Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 11:27


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 sie 2014, o 23:53 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 04 sie 2014
Posty: 3
Pomógł: 0

Witam.

Jestem początkującym.

Dziś uruchomiłem płytkę firmy ATNEL ATB-1.04 po raz pierwszy. Wszystko wydawałoby się w porządku. W programie mkAVR Calculator wykryło mi płytkę w prawym dolnym rogu, wykryło FT232R i wykryło mój procesor AtMega32. Wybór programatora padł na ATB-FT232R. Ustawiłem w FUSY UPROSZCZONE wewnętrzny oscylator na 8Mhz i wyłączyłem JTAG poprzez ZAPIS, FUSEBITY i wykonaj.

Niestety gdy odłączyłem płytkę i podłączyłem ją po raz drugi mkAVR Calculator niestety nie może wczytać moje procesora ATMega32. Wczytuje się prawe dolne okienko a także ATB-EVB 1.04. Niestety wyskakuje mi okienko "System nie może odnaleźć określonej ścieżki" w konsoli AVRDUDE.

Dodam tylko, że komunikat wyskakuje niezależnie od tego, czy uruchomię mkAVR Calculator jako admin czy też nie.

Co robię źle ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 sie 2014, o 00:18 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2013
Posty: 288
Ostrzeżenia: -2
Pomógł: 23

Wejdź w zakładkę w MkAvrCalkulatorze na "USTAWIENIA".
Na dole masz przycisk "INSTALUJ" AVRDUDE.

Po tej operacji już będzie już działać.

Pozdrawiam


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 sie 2014, o 09:29 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 04 sie 2014
Posty: 3
Pomógł: 0

Dzięki, swoją drogą wgrywałem AVRDUDE kiedyś, nie wiem czemu mkAVR Calculator zgłupiał.

Nie domyśliłbym się, gdyby nie pomoc. Skoro otwiera się konsola AVRDUDE to nie ma AVRDUDE ? Dziwne.

Na szczęście już po problemie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 sie 2014, o 09:34 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Soniak napisał(a):
Skoro otwiera się konsola AVRDUDE to nie ma AVRDUDE ? Dziwne.


Wcale nie dziwne, po prostu pewnie nie zdaje sobie kolega sprawy do końca co to jest konsola a co to jest avrdude.

Konsolę to może wywołać każdy wpisując w linii poleceń windows skrót: cmd.exe i już mas konsolę ;)

Ale później MkAvrCalculator jeszcze musi wywołać AVRDUDE, a skąd ma wiedzieć gdzie on jest jeśli go albo wcześniej nie zainstalowałeś tym programem do jakiejś konkretnej ścieżki albo jeśli zmieniłeś tą ścieżkę fizycznie? Jak widzisz gdy się tę sytuację naprawi - w prosty sposób to wszystko działa jak należy, i tak trzeba po prostu postępować w tego typu przypadkach.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 sie 2014, o 13:05 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 04 sie 2014
Posty: 3
Pomógł: 0

Myślę, że zdaje sobie sprawę co to jest konsola, do czego służy, być może faktycznie nie do końca.

Ale... przyzna mi Kolega rację, że w wywołanej konsoli poprzez cmd.exe nigdy nie spotkamy napisu AVRDUDE na pasku w oknie dialogowym. Co więcej, wyskakuje wersja Windows. Niestety, takiej nie widać w okienku wywyołanym przez MkAvr Calculator.

Nie chcę się sprzeczać, bo primo jestem początkującym a ponadto mam do kolegi wielki szacunek za to co robi (na prawdę wykonuje dobrą robotę). Lecz poruszył mnie ten problem i idąc tym tokiem myślenia prosiłbym w takim razie o wyjaśnienie na czym polega AVRDUDE i jak on się odnosi do konsoli.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 sie 2014, o 14:18 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Soniak napisał(a):
Ale... przyzna mi Kolega rację, że w wywołanej konsoli poprzez cmd.exe nigdy nie spotkamy napisu AVRDUDE na pasku w oknie dialogowym. Co więcej, wyskakuje wersja Windows. Niestety, takiej nie widać w okienku wywyołanym przez MkAvr Calculator.


Ale to jest kwestia obejrzenia kilku poradników video i szczególnie chociażby PODSTAWOWYCH ze strony www.atnel.pl ale też z bloga itp ... uwierz mi masz tam WSZYSTKO ładnie wszędzie pokazane - więc zamiast się denerwować jak coś nie wychodzi to PIERWSZE - poradniki, DRUGIE - forum ;) ... jak widać taki komplet zawsze zadziała ;)

Soniak napisał(a):
prosiłbym w takim razie o wyjaśnienie na czym polega AVRDUDE i jak on się odnosi do konsoli.


Akurat tak się składa - że to są i tak wewnętrzne sprawy MkAvrCalculatora - ale ok ogólnie ci powiem jak to jest ;)

1. MkAvrCalculator najpierw odpala sobie sam konsolę
2. później w tej konsoli próbuje wywołać AVRDUDE ale nie może wskazać ścieżki do AVRDUDE dokąd taka nie zostanie zapamiętana po uprzedniej instalacji tegoż AVRDUDE z programu MkAvrCalculator z zakładki "USTAWIENIA"
3. potem gdy nie znaleziono avrdude bo nie było ścieżki to pokazuje się błąd ;) to tyle

a gdy program avrdude się uruchomi to MkAvrCalculator przechwytuje "w locie" dane które on normalnie wypluwa na ekran konsoli i je obrabia ....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO