Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 16 kwi 2024, o 23:27


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 lut 2012, o 11:32 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 29 lut 2012
Posty: 11
Pomógł: 0

Mam problem i pewnie wina leży po mojej stronie, ale przy probie połączenia przez MkAvrCalculator wyskakuje mi ten błąd.
http://i42.tinypic.com/205z09u.jpg
Czy to jest wina złych sterowników czy ja cos namieszałem przy kablu?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lut 2012, o 12:16 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Pierwsze podstawowe pytanie - czy korzystasz z zestawu uruchomieniowego ATB naszej firmy ? Jeśli tak to jaka wersja ?

Po drugie jeśli nie korzystasz z zestawu ATB to przykro mi ale korzystanie z programatora FT232R będzie jak na razie ograniczone WYŁĄCZNIE do wersji DEMO/FREE programu MkAVrCalculator czyli tylko dla 4 procków. A co gorsze nie zadziała z pozostałymi nawet gdyby zakupić pełną wersję programu :(

Bo pełna wersja działa z programatorem na FT232R dla wszystkich procków tylko dla tych którzy posiadają zestawy ATB

Poza tym - jak widać z komunikatu - jeśli chcesz w tej wersji demo skorzystać z tego programatora to MOŻNA ale trzeba wprogramować nazwę "ATNEL USB" do kostki FT232R za pomocą specjalnego programu od FTDI o nazwie np "FT PROG" .... po takim zabiegu programowanie ruszy w wersji DEMO/FREE

reasumując - jeśli jesteś użytkownikiem zestawu ATB i ci nie działa - to napisz to dokładnie - chętnie pomogę żebyś szybko mógł się uporać i poradzić sobie z tym problemem ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lut 2012, o 12:30 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 29 lut 2012
Posty: 11
Pomógł: 0

Tak jestem właścicielem zestawu uruchomieniowego ATB w wersji 1.03 i mam licencje na pełną wersje programu MkAvrCalculator :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lut 2012, o 13:13 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

MatKarp napisał(a):
Tak jestem właścicielem zestawu uruchomieniowego ATB w wersji 1.03 i mam licencje na pełną wersje programu MkAvrCalculator :)


A! no to MUSI działać - ale po kolei:

1. czy w zakładce "ustawienia" jest ramka w której widać dla kogo jest licencja ?(powinny tam być widoczne twoje dane osobowe) .... czy nie ma tego ? ;)

2. jeśli nie ma tych informacji o których mowa wyżej to musisz wgrać mały plik licencyjny do folderu w którym znajduje się program MkAvrCalculator .... inaczej nie zadziała w pełnej wersji

3. podstawowa rzecz i pytanie czy pobrałeś ostatnią i najbardziej aktualną wersję programu ???? Przy czym trzeba pamiętać że aktualizacje darmowe ukazują się pod tym samym numerkiem programu - dlatego średnio raz na miesiąc warto go ponownie pobrać i wgrać sobie do komputera - zatem pobierz teraz i napisz jaką widzisz wersję na górze czy jest to "Build 59" ????

myślę, że gdy zrobisz te 3 kroki powyżej to nie będziesz musiał wykonywać żadnych innych operacji a szczególnie programowania scalaka FT232R, które niestety może zniszczyć jego konfigurację wgraną tam przez nas :( i wtedy będzie mały KLOPS .... ale jeśli nawet byś to zrobił już przypadkowo - to też znajdziemy i na to rozwiązanie.

czekam zatem na kolejny komplet informacji ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lut 2012, o 13:33 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 29 lut 2012
Posty: 11
Pomógł: 0

Sam program przed zainstalowaniem ma numer 57 natomiast po zainstalowaniu na górnym pasku okna jest build 59. Plik licencyjny wgrałem i tutaj mam pewność, że jest ok.
http://i39.tinypic.com/2vjbyar.jpg
Próbowałem zainstalować sterowniki z płyty ale same mi się intalują jakieś systemowe mimo, że mam windowsa xp. Wcześniej miałem podłączony do komputera pożyczony zestaw uruchomieniowy AVT 3505 i może to sa jakies inne sterowniki i to się gryzie. Mimo to nie wiem jak całkowicie usunąć te sterowniki, żeby była możliwość instalacji z płyty.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lut 2012, o 14:04 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ok - to teraz następny krok, aby sprawdzić czy masz właściwie zainstalowane sterowniki dla FT232R - uruchom program "ATB Manager" ;) .... i powiedz mi czy on wykryje czy jest do komputera podłączony twój zestaw ATB oraz jaka jest jego wersja - czyli 1.03 ? ;) .... powinien to zrobić zgodnie z filmikiem tutaj np:

http://mirekk36.blogspot.com/2011/08/ec ... adzie.html

jeśli nie - to rzeczywiście mamy tzw byka za rogi - czyli niestety brzydko mówiąc coś jest "skopane" ze sterownikami. Dlatego w takim przypadku pokaż mi zrzut ekranu z menadżera urządzeń z miejscem gdzie widać, że jest widoczny ten scalak ? OK ?

Będzie się trzeba za chwilę pozbyć tych kocich sterowników, i zainstalować prawidłowe albo te z płytki albo bezpośrednio ze strony ftdi.com (żadna różnica)

a nadmienię że już pomagałem w kilku takich przypadkach gdzie ludzie mieli właśnie taki problem, że nie mieli poprawnych sterowników do układu zainstalowanych. Na szczęście zawsze udało się doprowadzić to do porządku i wszystko ruszało.....

jak mówiłem - ATB Manager - odpowie ci poprzez wykrycie lub nie czy jest OK ze sterownikami

czekam na info.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lut 2012, o 14:20 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 29 lut 2012
Posty: 11
Pomógł: 0

No własnie w ATB menagerze nie wykrywa mi tego urządzenia więc to pewnie te sterowniki ale nie mam pojecia jak pozbyć się tych starych. Jak instalowałem zestaw kolegi to instalowałem je z płyty AVT, ale teraz po usunięciu sterowników(odinstalowaniu w menadzerze urządeń) i ponowym zresetowaniu płyty sterowniki same się instalują. Bardzo dziekuję za pomoc :).



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lut 2012, o 14:32 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Po to jest to forum, żeby pomóc i przyznam szczerze że w jednym z poprzednich przypadków już miałem dokładnie ten sam problem jak sobie przypominam. A było tak że klient miał wcześniej zainstalowany jakiś koci zestaw a dlatego koci że producent dał do niego jakieś super kocie sterowniki, które powodowały, że działał TYLKO ten FT232 z tego zestawu w całym Windows XP a jak ktoś chciał sobie podłączyć inny - np zwykłą przejściówkę na FT232 to ZONK!..... Tymczasem po zainstalowaniu oryginalnych sterowników od FTDI okazywało się że działa zarówno koci zestaw ale także przejściówka czy każdy inny układ podłączony do USB zawierający na pokładzie FT232r.

OK - jak się pozbyć tych pasożytniczych sterowników ? Proponuję dwa wyjścia:

1. nie pokazałeś menadżera urządzeń - a tam powinno być widoczne urządzenie USB z FT232 - można na nim kliknąć prawy klawisz mychy i wybrać opcję ponownej instalacji sterowników ale trzeba koniecznie wskazać te które masz na płycie DVD albo folder gdzie pobrałeś je z ftdi.com. To powinno się w większości wypadków udać .... spróbuj

2. jeśli zawiodą sposoby opisane wyżej - to zapraszam cię na Skype ale dopiero późnym wieczorem bywam dostępny tak pomiędzy 21:30 a 23:30 - wcześniej nie daję rady. Mój nick: mirekk36. A że mam możliwość zdalnej pomocy poprzez wejście na twój pulpit za pomocą aplikacji TeamViewer, o ile pobierzesz ją ode mnie ze strony (wskażę później skąd dokładnie) - to myślę że wtedy ostatecznie uda się nam wycisnąć tego wrzoda ;) czyli kocich sterowników i przywrócenie tych prawidłowych

3. najbardziej drastyczny sposób jeśli masz czas i ochotę a dodatkowo stwierdzisz że i tak przydałoby się odświeżyć windows, to można go ponownie przeinstalować na czysto. Wtedy na 100% wszystko już dalej samo i automatycznie prawdiłowo by się zrobiło

wybierz zatem sposób dla siebie ;) - tylko jeśli ma to być Skype ze mną - to tylko z mikrofonem i słuchawkami bo nie wyobrażam sobie szybkiego załatwienia takiej sprawy poprzez klikanie w komunikatorze OK ? ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lut 2012, o 14:50 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 29 lut 2012
Posty: 11
Pomógł: 0

No w końcu poszło. Z tym, że pomogło dopiero ściągnięcie najnowszych sterowników ze strony ftdi.com bo aktualizacja sterowników w menagerze urządzeń uznawała sterowniki z Pana płyty za starsze od tych "kocich" :P. Dzieki wielkie Panie Mirku :).



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO