Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 25 kwi 2024, o 17:45


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 sie 2014, o 09:39 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 lip 2014
Posty: 24
Pomógł: 0

Witam,
Piszę ten temat, bo przypomniały mi się słowa jakiegoś moderatora lub użytkownika, że to nie forum zaczynające się na E...pl gdzie początkujący nie może nawet myśleć o zadaniu tam pytania. Dlatego piszę tutaj :)
Po przeczytaniu części teoretycznej książki pt. "Mikrokontorlery AVR język C podstawy programowania" przeszedłem do ćwiczenie z multipleksowaniem wyświetlacza LED. Jak na złość napotkałem kilka problemów. Nie wiem czy to jest możliwe, aby w tej świetnej książce był błąd w kodzie programu, dokładnie na płycie. Nie będę owijał w bawełnę i przejdę do rzeczy.
Dodam tylko, że pobrałem erratę z serwera atnel.pl i wrzuciłem foldery do workspace.
Więc tak, na płycie DVD mamy taki fragment kodu:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Jest to fragment kodu z pliku d_led.h
Wszyscy wiemy co on oznacza(mam nadzieje, że ja również :))

Teraz fragment kodu z plilku d_led.c:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Opisze jak to rozumiem.
Z pierwszego fragmentu wynika iż do najmłodszych bitów PORTC podłączamy 4 anody wyświetlacza.
Natomiast z drugiego fragmentu wynika, że do PORTA są podłączone 4 anody wyświetlacza.

I mam jeszcze prośbę, nie widziałem na forum aby ten fragment kodu był wyjaśniony. Różni się on od tego co jest napisany w książce. Dodam, że dopóki czytałem opis ćwiczenia w książce to rozumiałem wszystko. Ale jak zaglądnąłem do pliku mian.c to mi trochę zawirowało w głowie :/
Jeśli jest gdzieś na forum ten fragment wyjaśniony to prosiłbym o podanie linka, żeby się nie trudzić.
Poniżej kod programu którego nie za bardzo rozumiem:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



EDIT:
Przeglądnąłem to jeszcze raz i zauważyłem, że nie ma błędu w kodzie, tylko w komentarzu.
3 linijka z drugiego fragmentu. Zamiast litery A powinno być C...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sie 2014, o 10:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2013
Posty: 288
Ostrzeżenia: -2
Pomógł: 23

Jakie masz wydanie książki?
Na czym uruchamiasz program?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sie 2014, o 10:07 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 lip 2014
Posty: 24
Pomógł: 0

Wydanie 2 w twardej oprawie.
Uruchamiam na płytce uruchomieniowej.
Błędu w połączeniu nie ma.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sie 2014, o 10:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2013
Posty: 288
Ostrzeżenia: -2
Pomógł: 23

Wgrywając program bezpośrednio z płytki i podłączając tak jak jest w pliku nagłówkowym d_led.h (konfiguracja ustawienia pinów, podłączenia wyśw.) działa bez zarzutu.

Wiec obstawiam błąd podłączenia.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sie 2014, o 10:17 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2014
Posty: 126
Pomógł: 12

qismo napisał(a):
Poniżej kod programu którego nie za bardzo rozumiem:

Ten kod rozbija wartość zmiennej licznik na pojedyncze cyfry. Dodatkowo za pomocą instrukcji warunkowych zostało zrealizowane wygaszanie zer nieznaczących:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Jeżeli np 2 cyfra od lewej jest różna od zera to zostaje wyświetlona, jeżeli jest równa zero, wykonywana jest instrukcja po else czyli kolejny if, tylko zapisany za pomocą operatora wyrażenia warunkowego "?". W nawiasie masz warunek, wartość jeżeli warunek jest prawdziwy znajduje się po "?" a po dwukropku wartość jeżeli warunek jest niespełniony. czyli jeżeli liczba jest większa od 999 to zero zostanie wyświetlone a jeżeli mniejsza to zostanie wyświetlone NIC. ;)

_________________
Pozdrawiam, Adrian.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sie 2014, o 10:49 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 lip 2014
Posty: 24
Pomógł: 0

Dzięki Federerer.

bogdanc, płytka jest dobrze podłączona, ale załączam zdjęcie.


ObrazekObrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sie 2014, o 10:54 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

qismo napisał(a):
Uruchamiam na płytce uruchomieniowej.


- wypadałoby napisać jakiej ? własnej ? gotowej kupionej ? czy na zestawie ATB ... od tego powinno się zacząć w ogóle opis problemu ... bo to że nie działa komuś ten kod z książki jest bodajże najczęstszym wątkiem na tym forum ... i uwierz mi że podchodzenie do zagadnienia -

"że skoro mi nie działa to MUSI być błąd w kodzie, bo ja MAM WSZYSTKO DOBRZE" ... jest pierwszym etapem do tego żeby mieć coraz więcej problemów a nawet się zniechęcić ...

poczytaj setki takich wątków - zawsze na końcu okazuje się błąd w połączeniach ... pomimo MEGA ZAPEWNIEŃ że ktoś ma wszystko dobrze - więc warto mieć troszkę pokory do tego co się robi ....

w książce opisywałem też jak sobie sprawdzać - żeby najpierw zbadać czy jak się ręcznie steruje kabelkiem masy katody i wspólne anody to czy zapalają się segmenty - ale tego pewnie też nie zrobiłeś - tylko jak większość początkujących na huuuurrrraaaa :) kod do procka, jakaś tam płytka i NIE DZIAŁA - ZONK :( pewnie w książce jest skopane :(

to że w komentarzach jest coś nie tak ... ok

to że w książce jest nieco inaczej niż na DVD - TAK MA BYĆ ... bo ćwiczenie warto starać się zrozumieć najpierw jak działa od podstaw - a jak rozumiesz to jeszcze raz powtórzę - bez wgrywania kodu najpierw ręcznie bym sobie kabelkiem sprawdził a później programowo po kolei podając stan NISKI na jakąś katodę i na jakąś anodę

tymczasem w wielu takich przypadkach - początkujący bierze jakiś zestaw - który czasem ma nawet wyświetlacz inny bo np ze wspólną katodą, albo jest sterowanie z innymi tranzystorami, albo bez tranzystorów itp ....

no ale przy zadawaniu pytania na forum ... hmmm po co komu pokazywać jaki ja mam schemat - skoro ja wiem że JA MAM WSZYSTKO dobrze ....

nie mówię tego złośliwie - tylko żebyś zrozumiał - jak się powinno podchodzić do problemu szczególnie na przyszłość

wtedy można o wiele szybciej pomóc - niż najpierw przez 50 postów ciągnąć delikwenta za język żeby dokładnie opisał co ma, żeby nie robił kalamburów i zgadywanek bo tak to temat może się ciągnąć miesiącami i w końcu i tak nikt ci nie pomoże bo jak ?

Więc zacznij od podania pełnych informacji. Jeśli masz zestaw ATB to ok - wszyscy wiemy co i jak bo na tym był test w książce i szukać trzeba błędu tylko w kabelkach jak to podłączasz i w kodzie ale jeśli masz inny zestaw - to weź na ZEUSA napisz jaki, pokaż jego schemat z tym wyświetlaczem itp ... ok ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sie 2014, o 11:02 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 lip 2014
Posty: 24
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
qismo napisał(a):
Uruchamiam na płytce uruchomieniowej.


Więc zacznij od podania pełnych informacji. Jeśli masz zestaw ATB to ok - wszyscy wiemy co i jak bo na tym był test w książce i szukać trzeba błędu tylko w kabelkach jak to podłączasz i w kodzie ale jeśli masz inny zestaw - to weź na ZEUSA napisz jaki, pokaż jego schemat z tym wyświetlaczem itp ... ok ?


Przepraszam, zapomniałem...
Wiec nie jest to niestety zestaw ATB ale zestaw EVB 5.1. Schemat tutaj, niestety trzeba pobrać...
http://and-tech.pl/wp-content/plugins/download-monitor/download.php?id=Instrukcja-EvB5.1-v1.pdf

Jeśli chodzi o to czy próbowałem coś robić "manualnie" bez programu, to tak. Podłączałem go i cyfry się ładnie wyswietlają. Cały kod przestudiowałem kilka razy, ten z książki(chyba z 10 razy) i ten z płyty. Poprzednie ćwiczenia robiłem po kilka razy włącznie z wymyślaniem własnych wizji aby lepiej to zrozumieć.

To że w książce jest błąd napisałem że jest niemożliwe,



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sie 2014, o 11:18 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

ok akurat te wyświetlacze są tak samo podłączone - pokaż swój plik main.c w całości jak go masz teraz

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sie 2014, o 11:32 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 lip 2014
Posty: 24
Pomógł: 0

Niech Pan sie nie denerwuje :). Czytam całą książkę ze zrozumieniem, wszystko było zrozumiałem, dopóki nie zajrzałem do main.c z płytki...
W kodzie z plytki nic nie zmieniałem, wgrałem wszystko bezpośrednio. Teraz nie mam jak wrzucić main.c ale to by chyba nic nie zmieniło, bo jak pisałem nic tam nie zmieniałem.
Sam jednak przepisywałem wszystko z książki, żeby nie iść na łatwiznę typu ctrl+ c; ctrl+v. Jak go przepisałem, wgrałem i nie działał to sprawdziłem z 10 razy na podstawie kodu z plytki, było dobrze. Ale na wszelki wypadek wgrałem kod z pytki i nie odpalił. Dlatego napisałem na forum...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sie 2014, o 11:37 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2013
Posty: 1760
Pomógł: 196

Witam
Jeśli korzystasz z tego kodu, a masz podłączone jak na zdjęciu to masz pomylone porty ( zamienione)
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Przecież w komentarzu jest wyraźnie napisane " co do czego podłączone"

... a jak sprawa z JTAG'iem?

Pozdr.



Ostatnio edytowano 12 sie 2014, o 11:39 przez kicajek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sie 2014, o 11:39 

Pomógł: 0

qismo napisał(a):
Niech Pan sie nie denerwuje


Ale kto tu się denerwuje, szklaną kulę dawno potłukli.
Dlatego najlepiej wkleić main.c można wtedy sprawdzić u siebie.

J.w kolega bogdanc wspominał, kod z książki/płyty działa, kwestia tylko ustawienia w pliku .h odpowiednich pinów, powiem nawet że przerobienie na wyświetlacz katoda/anoda to w sumie żaden problem, ot zmiana w kilku miejscach kodu.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sie 2014, o 11:53 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

kicajek napisał(a):
... a jak sprawa z JTAG'iem?


DOKŁADNIE .... ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sie 2014, o 11:55 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 lip 2014
Posty: 24
Pomógł: 0

kicajek napisał(a):
Witam
Jeśli korzystasz z tego kodu, a masz podłączone jak na zdjęciu to masz pomylone porty ( zamienione)
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Przecież w komentarzu jest wyraźnie napisane " co do czego podłączone"

... a jak sprawa z JTAG'iem?

Pozdr.


W komentarzu w książce jest mały błąd zamiast litery A powinno być C. Napisałem ten post ponieważ się sugerowałem komentarzem zamiast dyrektywami.
Co do JTAG nic nie "ruszałem"
Dla jasności do pinów portu A podłączone są segmenty od A do DP(kropka), a do pinów od 0 do 3 portu C podłączone są 4 anody wyświetlacza.

Więc załączam pliki po kolei. Jak pisałem są to pliki bez pośrednio z książki więc nowości w nich nie będzie :)
Plik main.c
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Plik d_led.c:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



I jeszcze plik d_led.h:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sie 2014, o 12:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2013
Posty: 1760
Pomógł: 196

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

...i tak miałem rację ;)

Pozdr.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sie 2014, o 12:05 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

kicajek napisał(a):
...i tak miałem rację


Oczywiście ;) ... PORTD a anody na zdjęciu podłączone do PORTC

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sie 2014, o 12:08 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 lip 2014
Posty: 24
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
kicajek napisał(a):
...i tak miałem rację


Oczywiście ;) ... PORTD a anody na zdjęciu podłączone do PORTC



Ok macie racje :)

Ale jeśli wgrywam ten program z erraty to i tak nie działa :
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sie 2014, o 12:17 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2013
Posty: 1760
Pomógł: 196

...ok; teraz opisz na czym to "niedziałanie" polega ( nic nie świeci, świecą się głupoty, dymi się z czegoś :) ? )

Pozdr.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sie 2014, o 12:23 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 lip 2014
Posty: 24
Pomógł: 0

Po prostu nic nie wyświetla jeśli wrzucę wsad ten wyżej.


Natomiast ten wsad z płytki działa i pewnie zamierzonym było aby cyfry wyświetlały się dość(nawet bardzo) szybko?
Nie jestem w stanie zauważyć co się dzieje na pierwszym od prawej wyświetlaczu, cyfry zapierniczają tak szybko.
Natomiast na drugim od prawej szybko załączane są cyfry ale się zlewają i nie da rady ich odczytać



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sie 2014, o 12:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2013
Posty: 288
Ostrzeżenia: -2
Pomógł: 23

qismo napisał(a):
Po prostu nic nie wyświetla jeśli wrzucę wsad ten wyżej.


Natomiast ten wsad z płytki działa i pewnie zamierzonym było aby cyfry wyświetlały się dość(nawet bardzo) szybko?
Nie jestem w stanie zauważyć co się dzieje na pierwszym od prawej wyświetlaczu, cyfry zapierniczają tak szybko.
Natomiast na drugim od prawej szybko załączane są cyfry ale się zlewają i nie da rady ich odczytać



bo tak ma działać szbko masz _delay_ms (10); zmien na 100 i bedziesz widzial lepiej:)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sie 2014, o 12:39 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 lip 2014
Posty: 24
Pomógł: 0

bogdanc napisał(a):
qismo napisał(a):
Po prostu nic nie wyświetla jeśli wrzucę wsad ten wyżej.


Natomiast ten wsad z płytki działa i pewnie zamierzonym było aby cyfry wyświetlały się dość(nawet bardzo) szybko?
Nie jestem w stanie zauważyć co się dzieje na pierwszym od prawej wyświetlaczu, cyfry zapierniczają tak szybko.
Natomiast na drugim od prawej szybko załączane są cyfry ale się zlewają i nie da rady ich odczytać



bo tak ma działać szbko masz _delay_ms (10); zmien na 100 i bedziesz widzial lepiej:)



Gra :) jeszcze tylko został ten program co jest wyżej. Jak go wgram i podłącze wg dyrektyw #define to się nic nie wyswietla...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sie 2014, o 12:59 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

qismo napisał(a):
jeszcze tylko został ten program co jest wyżej. Jak go wgram i podłącze wg dyrektyw #define to się nic nie wyswietla...


No to teraz już na podstawie wszystkiego sam po kolei powinieneś ładnie dojść co masz nie tak - próbuj dzielić problem na DWA mniejsze, sprawdzać kawałkami, wykorzystać debuger na 1 diodzie LED ... oglądaj poradniki na moim blogu - teraz szczególnie ten:

http://mirekk36.blogspot.com/2014/04/pu ... ednej.html


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sie 2014, o 13:09 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 lip 2014
Posty: 24
Pomógł: 0

Ok. Dzieki za pomoc. Trochę mi to rozjaśniło co nieco ;)
A poradniki oglądam jak tylko mam czas.
Jeśli taki post zamieściłbym na E....pl pewnie teraz bym wrzucił wszystko do pudła i do szafki. A tak to jeszcze bardziej mnie to za zaciekawiło :)
Pozdrawiam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sie 2014, o 13:12 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

qismo napisał(a):
A tak to jeszcze bardziej mnie to za zaciekawiło


I o to chodzi ... o to by sobie pomagać - a nie dokopać jeden drugiemu, po to jest to forum i ta społeczność - więc zapraszamy i staraj się sam jak najszybciej innym pomagać to zobaczysz jak to działa - sam będziesz szybciej się uczyć ... A już na bazie tego możesz pomagać bo uwierz mi to nie pierwszy i nie ostatni taki wątek ;) ... W kolejnym założonym przez kogoś innego już możesz się wykazać i zarobić pigułkę pod avatarem :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sie 2014, o 13:41 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2014
Posty: 126
Pomógł: 12

Ja bym jeszcze dodał, że posiadanie gotowych kodów może czasem mieć odwrotny skutek od zamierzonego, szczególnie na początku przygody z programowaniem. Najlepiej samemu najpierw spróbować coś napisać i ewentualnie jak nie działa posiłkować się cudzymi rozwiązaniami na zasadzie inspiracji a nie wklejania całości do programu bez analizy działania. Przede wszystkim musisz nauczyć się samodzielnie analizować program. Najlepiej pisz kod etapami, za każdym razem wgrywając i sprawdzając czy wszystko działa, np. najpierw zapalasz pojedyncze segmenty, potem cyfry a na koniec jak to zadziała, piszesz część odpowiedzialną za konwersje jakiejś zmiennej na pojedyncze cyfry podawane na wyświetlacz. Jak zaczniesz pisać coś większego, to takie podejście zaprocentuje. :)


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Pozdrawiam, Adrian.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 sie 2014, o 16:59 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 lip 2014
Posty: 24
Pomógł: 0

Chciałem tutaj odnośnie tego mojego "problemu" z przerwaniami podesłać linki do GENIALNYCH poradników Pana Mirka, które objaśniają jak "krowie na rowie" ( i za to bardzo je cenie :)) temat przerwań, polecam wszystkim, którzy szukają informacji na temat przerwań:

https://www.youtube.com/watch?v=J82_Zop9cjE część 1,
https://www.youtube.com/watch?v=meu-XF5sSOY część 2,
https://www.youtube.com/watch?v=_-rNu2pFTJk część 3.

Mnie one bardzo pomogły i są świetnym uzupełnieniem do Bluebooka .



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO