Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 16 kwi 2024, o 06:36


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 paź 2014, o 00:06 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sty 2012
Posty: 78
Pomógł: 1

Kto wie jak zabrać się za I2S ? Co prawda na razie jestem jeszcze dopiero na etapie poznawania konfiguracji sygnałów zegarowych, dzielników i powielaczy częstotliwości z PLL i funkcji startowych, ale powoli się przebijam. Tak na pierwszy rzut oka nie znalazłem jeszcze za wiele informacji w datasheetach o samym I2S dla rodziny STM32 na temat wprowadzania i wyprowadzania sygnałów audio w PCMce. Będe wdzięczny za wszelkie tropy .... doświadczenia albo ewentualnie linki w jakichś ludzkich językach :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 paź 2014, o 07:18 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011
Posty: 156
Pomógł: 12

Witam zajżyj tutaj
http://mikrocontroller.bplaced.net/word ... ge_id=2736



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 paź 2014, o 07:34 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 wrz 2013
Posty: 23
Pomógł: 1

Kolega raczej wolał rady niż rzucanie gotowymi bibliotekami, niczego się w ten sposób nie nauczy. I ta ortografia. Akurat pracuję na STM32F407 ale jeżeli chcesz coś robić z audio to polecam wejście na stronę ST dotyczącą twojej płytki i zaznajomienie się z:
- Application Notes - dotyczące aplikacji audio
- Schematic Packs - masz tam schemat całej płytki łącznie z wyprowadzeniami audio (o ile korzystasz z płytek discovery).

I2S jest dobrze opisane w manualu, jednak na takim etapie może być ci ciężko, potrafisz chociaż ustawiać funkcje alternatywne dla we/wy? Korzystać z DAC?

_________________
Mikrokontrolery ARM



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 paź 2014, o 14:40 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sty 2012
Posty: 78
Pomógł: 1

dzięki za zainteresowanie tematem .... rzeczywiście, nie chodzi mi o przeglądanie gotowych nawet działających projektów a bardziej o konkretne wskazówki typu np. jak skonfigurować mikroprocesor do pracy z zewnętrznym kodekiem i dla wejścia i wyjścia spróbkowanego sygnału audio ... oczywiście przejrzałem wstępnie dokumentację od ST dotyczącą STM32F429ZI ale na pierwszy rzut oka oprócz ogólnych opisów nie znalazłem opisów dotyczących konfigurowania rejestrów dla wykorzystania I2S .... dotychczas zajmowałem się tylko mikrokontrolerami z rdzeniem AVR więc zanim opanuję klimat ARMów trochę mi zleci , myślałem jednak że ktoś ma jakieś doświadczenia nawet z innymi modelami żeby trochę klimat złapać .... jak kiedyś wgryzałem się peryferia Atmelowskich produktów w manualach były opisy i przykłady konfigurowania peryferiów tutaj jeszcze tego nie znalazłem .....

................................
................................
dwie godz później ....


........... coś znalazłem ;-)
standard I2S w STM32 obsługiwany jest przez SPI ....



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 paź 2014, o 15:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013
Posty: 568
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 31

Ja polecam te dwa dokumenty,
http://www.st.com/web/en/resource/techn ... 031020.pdf
http://www.st.com/st-web-ui/static/acti ... 105879.pdf

_________________
Und schreien

Spring
Erlöse mich
Spring
...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 paź 2014, o 01:04 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sty 2012
Posty: 78
Pomógł: 1

Ja oczywiście mam ściągnięte i te i jeszcze inne dokumenty i je drążę, ale wiesz jak ktoś nie miał jeszcze w ogóle do czynienia z ARMami, mam po drodze tysiące pytań .... od takich banalnych typu problemy ze składnią funkcji ...struktur ... opisu peryferii itd. przez małą wiedzę (jak na razie) na temat "produkcji" wszystkich niezbędnych sygnałów zegarowych napędzających poszczególne bloki wewnątrz STM32 a także peryferia bo I2S też ich potrzebuje, pomijając nawet na razie konfigurację zewnętrznego kodeka ... po inne kluczowe zagadnienia które odkładam na bok zanim nie zrobię rozruchu i pierwszych działających programów chociażby na GPIO ... Fajnie by było np. jakby ktoś opisał tak z jajem co się dzieje po resecie aż do startu main.c



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO