Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 14:50


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 cze 2014, o 19:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2014
Posty: 330
Lokalizacja: Rybnik
Pomógł: 54

Obrazek
Witam.
Chciałbym Wam zaprezentować urządzenie, które stworzyłem. Jest to TPrinter czyli mała drukarka termiczna na USB. Dla tych, którzy nie wiedzą wyjaśnienie: Drukarka termiczna to drukarka, która drukuje na specjalnym papierze, który zaciemnia się pod wpływem ciepła. Nie potrzeba żadnych tuszy, tonerów, taśm barwiących. Moduły termiczna są popularne używane w kasach fiskalnych, terminalach płatniczych, bankomatach.
Pomysł na budowę takiej drukarki narodził się na początku tego roku. Zacząłem poszukiwać modułu termicznego z starej kasy. Niestety w rozsądnej cenie nic nie znalazłem aż do czasu. Na allegro pojawiła się "Drukarka fiskalna Posnet Thermal'". Wraz z przesyłką zapłaciłem 50zł i co ważne drukarka taka posiada aż dwa moduły termiczne. Jeden drukuje oryginał, drugi kopie. Niestety ten od oryginału ma wypalony jeden piksel i o ile do drukowania tekstu się nadaje, tak już do drukowania grafiki niestety nie .
Kupując ową drukarkę nie wiedziałem jeszcze co tam siedzi, jak działa. Gdy otrzymałem przesyłkę (początek lutego) udało mi się ustalić, że moduły termiczne to FHP 6248C. Jeden piksel ma wymiary 0,125x0,125mm Cała linia to 432 piksele. Moduł taki działa jak bardzo długi rejestr przesuwny. Wprowadzamy dane szeregowo, zatrzaskujemy, drukujemy i następna linia.
Drukarki termiczne mają jednak jedną wadę. Duże zapotrzebowanie na energię. Jeden piksel to 0,33W a więc wypalając wszystkie 432 mamy ponad 140W co przy zasilaniu 24V daje prawie 6A. Linia jednak jest podzielona na dwie części 144 i 288 pikseli, a więc możemy wypalać z mniejszym zapotrzebowaniem na prąd kosztem czasu :) Jednak przy trybie tekstowym raczej nie wypala się wszystkich pikseli w jednej linii.
Tak więc moduł mam, wiem jak działa i co dalej? Przyszedł czas na wybór procesora(ów). Jako, że drukarka miała się komunikować poprzez USB, a w bascomie nie za bardzo to się uda postanowiłem wykorzystać przejściówkę USB-RS232 na procesorze AVR atmega8. Znana jest pewnie wielu z was, pochodzi z strony http://www.recursion.jp/avrcdc/cdc-232.html#usage W kodzie zmieniłem jedynie identyfikator urządzenia, ponieważ pod tym oryginalnym w systemie mam zainstalowane coś innego.
Procesor sterujący modułem termicznym to Atmega328p. Dlaczego nie coś mniejszego? Po pierwsze z powodu ilości portów jakie potrzebowałem, po drugie musiałem obsłużyć kartę SD.
Program na chwile obecną zajmuje zaledwie 9k i jak już wspomniałem napisany jest w bascomie.
Karta SD przechowuje czcionki, a podczas drukowania grafiki służy jako bufor.
Napięcie zasilania to 24V, z tego też względu zastosowałem prosta przetwornicę 24-5V
Schemat prezentuje się następująco:
Obrazek
Drukarka z założenia miała być mała, i wydaje mi się, że udało mi się zrealizować to założenie:
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Niestety nie robiłem zdjęć w trakcie wykonywania urządzenia, jedynie PCB podczas wykonywania:
ObrazekObrazek

Jak już wspomniałem, drukarka taka jest prądożerna. Myślałem jakiś czas z czego by ją tu zasilić? Początkowo miał być transformator toroidalny, ale przy takim napięciu i prądzie problem z stabilizacją. Waga też odegrała tutaj rolę. Postanowiłem i tutaj samemu coś poskładać. Wybór padł na przetwornicę na oklepanym układzie TL494 znanym między innymi z tanich zasilaczy komputerowych. Z resztą strona pierwotna oparta jest właśnie na zasilaczu ATX z pewnymi ulepszeniami. Z zasilacza pochodzi też trafo sterujące, tranzystory i rdzeń trafa głównego. Strona wtórna to już całkowicie moje dzieło.
Może najpierw schemat:
Obrazek
Przetwornica została przeze mnie wyposażona w stabilizację napięcia oraz zabezpieczenie przeciążeniowe i zwarciowe. Zasilacz ma parametry 24V/10A chociaż drukarka nie wymaga aż tak dużego prądu. Kto wie, może przyda się do czegoś jeszcze.
Tutaj już zachowała się większa ilość zdjęć z budowy.
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Zasilacz jest wyposażony w diodę dwukolorową. Zielona oznacza prace urządzenia bez obciążenia, pomarańczowa pracę z obciążeniem a czerwona zwarcie, przeciążenie (napięcie na wyjściu jest odcinane).
ObrazekObrazekObrazek
Radiator na diodach prostowniczych jest troszkę za mały (mało miejsca w obudowie) i przy prawie maksymalnym obciążeniu przy chłodzeniu pasywnym osiąga temperaturę prawie 60stopni
Obrazek

Urządzenie gotowe, zasilanie jest a więc przyszedł czas na oprogramowanie. Program napisany został w Delphi7. Na razie są to dwie osobne aplikacje -dla trybu tekstowego i graficznego. W planach mam połączyć to w jedno.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Drukarka posiada dwa tryby pracy. Jeden to tryb tekstowy gdzie do drukarki wysyłamy tylko wielkość czcionki, nazwę czcionki i tekst do wydrukowania. Dla ostatniej linii jest to jeszcze odpowiednia informacja o wysuwie papieru. Czcionki znajdują się na karcie SD, tworzone są na podstawie czcionek znajdujących się w systemie. Drukarka posiada czujnik braku papieru, podniesienia głowicy. Wyświetlają się również komunikaty braku karty SD czy błędu w odczycie karty.
Natomiast tryb graficznym to przesyłanie po jednej linii zawierającej informację o poszczególnym pikselu obrazka. Dlatego też trochę to trwa i przy dużym obrazku może to być czas nawet 20 sekund. Sam wydruk jest już błyskawiczny.

Dobra, dobra -koniec tego pisania. To na co wszyscy czekali czyli efekty pracy:
ObrazekObrazekObrazek

Resztę pokazałem na filmie:


Kilka słów na zakończenie. Założenie było takie, aby zrobić małą drukarkę, którą spokojnie postawię koło laptopa i wydrukuję listę części, które muszę kupić w sklepie elektronicznym, zastępując przy tym samym ołówek. Nieraz wydrukuje się też jakąś ściągę :D Tryb graficzny też się nieraz przyda, czy to jakiś QR-code, albo prosty schemacik. Ważne jest, że eksploatacja jest bardzo tania. Rolka papieru termicznego 20 metrów kosztuje poniżej złotówki a wystarcza na prawdę na długo. Można kupić od razu rolkę 100m.
Czas całkowity wykonania to prawie pół roku. Od początku lutego aż do czerwca, ale robiłem w wolnych chwilach. Po drodze było jeszcze kilka innych projektów i inne sprawy. Nie obyło się tez bez pewnych problemów. Umieszczenie karty SD na sprzętowym SPI nie było najlepszym pomysłem. Zapomniałem wyciągnąć kartę podczas wgrywania programu co spowodowało zablokowanie procesora. Mimi prób reanimacji pacjent zmarł :? Trochę czasu minęło, nim nabrałem chęci na dalszą praca nad drukarką, bo procesor musiałem zamawiać przez internet -u mnie takiego nie dostane. Zablokowałem i drugiego przez nieuwagę, ale tego po chwili udało się przywrócić do życia (Atmega fusebit doctor).
Od razu zaznaczam, że nie mam zamiaru na razie publikować kodu programu dla procesora. Na pewno jednak udostępnię gotowy wsad oraz program na komputer. Kiedy? Tego jeszcze nie wiem, bo jest jeszcze parę szczegółów które muszę dopracować.
To chyba tyle, liczę, że nie będziecie zbyt surowi w komentarzach.
W załączniku dokumentacja modułu termicznego dla zainteresowanych.

------------------------ [ Dodano: 26 czerwca 10.50 ]

Z rozpędu zapomniałem też wspomnieć o samych płytkach. Wykonane oczywiście metodą termotransferu (co z resztą widać na wcześniejszych zdjęciach). Zaprojektowane zostały w programie eagle. Jako iż darmowa wersja ma ograniczone pole do 100x80mm każdą płytkę projektowałem w dwóch częściach a następnie łączyłem.
PCB drukarki jest dwustronne, zasilacza natomiast jednostronne:
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Na płytce drukarki brakuje miejsca na dwie diody zenera -D1 i D2. Bez nich też działa jak należy, ale mogą być problemy w niektórych komputerach.
W załączniku dodaje pliki w oryginalnych rozmiarach.


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.

_________________
Amatorska stacje meteorologiczna



Ostatnio edytowano 26 cze 2014, o 09:58 przez anonimowy, łącznie edytowano 4 razy

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 cze 2014, o 20:08 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2014
Posty: 1806
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 168

Co tu dużo mówić, cudeńko :) płytki wykonane estetycznie (nie to co moje :lol: ),efekt końcowy również ok :) najważniejsze że działa, czegoś się nauczyłeś, a i przydatne urządzonko jest :) co do wsadu i tak dalej, nie musisz się przecież chwalić. To Twoja własność intelektualna jakby nie patrzeć więc nikt się nie obrazi :) Ode mnie 10/10 :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 cze 2014, o 20:32 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Właśnie od godziny próbuję się pozbierać bo rozsypałem się w proszek jak zobaczyłem ten projekt. Tzn szczęka mi opadła i zaniemówiłem :lol:

ale teraz na poważnie i do rzeczy, projekt po prostu REWELACYJNY. Ogromna, wręcz GIGANTYCZNA dawka inspiracji w pigułce. Czyta się i ogląda to co kolega zrobił jak dobrą powieść kryminalną i na końcu żal, że tak krótko, że tak szybko się skończyło - zaś z drugiej strony widać jaki ogrom pracy włożony, ogrom wiedzy i doświadczenia. Nie wspomnę o pomysłowości ...

Osobiście zazdroszczę umiejętności zaprojektowania już chociażby takiej przetwornicy / zasilacza ! .... szacun! samo to nadawałoby się już w 100% na oddzielny projekt DIY.

A tu mamy :

1. projekt na procku AVR
2. projekt przetwornicy
3. projekt programu na PC

nic dodać nic ująć ... Ja ze swojej strony bardzo bardzo dziękuję za pokazanie takiego "cukiereczka" jeśli mogę tak nazwać to co kolega tu pokazał

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 cze 2014, o 20:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 cze 2013
Posty: 988
Lokalizacja: Byram, MS 39272
Pomógł: 55

Świetnie Anonimowy Mariuszu D. Tylko pozazdrościć :twisted:

_________________
Pomysły na podpis - wyślij SMSa +1 769 243 0011



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 cze 2014, o 20:43 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2014
Posty: 1806
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 168

mirekk36 napisał(a):
Osobiście zazdroszczę umiejętności zaprojektowania już chociażby takiej przetwornicy / zasilacza ! .... szacun! samo to nadawałoby się już w 100% na oddzielny projekt DIY.


Ja również się pod tym podpisuje. Sam chciałbym kiedyś zbudować sobie taką porządną. Niestety brak czasu i wiedzy mnie powstrzymuje :( ale jak tylko skończy mi się sesja to się zabiorę za coś takiego:)

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

A Kolega anonimowy sam transformator nawijał, że tak spytam z ciekawości? :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 cze 2014, o 20:55 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 mar 2013
Posty: 236
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 5

Arcydzieło!

warto przeanalizować ten schemat transformatora!

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 cze 2014, o 20:58 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lis 2013
Posty: 173
Lokalizacja: Pszczyna
Pomógł: 0

WOW projekt REWELACJA, chciałoby się mięć takie :)
a taki zasilacz też chętnie zobaczyłbym w DIY.

_________________
http://matkowalik.pl/



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 cze 2014, o 20:59 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Nie no panowie rewelacja :)
mnie to wygląda na drukarkę z NCRa :) z bankomatu :)

ale rewelka podpięcie pod PC no nie no świetna sprawa nic tylko pozazdrościć projektu i umiejętności.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 cze 2014, o 21:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 lut 2014
Posty: 173
Lokalizacja: Bytom
Pomógł: 2

I znowu bym zalał klawiaturę do lapka, prawie mi szklanka wyleciała. Wielki szacunek , osobiście wolę programować na PC ale jak widzę takie projekty to mnie motywuje do zabrania się za AVRy ale tak na porządnie. Takie pytanko kod do procka pisany w C czy Bascom ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 cze 2014, o 21:04 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Czyli trzeba będzie znaleźć jakiś bankomat i go rozebrać. :lol:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 cze 2014, o 21:04 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2014
Posty: 1806
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 168

siddawid napisał(a):
Takie pytanko kod do procka pisany w C czy Bascom ?


Kolega który założył wątek napisał że:
anonimowy napisał(a):
Program na chwile obecną zajmuje zaledwie 9k i jak już wspomniałem napisany jest w bascomie.


:D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 cze 2014, o 21:05 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2013
Posty: 420
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 17

Jednym słowem: SUPER ;)

_________________
GreenBook i BlueBook



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 cze 2014, o 21:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

siddawid napisał(a):
I znowu bym zalał klawiaturę do lapka, prawie mi szklanka wyleciała. Wielki szacunek , osobiście wolę programować na PC ale jak widzę takie projekty to mnie motywuje do zabrania się za AVRy ale tak na porządnie. Takie pytanko kod do procka pisany w C czy Bascom ?



anonimowy napisał(a):
Program na chwile obecną zajmuje zaledwie 9k i jak już wspomniałem napisany jest w bascomie.




czytanie z uwagą po raz kolejny :) :) :)


Nefarious19 pisał ze mną w tym samym czasie ::)

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Ostatnio edytowano 24 cze 2014, o 21:07 przez majster, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 cze 2014, o 21:07 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Jaglarz napisał(a):
Czyli trzeba będzie znaleźć jakiś bankomat i go rozebrać. :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol: no proszę - pomysłowość nie zna granic :lol: .... teraz zaczną się polowania na bankomaty, Jagi ale ty obstawiasz tylko Kraków jak coś :lol: ....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 cze 2014, o 21:09 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

mirekk36 napisał(a):
Jaglarz napisał(a):
Czyli trzeba będzie znaleźć jakiś bankomat i go rozebrać. :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol: no proszę - pomysłowość nie zna granic :lol: .... teraz zaczną się polowania na bankomaty, Jagi ale ty obstawiasz tylko Kraków jak coś :lol: ....



panowie ze 2 lata temu w pewnym banku byla wymiana bankomatow na nowe

to zabieralem mechaniczne :) zamki szyfrowe o drukarce nie myslalem za co przepraszam bo mialbym ich na rozdanie kolo 30 :(

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 cze 2014, o 21:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2012
Posty: 778
Pomógł: 9

Świetny projekt, i w dodatku dokładnie wykonany :)
Oby więcej takich projektów.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 cze 2014, o 21:37 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2014
Posty: 330
Lokalizacja: Rybnik
Pomógł: 54

Nefarious19 napisał(a):

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

A Kolega anonimowy sam transformator nawijał, że tak spytam z ciekawości? :)

Transformator główny nawijałem sam, sterujący jest żywcem z uszkodzonego ATX-a.

majster napisał(a):
panowie ze 2 lata temu w pewnym banku byla wymiana bankomatow na nowe
to zabieralem mechaniczne :) zamki szyfrowe o drukarce nie myślalem za co przepraszam bo mialbym ich na rozdanie kolo 30 :(

Z czego dobrze pamiętam to w tych starszych bankomatach pracowały drukarki igłowe (taki bardziej niebieski wydruk). Niestety druk termiczny ma to do siebie, że pod wpływem wysokiej temperatury zanika. Chyba każdy zna to z zjawisko z paragonów, które przetrzymuje bo ma na coś gwarancje. Po czasie wydruk staje się coraz jaśniejszy aż w końcu znika. Dlatego wszystkie firmy, które mają obowiązek przetrzymywać kopie paragonów mają do tego celu specjalne chłodnie.

_________________
Amatorska stacje meteorologiczna



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 cze 2014, o 22:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

anonimowy napisał(a):
Z czego dobrze pamiętam to w tych starszych bankomatach pracowały drukarki igłowe (taki bardziej niebieski wydruk). Niestety druk termiczny ma to do siebie, że pod wpływem wysokiej temperatury zanika. Chyba każdy zna to z zjawisko z paragonów, które przetrzymuje bo ma na coś gwarancje. Po czasie wydruk staje się coraz jaśniejszy aż w końcu znika. Dlatego wszystkie firmy, które mają obowiązek przetrzymywać kopie paragonów mają do tego celu specjalne chłodnie.


Akurat wymieniali NCR na SIEMENS i w NCR były termiczne ... tak więc szkoda szkoda że ich nie brałem ale będzie jeszcze okazja.
We wrzutniach nocnych są igłówki.

No ale to taki offtop więc wracając do tematu pochwal się skąd wziąłeś/wyjąłeś/pozyskałeś swoją :)

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 cze 2014, o 22:11 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2014
Posty: 330
Lokalizacja: Rybnik
Pomógł: 54

majster napisał(a):


No ale to taki offtop więc wracając do tematu pochwal się skąd wziąłeś/wyjąłeś/pozyskałeś swoją :)

anonimowy napisał(a):
Zacząłem poszukiwać modułu termicznego z starej kasy. Niestety w rozsądnej cenie nic nie znalazłem aż do czasu. Na allegro pojawiła się "Drukarka fiskalna Posnet Thermal'". Wraz z przesyłką zapłaciłem 50zł i co ważne drukarka taka posiada aż dwa moduły termiczne. Jeden drukuje oryginał, drugi kopie.


Śmieszna sytuacja, bo kilka postów wyżej kolage wspominał o czytaniu z zrozumieniem :lol:
Wiadomo wieczór, każdy jest śpiący :D

_________________
Amatorska stacje meteorologiczna



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 cze 2014, o 22:16 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

majster napisał(a):
No ale to taki offtop więc wracając do tematu pochwal się skąd wziąłeś/wyjąłeś/pozyskałeś swoją :)




Kolego ale może źle się wyraziłem nie chodziło mi o urządzenie ale o model. :)
wpisując w allegro "Drukarka fiskalna Posnet Thermal" wychodzą mi drukarki od 2k w górę dlatego zapytałem o model może z racji czasu ( wieczór ) źle się wyraziłem

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 cze 2014, o 22:23 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2014
Posty: 330
Lokalizacja: Rybnik
Pomógł: 54

No i "Drukarka fiskalna Posnet Thermal" to jest pełna nazwa. Potem wyszły nowsze drukarki "Drukarka fiskalna Posnet Thermal xxxx". Ta natomiast była bez żadnych dopisków. Wisi jedna na alledrogo ale za 150zł :shock:
Żeby udowodnić nazwę dodaję załącznik. Posnet 3001 to jej starsza siostra, która na pokładzie posiadała drukarkę igłową.


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.

_________________
Amatorska stacje meteorologiczna



Ostatnio edytowano 24 cze 2014, o 22:24 przez anonimowy, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 cze 2014, o 22:24 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2014
Posty: 1806
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 168

majster napisał(a):
wpisując w allegro "Drukarka fiskalna Posnet Thermal" wychodzą mi drukarki od 2k w górę dlatego zapytałem o model może z racji czasu ( wieczór ) źle się wyraziłem


są też inne drukareczki, nie tylko ta:

ALLLLLLLEEEE DROGO!!!

Ale swoją drogą, ciekawe czy tak samo łatwo by się je sterowało.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 cze 2014, o 22:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2012
Posty: 203
Lokalizacja: Sosnowiec
Pomógł: 2

Szacun !
Rewelacyjny projekt, chyba się skuszę ;)

_________________
sig on ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 cze 2014, o 23:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2011
Posty: 87
Pomógł: 0

Super projekt moje gratulacje.

Jedynie jeśli mogę sobie zażartować :P - jeśli będziesz chciał jakąś listę elementów przytrzymać około roku a potem zabrać się za zakupy to musisz skserować na zapas wydruk aby nie wyblakł ;]

Pozdrawiam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 cze 2014, o 23:18 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

aothunterpl napisał(a):
Jedynie jeśli mogę sobie zażartować - jeśli będziesz chciał jakąś listę elementów przytrzymać około roku a potem zabrać się za zakupy to musisz skserować na zapas wydruk aby nie wyblakł ;]


A dlaczego? ... wystarczy schować do zamrażarki obok pierogów z mięsem i będzie ok :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 cze 2014, o 05:48 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2012
Posty: 1074
Lokalizacja: Sochaczew
Pomógł: 21

mirekk36 napisał(a):
aothunterpl napisał(a):
Jedynie jeśli mogę sobie zażartować - jeśli będziesz chciał jakąś listę elementów przytrzymać około roku a potem zabrać się za zakupy to musisz skserować na zapas wydruk aby nie wyblakł ;]


A dlaczego? ... wystarczy schować do zamrażarki obok pierogów z mięsem i będzie ok :lol:


Ale trzeba w foliową torebkę strunową włożyć żeby nie zamiękł.

I jeszcze chciałem dodać:
Kto powiedział że Bascom jest gorszy i nie da się wykonywać zaawansowanych projektów? Dla mnie szał. Gratuluję.


Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka



Ostatnio edytowano 25 cze 2014, o 06:04 przez matrix, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 cze 2014, o 06:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Nefarious19 napisał(a):
majster napisał(a):
wpisując w allegro "Drukarka fiskalna Posnet Thermal" wychodzą mi drukarki od 2k w górę dlatego zapytałem o model może z racji czasu ( wieczór ) źle się wyraziłem


są też inne drukareczki, nie tylko ta:

ALLLLLLLEEEE DROGO!!!

Ale swoją drogą, ciekawe czy tak samo łatwo by się je sterowało.

w firmie lezy kilka drukarek termicznych kafka jedna ma uszkodzona grzalke inna zebatki.
posiadaja one nastawy rs na dipach z nimi mozna potestowac :)z kilku zrobic 1, tylko ten czas :(

Wysłane z telefonu

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 cze 2014, o 06:13 

Pomógł: 0

W zasadzie staram się nigdy nie oceniać czyichś prac. Tu napiszę - BARDZO ŁADNIE!



Ostatnio edytowano 25 cze 2014, o 07:51 przez wojtek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 cze 2014, o 07:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwi 2014
Posty: 65
Pomógł: 0

Wielki szacun za wiedzę i umiejętności!
Gratulacje!

anonimowy napisał(a):
Nieraz wydrukuje się też jakąś ściągę

Potrzeba matką wynalazku! :P

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 cze 2014, o 10:50 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 gru 2013
Posty: 10
Pomógł: 0

Projekt do zrobienie w sam raz na wakacje, żeby oby na początek roku szkolnego był gotowy :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO