Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 10:21


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 mar 2017, o 16:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2014
Posty: 90
Pomógł: 0

Do tej pory używałem Code Bloksa. Zainstalowałem ECLIPSE w-g poradnika Mirka. Za każdym razem przy kompilacji wyskakuje mi ten sam błąd. Nie wiem co ja tam naknociłem ale może ktoś pomoże?

Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 mar 2017, o 16:50 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

no naknociłeś .... przede wszystkim to albo nie zrobiłeś zgodnie z poradnikiem albo masz jakiegoś antywira który zżera ci avr gcc

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 mar 2017, o 19:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2014
Posty: 90
Pomógł: 0

:/ Poległem.
Spróbuję może jutro na jakimś innym sprzęcie uruchomić.

------------------------ [ Dodano po: 17 minutach ]

No dobra, przekopałem jeszcze raz forum - znalazłem ten wątek:

topic4579.html

Dotyczy WIN8 ale na `10 też działa. Podmiana pliku DLL... Ja pier..... To w Code Bloks wszystko śmiga jak należy. Jednak Eclipse ma kilka smaczków, które przemawiają za nim. Gdyby ktoś miał podobny problem, to odświeżenie może się przydać.

------------------------ [ Dodano po: 18 minutach ]

mirekk36 napisał(a):
no naknociłeś .... przede wszystkim to albo nie zrobiłeś zgodnie z poradnikiem albo masz jakiegoś antywira który zżera ci avr gcc

Jednak tym razem to nie moja wina :p



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 mar 2017, o 23:05 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

sp2ews napisał(a):
Dotyczy WIN8 ale na `10 też działa. Podmiana pliku DLL... J

Jezus Maria! no bez urazy ale ja się nie dziwię, że tobie nie wychodzi skoro ty lecisz po jakichś wykopaliskach z epoki wczesnej kredy albo jurajskiej - no SZOK do kwadratu - poważnie do kwadratu

sp2ews napisał(a):
Ja pier..... To w Code Bloks wszystko śmiga jak należy.

no mógłbym powiedzieć to samo - bo jakbym miał w dzisiejszych czasach jakieś durne DLLe dogrywać to chyba bym zwariował .... weź w ogóle nie opowiadaj takich prehistorycznych bajek - proszę cię, litości panie kochany ... .No sorki ale trzeba mieć zacięcie żeby lubić się aż tak męczyć ... widać lubisz

A WYSTARCZY obejrzeć ten poradnik:
http://mirekk36.blogspot.com/2015/07/ec ... ogram.html

a mogę się założyć, że ty pewnie oglądasz też jakiś MEGA STARY z wykopalisk archeologicznych

a do tego skoro piszesz o jakimś chorym DLL'u to oznacza tylko jedno - ty pewnie wciąż prujesz na arachicznym dziadku z brodą pod nazwą WinAVR z 2010 roku (czyli prehistoria) zamiast na najnowszym Atmel Toolchain o którym mówię w poradniku.

-------------------------------------

Podsumowując - sorki, nie dziw się, że ci nic nie wychodzi albo wychodzi z bólami jeśli ty oglądasz i realizujesz w 2017 roku poradniki sprzed 4-5 lat - masakra

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

I proszę cię - nie pisz żebym wyluzował albo żebym się nie denerwował czy coś - bo to wszystko piszę zupełnie na spokojnie i broń Boże! nie mam zamiaru ciebie urazić - chciałbym tylko pokazać tobie, że warto jednak zainwestować swój czas w nowe poradniki i nowe narzędzia. Bo przygotowuję zawsze jakieś updejty - no tylko trzeba chcieć to zobaczyć - obejrzeć. I wcale się nie denerwuję tylko jak mówię - ogromnie zdziwienie mnie łapie jak czytam TAKIE rzeczy i niestworzone historie.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 mar 2017, o 23:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2014
Posty: 90
Pomógł: 0

Drogi, Spokojny i Wyluzowany Mirku...
Obejżałem właśnie ten poradnik, który podlinkowałeś, pobierałem zresztą wszystkie pliki z Twojego bloga.
Pisząc "Dotyczy WIN8 ale na `10 też działa." miałem na myśli, że na Windows 10 też działa (swoją drogą do teraz nie rozumiem o co Tobie tu chodzi). Prawda, że mam starego WINAVR - do tej pory działałem na Code Bloksie, ale chcąc przerzucić się na Eclipse pościągałem, jak napisałem, wszystko z bloga...więc nie śpieszyłbym się na Twoim miejscu z takimi emocjami, bo, powtórzę, po instalacji wszystkich potrzebnych plików z Twojego bloga błąd nadal wyskakiwał. Zniknął dopiero po podmianie pliku DLL.
Z prehistorycznym pozdrowieniem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 mar 2017, o 23:31 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Cytuj:
Z prehistorycznym pozdrowieniem.

ok ;) to miłej zabawy z WinAVR przecież ja nikomu nie bronię

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 mar 2017, o 00:32 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2014
Posty: 90
Pomógł: 0

Ajajaj... ;) No dobra, nie ważne, pozdrowienia. Do zobaczenia w bardziej konstruktywnych tematach.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 mar 2017, o 00:34 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

ok ale jeśli będę mógł w czymś pomóc w Eclipse to śmiało pisz - jak będę na skype to nawet mogę przecież podłączyć się do pulpitu zdalnie i pomóc .... i nie odbieraj proszę moich wypowiedzi jako ataków czy coś. Również pozdrawiam.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 mar 2017, o 01:11 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2014
Posty: 90
Pomógł: 0

Spoko. Nie przejmuj się. A ja nie będę więcej zawracać gitary bajkami.

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 mar 2017, o 09:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2016
Posty: 1146
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 93

Jeśli mogę się jeszcze wtrącić do rozmowy. Jeżeli nie wyrzuciłeś całkowicie winavr, to pomimo zainstalowania atmel toolchain, eclipse najpierw szuka winavr (to ma jakiś związek ze ścieżkami systemowymi (?)), gdzieś na forum krąży taki temat. Wystarczy w pliku ze ścieżkami pozmieniać. Albo wyrzucić winavr ;) sp2ews, poszukaj na forum, albo może ktoś podpowie. Rozwiązanie na pewno jest, bez podmiany plików dll



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 mar 2017, o 09:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

@sp2ews, ja bym Ci jednak polecał najnowszego tolchaina zamiast winavr (rozumiem, że na nim właśnie jedziesz). Kiedy się przełamałem i wszystko zaktualizowałem u siebie to okazało się, że programy, które ledwo co mieściły się do procków, a które chciałem jeszcze nieco zmodernizować nagle stały się mniejsze o jakieś 10-15% co w pełni dawało mi możliwość na rozbudowę o kolejne funkcje :-)

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 mar 2017, o 21:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2014
Posty: 90
Pomógł: 0

SylwekK napisał(a):
@sp2ews, ja bym Ci jednak polecał najnowszego tolchaina zamiast winavr (rozumiem, że na nim właśnie jedziesz). Kiedy się przełamałem i wszystko zaktualizowałem u siebie to okazało się, że programy, które ledwo co mieściły się do procków, a które chciałem jeszcze nieco zmodernizować nagle stały się mniejsze o jakieś 10-15% co w pełni dawało mi możliwość na rozbudowę o kolejne funkcje :-)


sp2ews napisał(a):
Prawda, że mam starego WINAVR - do tej pory działałem na Code Bloksie, ale chcąc przerzucić się na Eclipse pościągałem, jak napisałem, wszystko z bloga...

W Eklipsie w zakładce "paths" zaznaczona jest ścieżka do najnowszego toolchaina. Zatem Eclipse "jedzie" na nim.

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

Marhef napisał(a):
Jeśli mogę się jeszcze wtrącić do rozmowy. Jeżeli nie wyrzuciłeś całkowicie winavr, to pomimo zainstalowania atmel toolchain, eclipse najpierw szuka winavr (to ma jakiś związek ze ścieżkami systemowymi (?)), gdzieś na forum krąży taki temat. Wystarczy w pliku ze ścieżkami pozmieniać. Albo wyrzucić winavr ;) sp2ews, poszukaj na forum, albo może ktoś podpowie. Rozwiązanie na pewno jest, bez podmiany plików dll


A, fakt, przeoczyłem Twój post. Może rzeczywiście trzeba całkiem wypieprzyć staruszka WINAVR ( tego dinozaura z jury, jakby to Mirek rzekł ;) ). W zasadzie po wklejeniu tego DLL-a wszystko już działa... Przy następnej okazji wyplenię wszystko co do joty i zostawię same świeżynki.
Pozdro :)

------------------------ [ Dodano po: 23 minutach ]

Na podsumowanie
Obrazek

Obrazki znalezione gdzieś w necie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO