Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 25 kwi 2024, o 16:21


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 paź 2014, o 22:53 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

driver0207 napisał(a):
To Mirku Wraz z książką do sprzedaży wejdą nowe moduły atb???

No cosik tam się szykuje ;)

doman89 napisał(a):
Pani Mirku może by tak przedsprzedaż zrobić

Hmmm pomyślę ... ale to jeszcze trochę, żebym już wiedział że np jest moment drukowania itp ... Bo tu jeszcze czeka redakcja,korekta i skład.... ale pomyślę

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 paź 2014, o 00:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 gru 2013
Posty: 366
Lokalizacja: Wałbrzych
Pomógł: 7

Super już zacieram rączki i z niecierpliwością oczekuję i książkę i moduły a już na dniach miałem zamawiać greenbooka :) warto poczekać :)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 paź 2014, o 07:25 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sie 2014
Posty: 170
Pomógł: 2

Ja posiadam książkę I, ale jest dla mnie prawie BEZUŻYTECZNA! Ze względu na to że jest papierowa. Wchodzę do sklepu z myślą kupna i nie widzę wersji ebook - :shock: Na czytanie ebookow mam prawie 2h na dzień (!!!), na czytanie papieru nie mogę sobie pozwolić praktycznie w ogóle!

Jakiś czas temu zrobiłem ten błąd i zakupiłem kilka książek w tej tematyce - ale mineło już sporo czasu, książki jak nowe ... ... ...

Mam nadzieje że przeżucanie papieru na telefon gdy posiada się oryginał nie jest tu źle traktowane ;P Ale jest zdecydowanie kłopotliwe :( To jak słuchanie mp3'ki z telefonu gdy posiada się oryginalne CD. Mam nadzieje że każdy z tego forum ma (100%) tylko kupione mp3'ki albo posiada oryginalne CD! Czy jestem jedyny?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 paź 2014, o 08:34 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Doman odsprzedaj książkę ... na pewno ktos chetnie odkupi i nie kupuj zadnej nastepnej ... I wtedy nie przychodz tu krzyczec ze masz bezuzyteczna ksiazke albo pisac nie wiadomo po co o jakichs mp3jkach.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 paź 2014, o 08:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2014
Posty: 1806
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 168

Ja tylko dodam że gdyby Mirek wypuścił ebooka to by dużo ludzi zamiast w sklepie zaopatrzyło by się w nią na chomikuj.pl. ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 paź 2014, o 09:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2013
Posty: 288
Ostrzeżenia: -2
Pomógł: 23

doman napisał(a):
Ja posiadam książkę I, ale jest dla mnie prawie BEZUŻYTECZNA! Ze względu na to że jest papierowa.


To ja oddaj. Na prawde uwaga nie na miejscu.

Ja przerabialem na sobie ebook vs papier i nic mi nie zastapi papieru.
Raz ze lepiej sie czyta, moge pozaznaczac sobie wybrane fragmenty. Wiem ze jest wiele roznych czytnikow ebook-ow z przeróżnymi opcjami.

Poza tym posiadanie ksiazek Mirka w ręku jest bezcenne :)
Czuje się pewną więź z autorem czytajac ja.

Byli juz nie jedni nawet i tutaj co ksero ksiażki chcieli sprzedać tj rozprowadzać. I tacy pewnie nadal są.

Ps. Doman zapytaj autora książki, będzie stosowniej.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 paź 2014, o 09:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2014
Posty: 580
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Pomógł: 71

Witam,

Ja to powiem inaczej ;)

Każdy na forum, będąc nijako anonimowy może napisać, że książki kupuje w nie wiadomo to jakich wersjach drogich kolekcjonerskich i używa przy tym ebooków. Ale czy to ma jakiś związek z tym co masz rzeczywiście w domu? Sorry ale nikt nikomu tak nie uwierzy, bo ja mogę napisać, że jestem blondynką o długich nogach z niebieskimi oczami i wygrałem miss świata - mogę? mogę.

Autor książek, wokół których temat się kręci na tym forum są w wersji papierowej, nie ma żadnego oficjalnego produktu w stylu pdf, więc nie ma co nad nim gdybać. Skoro autor nie chce takiego produktu wydać to żadne skomlenie go do tego nie przekona. A prawda jest taka jak już poprzedni kolega napisał, parę osób by kupiło tego pdf'a reszta by tylko czekała aż się pojawi na chomiku.
Ja wole kupić książkę, bo dzięki temu jest szansa, że powstanie kolejna i kolejna i kolejna i ... oby tak jak najdłużej :)

PS. Kolega idź do producenta np. batona MARS i powiedz, żeby wydał o połowę mniejszego, bo np. taki Milky Way jest mniejszy, poręczniejszy i taka porcja jest idealna. Ciekaw jestem odpowiedzi :)

z Niebieskim pozdRowieniem,
Doman89



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 paź 2014, o 10:43 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2013
Posty: 175
Pomógł: 10

Powodzenia w kończeniu pracy. Fajnie, że do końca roku uda się uwinąć ze wszystkim i wypuścić na świat nowego GB.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 paź 2014, o 10:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2014
Posty: 580
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Pomógł: 71

Kupujemy GB i czekamy na identyczny post z YB, heh :)

z Niebieskim pozdRowieniem,
Doman89



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 paź 2014, o 11:00 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sie 2014
Posty: 170
Pomógł: 2

Ksiażkę w wersji papierowej posiadam (ale tylko I), a to że nie ma w niej unikalnego kodu klienta (pomysł?) to inna kwestia, więc każdy z góry może założyć że jestem złodziejem :?

Nie zrozumcie mnie źle - zawartość książki jest dla mnie bezcenna, ale forma akurat dla mnie powoduje że książka jest nie używana (o to mi chodziło pisząc bezużyteczna). Bardzo nad tym ubolewam i nie żądam aby powstał pdf czy jakis epub :) Po prostu mi szkoda, bo mógłbym dużo więcej na niej skorzystać niż z wersji papierowej.

Ja jako nowy użytkownik nie mam zamiaru wymuszać na kimkolwiek czegokolwiek :) Czyjaś praca, czyjaś kasa, czyjaś sprawa !

Po prostu ktoś kto się orientuje w rynku wie że i na ebookach da się zarobić (szczególnie jak sprzedaz papierowej wersji juz spadła można ją w ten sposób podbić). W dodatku czasami rozdrabnianie sie na drobne okazuje sie strzałem w 10! Znajomy całe życie gra na charmonijce, grał po ulicach i zarabiał grosze. Ostatnio nagrał darmowe wideo - a "nuty" 1 str. A4 sprzedaje chyba na tradebicie za 99 centów, obecnie ma ponad 250 tys pobrań ! Szybka płatność paypalem i mam rozpisany jego solowy kawałek który tworzył dobrych kilka miesięcy za 99 centów - ale jak z nim ostatnio gadałem to nie wyglądał z tego powodu na zmartwionego - bynajmniej !

Przykład z mp3 może nie trafiony, ale chodziło tylko o to że ktoś wykorzystał szanse i z dużych strat zrobił duże zyski :)

Mam kilka pozycji papierowych w temacie, wszystkie otrzymałem jako prezent (u nas w domu na każdą okazje kupuje sie ksiażkę i flaszkę :D ) ale tak jak u Ciebie też nie wszyscy zdecydowali sie na ebooki, więc COŚ w tym też musi być !

Jedno jest pewne wszystkim nie dogodzisz.



Ostatnio edytowano 19 paź 2014, o 11:05 przez doman, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 paź 2014, o 11:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2013
Posty: 175
Pomógł: 10

Tylko żeby tradycji stało się za dość najpierw musi wyjść miękki YB a później dopiero twardy :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 paź 2014, o 11:25 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2014
Posty: 90
Lokalizacja: Rybnik
Pomógł: 1

No to dobrze się składa bo załapałem się na twardego bluebook'a a teraz załapię się na twardego greenbook'a chociaż trochę minie zanim zacznę go przerabiać :D

Cytuj:
Ksiażkę w wersji papierowej posiadam (ale tylko I), a to że nie ma w niej unikalnego kodu klienta (pomysł?) to inna kwestia, więc każdy z góry może założyć że jestem złodziejem


Nawet nie potrzeba kodów, wystarczyła by fotka książki w swoim kąciku i karteczką z nickiem z forum :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 paź 2014, o 11:37 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sie 2014
Posty: 170
Pomógł: 2

Jesli to bedzie standard na forum to oczywiscie tak zrobie zaden problem a dodatkowo swietny pomys. Ale jesli tym chcesz wylegitymowac tylko mie to - na takie traktowanie sie nie zgadzam. Za stary jestem i siwych wlosow mam chyba wiecej niz Mirek ;) (mam nadzieje ze sie nie urazisz).

Mysle ze indywidualny kod klienta ktorym mozna by sie przedstawic to swietny pomysl! A dla takich osob jakis dodatkowy dzial pomocy. Wtedy bylo by jasne kto sciemnia a kto kupil, czyta ale czegos tam nie rozumie!



Ostatnio edytowano 19 paź 2014, o 11:50 przez doman, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 paź 2014, o 11:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 maja 2014
Posty: 61
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 1

Świetnie, że działasz, mam nadzieję, że uda się do końca 2014r. wypuścić nowe wydanie. Powodzenia :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 paź 2014, o 11:54 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

doman napisał(a):
Ale jesli tym chcesz wylegitymowac


Ale zobacz sam wywołałeś tę dziwną dyskusję - proszę dajmy już temu spokój.... Nikt nikogo nie zamierza legitymować, ja nikogo nie przekonuję na siłę do swoich wersji papierowych książek i podobnie w drugą stronę nie warto na siłę forsować idei ebooków czy PDF'ów .... gdy nie zna się realiów od drugiej strony .... Pozwólmy sobie nawzajem działać i szanować swoje zdanie to już będzie dobrze ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 paź 2014, o 11:59 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2014
Posty: 90
Lokalizacja: Rybnik
Pomógł: 1

Kolego pod żadnym pozorem nie chcę Ciebie ani nikogo innego sprawdzać czy oskarżać. Napisałem tak odnośnie twojego pomysłu z kodem klienta :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 paź 2014, o 12:16 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sie 2014
Posty: 170
Pomógł: 2

Przepraszam za zamieszanie, nie sadzilem ze taka burze wywolam. I tak jak sie dowiedzialem zona mi kupi Twoja kolejna ksiazke (i moze nowa francuza, bo tez mam tylko I) pod choinke, no nic bede sobie dalej fotki cykal, bo merytorycznie do mnie bardzo trafia. Po tej burzy nie bede teraz slodzil ale ksiazki innych autorow ostro mnie zrazily a podchodzilem do nich kilka razy- nie powiem dokladnie o kogo chodzi bo to nie istotne ale niby mialy byc dla poczatkujacych!

Jakies swiateczne promocje?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 paź 2014, o 13:52 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012
Posty: 283
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 17

Hej,
Mirku - ale z tymi przedpłatami i rezerwacjami książek to byłaby fajna sprawa. Chętnie "zarezerwowałbym" sobie nowego Greenbooka :D , bo świadomość, że nie załapię się na pierwszy rzut już nie daje mi spać po oglądnięciu trailera...

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 paź 2014, o 14:11 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2014
Posty: 54
Pomógł: 0

Do "doman".

Możesz sobie zrobić skan książki, ba nawet ksero, prawo Ci na to zezwala :) Ale fakt faktem, skan nie jest aż tak "ładny" jak wydanie elektroniczne :) Ale można przeboleć. 20zł zapłacisz za zrobienie skanu całej książki do pliku.

_________________
Likwidator absolutny.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 paź 2014, o 14:12 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

buz11 napisał(a):
bo świadomość, że nie załapię się na pierwszy rzut już nie daje mi spać po oglądnięciu trailera...

;) dobrze - będę myślał o tym ... tylko niech chociaż skończę .... niech to już wyjdzie jako materiał do drukarni ... to wtedy pomyślimy ;)

Dzisiaj - niedziela ... a ja się uwziąłem, że do końca tego tygodnia skończę - więc siedzę chociażby do 12-tej w nocy i trudno ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 paź 2014, o 16:08 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2013
Posty: 175
Pomógł: 10

To chyba powinieneś zakupić np. http://www.ceneo.pl/12207965 :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 paź 2014, o 17:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2013
Posty: 108
Pomógł: 0

Cieszę się że Mirek pracujesz nad radiówką , bo mi się za niedługo przyda . A z tą bródką to powiem że Ci nawet do twarzy . Pozdrowienia.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 paź 2014, o 17:51 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2013
Posty: 420
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 17

Mirku oglądając ten filmik przez chwile zastanawiałem się czy nie kupić jakiejś maszynki i nie wysłać Ci jej pocztą :lol:

_________________
GreenBook i BlueBook



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 paź 2014, o 19:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2014
Posty: 1530
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 55

Super już się cieszę i czekam z niecierpliwością :)

_________________
--... ...-- - --- -- . -.-



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 paź 2014, o 21:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 mar 2013
Posty: 236
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 5

Fajna sprawa, będzie kolejny moduł i do tego biblioteki :D. Zobaczymy co się tam dzieje w nowym gb.

Ja nie wiem, ale podziwiam ciebie mirku, że się odnajdujesz w tej elektronice. Bierzesz coś nowego siadasz, robisz i działa. Może sekret siedzi w tym, że umiesz czytać noty :).
Mnie w ds przeważnie denerwuje milion jakiś zmiennych na napięcie, prąd, do tego wykresy. Ciężko się w tym odnaleźć - walczę teraz ze scalakiem max1998 i mam dość :(.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 paź 2014, o 22:13 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Paul Dirac napisał(a):
Mnie w ds przeważnie denerwuje milion jakiś zmiennych na napięcie, prąd, do tego wykresy. Ciężko się w tym odnaleźć

Uwierz mi - mnie też to strasznie denerwuje zawsze ;) a w szczególności jak chodzi o noty firmy HopeRF. Więc jak się uda coś zrobić z notami HopeRF to już później bywa łatwiej ;) bo przeszło się prawdziwy chrzest bojowy jednych z najbardziej kocich not PDF :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 paź 2014, o 22:52 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 gru 2013
Posty: 366
Lokalizacja: Wałbrzych
Pomógł: 7

Wiadomo e-booków nie będzie lepsza twarda księga i to jak najgrubsza bo im cięższa księga tym łatwiej wbić sobie coś do głowy. Ciekawe jak by wiedzę wbijał do głowy smartfonem ???


Oczywiście to żart Mirku wiedza przekazywana od ciebie w książkach jest tak lekka że sama wlatuje tam gdzie trzeba czyli: do głowy a później do microklocka:)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 paź 2014, o 23:25 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ktoś mi podkradł jakiś strzęp tajnych informacji i wpuścił przeciek do internetu :lol:

Obrazek

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 paź 2014, o 23:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2014
Posty: 317
Pomógł: 19

mirekk36 napisał(a):
Nieźle się zapowiada.. :) A może Pan Panie Mirku powiedzieć w jakim środowisku tworzy Pan formatki do protokołu RS232? (no bo widzę tam jakieś komponenty do obsługi tego protokołu).

W Pana aplikację widzę, że zabawa z protokołem RS232 na całego... Aż ślinka cieknie - do tego zaawansowana obsługa UDP...
Ciekawy jestem czy załapię się na pierwszy rzut nakładu Greenbook'a z twardą okładką... :)

Powodzenia i pozdrawiam! Jarek J23

_________________
"O sygnałach bez całek" Czesław Frąc



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 paź 2014, o 09:59 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

j23 napisał(a):
A może Pan Panie Mirku powiedzieć w jakim środowisku tworzy Pan formatki do protokołu RS232?

Wszystko co robię to robię w Delphi ... to jest właśnie widok wprost z Delphi z położonymi różnymi komponentami na formatkę, z których większość sam sobie pisałem - szczególnie te do obsługi RS232 czy TCP czy UDP i inne ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO