Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 22:01


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 688 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Następna strona

Jak oceniasz przydatność "Eclipse Gadget"
Bardzo przydatny gadżet 73%  73%  [ 240 ]
Średnio przydatny program 10%  10%  [ 34 ]
Nie mam zdania 7%  7%  [ 23 ]
Kompletnie bez sensu skoro wszystko jest w samym eclipse 6%  6%  [ 19 ]
U mnie program w ogóle nie działa 4%  4%  [ 13 ]
Liczba głosów : 329
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 wrz 2014, o 08:38 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2014
Posty: 36
Pomógł: 0

Dziękuje za szybką podpowiedź ;)
Jednak przy młoteczku mam tylko: 1 Default



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2014, o 08:39 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

dariuszmb napisał(a):
Właśnie zainstalowałem Eclipse Gadget i po przebudowaniu projektu pojawia mi się następujący komunikat: Change DEBUG to Release!
O co właściwie chodzi ?


Obejrzyj pan mój DOWOLNY poradnik na youtube gdzie tworzę jakiś projekt w Eclipse - w KAŻDYM poradniku jak mantrę powtarzam - gdy tworzymy projekt WYŁĄCZAMY ptaka DEBUG ;) ... eeeeh ;) mantra mantra ;) poradniki video trza oglądać panie ;)

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

dariuszmb napisał(a):
Dziękuje za szybką podpowiedź ;)
Jednak przy młoteczku mam tylko: 1 Default


ok czyli sam zmieniłeś widać nazwę profilu z RELEASE na Default i gadżet się pogubi

więc nie zmieniaj ten nazwy albo jeśli już w jakiś dziwny sposób "samo ci się tak zrobiło" - w co nie chce mi się wierzyć to i tak można tą nazwę zmienić w Eclipse znowu na Release ....

Gadżet MUSI mieć tą nazwę ... każdą inną potraktuje jako Debug

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2014, o 08:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2014
Posty: 36
Pomógł: 0

Zapewne ma Pan rację ;)
Jednak mam już utworzony projekt i to dosyć wiekowy, tak z ciekawości akurat na nim chciałem sprawdzić Eclipse Gadget.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2014, o 08:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

Cytuj:
Jednak przy młoteczku mam tylko: 1 Default

Mi raz się tak zrobiło, jak importowałem projekt ze starszej wersji eclispa. Mimo, że próbowałem jakoś to naprawić to poległem i po prostu utworzyłem nowy projekt od początku w eclipsie i przekopiowałem same biblioteki i pliki ze starego.

Także załóż jeszcze raz nowy projekt.

Zakładamy oczywiście, że masz dobrze skonfigurowanego eclipsa i plugin AVR zainstalowany. Jak nie to wszystko jest w poradnikach Mirka i na jego blogu :)

------------------------ [ Dodano po: 3 minutach ]

mirekk36 napisał(a):
to i tak można tą nazwę zmienić w Eclipse znowu na Release ....

Mimo zmiany nazwy i tak eclipse podczas kompilacji jakieś pretensje miał o coś. Zmiana samej nazwy nie pomogła. Przynajmniej u mnie tak było :)

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2014, o 08:50 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

dariuszmb napisał(a):
Jednak mam już utworzony projekt i to dosyć wiekowy, tak z ciekawości akurat na nim chciałem sprawdzić Eclipse Gadget.


A to może tłumaczyć dlaczego jest Default zamiast Release może pochodzić z innego eclipsa ale ... właśnie jakiego eclipsa w ogóle używasz ?

poza tym pomyśl co to za problem - wziąć na szybko eclipse LUNA ;) założyć nowy workspace (skonfigurować zresztą ten workspace ładnie gadżetem bo już to działa) i ZAIMPORTOWAĆ sobie ten projekt wiekowy ze starego workspace do nowego z włączoną opcją COPY ... i już

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2014, o 08:52 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2014
Posty: 36
Pomógł: 0

Dziękuję za pomoc już wszystko działa ;D

Wystarczyło kliknąć prawym na projekt i następnie:
Build Configurations -> Manage.. i Rename..
Z mojego nieszczęsnego "Default" na "Release"



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2014, o 08:53 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

Mirku czytałeś moje nocne testy? hehe.

Będziesz to jakoś jeszcze sprawdzał, albo coś z tym robił? Bo nie wiem czy potrzebne jest jeszcze jakieś dalsze testowanie czy czekać, aż spróbujesz tę opcję dodawania całego wiersza w gadgecie zaimplementować i wtedy popatrzymy? Czy może masz inne plany? :D

Cytuj:
Build Configurations -> Manage.. i Rename..
Z mojedo nieszczęsnego "Default" na "Release"


O to fajnie, że samą zmianą nazwy się udało :D

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2014, o 08:58 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mokrowski napisał(a):
Mirku, czy ty masz w Delphi jakąś bibliotekę do parsowania czy szukasz ręcznie?


Wiem, że dostanę po uszach zaraz - i słusznie zresztą ... uwierz mi - że zgadzam się ze wszystkim co piszesz .... i aż się boję przyznać - ale niestety robię to w obrzydliwy koci "ręczny" sposób .....

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

misiulu napisał(a):
Będziesz to jakoś jeszcze sprawdzał, albo coś z tym robił? Bo nie wiem czy potrzebne jest jeszcze jakieś dalsze testowanie czy czekać, aż spróbujesz tę opcję dodawania całego wiersza w gadgecie zaimplementować i wtedy popatrzymy? Czy może masz inne plany?


Tak tak - czytałem i fajnie że to sprawdzałeś - wezmę się za to oczywiście tylko że tak:

1. zwykle mogę się tym zajmować wieczorem albo w nocy w tzw "czasie wolnym" :lol:
2. tymczasem dzisiaj mam KUŹNIE z dwójką znajmomych - to pewnie posiedzimy długo w nocy i nie będę miał jak
3. zatem musimy poczekać na moje próby chyba do soboty wieczorem ok ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2014, o 09:04 

Pomógł: 0

Tutaj trochę na temat XML na delphi

http://delphi.xcjc.net/viewthread.php?tid=44605

http://delphi.cjcsoft.net/redirect.php? ... nextnewset

oraz tu

http://keith-wood.name/delphixml/BookCode/index.html

Tylko czy jest sens teraz przerabiać cały kod gadżeta?, spełnia swoja funkcję wyśmienicie.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2014, o 09:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

mirekk36 napisał(a):
1. zwykle mogę się tym zajmować wieczorem albo w nocy w tzw "czasie wolnym" :lol:
2. tymczasem dzisiaj mam KUŹNIE z dwójką znajmomych - to pewnie posiedzimy długo w nocy i nie będę miał jak
3. zatem musimy poczekać na moje próby chyba do soboty wieczorem ok ?

Mirku kochany :) jak najbardziej. Nie chodziło mi o to, abyś robił to teraz hehe, tylko o zamiary/plany :D
Także dziękuję za odpowiedź i mi ona w zupełności wystarcza :)

rezasurmar napisał(a):
Tutaj trochę na temat XML na delphi

Też myślę, że jest w tym i racji, ale z tego co widzę tylko niektóre pliki konfiguracyjne, co zmieniane są w gadgecie, to XML, reszta to zwykły tekst z ustawieniami w wierszach więc i tak trzeba by było je ręcznie "kocio" przerabiać :)

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2014, o 09:34 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

rezasurmar napisał(a):
Tylko czy jest sens teraz przerabiać cały kod gadżeta?, spełnia swoja funkcję wyśmienicie.


No właśnie jak na razie w życiu GADŻETA to pierwszy plik XML do strawienia i jak widać można go praktycznie ręcznie obsłużyć po kombinacjach / testach kolegi misiulu :D .... Inne pliki to zwykłe tekstowe jakieś tam

misiulu napisał(a):
jak najbardziej. Nie chodziło mi o to, abyś robił to teraz hehe, tylko o zamiary/plany


eeeh widzisz ja już tak na zapas nawet sam przed sobą się tłumaczę - żeby ta druga podświadomość co się wciąż rwie do gadżeta - uspokoiła się na chwilę i pobawiła sama własnymi zabawkami :lol: .... hahahaha Więc wszystko OK ;)

A jutro z miłą chęcią zajmę się tym sposobem o którym mówiłeś wyżej - to bardzo dobry TROP ;)

------------------------ [ Dodano po: 24 minutach ]

misiulu napisał(a):
Jedynie co bym poprawił, to aby gadget usuwał całą treść co była w "value", jeżeli była tam jakaś nietypowa wartość poprzednio


Na razie tylko sobie myślę na głos w tzw "międzyczasie" ... ale tego to jednak nie zrobimy ale nie dlatego że "nie da rady" ... tylko dlatego, że ktoś mógł mieć np wpisane tam już jakieś własne ustawienia ... całkiem inne ... i nie może gadżet "na bezczelnego" bez wiedzy usera tego usunąć ... on może "posprzątać TYLKO po sobie" czyli jeśli doda te parametry to też je sam usunie. Zatem trzeba by było:

1. ręcznie dodać tam nawet byle co typu "aaa" i dać OK/APPLY
2. znowu wyedytować i usunąć to "aaa" i dać OK/APPLY

wtedy już w pliku XML pozostanie ładnie pusty wpis:

Cytuj:
value=""


którego będzie mógł czochrać gadżet ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2014, o 10:12 

Pomógł: 0

mokrowski napisał(a):
Z drugiej strony nie takie rzeczy robiło się metodą ,,drut i sznurek"


O tuż, to, a z tego co wiem, gadżet to gadżet ;), jeżeli Mirek znajdzie czas na przeportowanie kodu to czemu nie, teraz to troszkę zaczyna zbyt dużo czasu pochłaniać ten "gadżet" ;). Wiem, że Mirek siądzie i zrobi, to tylko kwestia czasu. Chyba, że w jeden dzień opanuje parsowanie XML za pomocą DOM, bo SAX ma trochę wad, znowu DOM wymaga jedynie mocniejszego sprzętu do obrobienia, szczególnie dużych XMLów.
Tylko w tej kwestii to już by się musiał sam Mirek wypowiedzieć, czy będzie miał czas (bo chęci to są na pewno) aż tak ingerować w kod.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2014, o 10:17 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

mirekk36 napisał(a):
ale tego to jednak nie zrobimy ale nie dlatego że "nie da rady" ... tylko dlatego, że ktoś mógł mieć np wpisane tam już jakieś własne ustawienia ... całkiem inne ... i nie może gadżet "na bezczelnego" bez wiedzy usera tego usunąć ... on może "posprzątać TYLKO po sobie" czyli jeśli doda te parametry to też je sam usunie.

Masz 100% racji. Nie pomyślałem o tym wtedy hehe. Jakoś nie przyszło mi do głowy, że mógłbym wpisywać tam coś innego :P (tak to początkujący myśli) hihi

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2014, o 11:17 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mokrowski napisał(a):
Z drugiej strony nie takie rzeczy robiło się metodą ,,drut i sznurek"


O dobrze powiedziane ;) na razie zostaniemy przy metodzie kociego "druta i sznurka" ... ;) niestety nie mam aż tyle czasu żeby przejść na metodę światłowodowego skalpela z ostrzem laserowym sterowanym cyfrowo ;) jeszcze nie teraz

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2014, o 11:30 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

Proponuje jeszcze dodać do automatycznej konfiguracji eclipsa to z tego wątku :D
http://forum.atnel.pl/topic8388.html

Zdecydowanie się to przydaje przy tworzeniu nowego projektu. A nazwy tych dwóch plików można zmienić dodając np. końcówkę .back lub jakąś inną :D
Tylko, jak eclipse chodzi to nie pozwala zmienić nazwy...

ale może byłoby warto jakoś nad tym pogłówkować bo ja to dopiero teraz znalazłem i już jeden nerw mniej mam przy np. testowaniu i częstym zakładaniu nowego projektu :D

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2014, o 11:40 

Pomógł: 0

misiulu napisał(a):
Proponuje jeszcze dodać do automatycznej konfiguracji eclipsa to z tego wątku


Ale to nie jest żadne rozwiązanie, a obejście tylko tego, że paczka Luny jest też dla ARMów przygotowana. Dlatego hola, hola, ale nie ruszajcie integralności eclipsa, dla zwykłego ficzera w gadżecie.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2014, o 12:49 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

rezasurmar napisał(a):
misiulu napisał(a):
Proponuje jeszcze dodać do automatycznej konfiguracji eclipsa to z tego wątku


Ale to nie jest żadne rozwiązanie, a obejście tylko tego, że paczka Luny jest też dla ARMów przygotowana. Dlatego hola, hola, ale nie ruszajcie integralności eclipsa, dla zwykłego ficzera w gadżecie.

W sumie masz rację :D

Szukałem jakiegoś innego rozwiązania i nic ciekawego nie znalazłem. Wygląda na to, że tak zostały napisane w jarach te funkcje, które wybierają preferowany projekt, że nie zmieniając niczego z plików eclipsa (integralności) nie da się tego na dzień dzisiejszy obejść. Chyba, że w przyszłej wersji eclipsa uwzględnią oprócz wyboru toolchaina i preferowany empty projekt. Albo może i ktoś kiedyś wpadnie jak to inaczej zrobić :D

Ewentualnie zrobić okienko z wyborem jakie opcje ma zmienić gadget w eclipse po kliknięciu przycisku QUICK CONFIGURE WORKSPACE i wtedy każdy według tego co potrzebuje mógłby se szybko skonfigurować.

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2014, o 23:24 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2014
Posty: 126
Pomógł: 12

A ja dzisiaj wpadłem przypadkiem na to:
Kod:
avr-nm --size-sort program.elf

Jakby tak się dało zrobić z tego użytek w gadgecie... :twisted: Póki co mam podpięte pod external tools w eclipse. Po kliknięciu dostajemy w konsoli dane w formacie:
Kod:
00000001 B timer_n
00000006 B timer1
00000006 B timer2
00000006 B timer3
00000006 B timer4
00000006 B timer5
0000000a T tsr_timer1
0000000a T tsr_timer2
0000000a T tsr_timer3
0000000a T tsr_timer4
0000000a T tsr_timer5
0000000a B wskazniki
00000010 T __do_clear_bss
0000001a T enable_timers
00000034 T set_timer
00000046 T __vector_13
00000048 T timer_event
0000004e T main

_________________
Pozdrawiam, Adrian.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2014, o 10:55 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Federerer napisał(a):
Jakby tak się dało zrobić z tego użytek w gadgecie..


Ale ja już wyżej pisałem komuś - że niestety - jeśli już zgłaszać jakąś propozycję - to opisać dokładnie o co chodzi :( ... bo sorki ale też tutaj - jak patrzę na szybko to KOMPLETNIE nie mam pojęcia w czym rzecz :(

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

misiulu napisał(a):
Także można śmiało kopiować cały wiersz. Dla pewności dać losowy numer,


Tzn na 100% to nie działa :( efekt jest dość brzydki nawet .... jeśli się nie trafi z tym numerem - to eclipse po dodaniu takich dwóch wierszy już nie potrafi zrobić w ogóle poprawnie opcji CLEAN i skompilować projektu :(

------------------------ [ Dodano po: 21 minutach ]

mirekk36 napisał(a):
Tzn na 100% to nie działa efekt jest dość brzydki nawet .... jeśli się nie trafi z tym numerem - to eclipse po dodaniu takich dwóch wierszy już nie potrafi zrobić w ogóle poprawnie opcji CLEAN i skompilować projektu


SORKI - sorki - miałem BUG w programie - już zaczyna działać :) WOW! ale zajefanie .... ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2014, o 11:24 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

mirekk36 napisał(a):
SORKI - sorki - miałem BUG w programie - już zaczyna działać :) WOW! ale zajefanie .... ;)


No właśnie, bo teraz jeszcze specjalnie sprawdziłem ponownie i wszystko właśnie ładnie działa hehe :D

Ręcznie wkleiłem do nowego projektu dwie ścieżki, zmieniając po jednej cyferce w ID i w ustawieniach ładnie wykrywa je eclispe. Kompiluje się przed i po również clean jest poprawny. Później już nawet zmiany w gadgecie i value też ładnie działają.

Także jest duża szansa, że to będzie działać :)

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2014, o 11:25 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

proszę bardzo wersja 1.0.28 ! :lol:

Obrazek

i złoty medal dla kolegi "misiulu" za wstępne prace w tajnych laboratoriach "GadgetLABs" ... nad rozszczepieniem pliku eXML :lol:
Obrazek

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

misiulu napisał(a):
Także jest duża szansa, że to będzie działać


Już działa :lol: panie ... i to jaaaak :)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2014, o 11:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

mirekk36 napisał(a):
i złoty medal dla kolegi "misiulu" za wstępne prace w tajnych laboratoriach "GadgetLABs" ... nad rozszczepieniem pliku eXML :lol:


:o :o :o Dziękuję, dziękuję i jeszcze raz dziękuję :D :lol: :lol: :lol:

Trzeba uścisnąć dłoń w pokłonach jeszcze głównemu ojcowi gadgeta :D Teraz razem możemy się cieszyć z nowej funkcjonalności 8-)

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2014, o 12:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2014
Posty: 126
Pomógł: 12

mirekk36 napisał(a):
Ale ja już wyżej pisałem komuś - że niestety - jeśli już zgłaszać jakąś propozycję - to opisać dokładnie o co chodzi :( ... bo sorki ale też tutaj - jak patrzę na szybko to KOMPLETNIE nie mam pojęcia w czym rzecz :(

Już tłumaczę: wywołując program avr-nm z parametrami jak na obrazku:
Obrazek
dostajemy listę wszystkich zmiennych i funkcji użytych w programie wraz z ich rozmiarem w bajtach np:
Kod:
00000004 B pwm
00000004 B pwm2
00000074 T main
00000412 T __vector_9

mamy tu 2 zmienne uint32_t pwm i pwm2, funkcję main i przerwanie od timera 0 wraz z rozmiarami we flashu. Teraz tylko podzielić to na zmienne i funkcje i ładnie wyświetlić dodając ewentualnie procentowe zużycie flasha i podpiąć pod dodatkowy przycisk w gadgecie wyświetlający okienko z dokładnymi statystykami zajętej pamięci. :D

_________________
Pozdrawiam, Adrian.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2014, o 13:19 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Federerer --> no teraz to widzę w czym rzecz ... wcześniej nie widziałem bo ja jakoś nie zaglądam do takich informacji ale nie chcę przez to powiedzieć, że to jest złe wręcz przeciwnie ... na pewno przydatne wielu osobom i w różnych sytuacjach. Ale to już wcześniej była taka propozycja od któregoś z kolegów aby włączać tryb kompilacji berkley czy jakoś tak - gdzie pokazywane są sumy zajętości Flash'a przez każdą funkcję w programie, a ty idziesz jeszcze dalej bo nawet widać zajętość zmiennych .... ;)

Zobacz więc wyżej - bo poprosiłem aby ktoś się wypowiedział w tym wątku - czy warto robić to podsumowanie zajętości funkcji bo mi i tak się nie przyda nigdy - ale NIKT nie potwierdził żeby używał czegoś takiego - więc sądzę - że już AŻ TAK drobiazgowy raport nawet ze ilością bajtów przypadających na zmienną ..... ;) ... no wątpię .... żeby to było większości przydatne - jak już to może pojedynczym osobom i chyba na prawdę w sporadycznych wypadkach ... Co więcej - no z taką dodatkową ilością informacji gadżet zamieniłby się w jakąś maszynkę do mielenia mięsa z opcją traktoru i snopowiązałki ;) czyli owszem "wszystkomające" opcje ... tylko po co - jeśli skorzystać z tego mają 2 osoby i to raz w roku ?

ale .... ale jeśli się mylę i jeśli w tym wątku nagle 80% osób się wypowie, że huurra ;) dodajmy tę opcję - to pomimo że mnie się nie przyda - to ją zaimplementuję ok ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2014, o 18:10 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sie 2014
Posty: 135
Lokalizacja: Racibórz (okolice)
Pomógł: 0

Jestem za wprowadzeniem TEJ OPCJI, ale pod warunkiem, że nie będzie ona "oczoj...na". Gadget powoli zaczyna tracić swój wygląd :/
W sumie, to okienko Gadgeta mogłoby się wysuwać z boku/dołu/skądśtam i wyswietlac przez chwilkę, potem sruu - zjazd za ekran.
Albo wystawać kawałek i przy najeździe kursora na ten kawałek by się wysuwało, i tam właśnie "resztę" informacji umieścić :)
Wiem, ze to upiększacze i wodotryski, ale główne okno by zostało jakie powinno być, a drugie dodatkowe z dodatkowymi info "wg uznania usera".
Na pewno pomysł się nie spodoba, ale kto wie? ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2014, o 18:52 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2011
Posty: 401
Lokalizacja: Siedlce
Pomógł: 7

Coś czuję, że wkrótce będzie trzeba nakręcić nowy poradnik na temat - "Jak korzystać z gadgeta" bo się rozrósł, że hej!

_________________
Czekamy na RedBook'a!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2014, o 10:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2013
Posty: 333
Pomógł: 10

A ja mam takie pytanie, dlaczego nie ma informacji w programie o aktualizacjach i zmianach względem poprzednich wersji. Nie każdy śledzi forum i zmiany w tym wątku.
:)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2014, o 10:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

Atmegowiec napisał(a):
A ja mam takie pytanie, dlaczego nie ma informacji w programie o aktualizacjach i zmianach względem poprzednich wersji. Nie każdy śledzi forum i zmiany w tym wątku.
:)

Dodawanie nowych funkcjonalności jest już na ukończeniu. Nie ma za bardzo co nowego wymyślić :D. Jeżeli nawet coś się pojawi to już są głosy, że to więcej zaszkodzi np. w przejrzystości gadgeta niż pomoże :P

Również było takie założenie, że jest to program "skończony" i później nie będzie już tak często aktualizowany jak był teraz dlatego nie ma i nie będzie miał autoaktualizacji lub powiadomienia o nowej wersji.

Ewentualnie poprawki odkrytych błędów.

Także szkoda czasu w tym przypadku na prowadzenie changeloga i bawienie się w standardowe wersjonowanie. Wystarczy ściągnąć najnowszą wersję i cieszyć się użytkowaniem :)

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2014, o 10:25 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

misiulu napisał(a):
Także szkoda czasu w tym przypadku na prowadzenie changeloga i bawienie się w standardowe wersjonowanie. Wystarczy ściągnąć najnowszą wersję i cieszyć się użytkowaniem


Dokładnie - a tymczasem interfejs programu jest (mam nadzieję) na tyle intuicyjny, że każdy sobie poradzi z odkryciem jego wszystkich możliwości ;) ... (no może poza tymi związanymi z integracją z MkAvrCalculator ....)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 wrz 2014, o 10:30 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

Cytuj:
(no może poza tymi związanymi z integracją z MkAvrCalculator ....)

No to może dodać nad ikonką i tekstem "MkAvrCalc connected" informację w tootlipie co to daje, że podaje max wartości FLASH, RAM i EEPROM.
Przy okazji po najechaniu na tę ikonkę zmienia się kursor na "łapkę" co sugeruje, że kliknięcie coś powoduje hehe - taka zmyłka :P

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 688 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO