Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 16 kwi 2024, o 22:15


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 sty 2017, o 18:48 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 maja 2014
Posty: 61
Pomógł: 1

Witam ponownie.

Na samym początku niech mi któryś z moderatorów forum wyośli. Czy jeżeli mam nowy materiał na temat mojego projektu, to mam zakładać nowy wątek? Czy raczej wrzucić do wcześniej stworzonego już wątku? Jeżeli źle zrobiłem zakładając nowy wątek to serdecznie przepraszam i proszę o przeniesienie do wątku który nazywa się Program do programowania? - Część 2.
Dobra, teraz na temat tego co mam Wam do pokazania. Otóż dzisiaj udało mi się wykodzić całkiem fajną rzecz. A mianowicie mechanizm wizualizacji który już wcześniej co prawda raczkował, ale teraz zaczyna nabierać oczekiwanych kształtów. Miłego oglądania!



Pozdrawiam
Maciek!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 sty 2017, o 21:56 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012
Posty: 283
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 17

Wszystko fajnie, tylko RAZI mnie jedna rzecz - dlaczego mieszasz język polski z angielskim??? Zdecyduj się na jeden, bo teraz to groch z kapustą...

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 sty 2017, o 22:01 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 maja 2014
Posty: 61
Pomógł: 1

Hahaha xD Są i tacy. Wszystkim nie dogodzisz przyjacielu :P
Rozumiem, że chodzi o tytuł filmiku. Zaraz to zmienię i bardzo Cię przepraszam, że Cię uraziłem. Będę pamiętał aby więcej tego nie robić.
Serdecznie Cię pozdrawiam! :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 sty 2017, o 22:17 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012
Posty: 283
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 17

komandos332 napisał(a):
Hahaha xD Są i tacy. Wszystkim nie dogodzisz przyjacielu :P
Rozumiem, że chodzi o tytuł filmiku. Zaraz to zmienię i bardzo Cię przepraszam, że Cię uraziłem. Będę pamiętał aby więcej tego nie robić.
Serdecznie Cię pozdrawiam! :)


Broń Panie - nie uraziłeś mnie, traktuj to jako moje zdanie i tyle. Chodziło mi o sam program - opisy w paskach narzędzi masz po polsku i angielsku - nie powinno się mieszać języków :)

Również Ciebie serdecznie pozdrawiam :)

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 sty 2017, o 15:58 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2014
Posty: 357
Lokalizacja: stolyca pyrlandii :)
Pomógł: 18

Zgadzam się z buz11, interfejs użytkownika powinien być w jednym języku.
Powiem nawet nieco więcej, nie wstydźmy się naszego języka - łatwy nie jest ale jest piękny, bogaty w słownictwo.
Nie mam nic przeciwko obcojęzycznym interfejsom (ale w polskich programach może niech to będzie dodatkowa opcja).

Może wydarzenie trochę nie w temacie, ani na czasie ale bierzmy przykład z mistrza:



Program jednak pierwszorzędny, serdeczne gratki :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 sty 2017, o 16:54 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 maja 2014
Posty: 61
Pomógł: 1

Panowie w pełni się z Wami zgadzam, cały interfejs docelowo ma być w języku Polskim!
Tylko w momencie kiedy tworzę Formatkę, to jej klasę nazywam po Angielsku i cały kod piszę po angielsku
ponieważ wydaje mi się, że jest krótszy. Ten sam sens np. nazw zmiennych, klas, enum, interfejsów po angielsku jest po prostu krótszy przy zachowaniu maksimum informacji o sobie samych
przez co kod jest dla mnie czytelniejszy. Wolę napisać MaximumPressureValue niż MaksymalnaWartoscCisnienia. Polskie znaki jeszcze pogarszają całą sprawę, bo tak napisany kod dla mnie wygląda
nie inaczej, niż źle. Języka polskiego bez ą, ę, ć, ś, ó, ź, ż, ł nie da sie czytac, zgodzicie sie ze mna? ^^
Angielskie nazwy okienek na razie są jakie są do momentu aż tego nie zmienię co oczywiście uczynię zanim komuś przekażę ten program.

Pozdrawiam, Maciek!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO