Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 25 kwi 2024, o 17:40


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 lis 2014, o 14:16 

Pomógł: 0

Wybory na drużynę z tego tematu topic9298-90.html

W tym wątku proszę zgłaszać kandydatury (swoje, za zgłaszanie kogoś poleci ostrzeżenie) na Akcję projekt-X

W opisie proszę napisać, nick, oraz które miejsce w Drużynie chcemy reprezentować, ewentualnie w podpunktach proszę uzasadnić, oraz wypisać ewentualne uwagi.

Skład Drużyny Brakuje jeszcze Mastera

adamekp - "Właściciel Produktu"
majster - "Beta Tester"
mokrowski - "Wsparcie Scrum Mastera i Product Ownera w zakresie przygotowania warstwy analitycznej oraz procesu"
Krauser - "Koder/programista"
Gelten - "Koder/programista"
doman - "Koder/programista"
Paul Dirac - "Koder/programista"
tomekm - "Koder/programista"
savian86 - "Koder/programista (PC)"
RafPe - "Koder/programista (PC)"



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lis 2014, o 14:30 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2013
Posty: 65
Lokalizacja: Łódź
Pomógł: 4

To może ja zacznę ponieważ zawsze zastanawiałem się czym tak naprawdę jest tajemnicze stanowisko "tester systemów" a to poniekąd równoważne jest chyba z "Właścicielem Produktu". Skoro kolega mokrowski cyt:"Jeśli Właściciel Produktu będzie potrzebował mojej pomocy" zgodził się pomóc to ja bardzo chętnie skorzystam z jego wiedzy i nauczę się czegoś nowego.

Reasumując zgłaszam swoja kandydaturę na "Właściciela Produktu"

_________________
Karkołomne zadanie, ogarnąć C.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lis 2014, o 14:57 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2013
Posty: 65
Lokalizacja: Łódź
Pomógł: 4

mokrowski napisał(a):
Przeczytaj http://scrumguides.org/docs/scrumguide/ ... ide-PL.pdf i potwierdź kandydaturę..

Znalazłem to wcześniej i właśnie czytam :)

------------------------ [ Dodano po: 19 minutach ]

ok potwierdzam swoją kandydaturę. Czekam zatem na propozycje produktu a potem juz moja w tym głowa żeby "pociągnąć" temat dalej.

_________________
Karkołomne zadanie, ogarnąć C.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lis 2014, o 22:57 
Offline
Uzytkownik zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2012
Posty: 2088
Lokalizacja: Leżajsk / Kraków
Pomógł: 411

Widzę, że są jeszcze wolne stanowiska koderów (członków zespołu) to rezerwuje jedno.

_________________
Dragonus Cracovus: Biomagia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lis 2014, o 00:06 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2014
Posty: 30
Pomógł: 2

Programista, jeśli można.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lis 2014, o 10:23 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sie 2014
Posty: 170
Pomógł: 2

(de) - koder :D Zgłaszam się



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lis 2014, o 16:06 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 mar 2013
Posty: 236
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 5

Mogę się zgłosić na programistę.

Ale mam takie uwagi: każdy ma swój moduł (najlepiej jeden) do opracowania. Musi być mózg, z którym, np. po 7 dniach będzie można się skontaktować, np. na skype i dokładnie ustalić szablon programu nad modułem. Problem ciekawy, np. oprogramować all moduły z atb na bazie własnych, napisanych przez nas bibliotek. Pan mirek miał w bb taki projekt, w którym pokazał wstęp do systemów czasu rzeczywistego.

Mózg - def. osoby, które mają doświadczenie programistyczne (wieloletnie) i widzą dosyć szeroko problematykę, potrafią sformułować odpowiednio problem itd.

Ja jestem za, chce nauczyć czegoś nowego. Ale moim zdaniem takie rzeczy: "inteligentny dom to juz można działać gdy sie wie, że warto z danym osobnikiem pracować". Bo to padnie gdy jeden nawali, albo gdy trzeba będzie dużo po kimś naprawiać.

Może nawet zrobić konkurs na oprogramowanie jakiegoś modułu i na podstawie niego wybrać do niniejszego projektu zespół. Każdy będzie musiał sam przemyśleć, zastanowić sie itd. Do tego fajnie by był opis projektu w latex, schemat i kod dobrze opisany. Być może nie wejdę dalej ale cóż takie życie (tyle się ma talentu) jeden miga ledami, a drugi buduje satelity ;D.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lis 2014, o 18:47 

Pomógł: 0

Uzgadniać to będziecie, jak pojawi się master, właściciel projektu już jest więc pewnie on będzie nadawał ton pomysłom i co będziecie robić, tak że zgłaszać się nie wybrzydzać :P.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lis 2014, o 19:18 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lis 2014
Posty: 237
Pomógł: 6

Cześć, chętnie zgłosiłbym się na kolejnego programistę w projekcie, ale... co ze stroną "hadrware'ową"? Chcecie bazować na ATB czy jednak coś będzie do zaprojektowania (zapewne z użyciem Eagle)?

_________________
Szukasz książek o elektronice i programowaniu?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lis 2014, o 19:24 

Pomógł: 0

Na początek jednak zajmijmy się stricte programowaniem, co by nie robić zamieszania.

Bazą może być ATB, ale przecież nawet na stykówce podłączyć procek + diody to nie problem.
Po za tym tutaj zgłaszamy tylko i wyłącznie kandydatów, resztę proszę uzgodnić z właścicielem i menadżerem(którego jeszcze nie ma).
Jak pojawi się menadżer to stworzyć należy temat, gdzie będą ustalane szczegóły projektu.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lis 2014, o 19:29 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lis 2014
Posty: 237
Pomógł: 6

W takim razie zgłaszam się na programistę.

rezasurmar masz rację, nie jest to złe podejście. Jak stworzymy coś działającego na stykówce, to już będzie mały sukces. Później można myśleć o PCB, itd.

_________________
Szukasz książek o elektronice i programowaniu?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lis 2014, o 21:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2012
Posty: 471
Lokalizacja: ZGY/ZS
Pomógł: 30

Trochę koderów już się zgłosiło, to może ja trochę inaczej. Mógłbym zająć się apką na PC (chętnie z kimś we współpracy), do wizualizacji danych (jeśli produkt będzie mógł być o to wzbogacony), komunikacji z hardwarem który się narodzi. C#/WPF. Dodam, że wymiataczem nie jestem, ale chętnie skorzystam z możliwości :D

_________________
eDiyCraft.blogspot.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lis 2014, o 16:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

savian86 napisał(a):
Mógłbym zająć się apką na PC (chętnie z kimś we współpracy)


To ja chetnie dolacze do teamu zajmujacego sie apka na PC :)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lis 2014, o 10:27 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 12 gru 2011
Posty: 18
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Pomógł: 2

Witajcie też chętnie bym zajął się tematem aplikacji na PC nawet nad takim projektem pracuje dla siebie - obecnie wszystko powstaje w C#. ale też mógłbym zająć się od początku do końca konkretnym modułem od projektu po oprogramowanie i wykonanie prototypu.

_________________
Moja Córka http://urszulka.matysiak.info.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2014, o 21:24 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2014
Posty: 580
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Pomógł: 71

Jak zapisy aktualne to ja też się piszę ;) Oczywiście jakiś mały modułek - programowanie tylko w C. Choć zaznaczam, że od grudnia na 90% przeprowadzam się 70 km od aktualnego miejsca przebywania, więc tymczasowo jestem trochę zalatany, ale z czasem wszystko się unormuje ;)

z Niebieskim pozdRowieniem,
Doman89



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lis 2014, o 19:48 

Pomógł: 0

Właściciel już jest, uprasza się o czytanie z zrozumieniem, poprzedniego tematu, tutaj dajemy kandydatury, brakuje w zasadzie już tylko menadżera. Koniec zgłoszeń na programistów, przynajmniej do puki nie wyłoni się menadżer, dalsze zgłoszenia nie mają sensu.

Proszę się odnieść zgodnie z pomysłem kolegi mokrowski, jaki dalszy plan działania, nie wymyślamy co chwile innych tematów itp.
Najpierw krok po kroku jak już było powiedziane.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2014, o 22:21 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2014
Posty: 30
Pomógł: 2

Jeżeli Scrum Master się nie zgłosił, to co dalej z projektem? Czekamy, czy inne rozwiązanie?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 gru 2014, o 10:37 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2014
Posty: 54
Pomógł: 0

Witam,

mogę się zgłosić na funkcję Scrum Mastera. Aczkolwiek uważam, iż podejście do tej ideologii w przypadku takiego działania jakie będziemy prowadzić musi ulec znaczącym zmianom. Nie każdy będzie mógł codziennie "pracować", bo dla większości z Nas jest to po prostu hobby, na które nie zawsze wygospodaruje się dużo czasu codziennie.

Pozdrawiam.

_________________
Likwidator absolutny.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 gru 2014, o 19:31 

Pomógł: 0

Z takim podejściem to po co w ogóle zaczynać ?, albo chcecie się czegoś nauczyć albo nie?. Rozumiem inne obowiązki, ale to ma być nauka i trzeba się w to zaangażować na 100%, a nie na zasadzie raz czy dwa razy w tygodniu bo tak mamy czas ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2014, o 16:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lis 2014
Posty: 237
Pomógł: 6

Pomysł (chyba) upadł.

_________________
Szukasz książek o elektronice i programowaniu?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2014, o 18:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Też mnie się tak wydaje że zryw był spory aż guma się paliła no ale chyba za stare opony były bo szybko wystrzeliły
ehh to nie forum motoryzacyjne ale tak to można podsumować ...

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2014, o 18:40 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Wyjdzie na to że Sun miał rację :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 gru 2014, o 21:07 

Pomógł: 0

No nie ma to jak 3 trój( Y )py za przeproszeniem nie znające tematu, Przecież kolega mokorowski wyraźnie mówił w styczniu ruszy, jak znajdzie czas.

No ale jak zwykle, do marudzenia to pierwsi jesteście.

Wszelkie posty nie związane z tematem ulegną w bliżej nieokreślonym czasie anihilacji, a autorzy dostaną po ostrzeżeniu jak się to powtórzy!

Od tego macie luźne.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 gru 2014, o 21:47 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2014
Posty: 30
Pomógł: 2

Dobre wiadomości przed gwiazdką. Nie mogę się doczekać startu :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 mar 2015, o 18:03 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

No i co w temacie Chrum Chrum Master Scrum? Już się można śmiać? :lol:

rezasurmar napisał(a):
No nie ma to jak 3 trój( Y )py za przeproszeniem nie znające tematu, Przecież kolega mokorowski wyraźnie mówił w styczniu ruszy, jak znajdzie czas.

No ale jak zwykle, do marudzenia to pierwsi jesteście.



Mam nadzieję że Reza nie przegryzie mi tętnicy. :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 mar 2015, o 18:19 

Pomógł: 0

Cytuj:
Mam nadzieję że Reza nie przegryzie mi tętnicy.


Dostajesz skierowanie na badania Per Rectum :P



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 mar 2015, o 20:48 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mokrowski napisał(a):
Projektu nie realizuje się 1 osobowo ani przez prześmiewców...

Panowie ale proszę - nie kłóćmy się na forum ....

Jak ja na początku napisałem - że nie widzę żeby to doszło do skutku, potem SunRiver to o mało co nie zostaliśmy obdarci ze skóry, że tylko przeszkadzamy .... więc już nie piszemy tu nawet ....

Jagi napisał ale przecież nie po to żeby prześmiewać - (tak mi się wydaje) jak już - to chyba tylko po to żeby zmotywować drużynę do powstania może ? ;)

I proszę podejdźmy i do tego i do KAŻDEGO innego tematu na większym luzie na forum, niech to będzie zabawa .... a nie tematy które przerastają czasem możliwości skoordynowanej współpracy na forach. Taki był np powód dla którego pisałem kiedyś w tym wątku - że wg mnie się nie uda - a nie dlatego żeby przeszkadzać czy zniechęcać. Ja wręcz w duchu sobie myślałem - tak

"a niech się UDA ! będę wtedy tylko trzymał kciuki, z przyjemnością obserwował postępy, gdybym mógł to pewnie i bym pomógł czy włączył się na jakimś etapie w ramach czasu .... a jak trzeba by było to nawet po zakończeniu i sukcesie - wszedłbym pod stół na naszym forum i uroczyście odszczekał swoje wątpliwości które miałem ;) .... dla mnie to nie problem - bo cały czas uważam że to ma być przede wszystkim (jak chyba kiedyś też i Sun mówił) ... że ma to być dobra zabawa

Dla mnie MEGA EXTRA PRZYKŁADEM jakiego już dawno nie było na tym forum, takiej ZABAWY, wyzwania i wszystkiego co najlepsze - to był "KONKURS O PIETRUSZKĘ" .... chyba KAŻDY się ze mną tu zgodzi.

Ale nie ma co odżegnywać od czci i wiary kogoś - kto wypowiada się - że taki jak ten projekt nie za bardzo się uda jego zdaniem - tym bardziej - że te wątpliwości były podyktowane - tym - że na początku całego wątku - sami chętni do czynu - sami o mały włos nie pozagryzali siebie nawzajem na żywca.

Dlatego moim zdaniem - na forum, na którym ludzie się nie znają tak na prawdę, na którym ludzie często nie potrafią zrozumieć - że ktoś inny może mieć inne zdanie (nie mówię tu o sobie czy SunRiverze czy Jaglarzu) ale o tych chętnych co to się kłócili o to czy to ma być projekt inteligentnego domu taki czy siaki, czy to ma być projekt X czy Z ..... a jatka była ostra i nikt temu nie zaprzeczy. Niestety - takie jatki to niemiła atmosfera i często animozje później między uczestnikami forum nieraz na długo - na śmierć i życie prawie. Skąd ja to wiem ? ... wiem wiem .... i nie ważne już nawet skąd....

Dlatego przede wszystkim - moim zdaniem - warto na takim forum - "zapodać", że tak niefachowo się wyrażę, nieco mniej rozbudowane propozycje zadań, konkursów itp itd - więcej uśmiechu i mniej powodów do kłótni .... A jak nawet coś nie wyjdzie to tragedia jakaś ?

bo ludzie często nie rozumieją też - że forum to TYLKO suchy tekst (zawsze to powtarzam i pewnie teraz też się powtarzam) .... że nie widać tu uśmiechu ale przyjaznego, że nie słychać tonu głosu - też najczęściej przyjaznego .... Natomiast każdy uczestnik forum wedle własnego temperamentu i emocji niejednokrotnie odbiera miłą aczkolwiek żartobliwą wypowiedź, zaraz jako obraźliwą albo wręcz jako obelgę, obrazę i nie wiadomo co .... Tylko ja wiem ile po takich akcjach zbieram maili na PW gdzie ktoś pisze że ten inny to go obraził ... i czasem ma rację a czasem nie. Gdy zaproponuję zwykle aby sobie to wyjaśnić we dwójkę na spokojnie to też często jakoś się to udaje choć nie zawsze

a więc - REASUMUJĄC - zapraszam do tego żeby mieć troszkę dystansu do siebie - to zaproszenie oczywiście do wszystkich a nie do ciebie mokrowski bo akurat kto jak kto - ale ty masz ten dystans ;) i jak dla mnie OCZYWISTE jest że w pojedynkę się nic nie zrobi

i tak samo pewnie Jaglarz pisząc to co napisał - nie miał na myśli tego żeby przyczepić się do ciebie - że ty czegoś tu nie zrobiłeś ... Sorki że tak zaocznie bronię Jaglarza ale pewnie sam się też wypowie ....

Ja sam wręcz bym się dołączył do wypowiedzi Jaglarza - ale dlaczego ?

dlatego - że to nie mokrowski jest winny niepowodzenia - mokrowski, który i tak wziął na siebie NAJWIĘKSZY ciężar

tak na prawdę nikt nie jest winny ale jak już - to sami zainteresowani powinni jednak co jakiś czas np się się aktywować w takim wątku - coś może proponować - coś próbować przygotować itp itd, tymczasem wychodzi SAMO ŻYCIE, czyli każdy ma pracę, rodzinę, dom, dzieci, żonę ... każdy ma swój czas - tak mi się wydaje - ale wcale nie mówię, że mam rację.

Na pewno tym tekstem nikogo nie mam zamiaru zniechęcać - wręcz przeciwnie ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 mar 2015, o 21:00 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

W związku z powyższym co (i czy) Drużyna coś zamierza dalej?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 mar 2015, o 21:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2013
Posty: 123
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 10

Moim zdaniem trzeba było jednak pozwolić na dyskusję na temat założeń projektu (na początek tych funkcjonalnych, a potem technicznych) - nawet jeśliby nie udało się zrealizować projektu, to może ktoś by się tymi założeniami zainspirował we własnym projekcie.
Druga sprawa - zbyt poważne podejście do tematu - wygląda na to, że na osobie zarządzającej projektem będzie ciążyć jakaś wielka odpowiedzialność.
Nic dziwnego, że nikt nie che się zgłosić - do projektu, o którego założeniach nic w zasadzie nie wiadomo.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 mar 2015, o 21:37 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 cze 2013
Posty: 988
Lokalizacja: Byram, MS 39272
Pomógł: 55

rezasurmar napisał(a):

Dostajesz skierowanie na badania Per Rectum :P



http://perrectum.info/ <-- zapraszam

_________________
Pomysły na podpis - wyślij SMSa +1 769 243 0011



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO