Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 12:58


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 gru 2014, o 21:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Witam czy ktoś odpalał bibliotekę PetitFS dla atmegi128 ?
walczę 2-gi dzień i wiem że mam problem w funkcji :

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



program po porostu przestaje działać na inicjalizacji karty ... natomiast gdy ją pominę ... program działa dalej ale wiesza się na próbie zapisu bo tam też następuje inicjalizacja karty
głowie się co mogę mieć źle ale nie mogę dojść do ładu

czy ktoś bawił się PetitFS na Atmega128 ?

Kompilacja programu nie wykazuje błędów, sprawdzałem rejestry SPI są takie same jak dla ATmegi32 ... no już nie mam do czego się przyczepić. :(

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 gru 2014, o 21:53 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2012
Posty: 471
Lokalizacja: ZGY/ZS
Pomógł: 30

Proponuję zamiast bezpośrednio używać
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

to
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Odnajdziesz oczywiście w źródłach książki

_________________
eDiyCraft.blogspot.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 gru 2014, o 22:20 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

problem polega na tym że mam PetitFS prosto z GB ... działa mi na Atmega32
natomiast na Atmega128 zatrzymuje się na funkcji

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


przeanalizowałem sobie wszystko debugerem led

funkcja

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


działa prawidłowo natomiast w niej jest odwołanie do funkcji

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


i tutaj gdzieś jest babolek że nie chce działać petitfs z atmegą128

mam złożoną płytkę pcb z atmegą 128 jak i uruchomiony ten sam soft na ATB128 w ATB rev 1.04a
w obu płytkach występuje ten sam problem a debager wskazuje mi na sam start funkcji

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 gru 2014, o 22:41 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

a piny jakie masz?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 gru 2014, o 22:49 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Piny są przestawione pod atmegę128 zmienione w mmc.c oraz mk_petit_util.c na sprzętowe SPI. Sprawdzałem z datashiet 32 i 128 ... rejestry spi poustawiane. W zasadzie wg DS sa te same rejestry dla atmegi 32 jak i 128.
No już powoli zaczynam rozkładać ręce.

Namazane ze smarta.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2014, o 23:57 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Panowie czy ktoś z posiadających atb shield m128 oraz atb rev 1.4a mialby ochote potestowac i postarac sie wraz ze mna znalezc babola w petitfs i odpalic go na w/w sprzecie ?

Namazane ze smarta.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 gru 2014, o 16:19 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2014
Posty: 195
Pomógł: 44

Witam,

majster napisał(a):
Panowie czy ktoś z posiadających atb shield m128 oraz atb rev 1.4a mialby ochote potestowac i postarac sie wraz ze mna znalezc babola w petitfs i odpalic go na w/w sprzecie ?

Namazane ze smarta.


Zdopingowałeś mnie do prób z tą biblioteką, zwłaszcza że w końcu udało mi się kupić atb shield m128 i wypadało by go sprawdzić. Okazało się, że jest tak jak napisałeś - są jakieś problemy w tej konfiguracji. Petitfs z BB uruchomiony na Atmedze 32A działa bez problemu, po przeportowaniu na m128 już nie bardzo. To w ogóle jakaś dziwna sprawa, bo okazuje się, że z niektórymi kartami działa ok, z innymi jest "mount err", a jeszcze inne działają ok, ale po zapisie trzeba kilkukrotnie resetować ATB ( tak jak Mirek pisał w BB ), by kartę dało się znów odczytać. Pisałeś, że na innej płytce z Atmegą 128 też masz problemy, napisz proszę jaka to płytka. Na tą chwilę spróbuj u siebie najpierw z innymi kartami, bo u mnie np. z nowymi szybkimi Sandiskami nie ma problemów ( karty 32GB i 8GB 45Mb/s ).
Reasumując, mam pewne podejrzenia co do tego dziwacznego zachowania konfiguracji ATB1.4A i atb shield m128, ale najpierw napisz mi, na jakiej innej płytce z Atmegą 128 też Ci nie działa.

Pozdrawiam, QuadMan.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 gru 2014, o 19:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Moja płytka to jest sterownik akwaryjny na atmega128 ... generalnie karta SD podłączona jak w ATB ale na sztywno ... jedyna różnica jest taka że ATB SHIELD 128 ma pin do SCK karty po prez demultiplekser ja go podłączyłem bezpośrednio od procesora do karty sd

testowałem i FATFS i PETITFS i przykłady z BB wszystko ładnie śmiga na Atmega32 natomiast na Atmega128 już nie.

Sprawdzałem również kilka kart i żadna nie startuje z ATmegą128 natomiast z Atmegą32 każda karta którą posiadam działa bez problemu.

Rejestry od SPI w Atmedze128 jak i Atmedze32 są identyczne.

Jeżeli chodzi np o petitFS z książki GB podłączam go tak:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Zastanawiam się czy zaznaczenie fusebit SPI programing ENABLE nie rozwiąże problemu .... generalnie mogę spróbować tak uczynić na mojej płytce
jeżeli to nie pomoże to mogę podlutować przewody pod piny miso mosi od karty SD i przywrócić fusebit na SPI programing DISABLE

Generalnie staram się odpalić PetitFS jak i FatFS na ATmega128 już 10 dzień ... i nici ...

na Atmega32 wszelkie próby uruchomienia PetitFS jak i FatFS zakończyły się sukcesem po 15 minutach ... a z Atmegą128 walczę 10 dzień.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 gru 2014, o 21:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 wrz 2013
Posty: 647
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 101

Jeśli PB0 masz niepodłączone albo użyte jako wejście to zapoznaj się z tym: http://forum.atnel.pl/topic9598.html#p108345 a przede wszystkim z tym: http://www.atmel.com/Images/doc2467.pdf str 166


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
+++++[>++++<-]>[>++++++<-]>.---------.+++.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 gru 2014, o 21:57 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

xor napisał(a):
Jeśli PB0 masz niepodłączone albo użyte jako wejście to zapoznaj się z tym: http://forum.atnel.pl/topic9598.html#p108345 a przede wszystkim z tym: http://www.atmel.com/Images/doc2467.pdf str 166



Ok zapoznałem się z tymi informacjami z noty katalogowej. Lecz mój angielski nie jest aż tak techniczny, mógłby ktoś to wyjaśnić w łopatologiczny sposób ?

SS Pin Functionality Slave Mode
When the SPI is configured as a slave, the Slave Select (SS) pin is always input.
When SS is held low, the SPI is activated, and MISO becomes an output if configured so by the user. All other pins are inputs.
When SS is driven high, all pins are inputs except MISO which can be user configured as an output, and the SPI is passive,
which means that it will not receive incoming data. Note that the SPI logic will be reset once the SS pin is driven high.
The SS pin is useful for packet/byte synchronization to keep the slave bit counter synchronous with the master clock generator.
W hen the SS pin is driven high, the SPI slave will immediately reset the send and receive logic, and drop any partially received data in the Shift Register.
Master Mode When the SPI is configured as a master (MSTR in SPCR is set), the user can determine the direction of the SS pin.
If SS is configured as an output, the pin is a general output pin which does not affect the SPI system. Typically, the pin will be driving the SS pin of the SPI slave.
If SS is configured as an input, it must be held high to ensure Master SPI operation. If the SS pin is driven low by peripheral circuitry when the SPI is configured as a master with the SS pin defined as an input, the SPI system interprets this as another master selecting the SPI as a slave and starting to send data to it. To avoid bus contention, the SPI system takes the following
actions:
1. The MSTR bit in SPCR is cleared and the SPI system becomes a slave. As a result of the SPI becoming a slave, the MOSI and SCK pins become inputs.
2. The SPIF flag in SPSR is set, and if the SPI interrupt is enab led, and the I-bit in SREG is set, the interrupt routine will be executed.
Thus, when interrupt-driven SPI transmission is used in master mode, and there exists a possi-bility that SS is driven low, the interrup
t should always check that the MSTR bit is still set. If the MSTR bit has been cleared by a slave select, it must be set by the user to re-enable SPI master mode.


Rozumie to tak że jeżeli nie używam pinu SS muszę go dać jako wyjście by SPI działało prawidłowo.
Natomiast jeżeli używam SS jako np CS to nic z nim nie robię ?

Próbowałem użyć SS jako CS ale nic to nie zmieniło ...
Postaram się ustawić pin SS jako wyjście by MASTER SPI działał prawidłowo ale proszę o potwierdzenie czy dobrze rozumie DS

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 gru 2014, o 22:08 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Niveasoft napisał(a):
Kiepsko to wkleiłeś, ale możesz skopiować jeszcze raz i wejść na stronę

https://translate.google.pl/

Tam cale bloki tekstu się tłumaczy we wszystkie strony :)
Polecam każdemu. Może nie do końca techniczny, ale list można naklikać nie znając języka nawet.



A co to ma do tematu ? proszę o usunięcie mojego jak i powyższego posta.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 gru 2014, o 22:55 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

Niveasoft napisał(a):
ale list można naklikać nie znając języka nawet


Kolego ... chyba chodzilo o to zeby pomoc a nie o to czy mozna napisac list z wujkiem Google

Cytuj:
Ok zapoznałem się z tymi informacjami z noty katalogowej. Lecz mój angielski nie jest aż tak techniczny, mógłby ktoś to wyjaśnić w łopatologiczny sposób ?


Z tego co ja rozumiem powinenes miec SS jako wyjscie zeby uklad poprawnie dzialal nawet jesli go nie uzywasz


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 gru 2014, o 23:03 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

RafPe napisał(a):
Niveasoft napisał(a):
ale list można naklikać nie znając języka nawet


Kolego ... chyba chodzilo o to zeby pomoc a nie o to czy mozna napisac list z wujkiem Google

Cytuj:
Ok zapoznałem się z tymi informacjami z noty katalogowej. Lecz mój angielski nie jest aż tak techniczny, mógłby ktoś to wyjaśnić w łopatologiczny sposób ?


Z tego co ja rozumiem powinenes miec SS jako wyjscie zeby uklad poprawnie dzialal nawet jesli go nie uzywasz



Ok i tak poczyniłem ... ustawiłem pin SS czyli PB0 jako wyjście no i jest postęp nie ważne czy ten pin będzie w stanie wysokim czy niskim ... program przestał się wieszać ...

na oledzie widzę tylko NO SD CARD .... co oznacza że coś poszło dalej ale nie inicjalizuje karty.


Co do kolegi który podpowiada aby napisać list w google translate aż się popłakałem ze śmiechu gdy google zaczął mi tłumaczyć o autobusach lub niewolnikach ... więc kolego
Niveasoft bardzo dobra podpowiedź.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2014, o 02:13 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2014
Posty: 195
Pomógł: 44

Witam,

No dobra, majster, zmordowałem, chodzi pewnie z każdą kartą, jaką podłączałem. Testowane na zestawie ATB1.04A i ATB Shield m128.

Modyfikacje:
1. Plik mmc.c
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


- ale to już miałeś, tak jak Kolega RafPe napisał.
RafPe napisał(a):
...Z tego co ja rozumiem powinenes miec SS jako wyjscie zeby uklad poprawnie dzialal nawet jesli go nie uzywasz


2.
Plik main.c
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Dla niektórych kart konieczne okazało się zwolnienie magistrali SPI ( ustawienie bitu SPR0 w rejestrze SPCR ), przynajmniej w zestawie uruchomieniowym, przy podłączeniu magistrali SPI z kartą za pomocą taśmy wieloprzewodowej. W reszcie softu niczego nie zmieniałem.
A TERAZ NAJWAŻNIEJSZE: do połączenia magistrali SPI procesora z tymi pinami przy gnieździe karty użyj taśmy 8 przewodowej i połącz te 4 sygnały tak, aby co drugi przewód w taśmie był podłączony do masy. Czyli np. SCK -> GND ->MISO -> GND -> MOSI -> GND -> CS -> GND. Masę wzięłem z tej łączówki koło przetwornicy. Okazało się, że nawet przy taśmie o długości ok 15cm MISO poprzez pojemności między przewodami tejże taśmy "odbiera" sygnały z pozostałych linii ( zwłaszcza MOSI, choć pewnie z SCK też ) i za Chiny to nie chciało pracować stabilnie, raz było ok, za chwilę już nie.
Tyle ode mnie, w razie czego pisz. Powodzenia :-).

Pozdrawiam, QuadMan.


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2014, o 09:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

QuadMan program oczywiście testowałeś na petit z GB na Eclipse luna i najnowszym toolchine?

Bo ja generalnie dokładnie to samo zrobiłem wczoraj i niestety jest klapa ... bo u mnie ani na zestawie ATB ani mojej płytce karta się nie inicjalizuje

A jaki kwarc używasz ?

Namazane ze smarta.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2014, o 13:08 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2014
Posty: 195
Pomógł: 44

Witam,

Używam Eclipse Keppler SR2 i AVR GCC Toolchain, nie mam zainstalowanej luny i tego Toolchaina Atmela. Tylko że jak uruchomiłem biblioteki z Blue Booka ( projekt 15_TEST_Petit_FS ), a nie z GB. Jakoś tak zapomniałem, że w GB też są te biblioteki, zaraz porównam. Kwarc mam 11.059MHz, ale to chyba nie o to chodzi, bo przed chwilą dałem 18,432MHz nawet bez zmiany F_CPU w projekcie i wszystko hula.

Pozdrawiam, QuadMan.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2014, o 13:16 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Jeżeli chodzi o moją płytkę to przerobiłem chipselect z pb5 na pb0 dodatkowo miałem małego babolka w płytce z pinem sck przy karcie sd ale już poprawiłem.

Nie mniej sprawdzałem karty 16GB, 4GB SDHC jak i kartę 2GB w konfiguracji FAT16 i FAT32 i ani na zestawie ATB ani na mojej pcb gdzie piny są identycznie skonfigurowane i połączone nie inicjalizuje mi kart nie widzi ich. Przy probie zapisu kartę ponownie pröbuję zainicjalizować ale nic nie wpisuje mi w plik loger.txt

Program się już nie zawiesza ale nadal nic nie wgrywa na kartę ani moha płytka ani zestaw atb z shield m128

Używam kwarca 16.000.000 oraz eclipse luna.

No nie wiem już czego mam się przyczepić.

Erratę również wgrałem.

Namazane ze smarta.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2014, o 13:25 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2014
Posty: 195
Pomógł: 44

Witam ponownie.

To może wyślę Ci mojego .hex - a na próbę ? Podłączenia jak w projekcie z BB 15_TEST_Petit_FS. Sprawdzisz, czy ze sprzętem wszystko ok. Te przewody podłączyłeś tak jak napisałem wyżej ?

Pozdrawiam, QuadMan.


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2014, o 13:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Przewody miałem podłączone jak pisałeś rozdzieliłem -> odseparowałem żyły masą ale to też nic nie dało ... właśnie będę testował projekt z BB bo cały czas testowałem z GB co prawda sądzę że to nie ma znaczenia ale zobaczę.

Za 30 min. jadę po gości więc nie wiem czy zdążę jak coś odezwę się wieczorkiem jak już zostanę sam z ATB :)

------------------------ [ Dodano po: 15 minutach ]

Ok udało się wgrałem prosto z BB -> petitFS i widzi mi kartę woow jest postęp czyli coś w peticie z GB jest nie tak

nie mniej nie może mi otworzyć pliku test.txt utworzyłeś czyty plik czy za pomocą petitgen ?

------------------------ [ Dodano po: 19 minutach ]

Ehh nie w tą kartę wgrałem ale ale uwaga ... wgrałem w kartę plik test.txt i generalnie działa zapis

zapisało mi wpliku TEST ****            

więc zapis działa .... zaraz odpalę to na mojej płytce


hmm pozostaje kwestia dlaczego nie działa biblioteka z GB wyd II oraz GB wyd I z atmegą 128
bo z atmegą 32 petitfs działa prawidłowo z GB wyd II oraz GB wyd I


PetitFS z Blue Booka wyd II działa prawidłowo na zestawie ATB
jak tylko goście mnie opuszczą zaczne testować to na mojej płytce.

------------------------ [ Dodano po: 27 minutach ]

Kolego jak masz jeszcze ochotę po testować to jak znajdziesz chwilkę spróbuj odpalić

PetitFS -> dataloger z GB wyd I lub II

ono mi na atmega128 nie działa ... teraz muszę uciekać bo za chwilkę będą goście

nie mniej petita z bb przetestuję wieczorkiem na swojej płytce

i będę musiał dojść do tego dlaczego petit z GB nie śmiga
mam nadzieję że w rozgryzieniu Mirkowej biblioteki z GB pomoże już sam SZEF

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2014, o 20:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Ok więc jestem po testach ....

PetitFS z BB działa na mojej PCB jak i na ATB

teraz czas na próbę odpalenia PetitFS -> dataloger z GB na ATB i na mojej PCB wraz z Atmegą128

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2014, o 21:32 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2014
Posty: 195
Pomógł: 44

Witam.

Uruchomiłem PetitFS -> dataloger z GB na a zestawie ATB1.04A i ATB Shield m128. Na szybko: majster, sprawdź jakie dane masz w pliku loger.txt wygenerowanym przez Petitgen. U mnie były 0xff, a w pliku mk_petit_util.h było:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.
więc funkcja mk_pf_file_append nie mogła niczego dopisać do tego pliku.
Oczywiście, w main.c trzeba zmienić rejestry od przerwania dla PCF8583, ja wziąłem INT2 i musiałem jeszcze zamienić wektor przerwania.

Pozdrawiam, QuadMan.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2014, o 21:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Ok jeżeli chodzi o Atmegę 32 i GB PetitFS -> Dataloger .... działa bez problemu gdzie plik z PetitGen faktycznie ma 0xff natomiast taki sam wsad ze zmienionymi wektorami dla INT2 i Atmegi128 mi nie działał ... zaraz sprawdzę twoje podpowiedzi i zmienię FILE_BLANK_CHAP na 0xFF i po testuję.

------------------------ [ Dodano po: 58 minutach ]

PetitGen tworzy mi plik z 0xA0 i tak jest zapełniany jak i FILE_BLANK_CHAP ma podane 0xA0 ale zaczynam testy i dam znac

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2014, o 00:16 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Ok na mojej płytce pcb opanowałem PetitFS z green booka ... i działa wyśmienicie :)
jutro zacznę podpinać pod mój soft :)

QuadMan serdecznie dziękuję za pomoc bardzo mi pomogłeś :)

bydnajmniej dla mojej karty brakowało mi

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Zwolnienie frequency ... przy karcie SDHC pomogło znacząco :)

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2014, o 00:35 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2014
Posty: 195
Pomógł: 44

Cieszę się, że Ci pomogłem :-). Moje ATB leży i rejestruje temperatury na karcie :-), a ja mam trudniejszy orzech do zgryzienia : FAT_FS na STM32f107 ( docelowo pod FREERTOS-em ). Dopiero zacząłem, ale na razie... masakra :-(.

Pozdrawiam, QuadMan.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2014, o 00:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Chętniebym pomógł ale na STMach się totalnie nie znam ... moje PCB na testy teraz również leży ale na parapecie mierzy temp w pokoju i na dworzu ... zapisuje na pcb ... jutro obadam generalnie na odległość dużo pomogłeś :)

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO