Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 23 kwi 2024, o 13:04


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 688 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Następna strona

Jak oceniasz przydatność "Eclipse Gadget"
Bardzo przydatny gadżet 73%  73%  [ 240 ]
Średnio przydatny program 10%  10%  [ 34 ]
Nie mam zdania 7%  7%  [ 23 ]
Kompletnie bez sensu skoro wszystko jest w samym eclipse 6%  6%  [ 19 ]
U mnie program w ogóle nie działa 4%  4%  [ 13 ]
Liczba głosów : 329
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 wrz 2014, o 12:17 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

rezasurmar napisał(a):
To czekamy chociaż na spis treści


Niestety jeszcze nawet DUUUUŻO za wcześnie na spis treści :( .... ale w duszy obiecuję sobie, że chociaż mieliby mnie palić żywcem na kocim stosie - to najpóźniej od stycznia ruszam z pisaniem

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 wrz 2014, o 12:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

mirekk36 napisał(a):
a to już mała zajawka była na forum: topic2963.html

No to zapowiada się bardzo smakowicie :D Mniam...

mirekk36 napisał(a):
Niestety jeszcze nawet DUUUUŻO za wcześnie na spis treści :( .... ale w duszy obiecuję sobie, że chociaż mieliby mnie palić żywcem na kocim stosie - to najpóźniej od stycznia ruszam z pisaniem

2015 to fajny rok na wydanie książki :) Piątka jest akurat moją liczbą więc się fajnie zgra hehe

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 wrz 2014, o 14:10 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sie 2014
Posty: 135
Lokalizacja: Racibórz (okolice)
Pomógł: 0

@mokrowski: Na tę chwilę jest ok. Jak będzie się coś niedobrego działo, to na pewno nie zostawimy Mirka samego ani też on nie zostawi nas. Wspólnie damy radę ponownie "uruchomić Gadgeta". Bo kto jak nie my? Oby nie wyszedł z tego potem Inspektor Gadget ;p
Nie wydaje mi się, żeby developerzy Eclipse mieli nagle zmienić koncepcję co do trzymania konfiguracji. Przecież to musi być multiplatform, a więc zapis w plikach (.ini ?) a nie w jakimś "dzikim" rejestrze czy coś podobnego.
Jednak jak kolega słusznie zauważył - istnieje niebezpieczeństwo. Ale wg mnie jest takie same, jak to, że MS pozmienia coś w nowych Windows i programy pisane dla 9x/NT4-6.x przestaną działać. A to mało realne jest.

(Poza tym, nie potrafię zrozumieć tego całego światowego podniecania się Javą. Przecież to taki sam język jak każdy inny. Kwestia na ile się go potrafi wykorzystać i sposobu jak go uruchomić na różnych platformach sprzętowo-programowych.)

@rezasurmar: tu kolega ma 1000% RACJĘ!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 wrz 2014, o 14:14 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mokrowski napisał(a):
W końcu zacznie boleć wybór implementacji jako zewnętrznego programu, w innej technologii i komunikacji/odczytu/zmiany danych poza mechanizmami samego Eclipse oraz ew. braku notyfikacji (powiadomienia) samego eclipse o wykonanej zmianie.


to już "troszkę boli" ;)

mokrowski napisał(a):
W nowej edycji Eclipse IDE, pliki opcje oraz schemat XML'owych ustawień może ulec radykalnej zmianie i Gadżet będzie trudny w utrzymaniu :-/

100% racji ale wolę na razie nie myśleć ;) co to będzie jak się coś zmieni ;) wprost masakra .... więc zgadzam się, że to troszkę jak zjeżdżanie na nartach na dno wulkanu :lol: i to po piachu ... ale póki co wulkan nie wybucha - więc cieszmy się jazdą

mokrowski napisał(a):
Jednym słowem inżyniersko podchodząc do tematu, lepiej nawet będzie napisanie prostego ,,konektora" w języku Java

Zgadza się - ale nie umiem javy, więc wyrzeźbiłem w tym co miałem pod ręką - nawet jeśli glina okaże się krucha i rozsypie się z powodów jak wyżej ... no trudno, ale narzędzie chociaż "troszkę" posłuży - poza tym zawsze będzie można przez dłuższy czas trzymać się Eclipse LUNA w którym to działa - gdy już będą ze dwie wersje do przodu a zmienią się diametralnie zapisy w plikach

mokrowski napisał(a):
niż zaskakiwanie eclipse ew. ,,ręcznymi" (z punktu widzenia eclipse) zmianami.

Póki co - zwierzę zwane Eclipsem - nie wierzga i daje się ładnie osiodłać a nawet pojeździć - więc czemu nie skorzystać ? ;)

mokrowski napisał(a):
Nie że ,,smędzę", zauważam tylko takie techniczne ryzyko

Ja się w pełni zgadzam z tym ryzykiem - ale to już pisałem na początku tej wypowiedzi ... no jest ryzyko że za jakiś czas wszystko pójdzie na marne ... ale ... ale jest też szansa że nie jeśli jednak ... w nowszych eclipsach się nic nie zmieni albo na tyle mało , że jednak da radę jakoś utrzymać zmiany ? ;) przy tym całym ryzyku też istnieje i taka - dobra strona medalu ;) ... a wtedy będziemy jechać dłużej

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 wrz 2014, o 14:26 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Panowie panowie - ale bardzo proszę - zwracam się do was z gorącą prośbą - cytując KLASYKA forum czyli SunRivera

Pax pax między chrześcijany ....

tym bardziej że nie ma o co drzeć kopii bo ja sam mówię że Delphi to już do lamusa powinno odejść - a ja jakoś tak ze starości już chyba się przyzwyczaiłem do tego "starego wózka delphi" i go ciągnę :lol: .... Ale obiecuję - że jak tylko starczy sił i czasu to postaram się przejść na jakiś ludzki język programowania czyli C++ albo C# .... no bo z javą to nie wiem ;)

marzy mi się nauczyć pisać QT ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 wrz 2014, o 14:42 

Pomógł: 0

Posprzątałem w temacie, zbędą dyskusję z kolegą mokrowskim rezasurmar



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 wrz 2014, o 15:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2012
Posty: 238
Pomógł: 5

mirekk36 napisał(a):
Panowie panowie - ale bardzo proszę - zwracam się do was z gorącą prośbą - cytując KLASYKA forum czyli SunRivera

Pax pax między chrześcijany ....

tym bardziej że nie ma o co drzeć kopii bo ja sam mówię że Delphi to już do lamusa powinno odejść - a ja jakoś tak ze starości już chyba się przyzwyczaiłem do tego "starego wózka delphi" i go ciągnę :lol: .... Ale obiecuję - że jak tylko starczy sił i czasu to postaram się przejść na jakiś ludzki język programowania czyli C++ albo C# .... no bo z javą to nie wiem ;)

marzy mi się nauczyć pisać QT ;)


Ja Mirku tak samo jak Ty :) z braku czasu i sił żeby poznawać nowe środowiska / biblioteki tzw SDK czy API nadal cokolwiek chcąc napisać siedzę na Delphi iii teraz uwaga :). Jest to Delphi 5 STD z 1999 roku ....i co , i żyje a programy mają się dobrze które napisałem / nawet Mikrosoftowe wynalazki nie robią za dużo zamętu i moje wytwory działają.
Oczywiście, mi chodzi o wiedze o języku programowania i jego otoczniu, taką wiedze że np: mam rano pomysł na program a wieczorem program już działa... bez szukania libsów sprawdzania jak i co jedno z drugim działa ... po prostu kawka i siadam do komputera i pisze. . . a ostatnio nawet mi się help od VCLów zepsuł i nie mam / musiałem też zmienić nazwę pliku make.exe w delphi bo się kłócił z toolczajnami iii/ Eclipse uparty mi make z delphi uruchamiał (mianiala w ścieżkach a konkretnie w ich kolejności).



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 wrz 2014, o 15:10 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

xbary napisał(a):
Oczywiście, mi chodzi o wiedze o języku programowania i jego otoczniu, taką wiedze że np: mam rano pomysł na program a wieczorem program już działa... bez szukania libsów sprawdzania jak i co jedno z drugim działa ... po prostu kawka i siadam do komputera i pisze.


No i to jest właśnie to co ja też uwielbiam ;) a tym bardziej że mam mnóstwo własnych komponentów do Delphi kiedyś mozolnie przygotowywanych i budowanych - i teraz pisanie takiej apki to dla mnie czysta przyjemność - tak jak piszesz - po prostu przy kawce ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 wrz 2014, o 15:50 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 09 gru 2013
Posty: 103
Pomógł: 3

A co Ty na to Mirku, aby razem z gadżetem startował również Eclipse? Nie trzeba byłoby dwóch programów oddzielnie uruchamiać :)
Można dodać ptaka wraz z oknem w którym wybierzemy jaki Eclipse ma się domyślnie uruchamiać wraz ze startem gadżetu.

Pozdrawiam :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 wrz 2014, o 15:55 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mokrowski napisał(a):
Jak jeszcze powiecie co mam z tego Eclipse wystawić to wystawię


aaaa ;) no ja myślę że najszybciej dogadałbym się z czymś wystawionym w postaci gotowego pliku do sparsowania ;) i ew przekazania w nim informacji w drugą stronę ;) można też po UDP ;) czemu nie ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 wrz 2014, o 15:56 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2012
Posty: 238
Pomógł: 5

mokrowski napisał(a):
Spoko Panowie... Starych technologii każdy kto coś robi używa... Zresztą co za wic że stara jak działa :-) ... tylko powiedzcie jak się z tym Delphi dogadać .. TCP, plik łącza, pamięć współdzielona, może aktywnie Eclipse (wtyczka) ma wywoływać coś w programie napisanym w Delphi?
Jak jeszcze powiecie co mam z tego Eclipse wystawić to wystawię :-)


Ja bym obstawiał współdzieloną pamięć :)

Może bym coś fajnego kiedyś dopisał do Eclipsa
... o ile to możliwe :) dostęp do aktualnie edytowanych plików zawartych w projekcie, następnie pozycja kursora w edytorze (pozycja jako indeks w pliku), który plik aktualnie edytowany. No i możliwość dokonania zmian.

Bo czasem tak sobie siedzę i myślę :) i wymyśliłem se że można by ""fajny generator kodu"" / czy nawet taki prosty łatwy do ogarnięcia system pisania libsów zrobić ... oczywiście nie oddając całkowitej władzy nad kodem jakiemuś generatorowi,,, to miałobyć narzędzie które umożliwi np dodanie bez kolizyjnie biblioteki do jakiegoś programu na jakimś uC :)
To tylko takie efekty jak czasem sobie coś pomyśle :) czasu pewnie nigdy nie znajdę na realizacje ich :)
Proszę się nie śmiać ... i przepraszam że nie w tym wątku :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 wrz 2014, o 16:00 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Elektro_maniak napisał(a):
A co Ty na to Mirku, aby razem z gadżetem startował również Eclipse? Nie trzeba byłoby dwóch programów oddzielnie uruchamiać :)
Można dodać ptaka wraz z oknem w którym wybierzemy jaki Eclipse ma się domyślnie uruchamiać wraz ze startem gadżetu.

Pozdrawiam :)


Tak tylko, że ja np korzystam często z kilku różnych eclipsów i różnych workspaców w jednym momencie. Niestety na tą chwilę gadżet nie potrafi obsłużyć (przełączać się pomiędzy eclipsami) ale kto wie może w przyszłości ? ... chociaż nie to już byłby zbytek ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 wrz 2014, o 16:09 

Pomógł: 0

Przecież w mkAVRcalkulatorze jest taka funkcjonalność, można sobie dodawać swoje programy nawet ;), skróty mogą być globalne.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 wrz 2014, o 16:11 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Moim zdaniem, żeby miało to ręce i nogi to należy zmienić /zaktualizować plugin do AVR i wszystko co by potrzebował Gadget Mirka by wystawiał.

Sent from my mobile.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 wrz 2014, o 16:17 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

micky napisał(a):
Moim zdaniem, żeby miało to ręce i nogi to należy zmienić /zaktualizować plugin do AVR i wszystko co by potrzebował Gadget Mirka by wystawiał.


O! i to byłby pomysł BOMBA ;) gdyby ktoś umiał takie rzeczy w Java zrobić jak np przeróbka pluginu ;) żeby podawał dane z czeluści eclipsa, wtedy nie trzeba byłoby ręcznie grzebać bez wiedzy eclipsa w jego brzuchu (w plikach) i flaki mu przestawiać :lol: ... Tylko ktoś kto pewnie takiego plugina by umiał w javie napisać albo chociażby zmienić - coś dodać to pewnie i sam by umiał zrobić takiego gadżeta a nawet lepszego ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 wrz 2014, o 16:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Myślę, że najprościej będzie jak napiszesz mi co dokładnie potrzebujesz (na pw ze szczegółami) a ja spróbuję coś załatwić ;)

Sent from my mobile.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 wrz 2014, o 16:31 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

micky napisał(a):
Myślę, że najprościej będzie jak napiszesz mi co dokładnie potrzebujesz (na pw ze szczegółami) a ja spróbuję coś załatwić ;)


Już ja ci napiszę :lol: .... :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 wrz 2014, o 19:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011
Posty: 156
Pomógł: 12

Witam wszystkich to moze jeszcze dozucic mozliwosc wysylania do procka za pomoca MkBootloadera I zrobic tak zeby byla mozliwosc rozwiniecia okna Gadgeta nie tylko do dolu ale I do gory



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 wrz 2014, o 21:49 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

misiulu napisał(a):
Można by w sumie dodać jeszcze jakąś małą ikonkę informującą, że dany projekt już jest zoptymalizowany przy nazwie projektu lub coś podobnego.


Misiuuuuluuuu ! .... OZŁOCĘ cię kochanieńki ;) .... tak na szybko zrobiłem to o czym pisałeś - czyli BOOSTERA pamięci FLASH ..... DŻIZAS - ale odjazd - sam zawsze się wkurzałem jak ręcznie miałem wpisywać te opcje ... a teraz ? .... po prostu HLAST !!! i jest ... ale można też wyłączyć

zobaczcie sami na obrazkach jak to działa .... ja tylko mogę powiedzieć jedno jak to działa: ŁAAAŁ ! ...

tak wygląda normalnie gdy nie włączymy BOOSTERA ;)
Obrazek

a gdy klikniemy nowy klawisz - albo "specjalnie dla ciebie Misiulu w Menu na dole w trayu" .... pojawi się dymek że trza zrobić CLEAN i BUILD
Obrazek

i NASZYM oczom ukaże się nowa zajętość po kompilacji !!!
Obrazek

Oczywiście nie zawsze będzie to aż TAKA różnica ;) spokojnie to zależy ile mamy nie wykorzystanych funkcji w projekcie itp ... no ale możemy być pewni że kompilator wywali za nas wszystkie zbędne funkcje i spowoduje zwykle i tak spore odchudzenie pamięci Flash ... sprawdźcie

to jeszcze wersja BETA ale powinno działać - gdyby nie to proszę o info ... ale też info czy wam TA OPCJA się podoba .... opcja która ma dwóch ojców :lol: ... kurczę to zabrzmiało chyba jakoś jak tfuuuuu dżender czy inny tam gender hahahaha

------------------------ [ Dodano po: 3 minutach ]

gufim napisał(a):
I zrobic tak zeby byla mozliwosc rozwiniecia okna Gadgeta nie tylko do dolu ale I do gory


Nad tym uda mi się szybciej popracować ... natomiast z MkBootloaderem to też czekam na opinie innych userów gadżeta

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 wrz 2014, o 22:08 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lut 2012
Posty: 224
Lokalizacja: Opole
Pomógł: 24

Za chwilę Mirek z darmowego Eclipsa zrobi soft warty kilka tysięcy USD - coś jak Keil uVision dla ARMów

Super program !



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 wrz 2014, o 22:10 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

ps19 napisał(a):
Za chwilę Mirek


Nie - nie - no nie mirek .... to praca zespołowa - połączonych dziesiątek mózgów w tym wątku ;) i to jest piękne ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 wrz 2014, o 22:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

mirekk36 napisał(a):
opcja która ma dwóch ojców :lol: ... kurczę to zabrzmiało chyba jakoś jak tfuuuuu dżender czy inny tam gender hahahaha

Jak to mówią sukcesy mają wielu ojców hehe więc miło mi być jednym z nich 8-)

Chciałem już poprać nowszą wersję, ale widzę, że jeszcze jest 26 na stronce atnela :(

Ja to bym jeszcze poprosił tego samego "piorunka" (ikonkę) gdzieś przy nazwie projektu jako samą informację, tak aby nie trzeba było rozwijać gadgeta, aby zobaczyć czy jest włączona optymalizacja czy nie, lub klikać w trayu :)

A przy okazji właśnie przed chwilą spojrzałem jeszcze raz na menu w eclipse
Obrazek

I to co zaznaczyłem na czerwono to wygląda podobnie jak to co z książki trzeba było wpisać. Czy to oznacza, że w lunie w przypadku compilera są te opcje już zaznaczone i nie trzeba ich dodawać jako dodatkowe? Zostaje tylko linker?

Ehh bez gadgeta naprawdę już kiepsko by się cokolwiek robiło w eclipsiku :)

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 wrz 2014, o 22:38 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Tak w INDIGO nie ma na przykład tych opcji zaznaczonych jako ptaszki ... a tymczasem jak widać gadżet sobie radzi i z Indigo i z LUNA ;) czyli z dużo starszym i najnowszym eclipsiakiem ;) ... tylko że jak teraz sprawdziłem to niestety w LUN'ie jak te ptaki są włączone to gadżet i tak dodaje po swojemu jeszcze raz te same opcje (widać po zrobieniu CLEAN) ;) .... że są dwa razy ... ale na szczęście nie przeszkadza to w kompilacji ;)

no to są właśnie te zagrożenia - o które zaczynamy się ocierać - ale jeszcze żyjemy ;)

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

Elektro_maniak napisał(a):
Mirku, Gadgecik sprawuje się wyśmienicie, jednak znalazłem jeden błąd z dzieleniem przez zero.


Już NAPRAWIONY ten BUG ;)

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

misiulu napisał(a):
Ja to bym jeszcze poprosił tego samego "piorunka" (ikonkę) gdzieś przy nazwie projektu jako samą informację, tak aby nie trzeba było rozwijać gadgeta, aby zobaczyć czy jest włączona optymalizacja czy nie, lub klikać w trayu


hmmm ale to musiałbym przy otwieraniu projektu to sprawdzać .... no zobaczę ... zobaczę

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 wrz 2014, o 22:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

mirekk36 napisał(a):
no to są właśnie te zagrożenia - o które zaczynamy się ocierać - ale jeszcze żyjemy ;)

No to udało się upiec dwa kotlety na jednym ogniu :D Ważne, że udało się zachować kompatybilność ze starszymi eclipsikami i podwojenie nie przeszkadza w nowszych. Mi to wystarcza, aby w pełni się radować hehe :D

mirekk36 napisał(a):
hmmm ale to musiałbym przy otwieraniu projektu to sprawdzać .... no zobaczę ... zobaczę

No, chyba niestety będziesz musiał bo :P:

Jak teraz w jednym projekcie da się przycisk BOOST FLASH ON, to ładnie wszystko działa i da się również to wyłączyć. Jednak jak się przejdzie do innego projektu nie wyłączając wcześniej w starym i skompiluje ten nowy to funkcja na przycisku jest OFF, zamiast być ON

Bez sprawdzenia czy w projekcie są już te opcje włączone ciężko ustawić przycisk na off czy on bo nie wiadomo jak jest faktycznie.

Dodatkowo ;) o ile przycisk się zmienia po kliknięciu w "INFO" to w treyu nie. Chyba też powinien, czyli powinien zmieniać etykietę na OFF po użyciu boosta.

Także chcąc nie chcąc hehe, jak już będziesz sprawdzał czy jest optymalizacja to miejsce np. przed napisem MCU, pod ikonką "ZIPA" jest w sam raz na ikonkę piorunka :D

------------------------ [ Dodano po: 9 minutach ]

A tak przy okazji to sprawdziłem szybko na paru projektach i te procenty z FLASHa bardzo ładnie się kurczą. Efekt bombowy :D

Ale jednak w dwóch dodają się opcję i można je zobaczyć od razu w ustawieniach projektu, jeszcze nawet przed clean. A w dwóch innych nie i nie wiem jeszcze dlaczego.

------------------------ [ Dodano po: 15 minutach ]

I sprawdziłem teraz w samych plikach i w jednych projektach plik jest modyfikowany dopisując nowe ustawienia po kliknięciu przycisku w gadgecie, a w innych nie tzn. po dacie ostatniej modyfikacji widać, że program coś robił z plikiem, jednak nie dopisuje on żadnych informacji nowych do tego pliku.

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 wrz 2014, o 23:22 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

misiulu napisał(a):
Jak teraz w jednym projekcie da się przycisk BOOST FLASH ON, to ładnie wszystko działa i da się również to wyłączyć. Jednak jak się przejdzie do innego projektu nie wyłączając wcześniej w starym i skompiluje ten nowy to funkcja na przycisku jest OFF, zamiast być ON


Pobierz jeszcze raz i zobacz teraz ;)

Obrazek

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

Cytuj:
I sprawdziłem teraz w samych plikach i w jednych projektach plik jest modyfikowany dopisując nowe ustawienia po kliknięciu przycisku w gadgecie, a w innych nie tzn. po dacie ostatniej modyfikacji widać, że program coś robił z plikiem, jednak nie dopisuje on żadnych informacji nowych do tego pliku.


no to - to trzeba będzie poobserwować - ja jeszcze za dużo nie testowałem tej opcji

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 wrz 2014, o 23:32 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

Dobra, znalazłem przyczynę!

Sprawdziłem to również na utworzonym nowym czystym projekcie. Także chodzi o to, że w nowych projektach, gdzie jeszcze nie było ręcznie dopisywanych opcji kompilatora czy linkera to nie ma w ogóle tej całej lini "option"!

W przypadku kompilatora widać to dobrze na obrazku:
Obrazek
Dlatego gadget nie dopisuje wartości do pliku bo nie może znaleźć w ogóle linijki gdzie to się znajduje.

Jednak jeżeli ręcznie wstawimy jakąś dodatkową opcję w eclipse to ta cała linijka się pojawia i jeżeli dopiero wtedy usuniemy te dodatkowe opcje to eclipse z pliku wyrzuca tylko to co siedzi w wartości "value", a nie cały wiersz dlatego program w takich projektach działa dobrze.

To samo tyczyć się będzie opcji linkera.

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 wrz 2014, o 23:35 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

misiulu napisał(a):
I sprawdziłem teraz w samych plikach i w jednych projektach plik jest modyfikowany dopisując nowe ustawienia po kliknięciu przycisku w gadgecie, a w innych nie tzn. po dacie ostatniej modyfikacji widać, że program coś robił z plikiem, jednak nie dopisuje on żadnych informacji nowych do tego pliku.


KURCZAKI :( już wiem o co chodzi i dlaczego niby w niektórych plikach tego nie robi ..... już wyjaśniam - troszkę kiszka :(

1. jeśli masz projekt w którym wcześniej NIGDY SAM RĘCZNIE nie dodałeś np: tych parametrów: -Wl,--gc-sections to NIGDY w tym pliku .cdproject nie pojawi się cały wpis w XML'u

Cytuj:
<option id="de.innot.avreclipse.linker.option.otherlinkargs.292343389" name="Other Arguments" superClass="de.innot.avreclipse.linker.option.otherlinkargs" value="-Wl,--gc-sections" valueType="string"/>


ale jeśli choć raz ręcznie dodasz i nawet usuniesz we właściwościach eclipse ten wpis: -Wl,--gc-sections, to w XML zostanie to:
Cytuj:
<option id="de.innot.avreclipse.linker.option.otherlinkargs.292343389" name="Other Arguments" superClass="de.innot.avreclipse.linker.option.otherlinkargs" value="" valueType="string"/>


Ja niestety tu już nie mogę dodać całego pustego wpisu z cudzysłowami i parametrem bo tu eclipse tworzy sobie w locie jakieś ID (handle klasy) jak zwał tak zwał - zaznaczone na niebiesko, i jest to zawsze inne dla danego projeku - ale co ciekawe jak RAZ powstanie to już wciąż występuje takie samo - dlatego wtedy gadżet działa już za każdym razem

więc wygląda to na to że trzeba by było RAZ ręcznie projekt zainicjalizować tymi dwoma wpisami ... a już usunąć potrafiłby je gadżet .... eeeeh więc to taka troszkę KULAWA opcja, mało domyślna. Ja czy ty może będziemy pamiętać jak to tworzymy ... ale dla innych nie będzie to w ogóle intuicyjne niestety.

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

hahahaha razem wpadliśmy na to samo praktycznie :lol:

misiulu napisał(a):
Jednak jeżeli ręcznie wstawimy jakąś dodatkową opcję


ale ty nieco lepiej bo można dla jaj na szybko wklepać tam byle co nawet "ala ma kota" i zatwierdzić a potem za chwilę skasować w eclipse i już jest value="" ;)

ale nadal nie do końca to intuicyjne kurka wodna :(

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 wrz 2014, o 23:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

Hehe prawie w tym samym czasie o tym napisaliśmy :P

Poza tym sprawdziłem te inne rzeczy i wszystko działa jak należy, czyli wykrywanie przy zmianach projektu, opcje w trau i na przycisku oraz IKONKĘ :D (dziękuję) itp. Oczywiście w projektach, które działają. W przypadku niedziałających po zrobieniu clean opcja wraca do domyślnej czyli aby dodać boosta więc działa jak trzeba :)

Co do tego nędznego wiersza to może jakieś rozwiązanie wpadnie do głowy bo wszystko opiera się właśnie o ten nieszczęsny numer id :P

------------------------ [ Dodano po: 6 minutach ]

Dobra wiadomość ! :D

Wydaje się, że ten numer jest zupełnie losowy! Także zmieniłem go sobie w plikach częściowo na inny i mimo wszystko wstawianie i odczytywanie opcji przez samego eclipsa i gadgeta i na zmianę działa bez problemów. :>

Wystarczy pewnie dać losową liczbę o takiej samej ilości znaków i powinno być ok. One po prostu chyba muszą być unikalne dla wszystkich projektów dlatego jest losowana - chyba :P

------------------------ [ Dodano po: 29 minutach ]

Dobra zrobiłem parę nowych testów i założyłem nowy projekt. Z losowego poprzedniego przekopiowałem całą linijkę option dotyczącą kompilatora do nowego projektu. Nawet nie zmieniłem numeru id! Po zapisaniu zmian, gdy otworzyłem właściwości projektu, eclipse automatycznie odczytał z pliku i wstawił tekst z "opcji" do okienka konfiguracji. Również wtedy gadget potrafił wstawiać i modyfikować te wartości.

Także można śmiało kopiować cały wiersz. Dla pewności dać losowy numer, a nie wszędzie ten sam (ale działa bez tego, ale wiadomo na szybko to było testowane więc może jakieś konflikty się by i pojawiły).

Jedynie co bym poprawił, to aby gadget usuwał całą treść co była w "value", jeżeli była tam jakaś nietypowa wartość poprzednio. Bo dałem tam dowolny tekst "eeew" i gadget dopisywał przed tym tekstem i kasował również tylko co sam dopisał czyli poprawne opcje, ale zostawiał ten tekst co wpisałem sam wcześniej.

Albo po prostu kasować i wstawiać cały wiersz "option" i nie bawić się w zmienianie samego value :P

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2014, o 08:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2014
Posty: 36
Pomógł: 0

Właśnie zainstalowałem Eclipse Gadget i po przebudowaniu projektu pojawia mi się następujący komunikat: Change DEBUG to Release!
O co właściwie chodzi ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2014, o 08:30 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

dariuszmb napisał(a):
Właśnie zainstalowałem Eclipse Gadget i po przebudowaniu projektu pojawia mi się następujący komunikat: Change DEBUG to Release!
O co właściwie chodzi ?

Przy zakładaniu projektu trzeba było odznaczyć "debug" w opcjach, a zostawić tylko "release". Jeżeli jednak zapomniałeś to zrobić to teraz jak masz ikonkę "młoteczka" do kompilacji klikasz przy nim tę strzałeczkę na dół i wybierasz "release". Wtedy chyba powinno działać :P

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 688 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO