017, o 20:10 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

jacky_cy napisał(a):
Czy w ogóle zapis sieci do tablicy dwuwymiarowej to dobry pomysł.

Tablice wielowymiarowe to najczęściej nietrafiony pomysł - szczególnie, że w języku C mamy do dyspozycji struktury i można ładnie przygotować definicję struktury a później zrobić tablicę struktur - i zero potrzeby jakichś tablic wielowymiarowych ... z tego bym z marszu zrezygnował

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

druga sprawa po co zapisywać takie mega nadmiarowe dane stringowe do tablic/struktur? toż jak będzie w okolicy nagle 58 wykrytych sieci to się może nawet ci RAM chlasnąć ...

toż można sobie ładnie przygotować typami wyliczeniowymi enum definicje takich danych jak AES, TKIP, AES/TKIP, i tym podobne i do struktury zapisywać jedynie liczbowy typ wyliczeniowy. A co najwyżej nazwę sieci i hasło jako string. Później z typu wyliczeniowego łatwo odtworzyć takie stringi

------------------------ [ Dodano po: 3 minutach ]

to tak na gorąco co mi przychodzi do głowy i co mogę podpowiedzieć bo nie mam nawet jak teraz takiego kodu sprawdzać


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO