Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 19:24


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 lip 2014, o 10:08 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwi 2014
Posty: 65
Pomógł: 0

Nie lubie określenia hejter ale jakoś mi tu pasuje...

Taki oto fragment znalazłem na pewnej stronie, zaczynającej sie od "mikrokontrolery..."

Obrazek

Czy to znaczy że mam dwanaście mając 31 lat?

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lip 2014, o 10:15 

Pomógł: 0

Pewnie chodzi o to, że do ardunio jest mnóstwo gotowców, nie tylko programowych, ale i shieldów, przez co nie trzeba specjalnie ogarniać elektroniki, projektowania PCB, ot łączysz po prostu ze sobą kilka elementów, piszesz prosty program i działa.
Adunio jest świetne dla kogoś kto nie chce ogarniać tej całej otoczki, zobacz np. co robi taka ada fruits ;), w sumie ciekawą niszę zapełniła. Nie mówię że tam jest na ardunio wszystko, ale chodzi mi o sens istnienia czegoś takiego jak ardunio.

Interesuje cię w zasadzie tylko same programowanie, resztę masz gotową.



Góra
  
 
PostNapisane: 28 lip 2014, o 10:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwi 2014
Posty: 65
Pomógł: 0

Pewnie jest tak jak mówisz...

Chociaż dla mnie ma lekko negatywne zabarwienie...

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lip 2014, o 10:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sty 2013
Posty: 322
Pomógł: 22

Wcześniej na tym blogu było "No chyba, że masz mniej niż 12 lat to wybierz BASCOM"



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lip 2014, o 10:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 kwi 2013
Posty: 381
Lokalizacja: Łowisko
Pomógł: 32

Powinno być, jeżeli masz mniej niż 12 lat, to ucz sie z tego bloga

_________________
невозможно ?



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lip 2014, o 14:10 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

D_C napisał(a):
Powinno być, jeżeli masz mniej niż 12 lat, to ucz sie z tego bloga


:lol: :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lip 2014, o 19:47 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2013
Posty: 81
Lokalizacja: Opalifornia
Pomógł: 2

WHAT IS ARDUINO?
Arduino is an open-source electronics platform based on easy-to-use hardware and software. It's intended for anyone making interactive projects.

Cytat ze strony arduino.cc - myślę, że istotnym wyrazem jest "anyone". Może autorom z strony m-y, brak tłumacza.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lip 2014, o 20:00 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

PAMPKIN napisał(a):
Może autorom z strony m-y, brak tłumacza.


Tłumacza to może im nie brak - ale za to Śpeców tam co nie miara :lol: każdy lepszy od drugiego ... każdy wie najlepiej ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lip 2014, o 20:08 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Ja zostawię to bez komentarza , bo pewnie każdy z nich ma kilka arduino i w ciszy się jara że coś wreszcie działa :)

Niestety , trochę to takie dziecinne sprowadzanie duino do przedszkola jak to robią, ale może się mylę i nie potrafią duino ogarnąć ??
nie wiem i w sumie ten przereklamowany blog/strona mnie średnio interesuje, bo ani wartości merytorycznej, ani znajomości tematyki
piszą bzdety jak lokane gazety z faktem na czele .... byle bzdeta , a nóż ktoś zalajkuje :P bo tak naprawdę to tylko im na aureolkach
z punkcików zależy ... na niczym innym ...

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lip 2014, o 20:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 paź 2011
Posty: 780
Pomógł: 20

Ja do Arduino podchodzę bardzo rozrywkowy mam zrobić jakiś projekt demonstracyjny lub przetestować szybko algorytm podpinam do stykówki i jazda :-) mam zrobić jakiś śmieszny projekt lub projekt który będzie udostępniony człowiekom z różnych krajów o różnym stopniu w wtajemniczenia niema nic lepszego.

Oczywiście to moja opinia

Co do bloga to są na nim pewne ciekawe artykuły ale wydaje mi się że nie wszystkie są obiektywne być może jest tak samo z tym banerem.

Pozdrawiam

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lip 2014, o 20:49 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2014
Posty: 1806
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 168

Jak komuś nie chce się zagłębiać w tematykę "czystego C", uczyć się co robi każdy z rejestrów w procesorze, ogarniać różne magistrale, pisać optymalne biblioteki i programy, a chce jedynie wziąć kilka kabelków, gotowych kilka modułów i zrobić robota albo inne fajne urządzenie w mgnieniu oka to ARDUINO jest to tego super. Nie każdy kto kupuje auto by nim jeździć od razu zagląda pod maskę i próbuje studiować rodzaj rozrządu, ilość zaworów, system sterujący dawką paliwa itd. Niektórzy chcą po prostu zatankować, wsiąść i jechać. Tak samo jest ze poświrowanymi AVR'owcami jak np ja i wielu na tym forum, i ludźmi którzy chcieliby w ramach relaksu złożyć sobie jakieś urządzonką, bez potrzeby dogłebnej nauki języka programowania, mechanizmów w procesorze itd.


Propo tej strony.. nie mam wystarczającej wiedzy aby poprawiać autorów, ale może mogliby najpierw spojrzeć krytycznie na swoją stronę i na "merytoryczność" rzeczy tam opisanych a dopiero później oceniać projekt który tworzą tysiące ludzi na całym świecie a ich liczba ciągle rośnie.

Sam kiedyś bawiłem się Arduino, dzięki niemu tu trafiłem. Wolę C i pisanie po swojemu, ale czasem skorzystanie z dobrodziejstwa Arduino jest bardzo pociągające... ;)



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lip 2014, o 09:55 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

A moim skromnym zdaniem Arduino jest rewelacyjna platforma umożliwiającą zapoznanie się z mikroprocesorami dla ludzi którzy nie mieli z nimi wcześniej kontaktu (i do tego celu zostało stworzone, choc i ja czasem z niego korzystam jak trzeba na gwałt jakas 'plombe' stworzyć). Wiec tak samo jak z językami programowania, mozna pisać 'bzdury' w C jak i porządne aplikacje w Bascomie. Wszystko zależy od piszącego. Nota bene można korzystać z hardware'u Arduino i pisać w C (w Bascomie pewnie też :)). Nikt nikogo nie trzyma przy IDE Arduino.

Sent from my mobile.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lip 2014, o 10:49 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2013
Posty: 246
Pomógł: 0

Ja też lubię Arduino. Jego pojawienie się zrobiło przynajmniej tyle dobrego, że teraz początkujący startują od w miarę standardowego języka C/C++, a nie jakiegoś BASCOMA, od którego trzeba się potem odzwyczajać. ;)
Przydaje się jako platforma uruchomieniowa, gdy trzeba na szybko przetestować jakąś część lub moduł.

Natomiast za nic nie mogę zrozumieć praktyki robienia projektów w oparciu o taką płytkę. Tutaj jestem tradycjonalistą - preferuję wykonaną od podstaw płytkę drukowaną, z przylutowanymi elementami, a nie dziesięć płytek uniwersalnych połączonych setką kabelków z jednym zestawem uruchomieniowym. ;)



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 lip 2014, o 11:10 

Pomógł: 0

A mnie w sumie tak prawdę mówiąc śmieszą takie tematy jak ten. Po co w ogóle wyciągać takie sprawy, jak to ze ktoś tam gdzieś napisał na jakimś blogu/forum że arduino czy bascom to dla dzieci itp. - to taka piaskownica trochę się robi, a tu przecież sami poważni programiści od języka C siedzą - dajcie spokój.
Każdy bawi się jak chce i lubi i jak mu sprawia przyjemność. Niech sobie na innych forach/blogach piszą co chcą, co nam do tego czy ktoś kogoś zmusza do czytania? A i trochę pokory co do własnej nieomylności tez i każdemu z nas się by przydało.



Góra
  
 
PostNapisane: 30 lip 2014, o 08:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwi 2014
Posty: 65
Pomógł: 0

wojtek napisał(a):
A mnie w sumie tak prawdę mówiąc śmieszą takie tematy jak ten. Po co w ogóle wyciągać takie sprawy


Wiesz po co? Głównie żeby sobie poużywać. Dlatego, że takie sformułowania są opiniotwórcze. I ludzie czytający takie rzeczy zapamiętują to właśnie w ten sposób. I co gorsza powielają takie wypowiedzi.
I uwierz mi, że spotkałem się z ludźmi, którzy zaczynają swoją drogę z uC właśnie z tamtym portalem, i ich komentarze, chociażby odnośnie Atnela z Pana Mirkiem, są właśnie takie jak tam...

Ja też zaglądam na tamten blog, bo staram się uczyć/czytać/szukać tam gdzie tylko mogę, jak mam czas. Natomiast takie opinie mnie po prostu wkurzają. Bo gdyby nie Ardunio to w życiu nie sięgnąłbym po uC.

I wniosek końcowy: "kłamstwo powtórzone dostateczną ilość razy staje się prawdą..."

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lip 2014, o 08:50 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Z ciekawostek mogę Wam powiedzieć, że na Mirka trafiłem przez właśnie czarny PR - po prostu muszę sam wszystko sprawdzić. I się okazało, że nie taki Mirek straszny jak go malują. Wręcz przeciwnie - jego blog, ksiazki, poradniki i społeczność, której jest Ojcem tworzą bardzo przyjazny obraz i wsparcie dla młodych (stażem, nie wiekiem) osób zajmujących sie uC.

Sent from my mobile.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lip 2014, o 08:51 

Pomógł: 0

Kejter napisał(a):
I uwierz mi, że spotkałem się z ludźmi, którzy zaczynają swoją drogę z uC właśnie z tamtym portalem, i ich komentarze, chociażby odnośnie Atnela z Pana Mirkiem, są właśnie takie jak tam...


No ale to wypadało by wyrazić opinię tam, bo takie wzajemne obrzucanie się błotem, staje się męczące.



Góra
  
 
PostNapisane: 30 lip 2014, o 08:51 

Pomógł: 0

Kejter napisał(a):
Wiesz po co? Głównie żeby sobie poużywać. Dlatego, że takie sformułowania są opiniotwórcze. I ludzie czytający takie rzeczy zapamiętują to właśnie w ten sposób. I co gorsza powielają takie wypowiedzi.

No właśnie "poużywać" jakie to typowe.
Uwierz mi ze ci co chcą się czegoś nauczyć to uruchamiają własne myślenie (to nie boli) i wyciągają właściwe wnioski sami. I wybiorą sobie to co im pasuje czy to C, czy arduino czy tez bascom, taki czy inny autor lub blog lub jeszcze coś innego i nic nikomu do tego czego będą używać i czytać.
A mnie po prostu wszelkiego rodzaju wojenki miedzy forami, portalami, blogami itd. smieszą i odrzucają, a niestety są napędzane również takimi tematami, to taka spirala się robi, może warto byłoby ja przerwać a nie nakręcać, może warto ignorować pewne sprawy (być mądrzejszym)?



Góra
  
 
PostNapisane: 30 lip 2014, o 09:41 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwi 2014
Posty: 65
Pomógł: 0

rezasurmar napisał(a):
No ale to wypadało by wyrazić opinię tam

W sumie racja. Zadam to pytanie...

wojtek napisał(a):
No właśnie "poużywać" jakie to typowe.

Typowe?

wojtek napisał(a):
może warto ignorować pewne sprawy (być mądrzejszym)?

Może rzeczywiście masz rację...

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lip 2014, o 10:22 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Kejter napisał(a):
rezasurmar napisał(a):
No ale to wypadało by wyrazić opinię tam

W sumie racja. Zadam to pytanie...


reza - spróbuj tam wyrazić taką opinię ;) ... to jest blog z moderowanymi komentarzami tak zresztą jak i u mnie ... i wszystko co niewygodne jest kasowane

Kejter napisał(a):
wojtek napisał(a):
No właśnie "poużywać" jakie to typowe.

Typowe?


Miałem się nie wypowiadać w tym wątku tzn w tej części postów ale się wypowiem:

1. to że ktoś na tym blogu plecie bzdury o ogniach piekielnych - to jest typowe
2. to że ktoś na tym blogu pisze, że bascom jest dla dzieci - to jest typowe
3. to że ktoś na tym blogu pisze, że arduino jest dla 12-latków - to jest typowe
4. to że ...... i tak mógłbym jeszcze długo .... a niewiele osób szczególnie młodych zdaje sobie sprawę że wiele tych typowych rzeczy to są głupoty wciskane do głowy ... tym bardziej, że blog jest oficjalnie rekomendowany nomen omen (przypadek?) przez Helion

A ja uważam, że warto czasem zwrócić uwagę na to i umieć odnieść się do powtarzanych w kółko bzdur ... w najbliższym moim poradniku postaram się (choć w trochę nietypowy sposób) odnieść zresztą do kwestii arduino i hipokryzji tych którzy na tym blogu piszą takie bzdury. Sam na swoim blogu podniosłem polemikę np z obsługą klawiszy i drgań styków - co wywołało pewną burzę i perturbacje ... tyle, że ja nie posługiwałem się takim językiem jak ta druga strona, która nie tylko na blogu ale szczególnie na elektrodzie gdzie w dziale mikrokontrolery znowu zaczynają na mnie i na to co robię wylewać pomyje .... Tam mnie nie ma, nie mogę się nawet obronić - więc kopią leżącego można powiedzieć ;) ....

Nawet gdy założyłem ten wątek u nas na forum: topic7789.html

to nie wszyscy zrozumieli o co chodzi - o co mi chodzi (sprecyzuję)

Kejter napisał(a):
wojtek napisał(a):
może warto ignorować pewne sprawy (być mądrzejszym)?

Może rzeczywiście masz rację...


wojtek - tak się składa, że ciebie i twoje opinie bardzo szanuję ... i też z jednej strony zgodziłbym się, że może i masz rację ?

nie mniej jednak dziękuję koledze Kejter - za to że dostrzegł pewien problem, który się nasila i dzieli ludzi tak jak w Polsce jest z obozami PIS i PO.

Kejter napisał(a):
Wiesz po co? Głównie żeby sobie poużywać. Dlatego, że takie sformułowania są opiniotwórcze. I ludzie czytający takie rzeczy zapamiętują to właśnie w ten sposób. I co gorsza powielają takie wypowiedzi.
I uwierz mi, że spotkałem się z ludźmi, którzy zaczynają swoją drogę z uC właśnie z tamtym portalem, i ich komentarze, chociażby odnośnie Atnela z Pana Mirkiem, są właśnie takie jak tam...

Ja też zaglądam na tamten blog, bo staram się uczyć/czytać/szukać tam gdzie tylko mogę, jak mam czas. Natomiast takie opinie mnie po prostu wkurzają. Bo gdyby nie Ardunio to w życiu nie sięgnąłbym po uC.

I wniosek końcowy: "kłamstwo powtórzone dostateczną ilość razy staje się prawdą..."


I dlatego mi na ten przykład trudno się z tym nie zgodzić ...

------------------------ [ Dodano po: 5 minutach ]

a i na zakończenie - mam nadzieję, że w najbliższej serii poradników - także tych o OLED'ach uda mi się wykazać zupełną hipokryzję (bo tak trzeba to nazwać wprost) tych co piszą o tym, że arduino to dla 12-latków jest - a prawdziwi mężczyźni to tylko C i tylko ARM ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lip 2014, o 10:37 

Pomógł: 0

Ja to rozumiem, że trzeba "prostować" pewne kwestie, że podejście masz Mirku inne, tylko chodzi, o to by niepotrzebnie nie podsycać wojny ;), my, oni.

Wiele głupot jest powtarzanych, nie tylko tam, na elce, ale nawet tutaj są czasem błędne informacje, albo brak wyprowadzenia kolegi z błędu.
Co prawda w inny sposób niż na elce, bo za taki temat topic7941.html#p89331 i herezje wypisywane w nim (pierwszy post) polecał by od razu do kosza.

Tylko właśnie o to chodzi, że mieliśmy być inni, jeżeli gdzieś jest jakaś informacja "błędna" to po prostu napiszmy ją poprawnie, ale bez "wojny" czy wiecznego obrzucania się błotem.
Bądźmy tym mądrzejszym i bardziej dojrzałym głosem.
Bo jak widzisz nie potrzebnie to potem prowadzi do pyskówek, podobnie jak w tym temacie topic7789.html
Nie potrzebnie, moim zdaniem.
Owszem, sam zamysł jest słuszny, ale nie w ten sposób. Bardziej na zasadzie pokazania, że nie zgadzam się z daną opinią i tyle. Chyba że w przypadku "ogni piekielnych" są to wierutne bzdury ;). Chociaż po ostatnich testach klawiszy zalanych, oraz ich prób regeneracji z tymi ogniami to jak to mówią w każdej legendzie jest ziarko prawdy ;) (przynajmniej w moim danym przypadku, doszedłem do ciekawych spostrzeżeń i wniosków), zresztą to jest bardzo zbliżony problem do różnicy miedzy przekaźnikiem niskonapieciowym i wysokonapięciowym, oraz problemem dla czego nie należy stosować przekaźników wysokonapięciowych 230V itp. do przełączania napięć małych, typu 12 czy 5V.
Szczególnie przy małych prądach, np. w układach audio itp.

Ogólnie chodzi o nie podsycanie niepotrzebne "wojny" bo odrobinę to momentami dziecinne.



Góra
  
 
PostNapisane: 30 lip 2014, o 10:47 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Dlatego przyznaję rację - że nie chcę żadnej wojny ... ani obrzucania się błotem - daleki jestem od tego i tu masz 100% racji rezasurmar tak samo jak wojtek

ale uważam za stosowne zwrócenie uwagi na to o czym mowa na początku tego wątku. Dlatego - że tego typu określenia to po prostu obrażanie ludzi i tyle .... i nie dziwię się, że kolega autor po prostu poczuł się też urażony ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lip 2014, o 10:57 

Pomógł: 0

No ale ja, np. sam bardzo nie lubię ardunio ;), no i co jest złego w stwierdzeniu że ardunio jest dla kogoś poniżej 12roku życia, ot skrót myślowy.
Po prostu jak ktoś jest młody nie doświadczony, to łatwiej mu zacząć w ardunio, może być i stary i nie doświadczony ;) też tak bywa.

Sami sobie tam robią kuku takimi stwierdzeniami. A my bądźmy ponad to.



Góra
  
 
PostNapisane: 30 lip 2014, o 10:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwi 2014
Posty: 65
Pomógł: 0

rezasurmar napisał(a):
Ogólnie chodzi o nie podsycanie niepotrzebne "wojny"

Ale czy ja to robię? Może gdybym w pierwszym poście zamiast
Cytuj:
Czy to znaczy że mam dwanaście mając 31 lat?

napisał "a jak wy uważacie?" to byłoby lepiej.

Mi nie chodzi o podsycanie, ani o wywoływanie, po prostu się wkurzyłem i klepnąłem takiego posta, żeby się wyżyć.

rezasurmar napisał(a):
Owszem, sam zamysł jest słuszny, ale nie w ten sposób. Bardziej na zasadzie pokazania, że nie zgadzam się z daną opinią i tyle.

reza zobacz mój drugi post w tym wątku...

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lip 2014, o 11:03 

Pomógł: 0

Ależ ja przecież nie mam do ciebie pretensji, do ciebie personalnie, a do maniery ostatniej na forum ;).
Właśnie chodzi o to by nie brać wszystkiego do siebie, co napisali 12lat, ty masz 31, no tragedia osobista (żart taki :P ). Więcej luzu, po prostu.
Chodzi mi o to by nie robić nie potrzebie zamieszania, nie mówię że nie masz racji, tylko najpierw powinno się wyjaśnić u źródła.

Sporo osób to co piszę na necie, za bardzo odbiera osobiście, a przecież to prawie jak rozmowa przy piwe, ot coś ktoś chlapnie nie ma się co obrażać i strzelać fochów od razu.
Fochowników było już wielu na forum, jedni zostają inni odchodzą, ot taka natura.

Dystans do siebie to najważniejsza cecha. Sam jestem nerwowy i mnie czasem poniesie o jeden most za daleko na rzece Kwai ;).



Góra
  
 
PostNapisane: 30 lip 2014, o 11:09 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

rezasurmar napisał(a):
No ale ja, np. sam bardzo nie lubię ardunio


Reza - ja np też nie używam edytora arduino, nie używam hardware arduino ... i przyznaję nawet, że na początku jak się z tym zetknąłem to byłem delikatnie mówiąc hmmm zniesmaczony .... ale szybko zobaczyłem że głupotę robię tak myśląc o tej platformie ... dlaczego ?

dlatego, że:

1. to nie tylko platforma sprzętowa ale przede wszystkim ogromna społeczność - a co z tego wynika ? ... oj wynika - będę trochę mówił o tym i niejedna osoba - mam nadzieję, tak jak i ja zmieni zdanie i zrozumie co w tym drzemie ...

2. dlatego, że wielu ludzi i WCALE nie młodych nastolatków potrzebuje na szybko byle kawałek płytki gotowej z prockiem, zasilaniem, programatorem itp ... żeby ot na szybko coś sprawdzić, przetestować a nawet użyć jako gotowego układu - też przyznaję, że wcześniej nie dostrzegałem tego ale mój dobry kolega "micky" pokazał mi jak to jest ot tak w realu ...

3. dlatego że nawet gdyby to miało służyć tylko do tego żeby ktoś się zainteresował elektroniką - programowaniem - to nie ważne już nawet czy to arduino czy bascom ... ważne że spełnia fajnie swój cel ... bo potem można iść dalej

w efekcie końcowym sprowadza się to do jednego - można nie używać a nawet nie lubić bascoma, można nie używać a nawet nie lubić arduino (chociaż tu pokażę dlaczego nie warto nie lubić arduino i będą to argumenty NIE DO ODRZUCENIA - rzucam wręcz wyzwanie i rękawicę ;) wszystkim, którzy uważają że arduino się kompletnie do niczego nie nadaje) .... można więc nie lubić ....

ALE .... ale jeśli się pełni jakąś tam rolę opiniotwórczą dla szerszego grona - to jednak warto mieć chociaż trochę pokory w sobie ale też szacunku do innych i nie chodzić i nie opowiadać patrząc przez czubek własnego nosa - że skoro ja nie lubię arduino czy bascoma to znaczy że to jest dla nastolatków albo jeszcze inaczej obrażając tych którzy od tego zaczynają ... wystarczy sobie elek... poprzeglądać żeby zobaczyć jak tam prężą muskuły i jak jadą po bascomie i arduino już bez pardonu

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lip 2014, o 11:14 

Pomógł: 0

Masz rację, tylko ja nie neguję istnienia ardunio, po prostu nie lubię.
Jest wiele powodów dlaczego mi nie odpowiada, ale nie o tym tutaj.

Co nie znaczy że nie korzystam z doświadczeń wielu kolegów, bibliotek.

mirekk36 napisał(a):
ALE .... ale jeśli się pełni jakąś tam rolę opiniotwórczą dla
szerszego grona - to jednak warto mieć chociaż trochę pokory w sobie ale też szacunku do innych i nie chodzić i nie opowiadać patrząc przez czubek własnego nosa - że skoro ja nie lubię arduino czy bascoma to znaczy że to jest dla nastolatków albo jeszcze inaczej obrażając tych którzy od tego zaczynają ... wystarczy sobie elek... poprzeglądać żeby zobaczyć jak tam prężą muskuły i jak jadą po bascomie i arduino już bez pardonu


No i niech sobie jadą, na tym właśnie tracą, a "My" tzn, Ty i reszta nas ;), tworzymy forum, gdzie staramy się właśnie patrzeć na to wszystko z mocną empatią, dlatego nie podsycajmy niepotrzebnie wojen.



Góra
  
 
PostNapisane: 30 lip 2014, o 11:17 

Pomógł: 0

Heh ale tak koledzy powiedzcie szczerze jak można się obrażać na kogoś dlatego ze napisał ze Arduino to dla kogoś co ma mniej niż 12 lat. Jego osąd, jego opinia i jak ma swoje forum to może sobie to pisać. Czy to powód do urazy, obrazy albo i w sumie dyskutowania (sam się sobie dziwie). A jak się ktoś jednak obrazi za taki wpis to będzie konsekwentny i "za kare" tam już nie wejdzie i tyle. A po to mamy wolną wole i rozum żeby sobie samemu pewne rzeczy ułożyć i wyrozumować. A tak jak sięgnę pamięcią to i tutaj pojawiały się opinie że bascom i arduino to takie troszkę mało "koszerne" jest ;) i najlepiej od razu startować z C itp.
Kejter napisał(a):
Mi nie chodzi o podsycanie, ani o wywoływanie, po prostu się wkurzyłem i klepnąłem takiego posta, żeby się wyżyć.

Nie obraź się ale to przecież dziecinne jest.



Góra
  
 
PostNapisane: 30 lip 2014, o 11:23 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwi 2014
Posty: 65
Pomógł: 0

rezasurmar napisał(a):
Dystans do siebie to najważniejsza cecha. Sam jestem nerwowy i mnie czasem poniesie o jeden most za daleko na rzece Kwai

Tu nie chodzi o mnie (chociaż też, bo mnie wkurza takie stwierdzenie), ale o to:

mirekk36 napisał(a):
ale jeśli się pełni jakąś tam rolę opiniotwórczą dla szerszego grona

bo ja takie stwierdzenia znam na żywo.
Bo nie wszyscy zaczynają stąd, i rozmawiasz z kimś takim i słyszysz stwierdzenie że Ardunio "jest słabe, mimo że nie próbował, ale wszyscy mówią że słabe" to co powiesz.

wojtek napisał(a):
Nie obraź się ale to przecież dziecinne jest.

Dlatego działam na Ardunio...

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lip 2014, o 11:41 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

rezasurmar napisał(a):
Masz rację, tylko ja nie neguję istnienia ardunio, po prostu nie lubię.
Jest wiele powodów dlaczego mi nie odpowiada, ale nie o tym tutaj.


No i dokładnie o takie podejście chodzi - to jest normalne - tym bardziej, że:

rezasurmar napisał(a):
Co nie znaczy że nie korzystam z doświadczeń wielu kolegów, bibliotek.


-------------------------
Kejter napisał(a):
Chociaż dla mnie ma lekko negatywne zabarwienie...


to tak delikatnie powiedziane i politycznie - bo ma zabarwienie negatywne ...

wojtek napisał(a):
A tak jak sięgnę pamięcią to i tutaj pojawiały się opinie że bascom i arduino to takie troszkę mało "koszerne" jest i najlepiej od razu startować z C itp.


Tutaj to panie wojtek uważam, że już tylko mielisz temat , nie obraź się bo nie chodzi mi o to żeby cię obrazić, już wyjaśniam ...

ja i dzisiaj mogę śmiało powiedzieć i zaproponować, że jeśli ktoś startuje to warto zacząć od C lub C++ .... i to zdecydowanie .... ale ma się to NIJAK panie wojtek do tego jakbym powiedział ....

zaczynajcie od C/C++ bo arduino i bascom są dla debili ....

więc proszę - wojtek nie sprowadzaj znaku równości w takich różnych wypowiedziach .... pomimo że specjalnie wyostrzyłem formę tej drugiej wypowiedzi, choć mogłaby ona brzmieć

zaczynajcie od C/C++ bo arduino i bascom są dla dwunastolatków a PRAWDZIWI programiści i mądrzy ludzie nie tknęli by tego

I chyba czasem trzeba pokazać tak dobitnie o co chodzi - żeby nie mielić tematu jakimiś tajemniczmymi stwierdzeniami o "nie koszerności"

gdyby to było "niekoszerne tutaj" jak mówisz panie wojtek - to pewnie na tym forum nie byłoby działów Bascom i Arduino a są ... i to rozwijają się a ja nie mam nic przeciwko temu

i zawsze będę przeciwko tym co to próbują klepać głupoty .... i pokazywać TYLKO JEDNĄ PRAWDĘ albo TYLKO JEDNO PRAWIDŁOWE rozwiązanie ....

ja w odróżnieniu od wielu co tylko klepią głupoty na temat bascoma i arduino polecając tylko C ... staram się jeszcze pójść dalej i pokazać dlaczego mówię na temat C ... a to dlatego bo sam go lubię, jestem zafascynowany, pasjonuje mnie to i przy okazji pokazuję od podstaw co znaczy to moje zdanie

nie kończę i nie poprzestaję tylko na stwierdzeniu że coś jest BEEE

Więc nawet jeśli sam - podobnie jak reza nie używam i nie korzystam na co dzień w ogóle ani ze sprzętu arduino ani z kompilatora arduino to nie wbijam ludziom do głowy - że jak się tym zajmują to znaczy że są gorsi albo jest z nimi coś nie tak

mam nadzieję, że teraz już wyraziłem się BARDZO JASNO i bez żadnego ZAMYDLANIA

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO