Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 17:33


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 lis 2011, o 23:03 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 paź 2011
Posty: 780
Pomógł: 20

A może to jest jakaś szczotka elektrostatyczna, w dobie klisz na drogiej maszynie u fotografa przechodziła przez takie szczęki jakby z gąbki aby usunąć jakieś tam drobne elementy, aby na zdjęciach nie było plamek itd

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lis 2011, o 23:09 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

W zasadzie to już się dużo wyjaśniło jak widzę. Ale w takim razie - jakby się komuś udało idealnie odpowiedzieć gdzie to było używane i do czego jest ta płytka jak napisał phil2k, która ma możliwość wyginania się - to:

ZWIĘKSZAM PULĘ NAGRÓD DO:

1. MIEJSCE - KSIĄŻKA + OBA PROGRAMY
2. MIEJSCE - DWA PROGRAMY

(jeśli już ktoś wcześniej wygrał książkę to otrzyma po prostu programy)

Poczekam więc jeszcze kilka dni i zapraszam do szperania może w necie ? ....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lis 2011, o 23:18 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

hehe :) ja to już nie mam pomysłów w zasadzie bo oczywiste wypisałem -- to że się może uginać to widać ale to może dowodzić
lepszej korelacji ze ścieżka która czyta / zapisuje , a z dawien dawna wiadomo że rdzeń nie musi dotykać delikatnej tasmy wystarczy ze bedzie w szczelinie nad która sie ona bedzie przemieszczać :) ciężko wyczuć co to za materiał jest bo tam też idzie kabelek możliwe że jest to elektromagnetycznie aktywne podłoże i w wyniku nateżenia pola magnetycznego na taśmie uchyla się -- co za abstrakcyjne myślenie .

Możesz zapodać fotke samej płytki ?? jest grafitowana czy jakiś inny ferromagnetyk na niej ??

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lis 2011, o 06:53 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2011
Posty: 580
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 0

hm...ciężko by powiedzieć coś precyzyjniej wydaj mi się że, musiało być regulowane(nachył) a używane zapewne podczas nagrywania lub odtwarzania ścieżek VIDEO pochodzi z głowicy takiego urządzenia może nawet takiego co pokazywał wyżej kolega SunrRiver, płytka.. możliwe, że była osadzona w obudowie pozwalając na bardziej precyzyjną i pewniejszą regulację.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lis 2011, o 10:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lis 2011
Posty: 302
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 6

Głowica audio(z magnetowidu VHS/VTR).
"Elastyczna płytka" to piezoelektryczny bias.

_________________
Zapraszam:
filiporlo.blogspot.com



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lis 2011, o 11:19 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 lis 2011
Posty: 13
Pomógł: 0

To może mi dopisze szczęścia na książkę o której śnię na mikołaja...

Jest to piezoelektryczny czujnik siły nacisku.

Może to światełko w tunelu to był mój wpis o "tensometr"
ale tam jest zasada działania zmiany rezystancji pod względem przyłożonej siły.

Przeczytałem dokładnie to co pisał phill2k
i po analizie skłaniał bym się do tego ze jeżeli jest to coś stosowane w sprzęcie AV / RTV
to może to jest głowica taśmy z układem korekcji przesuwu taśmy
powodując nieznaczne odchylenie uwzględniając warunki temperaturowe
panujące w urządzeniu i dlatego jest ten element mosiężny z otworami na przepływ cieczy
wraz z termobimetalem

JEDNYM słowem chodzi o to by w sprzęcie utrzymywana była idealnie prowadzona taśma
w zmieniającej się zewnętrznej temperaturze otoczenia.
NIE wiem tylko czy regulatorem jest temperatura czy siła nacisku.

Przepraszam że tak dopisuje non stop
MOMENT a nie będzie to piezoelektryczna głowica gramofonowa a w otwory jest wkręcana igła



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lis 2011, o 15:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 21 paź 2011
Posty: 38
Pomógł: 0

tomba napisał(a):
Przepraszam że tak dopisuje non stop

Dopisuj :D , każdy może dopisywać aby był bliżej rozwiązania konkursu , liczy się kto pierwszy da najdokładniejszą odpowiedź.
Mirek w lawinie tych informacji odpowiednio nakieruje idących w dobrym kierunku rozwiązania konkursu.
Pozdrawiam Daro :D



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lis 2011, o 16:16 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

O witaj DARO przyjacielu myślałem ze już nas opuściłeś tak dawno Cie nie było.


W zasadzie nie mam pewności do tego piezo :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lis 2011, o 18:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011
Posty: 705
Lokalizacja: Zielona Góra
Pomógł: 75

Zastanawiam się czy korpus tego urządzenia wykonany jest z mosiądzu czy też z miedzi, jeśli mosiądz to dielektryk, a jeśli miedź to przewodnik i urządzenie miałoby dwojakie działanie, po pierwsze obwód z cewką reagujący na lub wytwarzający pole elektromagnetyczne, drugi obwód to tajemnicza płytka zakładam że powlekana przewodnikiem reagująca na nacisk, po przyłożeniu odpowiedniej siły zamykająca obwód przez korpus i styk u dołu konstrukcji.

pozdrawiam
phill2k

_________________
pozdrawiam
phill2k



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lis 2011, o 18:53 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Gapie sie i gapie na te ostatnie zdjecia i nijak mi nie pasuje całość -- masa jest doprowadzona do tego czegos i do cewki 2 połówkowej
wynika z tego że było to montowane do czegoś co izolowało np. plastikowego, lub ceramicznego bębna/podstawy , płytka na której zbajduje sie ów cewka z grafitowym rdzeniem sadząc po ukruszeniach wnioskuję że grafit (feryt by sie tak nieskubał) wyglada na ceramiczną z jakimś rodzajem napylenia grafitu lub tlenkow srebra od spodu w celu eliminacji zakłuceń prawdopodobnie jako ekran , i zawiera jakis rdzeń co widać ale niepołaczony z niczym wiec pełniacy pewne funkcje usztywniającą spodnie napylenie też widać niema kontaktu więc ewidentnie jest to rodzaj głowicy audio/video na co stawiam ze wzgledu na konstrukcje , mozliwe ze pozycjonowanie jej wzgledem ścieżki odbywało sie półautomatycznie przy pomocy układu mechanicznego, który uchylał ów plytke w powiazaniu z napinaczem taśmy .

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lis 2011, o 20:11 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011
Posty: 705
Lokalizacja: Zielona Góra
Pomógł: 75

Siedzę i siedzę, myślę i myślę i nic mi nowego do głowy nie przychodzi... i pewno nie przyjdzie, więc ostatecznie uważam, że jest to głowica audio kasująca, zastosowana w pierwszych magnetofonach szpulowych produkcji polskiej o nazwach - Wilga 19 (Tonsil) lub Melodia (ZRK).

pozdrawiam
phill2k

_________________
pozdrawiam
phill2k



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lis 2011, o 01:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 paź 2011
Posty: 780
Pomógł: 20

Witam jak zabawa to zabawa.

Zgodzę się z kolegą wyżej że jest to głowica audio kasująca

ale... może się mylę ale może mieć ona związek wcześniej przedstawiona lampą :D

Z osobliwym znakiem Wehrmacht-u

A mianowicie głowica może pochodzić z radiostacji z magnetofonem chyba na tamten czas pełen szpan :D

A dowodem na to może być taki wynalazek aczkolwiek mogę się mylić :)

Niemiecka radiostacja TORN.FU.G.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 1%80%D1%85).jpg&filetimestamp=20071025053252

historycznie z Wehrmachtem by się zgadzało :)

2 pomysłem jest magnetofono-magnetowid nagra :)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nagra

http://www.bassboy.com.au/getreel/site/ ... nn/snn.htm

Na fotce widać 2 podobne elementy jak 1 głowica może być kasująca to czemu 2 nie zapisująca :)

Pozdrawiam

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lis 2011, o 13:25 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Czas na prawidłową odpowiedź:

Otóż Panowie jest to podstawowa głowica zapisująca/kasująca sygnału video wyjęta wprost z bębna słynnego kiedyś VIDEO 2000. Okazuje się, że ta odstająca jakby blaszka to materiał piezoelektryczny, który pod wpływem przykładnych napięć potrafił odchylać się w jedną lub drugą stronę. Konieczne to było do dostrajania się głowicy idealnie do ścieżki video na taśmie. A zaletą takiego mechanizmu było to, że obraz m.in ze stopklatki w tym systemie był idealny i stabilny a na dodatek jego jakość była dużo lepsza niż normalnie odtwarzanego w systemach VHS. To na górze, ten taki hmm grzybek jakby metalowy z gąbką to tłumik drgań.

Na jednym bębnie obrotowym siedziały sobie dwie takie głowiczki. Niestety system video 2000 się nie przyjął bo twórcy patentu przegrali batalię z VHS'em. Japończycy nie chcieli zdaje się zapłacić Philipsowi zbyt wysokich kwot za udostępnianie swoich patentów. No i zostali na lodzie.

Wkrótce przejrzę wszystkie posty i wyłonię wygranego ;)

Ale chyba nie padła odpowiedź tego typu prawda ? czy się mylę - bo już się trochę pogubiłem tak na szybko na razie czytając wszystko. Walka była zacięta.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lis 2011, o 17:31 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

hehe się porobiło zamieszanie .... ale faktycznie zabawa była przednia , tylko jakim cudem mi nie przeszedł przez myśl system Video 2000 :)
ale zabawa liczy się zabawa :) prawda ?? -- czy czasem słowo "prawda" nie zaczyna brzmieć trochę dziwnie ??

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lis 2011, o 19:44 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

SunRiver napisał(a):
- czy czasem słowo "prawda" nie zaczyna brzmieć trochę dziwnie ??


No tak, kiedyś w czasach jedynie słusznych moderatorów z twojego podpisu ;) mówiono zwykle

"prawda czasu - prawda ekranu" ;) hyhyhy

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lis 2011, o 20:16 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

ot właśnie prawdę prawisz :) tyle ze to była jedynie słuszna i politycznie poprawna prawda :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lis 2011, o 20:34 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ok, analizuje, analizuję wszystkie wypowiedzi ;) ... przetwarzam, przetwarzam wszystkie zgłaszane pomysły ;) ... aż mi się procesor zawiesza. Ale nasuwają mi się takie wnioski, że tak na prawdę, pierwsza osobą, o której się wyraziłem, że jest światełko w tunelu był:

phill2k napisał(a):
.... wydaje mi się że będzie to jakiś czujnik na bazie przetwornikiem piezoelektrycznego ....


Tzn dostrzegł tam element piezoelektryczny, chociaż jeszcze daleko było do poprawnej odpowiedzi. Później kolejny kolega lekko się zbliżył do tematu, wręcz się otarł:

kierlan napisał(a):
Moim zdaniem ten element ma związek z kasetami bądź szpulami, podchodzi pod jakiś czujnik napięcia ewentualnie drgań na taśmie czy też ich przesuwania. ....


Nadal jednak to było mało precyzyjne. Potem, gdy odsłoniłem tak ukrywany element tej cewki czerwonej, zgodnie z moimi przewidywaniami nadleciał jak jastrząb kolega SunRiver, i jak zwykle ;) "zdewastował" (w cudzysłowiu oczywiście) a dokładniej mówiąc odgadł prawidłowe przeznaczenie tego elementu bezlitośnie ;)

SunRiver napisał(a):
zwróćcie panowie uwage ze to klasyczy przykład budowy głowicy magnetycznej -- mamy tu półkulisty rdzeń i dwie cewki ,...... i moim zdaniem jest to tylko fragment fragmentu całości bo wydaje mi sie iz może to być kawalek głowicy wielośladowego zapisu - na fotce mamy tylko 1 ślad/ścieżke lub co było bt równiez prawdopodobne i mozliwe jest to - niewiem jak to nazwać pojedynczy czulek wizyjny np z prototypowego rejestratora wizyjnego

przygladnijcie sie głowicy wizyjnej w magnetowidzie -- jak odkęcicie beben z głowicami , sś tam 2 czasem 3 lub 4 podobne elementy
a ta gabczasta substancja może pracowac jako dodatkowy tłumik drgań .


Przyznacie chyba bez dwóch zdań, że to była w pełni prawidłowo dokonana trepanacja zagadki ;) Później po zwiększeniu puli nagród okazało się, że pojawiały się coraz ciekawsze odpowiedzi i znowu ocieranie się o opisane przeze mnie funkcjonalności przez kolegów: GwynBleidD, tomba, kierlan, phil2k, czy filipo96 i oczywiście stachu

Reasumując walka była zażarta, ciężka ale przede wszystkim mam nadzieję, że było troszkę w tym przyjemnej zabawy.

Cóż książki zatem nie mogę zaoferować ale hmmm w związku z bardzo ciekawymi wypowiedziami mam następującą propozycję. Otóż 1-sze miejsce niezaprzeczalnie należy się koledze SunRiver, który z tego co pamiętam już zdaje się i tak posiada program MkAvrCalculator (a książkę też na pewno). Nie wiem natomiast czy posiada MkBootloader. Jeśli nie, i jeśli jest zainteresowany nagrodą to oczywiście ją otrzymuje bez dwóch zdań ;)

Za to z uwagi na tak fajne współzawodnictwo i udział w konkursie, wszystkim osobom, które wymieniłem wyżej, a które brały udział i nawet "otarły się" (jak wspominałem) o poprawną odpowiedź, przysługują nagrody pocieszenia w postaci licencji na sam program MkAvrCalculator. No jest tych osób trochę i pójdzie tych licencji, ale powiem, że aż miło się czyta takie pomysły, podpowiedzi, poszukiwania rozwiązań. Sam się dużo dowiaduję nowych rzeczy przy okazji takich konkursów od was panowie. Więc dla mnie to też niesamowita przyjemność gościć was na tym forum.

Mam nadzieję, że pozostali uczestnicy nie będą zrażeni, i spróbują swoich sił w kolejnych konkursach.

Jednocześnie proszę jak zwykle wszystkich o przekazanie dobrej wieści o odbywających się tu konkursach, o tym forum i zaproszenie swoich znajomych ;) ....

Ok tak dla usystematyzowania i przypomnienia, jeszcze raz przedstawiam listę osób przeznaczonych do raportu ;) tzn do nagród:

1. SunRiver

2. GwynBleidD
3. tomba
4. kierlan
5. phil2k
6. filipo96
7. stachu


Wygranych proszę o zgłaszanie się na maila po nagrody. Od razu może dla porządku przypomnę, że w celu otrzymania licencji należy przesłać na maila dokładne dane jak poniżej:

Imię i Nazwisko
Ulica i nr
kod i miasto
nr. telefonu
e-mail

GRATULACJE dla wszystkich ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lis 2011, o 22:23 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

ojoj jak zawsze namieszałem ta moja niewyparzona klawiatura , ale to było tak oczywiste przecież :)

Książkę posiadam --> poproszę przy okazji zakupu drugiej o dedytkę i autograf autora :)
MKCalka posiadam --> i jestem zadowolony :)
MkBota nie:)

ale zwykle używałem arduinowskiego , albo zmodyfikowanego atmelowskiego w trybie zgodności z stk500 więc chętnie wypróbują to maleństwo
Twojego autorstwa mi się udało tylko do 512 zejść żeby zachować zgodność z protokołem stk500

Tak wiec czuje się zaszczycony po raz drugi.

Wszystkim pozostałym kolegom dziękuję za wspaniałą zabawę i wystawionym do raportu GRATULUJĘ !!!

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lis 2011, o 22:51 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2011
Posty: 580
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 0

Ooo jak miło :] to chyba z okazji zbliżających się świąt takie prezenty hehe :)
No przyznam, że po wypowiedzi kolegi SunRivera większość została naprowadzona na inny tok myślenia
jak zawsze namiesza chuligan jeden :P
Pozdrawiam i... oby tak dalej! :)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lis 2011, o 22:55 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011
Posty: 705
Lokalizacja: Zielona Góra
Pomógł: 75

Dziękuje bardzo za wyróżnienie i za świetną zabawę wszystkim kolegom.

pozdrawiam
phill2k

_________________
pozdrawiam
phill2k



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 gru 2011, o 13:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lis 2011
Posty: 302
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 6

Bardzo dziękuję za wytypowanie i wysłanie programu.

_________________
Zapraszam:
filiporlo.blogspot.com



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 gru 2011, o 16:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 21 paź 2011
Posty: 38
Pomógł: 0

Witam i pozdrawiam :D
Mirku przydał by się konkurs świąteczno - noworoczny
Życzę forumowiczom :
Czarodziejskich chwil.
Ciepłej rodzinnej atmosfery.
Uśmiechów i zdrówka.
Pyszności na stole,cudownych prezencików.
Spełnienia marzeń,wyjątkowego Sylwestra i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2012

Obrazek
Daro
Ps.Mirku ja wiem że forum powoli się rozrasta i brakuje czasu ale dbajmy o tradycję ;)



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 gru 2011, o 22:03 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Ja również do życzeń się dokładam i z tego powodu wszystkim
forumowiczom życzę:

Szczęścia, zdrowia pomyślności wielu dokończonych projektów
mało zamordowanych atmeg :P oraz wielu świetnych pomysłów
Dla Mirka zaś wzrostu obrotów i motywacji ku dalszemu działaniu:)

I jak co roku apeluje : UWOLNIĆ KARPIA ....!!!!!!!

Bo jeśli ryba to tylko Pstrąg :)

I szanowni koledzy i przyjaciele z forum .... uważajcie na suto zakrapiane ryby
wszak ryba pływać lubi , ale po ostrym pływaniu często wypoczywa do góry brzuchem
wiec się nie opijać i nie przejadać i UWOLNIĆ KARPIA :P

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 gru 2011, o 23:38 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No to i ja się dołączę do życzeń zdrowych, pogodnych i wesołych świąt dla wszystkich ;)

Niestety na razie nie mam chwili wytchnienia i stąd brak konkursów i zagadek :( .... ale obiecuję, że wrócimy do tego Panowie. ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 gru 2011, o 23:55 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2011
Posty: 582
Lokalizacja: okolice Wrocławia :)
Pomógł: 24

Jak już życzenia to ja też :)

Zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt dla wszystkich!

A moje hasło to... UWOLNIĆ PSTRĄGA! (wolę karpie ;) )

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO