Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 06:50


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nowy komputer
PostNapisane: 14 paź 2014, o 18:09 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 maja 2014
Posty: 59
Pomógł: 3

Cześć wszystkim.

Postanowiłem sobie złożyć nowy komputer(monitor, klawiaturę ....już posiadam), bo ten który aktualnie posiadam ma już 10 lat i ogólnie bardzo zamula (nie wiem czemu jeszcze działa, bo w serwisie rok temu powiedzieli mi że ma pękniętą płytę główną, ale jak widać cuda się zdarzają nawet w elektronice) wracając do sedna to są moje preferencje:

ma służyć do programowania, obróbki grafiki(podstawy) i zagrana w coś od czasu do czasu

-dysk ssd 250 GB (czytałem że samsung 840evo są dobre)
-dysk hdd 1 TB (dowolny)
-procesor intel (może być i5)
-grafika (nvidia)
-ram (8/16 GB)
-2x USB3.0 lub więcej
-bez systemu
-Budżet 3000zł

Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc to proszę o linki najlepiej do http://www.morele.net/

Z góry dziękuję i pozdrawiam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 paź 2014, o 18:11 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Na stronie Komputronika masz ładny konfigurator.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 paź 2014, o 18:14 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 maja 2014
Posty: 59
Pomógł: 3

Tak wiem, próbowałem coś tam złożyć, ale nie tego ogarniam więc poprosiłem Was o pomoc. Jeżeli chodzi o sprzęt to jestem zielony.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 paź 2014, o 18:25 

Pomógł: 0

Sam składałem jakiś rok temu komputer na AMD FX-8320 płyta sabertooth 990FX R2.0 i bardzo polecam ten procesor, płyta może być słabsza. Jeżeli nie jesteś "fanbojem" intela i nie masz ciśnienia na wydajność w grach które preferują wydajność pojedynczego rdzenia, to w sumie jakość/cena/wydajność ma bardzo wysoki poziom na tej platformie.

Co do konfiguracji, wszystko zależy czego oczekujesz od komputera.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 paź 2014, o 18:36 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 maja 2014
Posty: 59
Pomógł: 3

Oczekuję, by komputer działał sprawnie i szybko.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 paź 2014, o 18:38 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2013
Posty: 175
Pomógł: 10

Może coś takiego:

SSD może być ten Samsung albo http://www.morele.net/dysk-ssd-intel-53 ... a4-598140/
Mobo: http://www.morele.net/plyta-glowna-msi- ... 43-640735/
CPU: http://www.morele.net/procesor-intel-co ... sh-636603/
GPU: http://www.morele.net/karta-graficzna-m ... oc-609901/
HDD: http://www.morele.net/dysk-western-digi ... ex-479659/
RAM: http://www.morele.net/pamiec-goodram-pl ... dc-652877/
Zasilacz: http://www.morele.net/zasilacz-corsair- ... eu-649091/

Obudowę sam wybierzesz i napęd też chyba nie ma większego znaczenia. Troszkę przekroczy 3000 ale chyba warto :)


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 paź 2014, o 18:59 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

Ja z doswiadczenia wrzuce , ze do programowania np w Windows to 16GB to takie minimum jak chcesz rozbudowana apke zrobic i potestowac. Do obrabiania grafiki podejrzewam , ze jak w HD to tez pewnie z 16-32 ale niech bardziej doswiadczeni sie wypowiedza ;)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 paź 2014, o 19:02 

Pomógł: 0

Cytuj:
Oczekuję, by komputer działał sprawnie i szybko.


Szybko w grach, szybko ma otwierać worda?, szybko ma obrabiać filmy? bo w tym budżecie to na kompromis trzeba iść mimo wszystko. Kolega matty wybrał ciekawy zestaw, aczkolwiek ja nie lubię przepłacać za intela.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 paź 2014, o 19:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 maja 2014
Posty: 59
Pomógł: 3

Ten zestaw mi się podoba,
Komputer ma szybko otwierać worda, excela, eclipse'a i ogólnie nie zamulać, a co do ramu to z moimi funduszami do 16 gb to max co można wycisnąć.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 paź 2014, o 19:15 

Pomógł: 0

No widzisz, u mnie priorytet to było zmieszenie się w 2kzł procesor + płyta + 16GB ramu, komp służy do w/w oraz do obróbki filmów stąd 8rdzeniowy AMD dla mnie był lepszy niż w tym samym przedziale cenowym dużo mniej wydajny intel.

Stąd moje pytanie o potrzeby.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 paź 2014, o 19:34 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2013
Posty: 709
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

Hejka.
A ja wtrącę swoje trzy grosze patrząc od strony kasy.
Jeśli miałeś 10-cioletniego grata to wszystko co kupisz będzie śmigać aż miło.
Pytanie tylko takie czy te 3k zł chcesz faktycznie "wywalić" na komputer.
Powiem tak - składam komputery od jakiś 18 lat, a sam zawsze używam tego co mi oddadzą klienci.
W ten sposób mam sprzęt za free a oni podniecają się przez jakiś czas jaką to mają super maszynę.
Problem w tym, że to co dziś jest WOW to za pół roku do roku będzie według innych "padłem".
Dodam tyle, że spokojnie kompiluję programy dla AVR i PC, oglądam i obrabiam filmy, obrabiam zdjęcia itp. na sprzęcie:
Dell Inspiron 560S
Procesor: Intel E7500
4GB RAM DDR3 (zamierzam dorzucić do 8)
Grafika Radeon HD 5450
Do tego trzy monitory, które naprawdę ułatwiają pracę :-), jak ktoś ma choć dwa to wie o czym mówię.

Powtórzę sprzęt kosztował mnie 0 zł!!!
Jeśli chcesz kupić to coś podobnego dostaniesz za około 600 zł z Win7, ale Win8.1 spokojnie na tym "biega" (sprawdzone!!!).

Tak więc zastanów się czy nie można lepiej zagospodarować pieniążków.

--
Pozdrawiam.
Grzegorz...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 paź 2014, o 19:40 

Pomógł: 0

Grzegorz... napisał(a):
A ja wtrącę swoje trzy grosze patrząc od strony kasy.


Zapytam, ile trwa rendering filmu w 720p i 1080p 30klatek, przy ok długości 30minut i 60-70cięciach ?

I ile trwa kompresja do mp4, parametry j.w strumień na poziomie 6-10MB



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 paź 2014, o 19:41 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 maja 2014
Posty: 59
Pomógł: 3

Słuszna uwaga.
Zastanawiałem się nad kupnem słabszego sprzętu, ale wychodzę z założenia, że sprzęt który teraz kupie będzie dobrze działał przez jakieś 5 lat. System dla mnie nie ma znaczenia, bo pobranie i instalacja zajmie ok 1 godzinę(nie popieram piractwa) a w portfelu 600zł zostanie :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 paź 2014, o 19:48 

Pomógł: 0

Cytuj:
Zastanawiałem się nad kupnem słabszego sprzętu, ale wychodzę z założenia, że sprzęt który teraz kupie będzie dobrze działał przez jakieś 5 lat.


I z tego samego założenia ja wychodzę, wymieniając rok temu komputer na nowy.

Swojego czasu miałem dell precision 390 przez 3-4lata świetny sprzęt, ale niestety brak możliwości rozbudowy, słaby zasilacz oryginalny (350W), brak możliwości wymiany procesora na mocniejszy itd. dlatego nikt mnie już nie namówi na sprzęty firmowe ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 paź 2014, o 20:02 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2013
Posty: 709
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

michal98 napisał(a):
Słuszna uwaga.
Zastanawiałem się nad kupnem słabszego sprzętu, ale wychodzę z założenia, że sprzęt który teraz kupie będzie dobrze działał przez jakieś 5 lat. System dla mnie nie ma znaczenia, bo pobranie i instalacja zajmie ok 1 godzinę(nie popieram piractwa) a w portfelu 600zł zostanie :D


A ja akurat nie popieram takiego postępowania i tu po ostatnich dyskusjach mam nadzieję poprze mnie Mirek.
Czym różni się okradanie tudzież "rżnięcie" MS od okradania Mirka?
I nie ważne jak szybki masz Internet i ile czasu zajmie ściąganie i ile "zaoszczędzisz".
Chcesz mieć coś za "free" to korzystaj z tego co jest free np. Linux (na licencji GPL), a jak Cię nie stać to sorry, ale nikt Cie nie zmusza do posiadania konkretnej rzeczy/OS/czegokolwiek.
Jak Cię nie stać na BMW to je kradniesz???
Wiem drastyczne porównanie, ale przemawia (przynajmniej do niektórych).

--
Pozdrawiam.
Grzegorz...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 paź 2014, o 20:04 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 maja 2014
Posty: 59
Pomógł: 3

Może i masz rację, ale to jest temat na dłuższą rozmowę. :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 paź 2014, o 20:09 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2013
Posty: 709
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

rezasurmar napisał(a):
Grzegorz... napisał(a):
A ja wtrącę swoje trzy grosze patrząc od strony kasy.


Zapytam, ile trwa rendering filmu w 720p i 1080p 30klatek, przy ok długości 30minut i 60-70cięciach ?

I ile trwa kompresja do mp4, parametry j.w strumień na poziomie 6-10MB


Wiem,że dla niektórych komputer jest przedłużeniem niektórych części ciała (tak jak i samochód), ale nie przesadzajmy.
Kolega nie sprecyzował aż tak wygórowanych oczekiwań.
Raczej z tego co zrozumiałem chodziło mu o sprzęt "ogólnego przeznaczenia" - a tu naprawdę zastanowiłbym się czy nie lepiej wymienić sprzęt za rok czy 2 lata.

--
Pozdrawiam.
Grzegorz...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 paź 2014, o 20:10 

Pomógł: 0

Wiesz, mnie tam nic nie przedłuża, ot po prostu dla mnie ma znaczenie czy film renderuje się godzine czy pięć. Jak ktoś ma za dużo wolnego czasu to nie mnie to osądzać.

Na wcześniejszym sprzęcie tj. E7400@3.5Ghz 4GB ramu było to nieakceptowalne, najwyższy czas był wymienić, bo modyfikować już nie było co po prawie 4latach.

Ja nie lubię czekać.

PS. jeżdżę małym autem :P



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 paź 2014, o 20:19 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2013
Posty: 709
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

rezasurmar napisał(a):
Wiesz, mnie tam nic nie przedłuża, ot po prostu dla mnie ma znaczenie czy film renderuje się godzine czy pięć. Jak ktoś ma za dużo wolnego czasu to nie mnie to osądzać.

Na wcześniejszym sprzęcie tj. E7400@3.5Ghz 4GB ramu było to nieakceptowalne, najwyższy czas był wymienić, bo modyfikować już nie było co po prawie 4latach.

Ja nie lubię czekać.

PS. jeżdżę małym autem :P


OK może mój żart był za "gruby".
Jednak na prawdę uważam, że mimo wszystko trzeba mierzyć "sprzęt na zamiary", bo po co bezsensownie wydawać kasę.
OK Tobie akurat jest to potrzebne, ale ktoś inny spokojnie da radę na "słabym" netbooku.
Wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań.

--
Pozdrawiam.
Grzegorz...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 paź 2014, o 20:21 

Pomógł: 0

Grzegorz... napisał(a):
Wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań.


Stąd też moje wcześniejsze pytanie ;), a odpowiedź w stylu, ma działać szybko nie jest zbyt pomocna ;).

Ja np. nie gram więc u mnie wydajność w grach nie miała żadnego znaczenia.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 paź 2014, o 20:23 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2013
Posty: 709
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

rezasurmar napisał(a):
Wiesz, mnie tam nic nie przedłuża, ot po prostu dla mnie ma znaczenie czy film renderuje się godzine czy pięć. Jak ktoś ma za dużo wolnego czasu to nie mnie to osądzać.

Na wcześniejszym sprzęcie tj. E7400@3.5Ghz 4GB ramu było to nieakceptowalne, najwyższy czas był wymienić, bo modyfikować już nie było co po prawie 4latach.

Ja nie lubię czekać.

PS. jeżdżę małym autem :P


OJJ włączyła mi się złośliwość, ale procek E7400 jest taktowany na 2,8 GHZ :-).

--
Pozdrawiam.
Grzegorz...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 paź 2014, o 20:24 

Pomógł: 0

Grzegorz... napisał(a):
OJJ włączyła mi się złośliwość, ale procek E7400 jest taktowany na 2,8 GHZ


Jak się da to kręcę do granicy bezpieczeństwa ;) stąd 3.5Ghz bo na 2.8 to był zamuł ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 paź 2014, o 21:13 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2013
Posty: 709
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

rezasurmar napisał(a):
Grzegorz... napisał(a):
OJJ włączyła mi się złośliwość, ale procek E7400 jest taktowany na 2,8 GHZ


Jak się da to kręcę do granicy bezpieczeństwa ;) stąd 3.5Ghz bo na 2.8 to był zamuł ;).


Heh.
A na ile kręcisz AVR-y.
Toż to totalny zamuł ;-P.

--
Grzegorz...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 paź 2014, o 21:55 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 maja 2012
Posty: 256
Pomógł: 3

Jeśli chodzi o SSD to 840EVO bym omijał. W tym momencie najlepszy stosunek cena/jakość ma Crucial MX100 i ten właśnie bym polecił.

Polecam jednocześnie przeznaczyć jakieś 100-200zł na jakieś chłodzenie, bo BOXowe nie da Ci żyć podczas renderowania.

W kwietniu składałem kompletną budżetówkę i oto ile mnie to wyniosło ;)
FX-8120 z płytą Gigabyte 970A-UD3 używka 450zł. Kręci się bezproblemowo na stockowych napięciach do 4,4 GHz.
RAM również z allegro, tyle, że nówka. Wygrana na aukcji oczywiście 8GB za 180zł. No tylko 1333MHz ;)
Zasilacz Enermax Pro82+ 425W, nówka, 100zł.
Grafika Gigabyte R9 270X 4GB, 600zł, z gwarancją jeszcze 2,5 roku.
Buda, Zalman Z3 Plus, 140zł, agito bodajże.
Chłodzenie CoolerMaster Seidon 120V. Teraz bym celował w większy radiator jednak. 200zł. Tylko to moje widzimisię było :)
SSD już miałem. A wczoraj sobie kupiłem nowy (przepracowane 100h) dysk 1TB za 120zł.

Czas poświęcony na znalezienie i wygranie aukcji znikomy, bo w przerwach w pracy :)
Czyli cały komputer z SSD licząc za trochę ponad 2kzł. Do tego monitor/tv 27 cali Samsunga za 800zł z matrycą ad-PLS z promocji z agito bodajże.

I kto powie, że pieniądze nie leżą na ulicy ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 paź 2014, o 05:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2013
Posty: 175
Pomógł: 10

Jak kolega chce komputer do ogólnego użytkowania to Intel i5 będzie najrozsądniejszym wyborem. Wg mnie nie ma co się w tym przypadku pchać w AMD. Co do dysku SSD to owszem, jest 100 zł tańszy i również dobry. Przy przejściu z HDD na SSD i tak zobaczy niesamowitą różnicę. Jednak na Intela ma 5 lat gwarancji co czasami kusi klientów.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 paź 2014, o 07:29 

Pomógł: 0

Cytuj:
Jak kolega chce komputer do ogólnego użytkowania to Intel i5 będzie najrozsądniejszym wyborem


Jeżeli ma być też do gier to jak najbardziej, aczkolwiek ja tam na wydajność w grach nie narzekam ;), a skoro nie widać różnicy to po co przepłacać.

Z jednej strony poleca się używany komputer, a z drugiej wydawanie kasy na intela ;), nie mam nic do intela, ale w moim przypadku wydawanie 30-50% więcej na płytę i procesor by mieć praktycznie tą samą wydajność było bezsensowne.


PS. Abstrahując od wszelkich procesorów, nic tak nie daje kopa jak 2x SSD i więcej ramu.

Grzegorz... napisał(a):
A na ile kręcisz AVR-y.


A ile fabryka pozwoli :P, czyli tak 20/24Mhz ;)



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 paź 2014, o 10:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013
Posty: 562
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 23

Też bym doradził raczej i5 niż produkty AMD, z kilku względów żeby ten procesor dobrze działał i komputer się szybko nie rozpadł to musisz dać drogą płytę ponieważ te procesory wykonane są w innej technologi niż produkty Intela i wydzielają dużo ciepła więc wymaga to dodatkowych radiatorów i wielkiego chłodzenia (bardzo ciężki radiator - który po czasie wygina płytę główna nawet jak masz tzw. backplate powoduje to jej uszkodzenia) Dodatkowo zużywają 2-3x więcej prądu więc musi być wydajny zasilacz, a w czasie przenosi się to na rachunek za prąd.

Dla Intela starczy Ci zwykła płyta i boxowy wentylator- - no chyba że chcesz jeszcze grać ale wtedy się diametralnie wszystko zmienia ale i tak nie trzeba tak extremalnego radiatora jak przy AMD który jest wymagany.

Piszesz o grach więc NVIDIA to doskonały wybór - jednakże grafiki AMD są o połowę tańsze i równie dobre - są to produkty firmy ATI (AMD tylko kupiła tą firmę) więc nie ma, aż takiego się grzania jak w przypadku procesorów. Warto więc rozważyć by potanieć koszty.

System zdecydowanie Ci polecam oryginalny Windows 8.1 (niedługo będzie z niego za free 10) - już pomijam walory uczciwości ale też taki system zachowuje się inaczej (stabilniej) niż taki "namieszany" by działał z internetu. Mozliwe że zakładasz linuxa ale myślę że to droga przez mękę będzie jeśli będziesz chciał się na nim bawić AVR aczkolwiek niektórym to działa.

Dysk twardy SSD, ten co wybrałeś ok ale jak bym mógł coś doradzić to zwróć uwagę na Kingston 240GB HyperX 3K
http://allegro.pl/dysk-kingston-240gb-hyperx-3k-ssd-sh103s3-240g-fv-i4660088664.html bardzo szybki, sam osobiście używam - polecam.

Ram 16GB to teraz taki standard. Zasada jest prosta im więcej tym lepiej. Ale możesz na początku kupić np. 8 GB a potem sobie za jakiś czas rozszerzyć.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 paź 2014, o 11:28 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 maja 2012
Posty: 256
Pomógł: 3

matty24, właśnie jeśli do ogólnego użytkowania to bliżej do AMD. Z czasem liczba aplikacji wielordzeniowych będzie rosła raczej. Intel płaci miliardy na marketing, byśmy właśnie nawet do internetu kupowali i5... Choć lapka z AMD bym już raczej nie kupił.

Intre,
to jest jakiś PClab dla dzieci?
Po pierwsze: Gry były dodatkiem w tym przypadku. Wcześniej jest programowanie i obróbka grafiki.
Po drugie: Są wykonane w innej technologii, bo to inne procesory :D Intele są wykonane w niższym procesie technologicznym. Niestety jednak to im nie pomaga i grzeją się niemiłosiernie. i5 i BOXe chłodzenie. No na pewno...
Cytuj:
bardzo ciężki radiator - który po czasie wygina płytę główna nawet jak masz tzw. backplate powoduje to jej uszkodzenia

A to do każdego chłodzenia nie jest dodawany backplate? A i oryginalnie płyty ich nie mają?
Po trzecie: 2-3 razy więcej prądu. A czemu od razu nie 10 razy więcej? :D
Podrzucę najbardziej pro intelowski portal jaki znam i wyniki.
No i te masakryczne rachunki za prąd :D Jesteśmy na forum elektronicznym, więc takie banialuki możemy między bajki chyba schować :)
I na koniec perełka:
Otóż bardziej wydajny zasilacz wpłynie pozytywnie na rachunki, bo będzie miał mniejsze straty niż mniej wydajny zasilacz :) No, chyba, że mówisz o mocy :)

Dysk intelowski jest od roku na rynku, Kingston 3K już ze dwa jak mnie pamięć nie myli. Nowsze, nie zawsze znaczy lepsze. Jednak droższe i starsze też nie :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 paź 2014, o 11:30 

Pomógł: 0

Pozwolę sobie napisać jedno słowo komentarza

Amen ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 paź 2014, o 12:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013
Posty: 568
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 31

rezasurmar napisał(a):
Na wcześniejszym sprzęcie tj. E7400@3.5Ghz 4GB ramu było to nieakceptowalne, ...


Ja bym zrobił upgrade samego CPU, za 150-200 zł można kupić Xeona X5450 lub X5460 i do tego adapter 771 na 775 za kilkanaście zł.

_________________
Und schreien

Spring
Erlöse mich
Spring
...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO