Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 24 kwi 2024, o 20:37


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: PCB z TME
PostNapisane: 8 sie 2014, o 21:59 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2014
Posty: 25
Pomógł: 0

Witam, ostatnio kupiłem laminat z TME (dwustronny 200x75mm) i to co dostałem to był chyba jakiś żart, napisałem do nich reklamację poprzez ich formularz, po 2 tygodniach nie dostałem odpowiedzi, po miesiącu również. Straciłem już siły do tego, więc postanowiłem olać niedoskonałości PCB i spróbować coś z tego zrobić ale jednak nic nie wyszło (5min ścierania papierem 1800 i 5 min 2500). Czy Wy też macie takie problemy z TME?
Tak wyglądał PCB po wycięciu:
Obrazek



Ostatnio edytowano 9 sie 2014, o 17:40 przez krawacik3, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: PCB z TME
PostNapisane: 8 sie 2014, o 22:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2013
Posty: 518
Pomógł: 26

Kolego ja zamawiam trochę w tme i zamawiałem laminaty u nich i były wszystkie w porządku. Nawet zdarzyła mi się dwa razy sytuacja że musiałem coś u nich reklamować i wszystko przebiegało sprawnie i w miarę szybko

_________________
Przewodnik|Sterownik akwariowy



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: PCB z TME
PostNapisane: 8 sie 2014, o 22:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 kwi 2013
Posty: 418
Lokalizacja: Rzeszów
Pomógł: 102

Do laminatu nie będę się odnosił, ale faktycznie nie wygląda to za ciekawie...
Zapisana ilość pamięci w ATTINY to zapewne pomyłka i nie ma się czym przejmować. Mają mnóstwo produktów, a w związku z czym mogą pojawić się pewne niedociągnięcia związane z opisami ;)

W sprawie reklamacji, sam nie miałem nigdy jakikolwiek problemów ze zwrotem. Powiem nawet więcej dla dwóch elementów, które okazały się wadliwe (na kilkadziesiąt paczek które zamówiłem) nie musiałem ich nawet zwracać. Wystarczyło zadzwonić podać powód reklamacji oraz wysłać e-mail w tej sprawie, a już na drugi dzień mogłem się cieszyć drugim w pełni sprawnym egzemplarzem :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: PCB z TME
PostNapisane: 8 sie 2014, o 22:24 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 paź 2011
Posty: 780
Pomógł: 20

Ja reklamowałem zasilacz ale był na gwarancji
Kiedyś przysłano mi towar którego nie zamawiałem zamiast w sumie gdybym cwaniakował to bym nic nie powiedział bo starcili by jakieś 100zł
wkurzyłem się ale jak usłyszałem, że wszystko zostanie załatwione od ręki, a po towar jutro przybędzie kurier aż się zdziwiłem
wszystko ładnie i sprawnie

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: PCB z TME
PostNapisane: 8 sie 2014, o 22:30 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

po co się wkurzać? po co się denerwować ? po co opisywać problemy ? - szkoda zdrowia

z tme.pl naprawdę dobrze się współpracuje

a tak to jest gdy ktoś się boi wykonać telefonu i spokojnie porozmawiać, zamiast pisać maila ... a przecież są wakacje, mail mógł się gdzieś zagubić itp ....

jak widać praktycznie każdy wyżej potwierdza że tme jest ok ... więc warto na spokojnie ... a wszystko się uda ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: PCB z TME
PostNapisane: 9 sie 2014, o 08:13 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2562
Pomógł: 126

Podejrzewam, ze z powodu okresu urlopowego mają więcej pracy niż zwykle i podejrzewam, ze albo mail zostal niechcący przeoczony lub trafil do spamu. Polecam zadzwonić i porozmawiać z nimi na spokojnie a wszystko się wyjaśni. Na kilkaset paczek, ktore od nich zamowilem raptem kilka (3-4) reklamacji musiałem złożyć i zawsze były rozpatrywane pozytywnie.

Sent from my mobile.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 sie 2014, o 16:43 

Pomógł: 0

O tuż to j.w. z TME też nigdy nie miałem problemu, ok50 szt RTL8019AS przyjęli bo co któraś była wadliwa.

Po za tym polecam popracować trochę w usługach, a dopiero potem bić pianę. Bo jak coś jest nie tak to zaraz powstaje temat ale do chwalenia to już nie ma chętnych ;).

Gratuluje bycia nieomylnym i pracowania w idealnej firmie gdzie 100% klientów jest zadowolonych (taki żart, dla sztywniejszej części forumowiczow.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: PCB z TME
PostNapisane: 9 sie 2014, o 17:36 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2014
Posty: 25
Pomógł: 0

Nie chciałem napisać, że TME jest złe, tylko chciałem się dowiedzieć, czy po prostu rozpatrują wszystkie reklamacje. Zadzwonię do nich w sprawie ATTiny, bo sam się zgapiłem z tą reklamowana płytką, ale raczej już nie rozpatrzą tej reklamacji jak jest PCB pocięte :) .



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: PCB z TME
PostNapisane: 9 sie 2014, o 17:59 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 sie 2013
Posty: 1154
Lokalizacja: Lublin / Kraków
Pomógł: 72

Z zdjecia wynika, że laminat był brudny...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: PCB z TME
PostNapisane: 9 sie 2014, o 19:59 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2014
Posty: 25
Pomógł: 0

Ale taki został do mnie wysłany i te odciski palców nie chciały niczym zejść.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: PCB z TME
PostNapisane: 9 sie 2014, o 20:40 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Nie chcę być nieuprzejmy więc odpowiem łągodniej ;-) : dziwne rzeczy opowiadasz.
Odciski palców usuniesz papierem ściernym bez problemu.
Po przetarciu dostaniesz "żywą", błyszczącą miedź.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: PCB z TME
PostNapisane: 9 sie 2014, o 21:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 sie 2013
Posty: 1154
Lokalizacja: Lublin / Kraków
Pomógł: 72

Eee... I co z tego, że był brudny. Zawsze jest brudny. I nie nadaje się do robienia od razu. Każdy trzeba czyścić przed dalszym processingiem.

Bierze się CIF, albo proszek do sanitariatów (ulubionego producenta i o ulubionym zapachu) starą szczoteczkę do zębów (może być też nowa) i szuru buru. :)
Wszystko szkodzi pięknie. A później bierze się nitro i przemywa. Po nitro dobrze jest odtłuścić alkoholem (najlepiej IPA) ponieważ nitro nie jest czyste i zostawia tłustą warstwę (może sprawdzić robiąc test zwilżania wodą powierzchni).

Dodam jeszcze, że ostatnio robiłem PCB z laminatu który leżał przez 30 lat na strychu i nie dość, że był brudny to jeszcze był utleniony i wyglądał jak tabliczka czekolady. Wyczyściłem go w 15 minut do czystej różowiutkiej miedzi.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: PCB z TME
PostNapisane: 11 sie 2014, o 10:24 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2011
Posty: 186
Lokalizacja: Dublin
Pomógł: 8

Moim zdaniem ośmieszasz się z tym laminatem. Jak koledzy wyżej napisali laminat jest po prostu wypaćkany paluchami.
Widać tu też brak twojej wiedzy oraz staranności.
Kto przez 5 minut szlifuje laminat chyba tylko po to żeby zedrzeć dość cienką już warstwę.
Dodam tylko robi się to w rękawiczkach gumowych pod bieżącą wodą. Przy użyciu środków wymienionych przez kolegów.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: PCB z TME
PostNapisane: 11 sie 2014, o 10:32 

Pomógł: 0

pikczu napisał(a):
Moim zdaniem ośmieszasz się z tym laminatem


To trochę za mocno powiedziane, bo firma powinna trzymać laminat odpowiednio zabezpieczony.
Tylko to cały czas kwestia wykonania jednego telefonu + wysłanie zdjęcia do TME ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: PCB z TME
PostNapisane: 11 sie 2014, o 10:48 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

rezasurmar napisał(a):
pikczu napisał(a):
Moim zdaniem ośmieszasz się z tym laminatem


To trochę za mocno powiedziane,


też mi się tak wydaje i proszę na przyszłość takie uwagi pozostawić sobie ale na forum na ele....

tutaj utrzymujemy trochę inny poziom wypowiedzi .... ok? taka moja gorąca prośba do kolegi pikczu

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: PCB z TME
PostNapisane: 11 sie 2014, o 11:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2011
Posty: 186
Lokalizacja: Dublin
Pomógł: 8

mirekk36 napisał(a):
rezasurmar napisał(a):
pikczu napisał(a):
Moim zdaniem ośmieszasz się z tym laminatem


To trochę za mocno powiedziane,


też mi się tak wydaje i proszę na przyszłość takie uwagi pozostawić sobie ale na forum na ele....

tutaj utrzymujemy trochę inny poziom wypowiedzi .... ok? taka moja gorąca prośba do kolegi pikczu


Tak jest Panie kierowniku.
Przepraszam więc za mocne słowa kolegę krawacik3



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: PCB z TME
PostNapisane: 12 sie 2014, o 15:15 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2014
Posty: 25
Pomógł: 0

Nie no, to się da zetrzeć, ale zanim to zejdzie do gołej miedzi, to miejsca "czyste" są tak cienkie, że widać to podczas wytrawiania.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: PCB z TME
PostNapisane: 12 sie 2014, o 15:20 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

krawacik3 napisał(a):
Nie no, to się da zetrzeć, ale zanim to zejdzie do gołej miedzi, to miejsca "czyste" są tak cienkie, że widać to podczas wytrawiania.


To albo za mocno ścierasz papierem ściernym, albo w ogóle za gruby papier ścierny bierzesz, albo na przyszłość zrób to CIF'em albo tego typu środkami ... a druga sprawa - być może masz kiepski toner i sporo się podtrawiło. Ale ja obstawiam to pierwsze..... i to zdecydowanie ... bo brud od paluchów czy czegokolwiek mógł być TYLKO na miedzi ;) a nie wżarty w nią ... no chyba że ktoś to macał kto ręce wcześniej wykąpał w B237 albo w jakimś kwasie :lol:

Po prostu musisz się powoli nauczyć obróbki takich materiałów i będzie ok

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: PCB z TME
PostNapisane: 12 sie 2014, o 16:09 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwi 2014
Posty: 65
Pomógł: 0

Ja bardzo przepraszam za off-top ale czegoś nie rozumiem. Bo ja od 10 lat pracuje w usługach i gina maile, wchodzą do spamu. Ja rozumiem że wszyscy są zadowoleni z TME. Ja osobiście jeszcze tam nie zamawiałem.
Ale strach napisać maila powoli. Bronicie TME a po koledze przejechaliście autobusem. Gdzie ob napisałem złe słowo o TME? Gdzie wogóle napisał złe słowo? Chyba że czytam niedokładnie. Nie wszyscy są roztropni i piszą przymuślane wyważone posty. Czasami człowiek chciałby zapytać o jakiś banał ale trzeba się przez pół dnia zastanawiać jak to ubrać w słowa.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: PCB z TME
PostNapisane: 12 sie 2014, o 17:03 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

No bez przesady ja tam pisze co mi slina na jezyk przyniesie. I nikt chyba jeszcze nie ucierpial. Ja osobiscie zamowilem ze 4 paczki od nich z TME w 1 brakowalo towaru a ze nie jestem zwolennikiem maili to odrazu zadzwonilem towar byl juz na nastepny dzien a wysylka na ich koszt. W innej paczce chcialem cos domowic ale nie placic za przesylke kolejny raz wiec zlozylem zamowienie i odbior osobisty. Myk myk telefon i paczka z odbiorem osobistym polaczona z ta paczka oplacona i tez nie bylo problemu 1 paczka przyszly oba zamowienia.

Ja sie poprostu koledze dziwie bo owszem mozna pcb wyczyscic ale jak mial obiekcje do towaru to dlaczego go czyscil i trawil a nie najzwyczajniej w swiecie zadzwonil porozmawial. Przyjechalby kurier zostawilby nowe pcb a te na koszt TME zabral.

Osobiscie nie wiem jaki laminat posiada TME i czy kazdy tak wyglada u nich. Ja wole laminat kupic w sklepie moze i przeplace ale widze co kupuje.

Pozdrawiam

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: PCB z TME
PostNapisane: 12 sie 2014, o 17:15 

Pomógł: 0

Kejter napisał(a):
Bronicie TME a po koledze przejechaliście autobusem.


Nikt nie broni TME, a i nie autobusem, a najwyżej walcem i to nie wszyscy, a najwyżej jeden kolega ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: PCB z TME
PostNapisane: 12 sie 2014, o 18:09 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Kejter napisał(a):
Ja bardzo przepraszam za off-top ale czegoś nie rozumiem.


No rzeczywiście kolega nie rozumie ...

Kejter napisał(a):
Ale strach napisać maila powoli


jakiego maila ? toż wszyscy mówią - żeby napisać drugiego albo zadzwonić najlepiej - a nie tylko maile i maile.

Kejter napisał(a):
Bronicie TME a po koledze przejechaliście autobusem


panie ... panie .. .zajrzyj pan chociażby do tej wypowiedzi:

post91043.html#p91043

Kejter napisał(a):
Gdzie wogóle napisał złe słowo? Chyba że czytam niedokładnie.


No niedokładnie - przeczytaj pierwszy post - i nie chodzi o żadne ZŁE słowo - tylko o podejście do sprawy i nerwy - dlatego inni z życzliwością podpowiedzieli swoje opinie o tme a nie rozjeżdżali nikogo autobusem - to ty próbujesz teraz wsadzić kij w mrowisko i wmówić że tu jakaś jatka jest.

Kejter napisał(a):
Czasami człowiek chciałby zapytać o jakiś banał ale trzeba się przez pół dnia zastanawiać jak to ubrać w słowa.


Przez pół dnia na pewno NIE, ale fakt warto czasem się zastanowić co się napisze ... oj warto, i mógłbym do kolegi właśnie apelować o takie przemyślenie do tego co napisał ... Tym bardziej, że autor jakoś nie poczuł się obrażony, jak widać początkuje więc pewnie się cieszy z podpowiedzi ....

dla mnie osobiście dobrze byłoby się dowiedzieć, że firma z którą zaczynam współpracę i miała potknięcię ma jednak dobrą opinię u innych i że być może to tylko przypadek - jeszcze gdy ktoś podpowiada jak na spokojnie można to załatwić ....

reasumując - mocno kolega czegoś tu nie zrozumiał

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: PCB z TME
PostNapisane: 12 sie 2014, o 18:14 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwi 2014
Posty: 65
Pomógł: 0

No tak rzeczywiście warto przemyśleć 3x. Następnym razem tak zrobię. Przepraszam za off-top.

I z szacunku dla Pana, Panie Mirku odcinam się od tej dyskusji i wszelkich złych interpretacji.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: PCB z TME
PostNapisane: 13 sie 2014, o 17:01 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2014
Posty: 25
Pomógł: 0

Widzę, że temat zszedł zupełnie na inną stronę, chciałem się po prostu dowiedzieć, czy takie PCB to w TME normalność (ale dowiedziałem się, że nie - dzięki za to) oraz czy TME olewa reklamacje (nie olewa, wystarczy zadzwonić - dzięki za to). A z tym papierem ściernym to używam wodnego 1800 i 2500, ale czyściłem jakimś "dziwnym" acetonem, po którym zostawały plamy. Teraz PCB czyszczę krócej, wrzucam na 1min do B327, wychodzą te plamy na PCB(identyczne jak te paluchy) i znowu ścieram papierem 1800 i zmywam odtłuszczaczem. Wydruki z mojej drukarki (Brother HL-1100) arcydziełami nie są, z TQFP32 zrobił się TQFP4 i musiałem ręcznie rozdzielać pady.
Ale dzięki za wszystkie opinie nt TME.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: PCB z TME
PostNapisane: 13 sie 2014, o 23:18 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

krawacik3 napisał(a):
wrzucam na 1min do B327, wychodzą te plamy na PCB(identyczne jak te paluchy) i znowu ścieram papierem 1800 i zmywam odtłuszczaczem. Wydruki z mojej drukarki (Brother HL-1100) arcydziełami nie są, z TQFP32 zrobił się TQFP4 i musiałem ręcznie rozdzielać pady.
Ale dzięki za wszystkie opinie nt TME.



Kolego fajnie że dałeś dobry opis ja mam zastrzeżenia i pytanie

czy ty czyścisz papierem 1800 - 2500 (ja osobiście używam 2000 i jest ok) ale czy ty czyścisz papierem i potem wkładasz na 1 minutę do B327 ?
przecież wtedy już zachodzi reakcja trawienia i partolisz sobie totalnie swoją płytkę.


Ja po prostu czyszczę papierem przemywam rozpuszczalnikiem i prasuję

teraz patrząc a dalszy opis że z TQFP32 robi ci się TQFP4 to znaczy że masz za dużą temperaturę na żelazku i toner się rozmywa

kolejne moje pytanie używasz nabijanych tonerów czy oryginalnych czy też oryginalnych zamienników
bo ja robiłem i na oryginalnych i na oryginalnych zamiennikach w sensie nie regenerowanych tonerach i nie mam problemu z rozmywaniem się padów czy też ścieżek no i temperatura twojego żelazka dokłada wszystko do pieca i ci się rozmywa toner na pcb

poeksperymentuj pozmieniaj swoje nawyki do tego co napisałem a na pewno PCB lepiej ci wyjdzie (bardziej dokładnie)

Pozdrawiam

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: PCB z TME
PostNapisane: 14 sie 2014, o 00:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2014
Posty: 25
Pomógł: 0

Jeżeli nie wrzucam przed drugim czyszczeniem to na PCB wychodzą mi plamy, a 1min w zużytym B327 to prawie nic, jak potem muszę ją wrzucić na kolejne 30min żeby się wytrawiła.
Korzystam z tonera, który jest dołączany do drukarki przy zakupie - nie wiem jak z jego jakością, ale już przy druku skleja mi pady TQFP (jeżeli pokombinuje w ustawieniach kontrastu to wychodzą ładnie ale 1 na 5 wydruków). Temperatura chyba nie jest wysoka - żelazko ustawione między ** a ***. Prasuję tak przez 5-6min.
I tak apropos drukarki to często mojej (Brother HL-1100) ślizga się papier kredowy, ogólnie nie polecam jej, jedyna zaleta to koszt - w cenie nowego oryginalnego toneru do innej drukarki tą można kupić nową.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: PCB z TME
PostNapisane: 14 sie 2014, o 12:34 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Tak tylko ze toner z drukarka ma 10% napelnienia a nowy toner 100% dlatego nowa drukarke kupisz w cenie co toner. Tak samo jest z samsung ml-2164. A skoro czyscisz 2 x to zle czyacisz uzywasz papier wodny?

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO