Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 13:29


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 mar 2017, o 06:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2017
Posty: 48
Pomógł: 4

Cześć

Projektuję płytkę z mikrokontrolerem AVR i zapragnąłem rozdzielić masy analogową i cyfrową.Z tego co wiem muszą się one łączyć później w 1 miejscu przy źródle zasilania.Obszarem masy analogowej chciałbym objąć część płytki obok przetwornika. Akurat część analogowa znajduje się na środku płytki.Sygnały z pinów ADC,AVCC,AREF są prowadzone na warstwie top, a na warstwie bottom dałem ekran masy.

Moje pytanie:
Wiadomo, że tworząc poligon masy cyfrowej na bottom, nie będę najeżdżał nim na masę analogową.Ale co w przypadku warstwy top? Czy nad ekranem masy analogowej może znajdować się masa cyfrowa, czy lepiej częśc analogową pozostawić wydzieloną z masą po 1 stronie?

P.S.
Czy mając płytkę 2-stronną zawsze powinno się oblać masą obie strony, mimo że oblanie 1, połączyło już ładnie masy?

Dziękuję i pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 mar 2017, o 08:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2015
Posty: 310
Pomógł: 18

michaeleagle napisał(a):
P.S.
Czy mając płytkę 2-stronną zawsze powinno się oblać masą obie strony, mimo że oblanie 1, połączyło już ładnie masy?

Dziękuję i pozdrawiam

Pozdrawiam i ja ! Ja powiem - możesz ale nie musisz. Rzecz leży w pojęciu masy. Masa, grunt, ekran, erda, ziemia to platforma na której COŚ się dzieje. A gdy platformy nachodzą na siebie, to jest to co najmniej kraksa - zakłócenie odrębności. Prowadzenie zasilania, to odrębny problem. Prąd i tak płynie najkrótszą drogą. A my tylko wykorzystujemy przewodność platformy.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO