Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 25 kwi 2024, o 09:04


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 gru 2014, o 18:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 kwi 2014
Posty: 196
Lokalizacja: Sandomierz
Pomógł: 0

Witam

Może ktoś polecić dobrą wiertarkę do PCB ? Mam mini wiertarkę velleman zamontowaną w uchwycie jednak spore bicie ma na osi. Rozważałem też zakup małej wiertarki stołowej, jednak podejrzewam że i ona będzie miała bicie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 gru 2014, o 18:29 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 cze 2014
Posty: 247
Pomógł: 15

Podczepię się pod temat (mam nadzieję, że autor tematu nie ma nic przeciwko :) ). Potrzebuję wiertarkę do płytek, zastanawiałem się nad AD-12 ze stojakiem. W jednym z tematów szanowny SunRiver napisał, że ją posiada i byłbym wdzięczny gdyby się o niej wypowiedział jak się sprawuje ;) .

_________________
http://elektropanel.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 gru 2014, o 18:43 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lis 2014
Posty: 237
Pomógł: 6

marcin w napisz jeszcze, ile chcesz wydać na ten cel, bo propozycje mogą być różne.

_________________
Szukasz książek o elektronice i programowaniu?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 gru 2014, o 19:03 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 kwi 2014
Posty: 196
Lokalizacja: Sandomierz
Pomógł: 0

Nie wiem, zależy ile kosztuje dobry sprzęt. Nie chcę na siłę oszczędzać by potem drugi raz nie kupować innego. Lepiej od razu coś lepszego.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 gru 2014, o 19:19 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lis 2014
Posty: 237
Pomógł: 6

Nie zawsze lepszy równa się droższy, wiadomo. Nie będę polecał czegoś, czego nie używałem, jeśli chcesz rzeczywiście więcej wydać, to mogę polecić Ci coś, z czego sam korzystam. Nie tylko do wiercenia w PCB, ale do mnóstwa innych rzeczy - cięcie różnych materiałów, usuwanie rdzy, itp. :) Kiedyś kupiłem taki zestaw:

Szlifierko-wiertarka Proxxon FBS 240/E: LINK
Statyw Proxxon MB 140/S: LINK

Tylko z tego, co widzę podrożało. Pamiętam, że za statyw zapłaciłem poniżej 200 zł.

_________________
Szukasz książek o elektronice i programowaniu?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 gru 2014, o 19:34 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 kwi 2014
Posty: 196
Lokalizacja: Sandomierz
Pomógł: 0

Dzięki za informację, już wiadomo jaki będzie mój pierwszy zakup w przyszłym roku - ten właśnie zestaw, szlifierka + statyw.
Chyba że ktoś poleci coś innego tańszego ale równie dobrego.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 gru 2014, o 19:49 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2013
Posty: 120
Lokalizacja: Koło
Pomógł: 6

Też mam taką wiertarkę jak autor tematu. Dorobiłem do niej fajny regulator obrotów, pracuje na biegu jałowym co pozwala na dobre ustawienie wiertła i po lekkim dociśnięciu zwiększa obroty. Wierci się całkiem dobrze i to nawet z ręki. Jak coś to podeślę schemat tego sterownika i sobie zmontujesz i przetestujesz :-)

_________________
Kompleksowa realizacja ogrodów



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 gru 2014, o 20:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

leonos2000 napisał(a):
Podczepię się pod temat (mam nadzieję, że autor tematu nie ma nic przeciwko :) ). Potrzebuję wiertarkę do płytek, zastanawiałem się nad AD-12 ze stojakiem. .


ja mam cosik takiego i jestem zadowolony http://electropark.pl/wiertarki-i-wiert ... akiem.html
płytki 2stronne jak dobrze zrobię i się nie przesuną warstwy przed trawieniem to jest elegancko pod warunkiem że tą pomarańczową podstawkę zamienicie na jakiś sztywniejszy stół :)

ja mam 3 płyty mdf 10x10 cm sklejone ze sobą (robota znajomego stolarza Krzystofa ) i jest elegancko :) by nie tępić wierteł na drewnie to wykonałem otwór otwornicą o średnicy 45mm

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 gru 2014, o 20:48 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 kwi 2014
Posty: 196
Lokalizacja: Sandomierz
Pomógł: 0

marcin w napisał(a):
Dzięki za informację, już wiadomo jaki będzie mój pierwszy zakup w przyszłym roku - ten właśnie zestaw, szlifierka + statyw.


Albo ten sprzęt http://swiatnarzedzi.pl/pl/p/Wiertarko-frezarka-i-szlifierka-Proxxon-MICROMOT-50EF-28512-tania-wysylka/1176 Firma ta sama, mniej mocy - do płytek wystarczy, ale i tańszy.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 gru 2014, o 21:44 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lis 2014
Posty: 237
Pomógł: 6

marcin w napisał(a):
marcin w napisał(a):
Dzięki za informację, już wiadomo jaki będzie mój pierwszy zakup w przyszłym roku - ten właśnie zestaw, szlifierka + statyw.


Albo ten sprzęt http://swiatnarzedzi.pl/pl/p/Wiertarko-frezarka-i-szlifierka-Proxxon-MICROMOT-50EF-28512-tania-wysylka/1176 Firma ta sama, mniej mocy - do płytek wystarczy, ale i tańszy.


Do tego chyba jeszcze potrzebujesz zasilacza, więc nie taki tańszy. Zasilacz taki, albo taki. Najlepiej skontaktować się z kimś ze sklepu i zapytać. Ale z opisu wynika, że jednak potrzeba osobnego zasilacza:

Cytuj:
Dane techniczne:
Zasilanie: 12 - 18V (przez zasilacz Proxxon NG 5/e lub NG 2/S)
Zakres prędkości obrotowej: 5000 – 20000 min -1
Moc: 40W,
Masa: 230g - Mircomot,
Długość: 230mm,
Zgodny z wymaganiami normy CE.

_________________
Szukasz książek o elektronice i programowaniu?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 gru 2014, o 15:02 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 kwi 2014
Posty: 196
Lokalizacja: Sandomierz
Pomógł: 0

A zasilacz nie jest w zestawie ?
Oczywiście jeszcze przed zakupem zadzwonię i się dowiem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 gru 2014, o 15:25 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2014
Posty: 745
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 32

Witam wszystkich.

Moim zdaniem we wspomnianym sklepie swiatnarzedzi model "Proxxon MICROMOT 50/EF 28512" to samo urządzenie, bez walizki, bez osprzętu i bez zasilacza.
Oglądałem ten model w kompletacji "PRN28515" czyli w walizce z 34 akcesoriami i zasilaczem i cena wtedy jest trochę inna, dla przykładu:
http://www.leroymerlin.pl/warsztat/narzedzia-modelarskie/narzedzia-wielofunkcyjne/zestaw-modelarsko-grawerski-micromot-50-e-prn28515-proxxon,p88031,l1501.html
Jak dla mnie to straszna zabaweczka i chyba lepiej wybrać model wyższy:
http://www.leroymerlin.pl/warsztat/narzedzia-modelarskie/narzedzia-wielofunkcyjne/frezarko-wiertarka-fbs-240-e-prn28472-proxxon,p88095,l1501.html
lub już super narzędzie:
http://www.leroymerlin.pl/warsztat/narzedzia-modelarskie/narzedzia-wielofunkcyjne/wiertarko-frezarka-przemyslowa-ib-e-prn28481-proxxon,p88065,l1501.html

Generalnie to polecam ściągnięcie najnowszego katalogu Proxxona:
http://www.proxxon.com/en/catalogues/download_catalogues.php

Warto sprawdzić dokładnie co się kupuje, gdyż czasem nowszy model można kupić w lepszej cenie niż starszy model.
Ja jeszcze zbieram fundusze i zastanawiam się nad ostatecznym wyborem, ale na dzień dzisiejszy jestem nastawiony bardziej na Proxxona niż np.Dremela.

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 gru 2014, o 16:44 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lis 2014
Posty: 237
Pomógł: 6

Ten MICROMOT to jest coś na kształt takiego "systemu" chyba, jak kiedyś szukałem sprzętu, to też zwróciłem na to uwagę. Coś w tym stylu, że kupujesz taki zasilacz, a później (niby taniej) dokupujesz narzędzie "systemowe". Czy to ma sens i czy jest tańsze/lepsze, to już nie mnie osądzać. MikieMan wymienił też markę Dremel, też jest całkiem popularna.

_________________
Szukasz książek o elektronice i programowaniu?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 gru 2014, o 17:21 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2014
Posty: 745
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 32

No właśnie. Obie firmy mają różne rozwiązania systemowe zważywszy, że pewnie każdy z nas prędzej czy później będzie chciał dokupić jakiś statyw. I tu niestety jak się na coś zdecydujemy to nie ma odwrotu :D
Z Dremela mnie osobiście odpowiadałby poniższy model:
Kod:
http://www.dremeleurope.com/pl/pl/dremel®4000-6014-ocs-c/
(niestety znaczniki URL nie akceptują takiego linku)

Proxxon z kolei ma fajne stoły do frezowania no i na prawdę profesjonalne wykonanie wyższych modeli, Dremel mam wrażenie to dobrej klasy sprzęt ale bardziej dla majsterkowiczów, niż przeznaczony do mocnej profesjonalnej eksploatacji. Ale może się mylę.

Wszystko fajnie jak chcemy wywiercić np. kilkanaście/kilkadziesiąt otworków w PCB to i sprzęcik polecany przez Majstra czyli wiertareczka AD-12 z plastikowym statywem wystarczy (zaintrygował mnie ten zestaw i aż chyba sobie taki zamówię na próbę). Pytanie się rodzi jaki trzeba mieć sprzęt, aby zrobić np. krótką serię np. 30 płytek po 30 otworków - no to już jest co robić? :D

Podsumowując moim zdaniem warto dobrze przemyśleć jakie będą nasze potrzeby w najbliższym czasie i do tych wymogów dobrać odpowiadający sprzęt przede wszystkim patrząc na możliwości technicznie, a potem cenowe.

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 gru 2014, o 18:20 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 kwi 2014
Posty: 196
Lokalizacja: Sandomierz
Pomógł: 0

Ja obecnie mam taką

Obrazek

I nie jestem zadowolony. Zbyt duże bicie na osi. Dlatego też zadałem pytanie tutaj, gdzie zapewne są ludzie którzy mają dobry i sprawdzony sprzęt. Proxxon nie należy do najdroższych, mogę sobie na niego pozwolić, tym bardziej że nie jest to sprzęt na miesiąc czy kilka miesięcy, chciałbym kupić raz a sprzęt który posłuży parę ładnych lat. A lubię sobie troszkę pomajsterkować w domu więc sprzęt znajdzie zastosowanie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 gru 2014, o 17:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 paź 2013
Posty: 305
Lokalizacja: Olsztyn
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 20

Witam
Pozwolę włączyć się do dyskusji, mając trochę doświadczenia w temacie wiercenia PCB. Na początek z propozycji kolegów odrzuć te które posiadają chwyt wiertła w postaci aluminiowej tulejki czymś w środku (trudno to coś nazwać - tulejka zaciskowa) co trzyma wiertło. Od razu uprzedzam iż wystarczy na kilkanaście wierceń wiertłami <1,5mm , potem to coś przestaje cokolwiek trzymać chyba że używasz wierteł większych niż 1,mm. Przy okazji bicie ma niesamowite zależne od tego jak wsadzisz wiertło . Przy okazji wywaliłem 2 tego typu wiertareczki pierwsza była za jakieś 150PLN najdłużej służyła jakieś 2 miesiące. i najmniej mnie denerwowała, niestety "tulejki" do banie pojawiało się bicie o otwory zamiast 0,8 podkoniec jej życia maiły już 1-1,2mm oddałem znajomemu szukałem innego rozwiązania kupiłem już badziewie za 25PLN nie liczyłem na cud i potrzeba wywiercenia 10 otworów wiertłem 0.8mm .......masakra , polazłem do kolegi miał coś a la ten Propox, chyba Dremel wydał trochę kasy ale ........to jest to, tylko uchwyt samocentrujący , naprawdę super , nie bawisz się z czymś aby dobrze wycentrować wiertło , praktycznie bicie promieniowe zero ....oczywiście i ja natychmiast zamówiłem i każdemu nie polecam Rozwiązania główki aluminium+ coś zaciskowego )

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

przy okazji teraz już bawię się w SMD i czasami wiercę



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 gru 2014, o 20:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lis 2013
Posty: 77
Pomógł: 6

Wałek giętki proxxon LINK, podobno podwójnie łożyskowany, jestem bardzo zadowolony wiercę z reki wiertłami do PCB.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 sty 2015, o 17:02 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 kwi 2014
Posty: 196
Lokalizacja: Sandomierz
Pomógł: 0

Pozwoliłem sobie na zamówienie zestawu PROXXON Szlifierko-wiertarki FBS 240/E oraz dodatkowo Statywu MB 140/S.

W przyszłym tygodniu powinien dotrzeć, obecnie w statusie wysyłki statyw oczekuje na dostawę od producenta. Z informacji ze sklepu wiem że dostawę mają mieć na 20 stycznia.

Teraz muszę pomyśleć o skompletowaniu dobrych wierteł. I tu prośba o poradę jakie kupić w zakresie średnic 0,4-1,5mm.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 sty 2015, o 08:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lis 2013
Posty: 77
Pomógł: 6

Na znanym portalu aukcyjnym wpisz " wiertła PCB" cena od 5 do 10 zł za sztukę. Ja kupiłem ze dwa lata temu mam do tej pory, te które się nie złamały 8-) .



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 sty 2015, o 13:37 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 cze 2013
Posty: 988
Lokalizacja: Byram, MS 39272
Pomógł: 55

Ja kupowałem na innym znanym portalu tyle, że zagranicznym i płaciłem 99 centów amerykańskich za 10 wierteł. Do dziś mam wszystkie bo się nie połamały.
Jak będziesz chciał to Ci dam linki ale żeby niepotrzebnie nie spamować bo Najważniejszy z zielonych się denerwuje więc wkleję na wyraźną prośbę :twisted:

_________________
Pomysły na podpis - wyślij SMSa +1 769 243 0011



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 sty 2015, o 15:29 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lis 2014
Posty: 237
Pomógł: 6

marcin w jakieś wiertła są też dodane "w zestawie" z tego co pamiętam. Razem z wiertarką. Nie wiadomo ile nie wierciłem nimi, ale jak dotąd się nie połamały (ponad rok). Może to też kwestia tego, że wierciłem tylko w laminacie, ze statywem, więc nie były narażone na jakieś "boczne uderzenia". Miałem kupić "lepsze", ale jak dotąd tego nie zrobiłem.

_________________
Szukasz książek o elektronice i programowaniu?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 sty 2015, o 18:27 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 18 sty 2015
Posty: 11
Pomógł: 0

witam, nie wypadało tworzyć nowego tematu, bo jak autor szukam wiertarki to PCB, z tymże mój budżet to 50-70zł. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie mogę spodziewać się cudów za te pieniądze, ale sprzętu użyję raz na pół roku do jednej płytki z góra dwudziestoma dziurami. Dużego wyboru nie ma, znalazłem tylko dwie opcje:
1. Wiertarka AD12 + stojak
http://allegro.pl/stojak-mini-wiertarka ... 29067.html
2. Welleman + zasilacz i komplet wierteł:
http://allegro.pl/62-mini-wiertarka-pre ... 72558.html
Z dwojga złego, co będzie mniejszym złem? Chyba, że przeoczyłem jakąś propozycję.

zakup wiertarki poniżej 50zł, czyli wellemana bez akcesoriów, czy AD12 bez stojaka jest raczej nie opłacalny, bo 10zł i tak odzyskam dzięki kuponom allegro.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 sty 2015, o 19:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2012
Posty: 471
Lokalizacja: ZGY/ZS
Pomógł: 30

Nie wiem jak to pierwsze, ale tego drugiego nie opłaca się kupować. Silniczek w nim jest tak słaby, że można zatrzymać go "palcami". W sumie to pierwsze poza stojakiem, to jest to samo.

_________________
eDiyCraft.blogspot.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 sty 2015, o 21:07 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 cze 2014
Posty: 247
Pomógł: 15

savian86 napisał(a):
Nie wiem jak to pierwsze, ale tego drugiego nie opłaca się kupować. Silniczek w nim jest tak słaby, że można zatrzymać go "palcami". W sumie to pierwsze poza stojakiem, to jest to samo.

Bez przesady, mam 2 takie mini-wiertarki i sprawują się dobrze, przed chwilą wywierciłem nią sporo otworów wiertłem 0.6, 0.8 i 1,4. Ani razu się nie zatrzymała, bicie ma prawie zerowe. Tylko trzeba mieć lepszy zasilacz ;).

_________________
http://elektropanel.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 sty 2015, o 21:28 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 cze 2013
Posty: 988
Lokalizacja: Byram, MS 39272
Pomógł: 55

Mnie bardzo interesuje ta AD-12. Piszą, że ma jakieś dodatki umożliwiające używanie wierteł 0.8 wzwyż. A jakbym chciał mniejsze? Ktoś coś wie?

_________________
Pomysły na podpis - wyślij SMSa +1 769 243 0011



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 sty 2015, o 21:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 cze 2014
Posty: 247
Pomógł: 15

U mnie w Wellmanie też 0,6mm jest za małe, ale jest na to prosty sposób: wystarczy wziąć kawałek cienkiego przewodu, owinąć nim wiertło jak najciaśniej i pasuję :).

_________________
http://elektropanel.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 sty 2015, o 21:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 cze 2013
Posty: 988
Lokalizacja: Byram, MS 39272
Pomógł: 55

leonos2000 napisał(a):
wystarczy wziąć kawałek cienkiego przewodu, owinąć nim wiertło jak najciaśniej i pasuję :).


A nie będzie bić i krzywo się "turlać"?

_________________
Pomysły na podpis - wyślij SMSa +1 769 243 0011



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 sty 2015, o 21:47 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 cze 2014
Posty: 247
Pomógł: 15

Nie, jeżeli dokładnie się owinie wiertło (wcale nie takie trudne ;) ) jest praktycznie zerowe bicie.

_________________
http://elektropanel.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 sty 2015, o 21:52 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2013
Posty: 327
Lokalizacja: Białystok
Pomógł: 14

Mam tą czarną wiertareczkę (ponad dwa lata) i używam do wszystkiego: PCB (wiercenie i cięcie), plexi, panele podłogowe (potrzeba było prototyp usztywnić :D ), profile aluminiowe itd...
Przy moich pracach już ma spore bicia, ale wiertłami 0,4mm jeszcze z ręki daję radę jak mam oczko na padzie lub przelotce. Dla początkującego wystarczy jeżeli nie śpi na pieniądzach 8-)
Potrafi się zablokować w materiale, ale ma jakieś takie fajne zabezpieczenie przeciążeniowe, że na chwilę się wyłącza, więc ciężko uwalić (przynajmniej mój egzemplarz). Po latach już wyrobiło się mocowanie wierteł i innych końcówek i zastanawiam się nad kupnem czegoś lepszego ze stojakiem ale mam chrapkę na CNC nawet jakieś chińskie ;)

Wiertła używam takie: http://allegro.pl/wiertlo-wiertla-wegli ... 34434.html
I od 0,5mm w dół to bez stojaka i z biciami szybko pękają, ale nawet w prostym stojaku wytrzymują dłuugo. Kupowałem w leroy za około 20zł kilka sztuk.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 lut 2015, o 17:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 kwi 2014
Posty: 196
Lokalizacja: Sandomierz
Pomógł: 0

Ma ktoś może schemat regulatora obrotów do dremela / proxxona ? Dobrym rozwiązaniem byłoby gdyby na biegu jałowym wiertło kręciło się z minimalną prędkością a w momencie momencie kiedy zaczynam wiercić wchodziło na wyższe obroty.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO