Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 18 kwi 2024, o 13:04


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 lut 2014, o 18:16 

Pomógł: 0

Witam dziś mi przyszedł usbasp "z allegro" - już żałuję że go kupiłem ..

System Windows 7 x64
Podłączam do komputera i pojawia się komunikat " nie rozpoznano urządzenia usb , jedno z urządzeń podłączonych do komputera ma awarię " a jak klikam w tą chmurkę to w następnym oknie mój usbasp widnieje jako unknown device.Klikam w to dwukrotnie i tam jest : System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43). Przełączam zakładkę na sterownik i klikam na szczegóły sterownika to mam komunikat żadne pliki sterowników nie są wymagane dla tego urządzenia albo piki te nie zostały załadowane.

Jak według poradnika p.Mirka włączam instalator libusbx64 i oczywiście zaznaczam do instalacji "unknown device" to raz jest błąd , jak spróbuje po raz kolejny to niby wskoczy a jak sprawdzę ten sterownik wgrany niby w driver genius to nadal widnieje jak unknown device.
Raz spróbowałem zainstalować libusb z trybu awaryjnego to ładnie wskoczyło przełączyłem na tryb normalny - nie działa to znowu wziąłem libusb i wgrało i ładnie pokazywało USBasp ale wziąłem w programie (bez podłaczonego żadnego mikroprocesorka) sprawdź podłączone avr to błąd wyskoczył (niestety nie skopiowałem co tam sie w konsoli pokazało) i nadal jest unknown device..

Co może być nie tak ?



Góra
  
 
PostNapisane: 7 lut 2014, o 18:20 

Pomógł: 0

Sam ostatnio walczyłem na 8, pomogło chwilowe wyłączenie podpisywania sterowników.
Ale mam oryginał USBASP od Mirka.

Rozumiem, że sprzedawca się wypiął i brak informacji jak zainstalować jego ASPka ?, zapytaj, sprzedawce o sterowniki.



Góra
  
 
PostNapisane: 7 lut 2014, o 18:31 

Pomógł: 0

Wysłał jedynie instrukcję w której jest opisane tak jak by wykryło go od razu po podłączeniu jako USBasp a nie jako unknown device .



Góra
  
 
PostNapisane: 7 lut 2014, o 18:56 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Zobacz te sterowniki używałem ich na W7 Ultimate

https://www.dropbox.com/s/xuatzq9g0jud1 ... odpisem.7z

a jak nie powinien zadziałać ZADIG:

http://mirekk36.blogspot.com/2013/03/us ... lacja.html

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lut 2014, o 18:57 

Pomógł: 0

Wyłączyłem cyfrowe podpisywanie sterowników , zainstalowałem i również bez podpiętego mikrokontrolera jak klikam sprawdź podłączone avr to mam komunikat :

avrdude.exe: Warning: cannot query manufacturer for device: No error
avrdude.exe: error: could not find USB device "USBasp" with vid=0x16c0 pid=0x5dc

a wcześniej było coś z napisame po polsku ze urządzenie nie działa czy jakoś tak .

i zaświeciła się dioda na programatorze jak by programował i nie chce zgasnąć ..



Góra
  
 
PostNapisane: 7 lut 2014, o 19:03 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 lut 2013
Posty: 600
Pomógł: 47

Był już kiedyś podobny problem jak się nie mylę to problemy w zlych diodach zenera.

_________________
https://www.instagram.com/myfirstquadcopter/



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lut 2014, o 19:07 

Pomógł: 0

zadig pomógł , jeszcze ciekawe na jak długo .. :?



Góra
  
 
PostNapisane: 7 lut 2014, o 19:09 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Link mi się do podpisanych sterowników nie wkleił już poprawiłem

ZAdig na stałe ... niema z tym kłopotu miłego używania , do formatu masz problem z głowy


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lut 2014, o 20:08 

Pomógł: 0

no kurde umrę !! znowu nie działa ! co za szajs

czy to może być wina diod 3.6V ?



Góra
  
 
PostNapisane: 7 lut 2014, o 20:10 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Niektórzy twierdzą że pomogła im wymiana na 3,3V. Ja nie mam ich wogóle a działa mi pięknie.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lut 2014, o 20:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

jak masz 3,6 to warto zmienić na 3,3 niektóre "laptopy nie dają rady"

ponadto to nie jest kłopot ze sterownikami a z rozpoznawaniem programatora

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lut 2014, o 20:21 

Pomógł: 0

czyli co zrobić ?

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

w menadżerze urządzeń "unknown device" jest w dziale "kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej" nie wiem czy to coś wnosi nowego ..



Góra
  
 
PostNapisane: 7 lut 2014, o 20:24 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Odłącz diody Zenera, a jak nie pomoże to wymień na 3,3V.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lut 2014, o 20:27 

Pomógł: 0

Obrazek

to jest schemat tego programatora



Góra
  
 
PostNapisane: 7 lut 2014, o 20:37 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 lut 2013
Posty: 600
Pomógł: 47

To te D1 i D2.

_________________
https://www.instagram.com/myfirstquadcopter/



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lut 2014, o 20:38 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 gru 2012
Posty: 530
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 8

Wszyscy ci dają rozwiązanie na tacy:
1. Usuń diody
2. Jak nie pomoże, to wymień je na 3.3V
3. Jak to nie pomoże, to kup programator Atnel

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lut 2014, o 20:47 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2014
Posty: 185
Lokalizacja: Działoszyn
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 8

rezasurmar napisał(a):
Ale mam oryginał USBASP od Mirka.

co to znaczy "oryginal od mirka" to te z allegro to podróbki ? zartujesz sobie :?:
przeciez wszystkie usbasp powinny działac z sterownikiem http://www.fischl.de/usbasp/‎ jezeli nie to nie jest to usbasp a zeby byc oryginalne wystarczy ze schemat sie zgadza z tym ze strony http://www.fischl.de

ludzie nie piszcie takich rzeczy bo jeszcze ktos przypadkiem przeczyta i pomysli ze tylko atnelowskie to oryginaly nie umniejszając mirkowym programatorom



Ostatnio edytowano 7 lut 2014, o 20:53 przez karolek, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lut 2014, o 20:49 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Cytuj:
Witam dziś mi przyszedł usbasp "z allegro" - już żałuję że go kupiłem ..


No to w końcu skąd masz go?



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lut 2014, o 20:53 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 gru 2012
Posty: 530
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 8

Rezowi chodziło o to, że oryginał USBASP na Win8 może również szwankować. A kolega godown kupił tani programator z Allegro.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lut 2014, o 20:58 

Pomógł: 0

kila napisał(a):
Rezowi chodziło o to, że oryginał USBASP na Win8 może również szwankować. A kolega godown kupił tani programator z Allegro.


Też, a mając na myśli oryginał miałem na myśli pełne wsparcie producenta :P. Czego o wynalazkach z alledrogo powiedzieć nie można.



Góra
  
 
PostNapisane: 7 lut 2014, o 21:01 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2014
Posty: 185
Lokalizacja: Działoszyn
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 8

rezasurmar napisał(a):
Też, a mając na myśli oryginał miałem na myśli pełne wsparcie producenta :P. Czego o wynalazkach z alledrogo powiedzieć nie można.

aha no tak tego to nie mozna zaprzeczyć :P



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lut 2014, o 21:25 

Pomógł: 0

hehe no niestety będzie nauczka .

diody wylutowane - nadal nie rozpoznaje prawidłowo, w pon bd w mieście to się zaopatrzę w zenerki i zobaczymy co dalej



Góra
  
 
PostNapisane: 7 lut 2014, o 21:38 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Wiecie co ? jak słyszę - że ktoś tam ... że gdzieś tam... że jakoś tam... że nie wiem co tam ... że mi na Win8 nie działa

USBASP

to mnie na prawdę ogrania jakieś KOCIE PRZERAŻENIE ......

no jak może nie działać USBASP ?

LUDZIE .... także pod Win8 i to obojętnie czy 32- bit czy 64-bit

DZIAŁA - I NIE TRZEBA WYŁĄCZAĆ ŻADNYCH PODPISÓW STEROWNIKÓW - a jak ktoś tak mówi że pod win8 czy innym nie działa, albo że trzeba wyłączać podpisy to proszę bardzo PRZYJMUJĘ ZAKŁAD o skrzynkę WÓDKI i dwie małe skrzynki piwa - że ja udowodnię że DZIAŁA od strzała i bez żadnego wyłączania sterowników - co więcej że zrobię to zdalnie np przez TemViewer .... i nie będzie to żaden heroiczny wyczyn - a zwykła instalacja jakich dokonuję dziesiątki .... to jest jak jedzenie BUŁKI Z MASŁEM ORZECHOWYM ;)

więc proszę nie piszcie że są jakieś kłopoty z instalacją i działaniem USBASP ....

wiecie ile już się od nas sprzedało programatorów ATB-USBASP ???? ... no dobra nie powiem :lol: ale na prawdę BARDZO DUŻO

wiecie ile miałem reklamacji - że komuś nie działa i zwrócił programator

- ZERO !

pomijam oczywiście że na tą jak dla mnie dużą ilość sprzedanych programatorów - miałem oczywiście hmmm kilkanaście ? bo na pewno nie więcej niż 20 zapytań o pomoc techniczną - jak zainstalować i to zwykle właśnie z obawą - że klient ma Win8 - a słyszał że na Win8 64-bit to nie działa :(


no a skąd to słyszał - właśnie z różnych forów i widzę - że tak może być że i z tego forum później ktoś powie - że słyszał że to kocia prawda :(

------------------------------------

więc proszę - pomóżcie mi i nie piszcie że są jakiekolwiek problemy z instalacją USBASP pod windowsami albo że trzeba zdejmować podpisy sterowników

--------------------------------------

owszem zdarza się że niektórzy jak kupią taki programator z Allegro albo innego źródła - to im nie działa - a przyczyny są najróżniejsze, np (wymienię wg najczęściej występujących przyczyn a mogę sobie na to pozwolić bo zanim sam złożyłem nasze programatory to pomogłem chyba około 800-set jak nie ponad 1000- osobom które gdzieś tam kiedyś kupiły te inne programatory) Więc mam niezłe porównanie

1. zły wsad w programatorze - niezgodny z tym z fischl.de

karolek napisał(a):
co to znaczy "oryginal od mirka" to te z allegro to podróbki ? zartujesz sobie


TAK TAK panie kolego karolek - nie masz doświadczenia to dlatego piszesz takie banialuki jak niżej:

karolek napisał(a):
ludzie nie piszcie takich rzeczy bo jeszcze ktos przypadkiem przeczyta i pomysli ze tylko atnelowskie to oryginaly nie umniejszając mirkowym programatorom


BANIALUKI DO KWADRATU I POTĘGI PIĄTEJ - bo nie w tym rzecz że nasze programatory to jakieś oryginały. Każdy i to w warunkach domowych może sobie zrobić oryginał i uwierz mi panie znawco - że pomogłem wielu osobom złożyć sobie we własnym zakresie taki oryginał - wystarczy PROSTA RZECZ - zrobić sobie schemat ze strony http://www.fischl.de/usbasp i wgrać wsad który tam jest

ale ty niestety nie wiesz - że DUŻA CZĘŚĆ domorosłych sprzedawców takich programatorów na serwisach aukcyjnych robi to tak - uważaj teraz:

1. wgrywa kompletnie nie wiem czemu jakiś najstarszy wsad ze strony autora - przez co potem ludzie mają komunikat np że nie działa im programowa zmiana SCK i nawet JAK BYK MAJĄ komunikat z AVRDUDE - że mają stary firmware - no ale co tam ? pewnie to nieprawda no nie ?

2. wgrywają jakiś przez siebie modyfikowany wsad - który później nie działa z przeróżnych względów - a gdy się nawet do takiego kupnego programatora wgra ten najnowszy oryginalny z fischl.de to okazuje się że programator RUSZA Z KOPYTA - tak tak panie kolego - mnóstwo ludzi tak sobie uzdrowiło nie działający albo źle działający świeżo kupiony tani programator za 15 zł z serwisu aukcyjnego - ale co ty o tym możesz wiedzieć ?

3. NAJGORSZA SPRAWA a wręcz oszustwo, które ostatnio o mało nie skończyło się sporymi kłopotami prawnymi dla jednej z firm w Polsce (nie wymienię jej nazwy ani skąd wiem - ale wiem) - gdy ściągnęła z CHIN - programatory i co ? i zaczęła je sprzedawać jako programatory USBASP. Co ciekawe klient dostawał w komplecie PDF'a po chińsku kurna mać! i jakiś chiński program (chociaż o dziwo działał również w wersji po angielsku!) ... który owszem pozwalał na zaprogramowanie wielu AVR'ków .... i działał - no ale skoro USBASP to ludzie chcieli działać z AVRDUDE i pod Eclipse a tu ZONK !!!! .... No tych maili to w pewnym momencie dostałem tyle - że myślałem że się przekręcę .... aż iluś ludzi się zebrało i zagroziło pozwem zbiorowym - wtedy owa firma wystrachana w końcu nie tylko uznała ich reklamacje i zwróciła kasę ale ...

ale dopiero wtedy poszła po koci rozum do głowy i zaczęła je sprzedawać pod nazwą "USB ISP"

no i wtedy hulaj dusza ;) .... hahahaha tzn szkoda mi początkujących no bo jak oni widzą taką nazwę to myślą że to USBASP a ta firma mówi im że to zgodne z USBASP .... i teraz już można im wiecie co zrobić .... ;) nic

co ciekawe chińscy naukowcy w końcu dopracowali wsad i on już zaczyna działać z avrdude również - choć kiepsko i z wieloma problemami. Po czym można poznać takie chińskie SUPER SPEC WERSJE programatorów oprócz nazwy "USB ISP" ? nie tylko po cenie - np 15zł czy tam 12zł bo zalana jest nimi już prawie cała Polska ;) ... ale też po tym - że ów programator nie posiada zworki SLOW_SCK w porównaniu do oryginału

hmmm o jej - a dlaczego ? - ano dlatego - że chińscy naukowcy TAK podrasowali wsad - że ten sam rozpoznaje że np procek nie da się odczytać i sam zmniejsza tempo na SCK na ISP - dzięki czemu ta zworka jest niepotrzebna tylko że - ......

tylko że - to nie zawsze działa i chińscy naukowcy dalej nad tym pracują - no a użytkownicy dostają wtedy komunikat jak w pkt.1 czyli że mają stary firmware i okazuje się że często wgranie nowej wersji ze strony autora powoduje że programator nagle zaczyna działać o ile nie ma innych wad czysto konstrukcyjnych bo i takie się zdarzają ....

CZY TO OZNACZA - ŻE NIBY TYLKO PROGRAMATORY Z ATNELA JAKO JEDYNE NA ŚWIECIE DZIAŁAJĄ ???

NIE BZDURA - sprzedawców USBASP szczególnie w Polsce są już SETKI i w tym gąszczu Atnel jest jednym z nich. Jest co najmniej kilka firm których programatory USBASP działają i mógłbym je wymienić z nazwy - czego nie zrobię z oczywistych względów - tak bo sam je również produkuję.

4. ostatni problem to problemy konstrukcyjne, źle dobrane bufory albo ich brak, albo takie bufory (czasem na tranzystorach zwykłych) które powodują że nie zawsze zadziała odpowiednio reset i programowanie udaje się raz na kilka prób .... aż się w końcu początkujący wkurza i kupuje całkiem inny programator - a potem chodzi po forach i opowiada jakie to programatory USBASP są do kitu bo się wciąż wieszają

5. to co koledzy wyżej mówią - często wlutowane są diody (zresztą jak w oryginale) na 3,6V ale niestety nie z każdym kompem a szczególnie prawie zawsze z notebookami wtedy USBASP nie działa

-------------------------------------

mógłbym jeszcze wymienić kilka innych powodów mniejszej wagi ale to już nie ma sensu - każdy musi się przekonać sam

a NAJLEPIEJ wychodzi zawsze TEN kto zamiast marudzić - zrobi sobie USBASP sam - ja zawsze chętnie pomogę i myślę że wiele osób może potwierdzić - że niejednemu pomogłem w tej i podobnych kwestiach - wcale nie zachęcam na siłę do zakupu u nas

ale to co robię - to przede wszystkim robię uczciwie i nawet jak ktoś mówi że za drogo u nas to namawiam do zbudowania samemu z moją bezpłatną pomocą i okazuje się że to dla wielu NAJTAŃSZE wyjście - tańsze niż chińskie 15zł bo np sporo części i jakiś procek ATmega8 ma już w szufladzie - a ode mnie jeszcze dostaje i bez żadnych opłat zmodyfikowany wsad do USBASP który na dodatek programuje małe pikusie jak ATtiny5/4/9/10

mam nadzieję że wiele osób potwierdzi że bezinteresownie i bez opłat wysyłam gdy ktoś poprosi na maila taki wsad

sorry za taki WYWÓD - ale nie mogę pozwolić na naszym forum na szerzenie herezji na temat tych programatorów. ok ? ;)

------------------------ [ Dodano po: 5 minutach ]

przepraszam za miejscami może troszkę ostry ton wypowiedzi - PRZEPRASZAM

ale uwierzcie mi - że pomimo że myślałem że problem USBASP się rozwiąże gdy zrobię dobrą wersję (i z nią nie ma kłopotów) że gdy opiszę jak instalować sterowniki - pod różnymi windami w poradnikach na blogu to będę otrzymywał mniej maili w tej sprawie

a tu niestety ....

i takie dyskusje niestety gdzie ktoś generalizuje i opowiada że z USBASP są problemy - to dodatkowo powoduje - że ja tych maili jeszcze więcej później dostaję

co więcej - w poradnikach np polecam naszą wersję, i mówię że nie świadczę już wsparcia dla programatorów USBASP innych firm - to nadal słuchajcie - co jakiś czas ktoś kupi sobie takiego hmmmm "podróbka/niedoróbka" chińskiego a potem prosi mnie żebym pomógł w jego uruchomieniu ew naprawie bo się na tym znam ....

a na moje pytanie czy pytał sprzedawcy o pomoc - zwykle odpowiada: "ale sprzedawca odsyła mnie do www.fischl.de/usbasp" ... o ! i to jest pomoc techniczna innych firm

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lut 2014, o 21:50 

Pomógł: 0

Mirku serio miałem ostatnio problem, za nic nie chciał USBASP ruszyć, wykrywało go ale z błędem, a przy instalacji sterowników po prostu nic, null, zero jakiejkolwiek informacji.

Dopiero odświeżenie zarządzania podpisywaniem sterowników pomogło.
Pierwszy raz miałem taki problem, nie wiem, możliwe że coś namieszałem, bo ja to mam czasem podpięte jak SunRiver, po kilka urządzeń pod USB i możliwe że coś namieszało się w sterownikach.

Podpisywanie mam włączone, po prostu jest pewna procedura w win8 która pozwala ominąć podpisywanie, tj. dokładniej mówią wymusza komunikat czy dany sterownik ma być podpisany czy nie.

Bo niestety w ogóle nie było komunikatu.

Złego słowa nie powiem, bo do tej pory nie miałem, żadnych problemów z programatorem.
ale j.w ostatnio sporo się działo u mnie w systemie to może coś namieszałem ;). Fakt na każdym wcześniejszym windowsie zero problemów. Teraz po "myku" z przywróceniem komunikatów o podpisywaniu sterowników też zainstalowałem zgodnie z twoim poradnikiem bez większych problemów.
Czasem problem leży po stronie windowsa niestety. Ale ja jestem mieszacz nad mieszacze i lubię sobie czasem życie utrudnić :).



Góra
  
 
PostNapisane: 7 lut 2014, o 22:13 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

reza - nie odbieraj tylko proszę źle moich słów - że z pretensją czy coś - po prostu - czasem - już nie wytrzymuję ciśnienia - bo ilość maili z problemem USBASP mnie przerasta już nieraz ;) i przytłacza

dlatego tak żarliwy hmmm apel? napisałem ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lut 2014, o 22:26 

Pomógł: 0

Nie no spoko, po prostu wiem, że czasem nawet chodź byś na rzęsach stawał i tak może się znaleźć magik jak ja i mieć problem.
Tyle, że ja go najczęściej rozwiązuje sam ;).



Góra
  
 
PostNapisane: 8 lut 2014, o 10:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Dobra już spokój panowie spokój .....

pax pax między chrześcijany ok ??

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lut 2014, o 11:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lut 2014
Posty: 63
Pomógł: 0

Do mnie wczoraj przyszła przesyłka z BB i programatorem. Przed chwilą podłączyłem, zainstalowałem sterownik jak Mirek każe i co? I śmiga ino gwidz :) A że może przepłaciłem? Wolę przepłacić, ale mieć markowy sprzęt z pełnym wsparciem. Idę czytać zaraz :)



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lut 2014, o 12:08 

Pomógł: 0

Slawas napisał(a):
Do mnie wczoraj przyszła przesyłka z BB i programatorem. Przed chwilą podłączyłem, zainstalowałem sterownik jak Mirek każe i co? I śmiga ino gwidz :) A że może przepłaciłem? Wolę przepłacić, ale mieć markowy sprzęt z pełnym wsparciem. Idę czytać zaraz :)


No powiem ci, że jest wart każdej złotówki, w dodatku ja mam dwa, jeden w pracy jeden w domu, co by nie nosić ;).
I jeszcze pasuje idealnie do tej obudowy z czytnika kart SD :D

Obrazek



Góra
  
 
PostNapisane: 10 mar 2014, o 14:53 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 10 mar 2014
Posty: 3
Pomógł: 0

Witam,

przed chwilą miałem identyczny problem (po podłączeniu programatora do portu USB pojawiał się komunikat o nierozpoznaniu urządzenia i urządzenie widniało w menedżerze urządzeń jako "Unknown device"). Dodam, że dzień wcześniej instalowałem fizycznie ten sam programator na laptopie i nie było takiego problemu. Teraz chciałem go zainstalować na PC.

Próbowałem podłączyć do różnych portów USB (na przednim i tylnym panelu komputera i nic)

POMOGŁO PODŁĄCZENIE DO PORTU USB 3.0

Programator został wykryty jako USBasp i instalacja przebiegła pomyślnie (wg poradnika z blogu Pana Mirka)


PS. nie chcę robić reklamy innej firmie więc dodam tylko że nie posiadam programatora ze sklepu ATNEL



Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO