Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 20:35


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 paź 2014, o 18:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 kwi 2014
Posty: 26
Pomógł: 0

Witam.
Szukam dobrego, jak nie najlepszego programu do edycji wideo, darmowego jak i płatnego.
Przechwytuję obraz z gier i chciałbym wycinać najlepsze momenty z filmików.
Pliczki mają rozszerzenie ".avi", a programem jakim przechwytuję obraz to "Action!".

Może Pan Mirek się pochwali jakiego programu używa do montażu własnych tutków (które są SUPER).

Troszkę mało informacji ale mam nadzieję, że tyle wystarczy 8-)

Pozdrawiam.

_________________
Bb Gb Yb Ob WIFI-232-T USB ASP ATB 1.05a



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 paź 2014, o 18:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Sony Vegas Studio potęga do tanich nie należy ale masz w nim wszystko.

Namazane ze smarta.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 paź 2014, o 18:18 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Jagla napisał(a):
Przechwytuję obraz z gier i chciałbym wycinać najlepsze momenty z filmików.

Ja się chwalić nie będę bo już niejednokrotnie o tym pisałem, i KAŻDY kto chce robić porządne zrzuty ekranu w tym z gier to działa z programem Camtasia Studio .... Moim zdaniem jedyny najlepszy do tego celu

Owszem takie poważne produkcje jak Sony Vegas jak pisze wyżej kolega też dadzą radę - no ale cena jest nieporównywalna

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 paź 2014, o 18:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013
Posty: 562
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 23

Jeśli chodzi o darmowy program to wg. mnie najlepszy jest Windowsowy Movie Maker - w Windows 7 i 8 wystarczy tylko ściągnąć dodając program - usługa Live. Innym ale płatnym już programem jednak dość fajnym i prostym w obsłudze co mógłbym polecić to Pinnacle (koszt ok 400-500zł). A jeśli byś już chciał coś bardziej zawodowego i chyba najlepszego w tej dziedzinie to Adobe Premiere ale to wraz z dodatkami i programami uzupełniającymi spory wydatek.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 paź 2014, o 18:23 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Intre napisał(a):
A jeśli byś już chciał coś bardziej zawodowego i chyba najlepszego w tej dziedzinie to Adobe Premiere ale to wraz z dodatkami i programami uzupełniającymi spory wydatek

No wiadomo to już mega wypasik ;)

ale ja idę o zakład że 80-90% videoblogerów od gier używa Camtasia studio bo chodzi o najlepsze i najszybsze efekty przechwytywania ekranu wraz z dźwiękiem bez problemów z synchronizacją ... A jak zrozumiałem to o to idzie autorowi ... Bo jeśli o właściwości edycji filmów to oczywiście że 1-sze miejsce A.Premiere a później Sony Vegas

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 paź 2014, o 18:51 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2014
Posty: 569
Lokalizacja: Żagań
Pomógł: 54

Jeśli chodzi o płatne to ja polecam Ulead Video Studio.
Z darmowych Avidemux.

_________________
http://leszczamiga.ppa.pl/



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 paź 2014, o 19:34 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

tylko Adobe Premiere ... reszta to zabawki :P

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 paź 2014, o 19:57 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 wrz 2013
Posty: 48
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 1

Ja ćwiczyłem parę programów ale najporęczniej , najbardziej ergonomiczny i dobrze opisany w literaturze to pakiet ADOBE PREMIERE używam CS3, ADOBE After Effects CS3, a do efektów specjalnych "mochaPRO" - rewelka i na zakończenie ADOBE Encore CS3 A zaczynałem od Movie maker. Podobał się jeszcze Pinnacle dosyć intuicyjny. Ale jak poznasz jakiś, to inne są bardzo podobne w działaniu. Tylko cierpliwości i ćwiczenie czyni mistrza. ;)

_________________
----------



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 paź 2014, o 21:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

Oooo, widzę, że i temat z mojej branży sie pojawił, jak miło :mrgreen:
Oczywiście wszystkie wymienione programy spełnią zadanie (zresztą chyba wszystkie wymienione testowałem dłużej lub krócej), ale nie był bym sobą jak bym nie dorzucił coś od siebie ;)
Jeszcze kilka lat temu montowałem na Adobe Premiere w wersji 6.5 (nie CS!) - nadawał się do materiału DV natomiast gdy przechodziłem na HD potrzeba było zmian, bo niestety nie obsługiwał potrzebnych kodeków. Wybór padł na EDIUS'a. Ma naprawdę sporo opcji i rewelacyjne(!) wbudowane kodeki (ostatnio 2h6min materiału DV zapakowałem bez problemu na płytę i żadnych pikseli/kwadratów/itp... na obrazie!) Poza tym już w wersji 5.5 (z niej akurat korzystam, a jest już, ...7) importował praktycznie wszystkie filmy w kodekach jakie tylko mi się udało znaleźć. Mało tego, łączenie filmów 25p + 30p + 50i i na dodatek w różnych rozdzielczościach to bajka - nie zauważycie nawet jednej czkawki przy materiale 30p przekonwertowanym do np 25 klatek. Dalej... podgląd w RT z nałożonymi kilkoma filtrami (rekord bez czkawki u mnie to coś koło 10-12 filtrów), a na dodatek były to materiały AVCHD (baaardzo ciężki kodek) w 1920x1080 50i.... nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, że wszystko uruchomione na procku i5 z Win XP32bit i tylko 4GB ram - czyli konfiguracja jak na obecne czasy powiedzmy biedna :lol:
O tym co można na tym progsie zrobić trzeba by książkę napisać, bo nie odstaje od czołówki edycyjnej (niestety również pod względem ceny choć ta jest mniejsza niż za Adobe Premiere). Oczywiście z kompletnym pakietem ADOBE ciężko go porównać jednak biorąc pod uwagę same edytory jest niewiele rzeczy w Adobe, których brakuje "Edkowi", a są to raczej opcje zaawansowane, z którymi początkujący i średnio zaawansowani i tak by wiele nie zdziałali choć nie ukrywam, że czasem mi ich brakuje, a są to np. ruchome maski. Na ediusie trzeba niestety trochę pokombinować aby wyszło podobnie. I najciekawsze na koniec... po 10 latach pracy w ADOBE na EDIUS'a przeszedłem bezboleśnie w ciągu ...niecałych 2 miesięcy szalejąc skrótami klawiaturowymi, które drastycznie przyspieszają pracę :) Polecam przynajmniej przetestować triala.
I jeszcze na deser jeden programik :) Chodzi o przechwyt ekranu. Wspomniany przez Mirka Camtasia Studio jest faktycznie super gdy robi się na okrągło takie poradniki natomiast jeśli komuś potrzeba czasem przechwycić kawałek (lub cały) ekran aby stworzyć swój instruktarz to polecam takie małe cudo: oCam Będziecie zaskoczeni prostotą i wielkością softu (ja akurat jestem zwolennikiem pchełek) ;)

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 paź 2014, o 19:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 paź 2014
Posty: 385
Lokalizacja: Śląsk
Pomógł: 0

Ja proponuje ActivePresenter

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

Program bardzo fajny i użyteczny.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 paź 2014, o 21:11 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 gru 2012
Posty: 530
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 8

Jak dla mnie najlepszy jest iMovie na MAC :)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO