Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 10:20


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 688 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Następna strona

Jak oceniasz przydatność "Eclipse Gadget"
Bardzo przydatny gadżet 73%  73%  [ 240 ]
Średnio przydatny program 10%  10%  [ 34 ]
Nie mam zdania 7%  7%  [ 23 ]
Kompletnie bez sensu skoro wszystko jest w samym eclipse 6%  6%  [ 19 ]
U mnie program w ogóle nie działa 4%  4%  [ 13 ]
Liczba głosów : 329
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 wrz 2014, o 10:47 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

Jesli mowa juz o wersjonowaniu to czy jest chociaz do uwzglednienia ficzer "nie nadpisywania" informacji ktore sa wyrzucone do pliku out*.txt ? Pytam , bo fajnie by bylo moc np zajrzec kiedys w project I zrobic sobie moze jakos w excelu jak zmieniala sie objectosc FLASH/RAM /EEPRO :)

Takie maly "nice to have" :)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2014, o 13:44 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 gru 2012
Posty: 712
Lokalizacja: Opole
Pomógł: 23

Program bardzo przydatny nie wiem czy takie pytanie już padło ale czy jest możliwość aby gadżet nie uruchamial się razem z systemem ale tylko podczas wyłączania eclipsa



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2014, o 13:47 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Wilu88 napisał(a):
podczas wyłączania eclipsa


podczas wyłączania eclipsa ??? ;) a po co ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2014, o 13:59 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 gru 2012
Posty: 712
Lokalizacja: Opole
Pomógł: 23

Oczywiście chodziło o włączenie :) wina komórki



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2014, o 15:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2012
Posty: 471
Lokalizacja: ZGY/ZS
Pomógł: 30

Programik fajnie ułatwia pracę, super!
Jedna rzecz rzuciła mi się w oczy. Jeśli skompilujemy projekt i jest jakiś error to fajnie w dymku to pokazuje, natomiast gdy usuniemy ten błąd i ponownie skompilujemy to w dymku dalej widoczny jest ten błąd. Znika on dopiero po jeszcze jednym puszczeniu kompilacji.

_________________
eDiyCraft.blogspot.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 wrz 2014, o 09:41 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

Chciałbym dorzucić dwa upgradey już istniejących funkcjonalności :D

Dodawanie nagłówków:
- W oknie "Additional INFO:" przydałoby się menu pod prawym przyciskiem myszy: kopiuj/wklej
- Gdy zmieniamy coś w w/w okienku zmiany automatycznie powinny się nanosić w tekście do dodania przy włączonej opcji "Additional INFO". Teraz jak zmieni się chociaż jedną literkę to trzeba tę opcję wyłączyć i włączyć ponownie, aby zmiany były widoczne w tekście do wklejenia do pliku.

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 wrz 2014, o 10:14 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sie 2014
Posty: 52
Pomógł: 0

Witam ponownie.

Tu z przyjemnością uderzam się w pierś "łubu-dubu-łubu-du". Zauważyłem, że gadżecik działa niezależnie od wersji Windowsa, ale raczej od wersji Eclipse. Na pierwszej Wersji Ganymede nie chciał działać, ale co to za problem. Wystarczy ściągnąć nowszą wersję. Gdyby twórcy z krzemowej doliny mieli tylko takie problemy...
Tu chcę się odnieść do tych, którzy uważają to za zbędny "ozdobnik". Uważam, że dobrze jest gdy takie okienko wyskoczy po kompilacji. To jest dobre ponieważ często zapominamy o okienku konsoli i jej komunikatach. To dobry pomysł :D . Pozdrowienia dla autora.

M. K.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 wrz 2014, o 11:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 mar 2014
Posty: 162
Pomógł: 6

Witam.
Wszystko ładnie śmiga, Win7 64bit Eclipse Indigo 32bit
Bardzo podoba mi się graficzna informacja o zajętości pamięci w mikrokontrolerze.

Panie Mirku ,może w ustawieniach Eclipse Gadget dodać opcję uruchamiania Eclipsa ?

_________________
1+1=10



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 wrz 2014, o 11:18 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

sredni napisał(a):
Panie Mirku ,może w ustawieniach Eclipse Gadget dodać opcję uruchamiania Eclipsa ?


No ok to drobiazg - może mi się uda. Ale niestety z innych pomysłów, które mają wg mnie mało zastosowań niestety zrezygnuję ze względu na czas ... ok ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 wrz 2014, o 18:47 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 cze 2014
Posty: 855
Lokalizacja: pod Warszawą
Pomógł: 58

ja czekam na ostateczną wersję już dość długo :D
i śledzę zmiany - fajnie się rozrósł programik

fajnie Mirku, że dzielisz się z nami początkującymi swoją wiedzą i doświadczeniem, a dodatkowo dajesz nam i to za darmo takie narzędzia
Kol. Misiulu też jest "kozak"
pozdrawiam

_________________
Pomóżcie mi stanąć na nogi



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 wrz 2014, o 19:28 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mczarny napisał(a):
Kol. Misiulu też jest "kozak"


Potwierdzam - dzięki niemu mamy sporo fajnych właściwości w programie ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 wrz 2014, o 19:09 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

mirekk36 napisał(a):
mczarny napisał(a):
Kol. Misiulu też jest "kozak"


Potwierdzam - dzięki niemu mamy sporo fajnych właściwości w programie ;)

Noooo panowie 8-) dzięki wam moje ego czuje się bardzo czule pogłaskane hihi :lol: :lol: :lol:

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 paź 2014, o 07:00 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 05 paź 2014
Posty: 3
Lokalizacja: Jeleśnia
Pomógł: 0

Witam serdecznie. Sprawdzę, ale kolega stwierdził, że programik ładnie działa.Wszystkim- wszystkiego najlepszego życzę.......



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 paź 2014, o 19:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 wrz 2013
Posty: 48
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 1

To może jeszcze zmieści się jedna dodatkowa opcja. ;) A przyszło mi to do głowy gdy zostałem zmuszony do zrobienia czegoś w edytorze ARDUINO, i sprawdzając kompilacje za każdym razem porównując ile mam zajęte a ile wolne i gdzie od razu stanął mi przed oczami Eklipse Gadget. :) i Wpadłem na szatański :twisted: i szalony pomysł. Może właśnie z niewielką modyfikacją można dodać wgrywanie kompilowanego kodu ARDUINO za pomocą mkAVRCalkulatora, bo szukanie na piechotę kompilowanego kodu zajmuje trochę czasu :(
I tak się zastanawiam czy gra warta świeczki ;)

_________________
----------



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 paź 2014, o 20:05 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Kłopot w tym że ja nie używam arduino i nie mam pojęcia gdzie on się znajduje i o co w ogóle tam kaman ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 paź 2014, o 20:25 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

stagem50 napisał(a):
I tak się zastanawiam czy gra warta świeczki


nie jest to takie proste bo nie jest zawsze w tym samym miejscu , ale ..... a niedługo się wyjaśni

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 paź 2014, o 21:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Arduino korzysta z katalogów tymczasowych, które są zmieniane co każde uruchomienie IDE. Jest to do ogarniecia, ale pozwólmy Mirkowi spokojnie pisać książki :)

Sent from my mobile.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 paź 2014, o 21:17 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 wrz 2013
Posty: 48
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 1

mirekk36 napisał(a):
Kłopot w tym że ja nie używam arduino i nie mam pojęcia gdzie on się znajduje i o co w ogóle tam kaman ;)


A szkoda :( a już myślałem że będzie dodatkowa fajna funkcjonalność ułątwiająca życie ARDUINOwcom :(

Ale zauważyłem że SUNRIVER daje do zrozumienia że coś wymyśli :)

_________________
----------



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 paź 2014, o 21:19 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

micky napisał(a):
.....ale pozwólmy Mirkowi spokojnie pisać książki


uuuuf dzisiaj mała victoria bo zakończyłem doświadczenia praktyczne i trepanację RFM69C ;) ... od jutra zamieniam się już w prawdziwego kociego pisarza ;) trza to teraz jakoś przyzwoicie podać w książce ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 paź 2014, o 19:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 sty 2014
Posty: 243
Pomógł: 9

Czyli 3 książka już niebawem?

_________________
http://www.ate-zbaszyn.eu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 paź 2014, o 21:30 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2013
Posty: 288
Ostrzeżenia: -2
Pomógł: 23

yaiba83 napisał(a):
Czyli 3 książka już niebawem?

To będzie w greenbooku w twardej oprawie czyli druga książka uakualniona :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 paź 2014, o 06:08 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2012
Posty: 471
Lokalizacja: ZGY/ZS
Pomógł: 30

Od kilku dni podczas włączania komputera zaczęły wyskakiwać mi reklamy wraz z uruchomieniem programu Eclipse Gadget.
Obrazek

Program do tej pory działał bez takich wiadomości. O co z tym chodzi?

_________________
eDiyCraft.blogspot.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 paź 2014, o 07:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2013
Posty: 288
Ostrzeżenia: -2
Pomógł: 23

savian86 napisał(a):
Od kilku dni podczas włączania komputera zaczęły wyskakiwać mi reklamy wraz z uruchomieniem programu Eclipse Gadget.
Obrazek

Program do tej pory działał bez takich wiadomości. O co z tym chodzi?

Mi też reklama pojawiła się.
Z tego co pamietam to Mirek wspominal o tym, że beda reklamy w przypadku Atnel Video Guides. Tak tez pewnie jest i w tym przypadku. Program darmowy wiec jakas tam reklama nie powinna przeszkadzac.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 paź 2014, o 08:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

Ale na szczęście pojawia się raz przy uruchomieniu gadgeta więc nie jest to uciążliwe bo można sobie spokojnie zamknąć te okienko z reklamą :)

---------------------------------------

Przy okazji Mirku jak będziesz miał w przyszłości chwilkę czasu to możesz poprawić drobnego buga. Nie jest on uciążliwy, ale zawsze programik może działać lepiej :)

Mianowicie jak uruchomimy eclispe i gadgeta to jest wszystko ok i działa jak należy. W gadgecie, albo od razu wczytywane są dane kompilacji, albo jest informacja "Waiting for compilation".

Gdy teraz zamkniemy eclipsa, a gadget jest uruchomiony to ładnie wszystkie kontrolki w nim się wyczyszczą i pojawia się napis "wait for eclipse".

Do tej pory wszystko ok. Jednak, gdy teraz ponownie uruchomimy eclipsa to na gadgecie pozostaje napis "waiting for eclipse" zamiast "waiting for compilation". Jakby nie wykrywał ponownie uruchomionego eclipsa i jak wtedy skompilujemy projekt, który był ostatnio otwarty i kompilowany w eclipse to dostajemy:

Obrazek

Wypisane są wszystkie zmiany liczone od zera. Trzeba ponownie drugi raz skompilować i już jest ok, jednak można by było tej ponownej kompilacji uniknąć :)

Dodatkowo przy próbie powtarzania tego błędu, na kilka prób kiedy on wystąpi zdarza się, że gadget załapie ponowne uruchomienie eclipsa i pojawia się napis "wait for compilation" i wtedy liczone jest ok. Jednak jest to bardzo rzadko.

Także jak wspomniałem wcześniej nie jest to coś strasznego i uciążliwego :), ale jakbyś się nudził :P to możesz sprawdzić dlaczego tak się dzieje hehe

------------------------ [ Dodano po: 6 minutach ]

mirekk36 napisał(a):
uuuuf dzisiaj mała victoria bo zakończyłem doświadczenia praktyczne i trepanację RFM69C ;) ... od jutra zamieniam się już w prawdziwego kociego pisarza ;) trza to teraz jakoś przyzwoicie podać w książce ;)


Mógłby mi ktoś wytłumaczyć w czym te moduły są lepsze/gorsze od RFM73 dostępnych w sklepie atnela? Czy może da się na nich zrobić coś czego na tych RFM73 czy RFM70 się nie da?

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 paź 2014, o 09:17 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

misiulu napisał(a):
Ale na szczęście pojawia się raz przy uruchomieniu gadgeta więc nie jest to uciążliwe bo można sobie spokojnie zamknąć te okienko z reklamą


Dokładnie Panowie - reklamy włączam teraz praktycznie w KAŻDYM swoim programie, jak widać nawet w MkAvrCalculator jest reklama chociaż mało widoczna w jednej z zakładek. Specjalnie w niektórych programach zrobiłem możliwość wyłączania reklamy, a pojawia się tylko raz przy starcie i można ją wyłączyć. Docelowo będzie tak, że przy programach w wersjach DEMO nie będzie można wyłączyć tej reklamy, a gdy się go zakupi to będzie można wyłączyć (taką w zewnętrznym okienku - bo tej np wewnątrz MkAvrCaclulator nie) .

Reklamy wbrew pozorom służą mi na dwa sposoby:

1. oczywiście być może wygenerują jakiś tam przychód - ale o tym za chwilę
2. WAŻNIEJSZY powód, w statystykach wyświetleń reklamy w google analitycs mam taki ogólny ogląd czy program jest w ogóle używany czy dużo czy mało czy wręcz leży odłogiem i nikt z niego nie korzysta co najwyżej sporadycznie.

I wiecie co? Sam sobie zdaję sprawę, że niektóre moje programy wcale nie są trafione i jeśli się okaże że w dłuższym okresie czasu będą praktycznie w ogóle nie używane albo raz na ruski rok to albo znikną na zawsze albo pójdą w totalną odstawkę i pomimo, że ktoś do mnie będzie pisał z prośbą o jakąś tam aktualizację - to niestety powiem że przykro mi ale nie zabiorę się za nią - bo program jest nierozwijany. I to nie z żadnej zemsty tylko z konieczności optymalizowania czasu - i myślę, że KAŻDY powinien mnie zrozumieć w takiej sytuacji.

Oczywiście Eclipse Gadget będzie wyjątkiem w tym sensie - że dokąd sam będę bardzo mocno z niego korzystał - a korzystam ;) .... to z chęcią przyjmę czasem jakieś uwagi i propozycje rozwoju czy poprawek - bo - no bo jest mi na dzień dzisiejszy wręcz niezbędny do pracy jak coś pracy gdy piszę kod w Eclipse.

-------------------------------------------------

i tu UWAGA! do wszystkich którym nagle przeszkadzają reklamy

Nawet w programach płatnych jak MkAvrCalculator czy MkBootloader - nikt nigdy nie mówił że jak płatny to nie będzie reklam, ceny tych programów są symboliczne i jeśli komuś to aż tak przeszkadza - to niech nie kupuje programów, albo nie używa ich dalej. Bo kiedyś miałem w planie że co jakiś czas będę robił np MkAvrCalculator w nowej wersji i będzie trzeba np zakupić upgrade, ale zrezygnowałem i aktualizacje działają praktycznie od początku za free, cena też symboliczna - a już zdarzyły się dwie osoby, które mi na maila takie świństwa powypisywały i takie głupoty zaczęły robić że prawnik musiał wejść do gry i dopiero wtedy się uspokoiły.

Tyle na temat reklam i dziękuję wszystkim którzy przyjmują to ze zrozumieniem
-------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------ [ Dodano po: 4 minutach ]

misiulu napisał(a):
Dodatkowo przy próbie powtarzania tego błędu, na kilka prób kiedy on wystąpi zdarza się, że gadget załapie ponowne uruchomienie eclipsa i pojawia się napis "wait for compilation" i wtedy liczone jest ok. Jednak jest to bardzo rzadko


Oczywiście jak zwykle "fajnego" BUG'a znalazłeś ;) ... mi też się wydawało że czasem się tak dzieje - ale później myślałem że mi się to tylko wydaje i w oczach miesza ;) ... teraz widzę że ładnie to przeanalizowałeś i opisałeś .... przy takim podejściu aż mi się chce to naprawić .... Jak tylko wezmę się za kod Gadżeta to postaram się coś z tym zrobić - może się uda poprawić - dzięki za zgłoszenie.

misiulu napisał(a):
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć w czym te moduły są lepsze/gorsze od RFM73 dostępnych w sklepie atnela? Czy może da się na nich zrobić coś czego na tych RFM73 czy RFM70 się nie da?

To jest przede wszystkim CAŁKIEM inna klasa modułów więc nie do końca można je porównywać. Jedne i drugie są najlepsze w swoich klasach po prostu.

Ale PODSTAWOWA różnica to fakt że pracują na całkiem różnych częstotliwościach i np z tego wynikają zasięgi możliwe ... ale też ograniczenia prędkości dla tych co działają na mniejszych częstotliwościach za to ograniczenia zasięgu dla tych co na większych itp itd

więc wszystko zależy do czego chcesz użyć - generalnie można powiedzieć że RFM69 to najnowszy brat starego poczciwego RFM12 ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 paź 2014, o 10:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

Dziękuję za wyjaśnienia :) teraz już wszystko jasne z tymi modułami!

A co do reklam to taki model finansowania programów jak wyjaśniłeś jest genialny moim skromnym zdaniem. Zdecydowanie wole takie coś niż płacenie za nowsze wersje!

A już używanie tego jako statystyki "używalności" programów to już sam chyba podkradnę Ci ten pomysł w moich superaśnych przyszłych programach (jak powstaną :P) zamiast pisać "skomplikowane" czasomierze i zakładać dodatkowe bazy danych zliczające to wszystko :P

A co do porzucania rzadziej używanych programów to:

Mam nadzieję, że będziesz brał pod uwagę, że np. takiego mkBootLoadera używa się ogólnie rzadziej niż calculatora, co nie znaczy, że jest mniej potrzebny :P Ja np. nie doszedłem jeszcze do wykorzystania ogólnie bootloaderów (ale wiem, że mi się to przyda już niedługo). Natomiast calculator przydaje się już od samego początku.

Tak samo PixelFactory. Więcej człowiek używa wyświetlaczy alfanumerycznych bo są tańsze i łatwiejsze w obsłudze szczególnie dla początkujących (generator znaków jest w calcu). Ale jak już się sięgnie po graficznego, chociażby wypasionego oleda :) to już staje się niezbędny. Raz wygenerujesz fonty i jak wszystko działa to często tam nie zaglądasz ponownie :P

Również tylko mam nadzieję, że nie będzie wymagane do uruchomienia programów (albo przynajmniej niektórych) połączenie z internetem, aby wyświetlić te reklamy bo np. jak sam pokazywałeś zastosowanie mkBootLoadera do wgrywania programów u klienta i jeszcze przez Bluetooth to może akurat zdarzyć się brak dostępu do sieci.

----------------------------------
Apropo generowania znaków dla wyświetlaczy alfanumerycznych w calcu to CHYBA jest też BUG. Jak się zrobi znaczek i zaznaczy wartości i skopiuje je z menu pod prawym klawiszem myszki to później przy poprawce tego znaku nie aktualizują się wartości dziesiętne. Już kilka razy tak się przejechałem na tym, szczególnie jak trzeba znaczek kilka razy poprawiać i wgrywać do procka.

Ale nie wiem. Może tak to powinno działać i trzeba po prostu coś wcisnąć, czy coś zrobić, aby zaczęło ponownie się aktualizować?

Zauważyłem również, że pomaga przesunięcie suwaka na dole "ilość znaków" np. na dwa znaki i z powrotem na jeden i wtedy po najechaniu myszką na znak, liczby się poprawnie aktualizują i od tej pory zmiana piksela w znaku również wprowadza zmiany.

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 paź 2014, o 11:04 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

misiulu napisał(a):
A co do reklam to taki model finansowania programów jak wyjaśniłeś jest genialny moim skromnym zdaniem. Zdecydowanie wole takie coś niż płacenie za nowsze wersje!


Naprawdę jestem pełen podziwu, że niektóre osoby potrafią to doskonale zrozumieć a niektóre jak zobaczą reklamę w programie to działa na nich jak płachta na byka.

misiulu napisał(a):
A już używanie tego jako statystyki "używalności" programów to już sam chyba podkradnę Ci ten pomysł w moich superaśnych przyszłych programach (jak powstaną ) zamiast pisać "skomplikowane" czasomierze i zakładać dodatkowe bazy danych zliczające to wszystko

Dokładnie - kiedyś też tak się bawiłem - ale dzisiaj ? - po co ? ;)

misiulu napisał(a):
Mam nadzieję, że będziesz brał pod uwagę, że np. takiego mkBootLoadera używa się ogólnie rzadziej niż calculatora

Ok takie programy, które są płatne to co innego ... tu bardziej mi chodziło o te które są FREE, jak np: "QR Code generator", "Anteniak", czy chociażby "Atnel Video Guides" ;) ... ten ostatni szczególnie mnie zaskakuje że jego używalność jest po prostu śladowa ... No ale cóż ... trudno się mówi.

misiulu napisał(a):
Apropo generowania znaków dla wyświetlaczy alfanumerycznych w calcu to CHYBA jest też BUG

Misiulu kochany - ty to chyba pracujesz gdzieś jako zawodowy beta tester - no SZOK! ... rzeczywiście jest BUG że aż strach - nie wiem dlaczego ja go do tej pory nie zauważyłem - oczywiście MUSZĘ go poprawić i znowu DZIĘKUJĘ ślicznie za zgłoszenie ;)

misiulu napisał(a):
Zauważyłem również, że pomaga przesunięcie suwaka na dole "ilość znaków" np. na dwa znaki i z powrotem na jeden i wtedy po najechaniu myszką na znak, liczby się poprawnie aktualizują i od tej pory zmiana piksela w znaku również wprowadza zmiany

Wystarczy opuścić pole edycji tych wartości i już jest OK - więc to mam nadzieję jakiś prymitywny BUG i szybko mu dam w czapę :D

------------------------ [ Dodano po: 8 minutach ]

misiulu --> no i już BUG w LCD Generator poprawiony, będzie to widoczne w nowszej zaktualizowanej wersji

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 paź 2014, o 13:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

mirekk36 napisał(a):
misiulu --> no i już BUG w LCD Generator poprawiony, będzie to widoczne w nowszej zaktualizowanej wersji

Dziękuję ślicznie!

To się nazywa support :shock: . Parę minut i już poprawione :).

mirekk36 napisał(a):
Ok takie programy, które są płatne to co innego ... tu bardziej mi chodziło o te które są FREE, jak np: "QR Code generator", "Anteniak", czy chociażby "Atnel Video Guides" ;) ... ten ostatni szczególnie mnie zaskakuje że jego używalność jest po prostu śladowa ... No ale cóż ... trudno się mówi.

Tu masz rację. Jednak o Anteniaku to dowiedziałem się ostatnio przeglądając sobie płytkę w BlueBooku. Nie wiem jeszcze czy jest w którejś książce o nim wspomniane, ale i tak w łatwy sposób nie ma o nim dostępnych informacji. :)

A np. QR Code generator na stroce atnela mógłby mieć jakiś krótki opis jak wygląda i jakie ma funkcje. Może to bardziej zachęci do używania :) Dodatkowo wersja na płycie w BlueBooku mimo iż jest taka sama jak na stronie atnela nie wyświetla reklamy więc dane mogą być zaniżone :P

----------
A co do Atnel Video Guides to może ludzie się przekonają do niego. Póki co przydałoby się parę drobiazgów co by usprawniły jego używanie:

- Nie ma w prosty sposób dostępnej wersji programu. W zakładce about programu są trzy numery i żaden nie odpowiada numerkowi 1.10 - czyli wersji, która jest na podstronie tego programu w atnelu. Ciężko przez to jest stwierdzić czy ma się nowszą wersję czy nie. Oczywiście dodatkowo powiadamianie o nowszej dostępnej wersji byłoby super.

- Przymus instalacji samego programu i każdej nowszej wersji. Zostałem ja przynajmniej już przyzwyczajony do tego, że programy atnelowskie nie wymagają instalacji i wtedy w łatwy sposób i szybko można je uaktualnić. Rozwiązaniem mogłoby być pobieranie i instalacja automatyczna nowszej wersji programu. Wiem, że wybór technologi ma swoje wady i zalety. Tu przynajmniej ładne animacje czyli wodotryski :D

- Po starcie programu trzeba czekać kilkanaście sekund, aby pobrały się informacje o poradnikach. Ok, tylko dlaczego w tym czasie nie można przesunąć okienka. Czasem jest to irytujące bo chciałoby się od razu ustawić okno w odpowiednim miejscu. Po co tam przycisk "Anuluj"? Szczególnie, że i tak trzeba czekać od jego naciśnięcia do reakcji w programie. Wystarczy jakby X w głównej aplikacji byłby aktywny jakby ktoś chciał wyjść z aplikacji podczas ładowania.

- Przydały by się opisy (np. w dymkach lub w jakiejś krótkiej pomocy) do czego są i co dokładnie robią TAGI, KATEGORIE i Zakładki. Niby wszystkie służą do tego samego (wyszukiwania takiej informacji jakiej potrzebujemy), jednak w tej formie jaka jest teraz jest to mało intuicyjne i to troszkę zniechęca.

- Może pomogłoby ponowne podejście do samego interfejsu. Zamiast głównych działów: TAGI, KATEGORIE, Zakładki, zrobić jedną wyszukiwarkę, która szukałaby we wszystkich tych opcjach.
Dodatkowo te informacje mogą być widoczne w opisie na liście poradników, czyli jakie są do niego przypisane tagi i do jakiej kategorii należy. Obok pod ikonką w dymku lub w jakiejś liście rozwijanej mógłby był spis treści i zakładki. Ja bym to połączył jakoś w jedno.
Jednym słowem coś na styl tego jak mamy na stronach www. Każdy news (poradnik), ma tagi i kategorie. Te kategorie i tagi w poradnikach mogłyby być klikalne i wtedy nowe wyniki wyszukiwania pokazywałby poradniki z daną kategorią czy tagiem.

- nie działa lubienie poradnika :P Po akceptacji zarządzania kontem itp. jest błąd 404 - nie odnaleziono strony :P

- przydałaby się jakaś automatyzacja zakładek. Wgrywanie na serwer czyli udostępnianie i pobieranie albo zatwierdzonych przez atnela, albo po prostu propozycji innych użytkowników np. z oceną przydatności (trafności) 1-5 czy jakaś inna skala.
Jak pisałem wyżej, spis treści z zakładkami jakoś bym połączył. Dodałbym jedynie jakieś wyróżnienie, które informuje, że te akurat zakładki są oficjalne.

- kiedyś coś wspomniane było, że prace trwają nad komentarzami. Do tej pory nie ma. :P Jeżeli jest to niewykonalne z poziomu YouTube (ogólnie od wprowadzenia google+ to kiepsko te komentarze wyglądają i ja to przełączam cały czas "od najnowszego" itp.), to można by pomyśleć nad wewnętrznymi komentarzami i podpowiedziami do poradników. Niezależnych od YouTuba. Tylko dla użytkowników programu. Może nawet jakieś uzupełnienia czy linki do forum, opisy itp. Oddzielone delikatnie od samych komentarzy lub wyróżnione.

Myślę, że to by zachęciło trochę oglądających do korzystania z programu.

--------

Wydaję mi się również, że ludzie zaczną go używać więcej, jak będzie wygodniejszy i przede wszystkim bardziej funkcjonalny niż samo YouTube. Ogólnie pomysły są super :) Trzeba tylko jeszcze troszkę popracować nad wykonaniem i ulepszeniem samego programu.

mirekk36 napisał(a):
Misiulu kochany - ty to chyba pracujesz gdzieś jako zawodowy beta tester - no SZOK!

Hehe. Po prostu używam atnelowskich programów. Według mnie są super i oszczędzają mnóstwo czasu i sprawiają, że tworzenie czegoś to przyjemność, a nie mordęga!
A to, że przy okazji wyłapię jakieś malutkie robaczki to chyba hmmm, każdy z nas dąży do perfekcji, a z forumowiczami i Tobą Mirku to czuję się jak w jednej wielkiej rodzinie :D więc fajnie się pracuje z rodziną :) (często lepiej niż z tą "prawdziwą" :lol: :lol: :lol: )

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 paź 2014, o 14:11 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2012
Posty: 471
Lokalizacja: ZGY/ZS
Pomógł: 30

mirekk36 napisał(a):
Naprawdę jestem pełen podziwu, że niektóre osoby potrafią to doskonale zrozumieć a niektóre jak zobaczą reklamę w programie to działa na nich jak płachta na byka.

Żeby nie było nieporozumień, zapytałem o to ponieważ ręcznie nie update-owałem programu od dłuższego czasu, w tym wątku była mowa, że raczej nie będzie w nim mechanizmu auto update, więc zainteresowałem się o co w tym chodziło, czysta ciekawość. Nie wyrażałem swojego zdania czy mi to przeszkadza czy nie, tylko zadałem pytanie. Eclipse gadget używam bo jest wygodny, a gdyby mi ta reklama przeszkadzała to bym tego nie robił ;)

_________________
eDiyCraft.blogspot.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 paź 2014, o 16:02 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

savian86 napisał(a):
Nie wyrażałem swojego zdania czy mi to przeszkadza czy nie, tylko zadałem pytanie


Przysięgam ci panie kolego, że ja pisząc wyżej nie miałem ani troszkę na myśli twojej wypowiedzi albo bardziej pytania właśnie i tak tylko to zrozumiałem. Ja się odniosłem do kilku przykrych przypadków z którymi się spotkałem prawie na żywo ... ale mogę je policzyć na palcach jednej ręki ... więc zdecydowanie są to jakieś nazbyt egzaltowane osoby i nie dotyczy to broń boże ciebie.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 688 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO