Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 15:25


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 lis 2013, o 22:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2012
Posty: 349
Lokalizacja: Legnica
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

w DMX512 bazą transmisyjną jest właśnie protokół RS485
jak ugryźć MIDI nie mam bladego pojęcia

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lis 2013, o 01:10 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2013
Posty: 144
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

MIDI szczerze mówiąc mnie nie interesuje nawet. Nie mam w planach podłączać nic innego co obsługuje ten rodzaj komunikacji.

Trochę posiedziałem nad schematami, w związku z czym wpadłem na kilka pomysłów. Gdyby dało radę podłączyć Ledy od przekaźników przy cewce, np. w taki sposób:

Obrazek

To odeszłyby mi wszystkie pojedyncze Ledy które aktualnie są w multipleksie z wyświetlaczami.
Poza tym cała sekcja "Master" wypada z multipleksu (przycisk i 2 Ledy), bo nie jest to opcja która musiałaby być zapisywana do ustawień, tylko coś niezależnego, w związku z czym w urządzeniu będzie to na układzie CD4017, a w kontrolerze na Tiny13. Mam tylko nadzieję, że nie będę miał problemu z tym żeby za każdym razem przy włączeniu urządzenia był ten sam stan początkowy na 4017.

Sekcja "Master" poszła..., a na jej miejsce doszła nowa opcja, jeden przycisk i Led z przekaźnikiem (Led też będzie przy przekaźniku).

Jak na razie jest 9 przekaźników (nie powinno się z tym nic zmienić), w tym 2 połączone ze sobą.

W oryginale oprócz 1N4007 przy przekaźnikach w kilku przypadkach pojawia się też kondensator elektrolityczny, czasem 10uF a czasem 22uF. Zakładam że to jest tzw. gasik, tylko zastanawia mnie czemu czasem jest a czasem nie, i różne wartości kondensatorów, skoro wszystkie przekaźniki powinny przełączać się błyskawicznie.

Mam pytanie co do zasilania. W oryginale przekaźniki i reszta układu innego niż audio jest zasilana z 24V. Części z mikrokontrolerem nie ma na żadnym schemacie mimo że na płytkach jest (pewnie celowo nie pokazane przez producenta). Ja będę miał na pewno 5V do mikrokontrolerów, i teraz pytanie jakim napięciem zasilać przekaźniki... też 5V, czy może 12V? Czy to nie ma większego znaczenia?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lis 2013, o 02:09 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2012
Posty: 88
Pomógł: 2

no ale przekaźniki są na różne napięcie i sam sobie to dobierasz w układzie np.

5V http://allegro.pl/szybki-panasonic-hf-p ... 65385.html
12V http://allegro.pl/przekaznik-12v-40-a-1 ... 21905.html
24V http://allegro.pl/przekaznik-24v-dc-sty ... 60162.html

a jeśli chcesz aby ten LED świecił przy otwartym tranzystorze to powinieneś go odwrotnie podłączyć.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lis 2013, o 15:55 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2013
Posty: 144
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Wiem że są na różne napięcia. Pytanie może było banalne, ale z jakiegoś powodu w oryginale zastosowali przekaźniki na napięcie 24V.
Moje pierwsze założenie było takie żeby użyć 5V z tego względu żeby było jedno napięcie do wszystkiego.

Właśnie się zastanawiałem dlaczego odwrotnie było na którymś schemacie, skoro w tej chwili 5V wchodzi na '+' diody przez rezystor i idzie do tranzystora.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2013, o 23:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2012
Posty: 349
Lokalizacja: Legnica
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

Po co przekaźnikowi ładnie wystabilizowane 5V? I tak musisz sterować kluczem tranzystorowym. Nie szkoda obciążać stabilizatora jeszcze prądem przekaźnika? 5V przekaźnik to chyba ma sens, gdy nie ma totalnie nic innego pod ręką.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lis 2013, o 23:53 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2013
Posty: 144
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Do jakiegoś napięcia muszę podłączyć te przekaźniki przecież. Z trafa przez stabilizator będzie 5V pod mikrokontroler i wyświetlacze, a do części audio potrzebuję +350V. Jeśli dobrze zrozumiałem to nei chcę podłączać przekaźników bezpośrednio tylko przez tranzystory.
Gdybym dał wystabilizowane napięcie do przekaźnika to mógłbym podłączyć obok niego Led i tym samym zwalniając piny mikrokontrolera.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lis 2013, o 00:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2013
Posty: 288
Ostrzeżenia: -2
Pomógł: 23

Ale przed stabilizatorem przeciez masz napięcie z którego możesz zasilić przekaźniki. Oczywiście przez tranzystor.

Wysłane z mojego HTC One S



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lis 2013, o 00:18 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2012
Posty: 88
Pomógł: 2

a jakie masz to trafo?

np. takie diody możesz użyć jak obawiasz się o napięcie, albo po prostu zwykłe + rezystor, tam duża moc nie będzie się wydzielała dla powiedzmy 12-24V

http://allegro.pl/kontrolka-led-5mm-12v ... 30151.html

i wtedy pod jeden tranzystor dać diodę i przekaźnik a stabilizator 5V zostawisz tylko dla procka.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lis 2013, o 08:40 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2012
Posty: 349
Lokalizacja: Legnica
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

bogdanc napisał(a):
Ale przed stabilizatorem przeciez masz napięcie z którego możesz zasilić przekaźniki. Oczywiście przez tranzystor.

Zdecydowanie. Podłączanie przekaźnika bezpośrednio do procka to tylko bum... i już. Jeżeli byłby jeden dwa przekaźniki albo zasilanie układu szło by z zasilacza impulsowego z dobrą stabilizacją gdzie nie ma jak zassać innego napięcia to może warto szukać przekaźników 5V. W każdym innym przypadku to chyba zły kierunek.
kRetman4 napisał(a):
Gdybym dał wystabilizowane napięcie do przekaźnika to mógłbym podłączyć obok niego Led i tym samym zwalniając piny mikrokontrolera.

Przekaźnik nie potrzebuje wystabilizowanego napięcia tylko wyprostowanego. Dioda LED również. Dobrać tylko rezystor i gitara.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lis 2013, o 22:22 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2013
Posty: 144
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Tak jak wyżej wspomniałem, przekaźnik oczywiście idzie przez tranzystor,
Przekaźników jeszcze nie zamawiałem, ale mam na oku 12V, jeśli będą dostępne to prawdopodobnie je wezmę i podłączę przed stabilizatorem na wyprostowane napięcie (dzięki za wskazówkę ;) ).
Siedziałem trochę nad kontrolerem bo dotarło wczoraj kilka części. Myslałem żeby te 6 przycisków, 4 Ledy i wyświetlacz też połączyć multipleksowo, wtedy wszystko zmieściłoby się na mniejszym układzie.
Jak będę miał dostęp do program to trochę to rozrysuję

EDIT:
Przerobiłem trochę powyższy schemat, do kontrolera.
Obrazek

Opisów nie zmieniałem bo walczyłem ze schematem w Paincie na touchpadzie :D Do tego mikrokontrolera, który ma się łączyć z tym w urządzeniu chcę podłączyć tylko 6 przycisków, 4 Ledy i wyświetlacz na 2 cyfry (funkcje wszystkiego powiązane z urządzeniem jak wcześniej to opisałem)
Szukam jakiś informacji o komunikacji RS232 lub 485. Jest potrzebny jakiś dodatkowy scalak do komumikacji czy można połączyć ze sobą piny RxD i TxD ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lis 2013, o 08:48 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2012
Posty: 349
Lokalizacja: Legnica
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

Do RS485 potrzebujesz konwerter np. taki jak w ATB 75176AP lub jakikolwiek inny. RS235 nie wymaga układów pośredniczących ale za to chodzi na krótszym kablu. Co do mniejszego układu to co chcesz zrobić da się chyba na attiny2313 ale taniej można kupić ATMega8 i zrobisz co potrzebujesz w dodatku nie męcząc się z matrycą klawiszy. Multipleks na wyświetlaczu, przyciski z osobna na każdym pinie + transmisja. Wszystko elegancko się zmieści. Nie napisałeś tego wprost ale chyba obracasz się wokół rozwiązań ATMELA.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 lis 2013, o 12:03 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2013
Posty: 144
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Przyjąłem, 75176 i ATmega8 dopisane do listy potrzebnych części ;)

Co do Atmela, myślę że tak. Już trochę wiem na ten temat, więc byłoby łatwiej.

EDIT:
Z braku zajęcia dorysowałem ten fragment:
Obrazek
Nic szczególnego, ale może komuś się na coś kiedyś przyda.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 gru 2013, o 16:10 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2013
Posty: 144
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Znalazłem Atmege 8A. Składałem z niej kiedyś USBAsp, ale nie było z nią żadnej komunikacji (być może problem z STK200), w końcu przez przypadek podłączyłem odwrotnie zasilanie i wylądowała w szufladzie. Zakupiłem gotowe USBAsp, które bez problemu wykrywało Atmege 8A z jeszcze innego programatora, a tej mojej w ogóle. Dzisiaj podłączyłem moją Atmegę do programatora, w MkAvr nie wybrałem z listy Avr'a, kliknąłem "Sprawdź podłączony AVR" i wyskoczył komunikat:
Obrazek

Nie do końca rozumiem wszystkie komunikaty, ale jak dla mnie jakaś komunikacja musi być między programatorem a Atmegą, skoro zauważa fakt że to Atmega8.
Atmega jest podłączona zgodnie z rysunkiem na blogu pana Mirka, z tym że bez dławika osiowego. Fusów nie zmieniałem, nawet nie wgrałem w nią żadnego programu, nic. Układ jest do wywalenia czy da się coś z niego zrobić?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 gru 2013, o 21:25 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2012
Posty: 349
Lokalizacja: Legnica
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

Na mój gust to AVRDude zauważa że niczego w tym przypadku nie zauważa, poza faktem że nie widzi podłączonego mikrokontrolera. Sprawdź połączenie przy odłączonym USBAsp od twojej ATMegi a zapewne zobaczysz coś takiego:
Obrazek
Co oznacza że masz albo złe połączenia albo uwalony procek. Ja to dostałem przy podłączonym jedynie USBAsp bez układu docelowego.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2013, o 02:24 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2013
Posty: 144
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Mam zagwostkę odnośnie połączenia dwóch CD4017.
Obrazek
Obrazek

Kostki będą oddzielone od siebie na około 7m. Chodzi o to żeby po wciśnięciu przycisku w urządzeniu zmieniały się stany A/B na obydwu kostkach - tak samo w przypadku wciśnięcia przycisku w kontrolerze. Pierwsza wersja jest dobrze, ale zajmuje 2 żyły, ja mam do dyspozycji tylko jedną. Stąd pomysł wersji nr 2. Tylko nie wiem czy bezpośrednie połączenia pinów nr14 nie przeszkadzałoby układom wzajemnie. Jeśli tak to myślałem nad zastosowaniem diody od przycisku w kierunku pinów 14. Źle kombinuję?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2013, o 11:28 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2012
Posty: 349
Lokalizacja: Legnica
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

kRetman4 napisał(a):
Mam zagwostkę odnośnie połączenia dwóch CD4017.
Pierwsza wersja jest dobrze, ale zajmuje 2 żyły

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Uruchomiłeś ten układ?
Nie wiem skąd wytrzasnąłeś te schematy ale co byś nie zrobił żaden z LED'ów się nie zapali choćby nie wiem co. Przemyśl jeszcze raz te schematy. Zwieranie naładowanego kondensatora przyciskiem do masy? To chyba nie jest dobry pomysł. A tak w ogóle to po co on tam jest?

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 gru 2013, o 00:48 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2013
Posty: 144
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Obrazek
Trochę podziałałem. Wyświetlacze i przyciski zrobiłem na podstawkach precyzyjnych. Chociażby dlatego żeby w razie uszkodzenia z czasem jakiegoś wyświetlacza lub przycisku, bez problemowo go wymienić i nie bawić się w rozlutowywanie - dużo dopłacać nie trzeba było :) Właśnie lutuję ze sobą wyświetlacze i przyciski zgodnie z wcześniejszym schematem, bo w tej kwestii się nic nie zmieni. Jakoś czwartek-piątek powinienem dostać m.in. HC595 więc je dolutuję do kompletu.

*Zapewne przez dużą liczbę osób zostałbym zjechany za brak normalnie wytrawianej płytki :P



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 gru 2013, o 08:19 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2012
Posty: 349
Lokalizacja: Legnica
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

A co to jest to na czym osadziłeś te podstawki. Pokaż drugą stronę.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 gru 2013, o 12:36 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2013
Posty: 144
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Podstawki przykleiłem do płytki odlanej z żywicy (komponent). Wszystkie łączenia robię cienkim emaliowanym drutem. Na razie są tylko wszystkie przyciski i pierwsze 4 cyfry.
Pomińmy obelgi w związku z brakiem PCB :D

Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2013, o 21:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2013
Posty: 144
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Wszystko już polutowane prócz kilku przycisków, które w przeciwieństwie do reszty będą typu tact-switch. Ze względu na dużą ilość miejsca nie robiłem już wszystkiego na tej jednej płytce i zrobiłem wyprowadzenia taśmami do drugiej części, 5x do rejestrów, 6 do przycisków i 4 do zasilania wyświetlaczy/przycisków. Wszystkie wyświetlacze działają tak jak powinny więc błędu przy lutowaniu nie popełniłem, ale za to pojawił się problem z samymi wyświetlaczami.
7 czerwonych wyświetlaczy jest podwójnych, 1 czerwony pojedynczy i 2 zielone pojedyncze sklejone razem (nie było podwójnych w sklepie). Problem polega na napięciu jaki potrzebuje wyświetlacz do świecenia. Podwójny czerwony świeci trochę mocniej niż ten pojedynczy, za to większy problem jest z zielonym którego napięcie powinno być około 200mV żeby jasność świecenia była na jednym poziomie. zastanawiam się jak to rozwiązać żeby świeciło na jednym poziomie (chodzi dokładnie o 4 pierwsze cyfry urządzenia).



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2013, o 21:53 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2012
Posty: 349
Lokalizacja: Legnica
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

Zmierz/policz jakie rezystory są ci potrzebne do wyświetlaczy jakimi dysponujesz. Weź najmniejszy. Powiedzmy że będzie to zielony. Taki rezystor daj przy rejestrze. Dla pozostałych wyświetlaczy daj w szereg dodatkowe rezystory tak żeby suma rezystora przy rejestrze i przy wyświetlaczu była tą wyliczoną dla konkretnego wyświetlacza. W ten sposób dopasujesz sobie jasność. Możesz sobie te ósemki rezystorów tak pogrupować żeby były wspólne dla wyświetlaczy tego samego rodzaju. Osobiście uważam, że powinieneś kupić w jednym kolorze identyczne wyświetlacze czyli wszystkie takie same czerwone i wszystkie takie same zielone nawet jeżeli trzeba by je składać z pojedynczych wtedy masz maksymalnie 2 ósemki rezystorów. Jedna ósemka wspólna, druga ósemka dodatkowa do wyświetlaczy które wymagają większych rezystorów.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2013, o 23:05 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 mar 2013
Posty: 739
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 84

Jakby dać tylko jeden rezystor do "plusów" to jasność wyświetlacza zależałaby
do ilości zaświeconych segmentów a jak dajesz rezystor na każdy segment
to pozbywasz się tej zależności.
Nie zależnie gdzie dasz rezystor (na plusie czy na minusie) ograniczysz prąd
w obwodzie :).



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2013, o 23:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2013
Posty: 144
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Usunąłem post bo właśnie to zauważyłem podczas eksperymentów :)
Rzeczywiście jest tak jak mówisz, ale do dotyczy tylko danego wyświetlacza a nie wszystkich w rzędzie. Jeśli powiedzmy segment A świeci się we wszystkich czterech wyświetlaczach to wszystkie świecą tą samą jasnością, ale im więcej wyświetlaczy odłączę to tym mocniej pozostałe świecą - o tym właśnie mówiłem przy projektowaniu multipleksu, i dlatego chciałem dać na każdą cyfrę osobno te 8 rezystorów bo przecież 4 wyświetlacze w rzędzie nie będą wyświetlać tego samego. Z tym że ilość rezystorów byłaby ogromna, jest jakieś inne rozwiązanie na pozbycie się tego problemu?



Ostatnio edytowano 11 gru 2013, o 23:38 przez guest1, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2013, o 23:36 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2012
Posty: 349
Lokalizacja: Legnica
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

Kilka postów wyżej sam narysowałeś podpięcie dwóch wyświetlaczy do rejestru przesuwnego. Zapominając na chwilę od dodatkowych diodach po prawej stronie.
Zakładając :
1. bank 1/2 wymaga prądu 20mA żeby jakoś tam świecić i rezystory są np.180Ohm
2. bank 2/2 żeby tak samo jasno świecić jak bank 1/2 potrzebuje jedynie 15mA a co za tym idzie rezystorów np. 220Ohm
Wpinasz przy rejestrach rezystory 180 a za wpięciem banku 1/2 a przed wpięciem 2/2 wpinasz 40Ohm. Na lewo od tych 40Ohm powinny być wpięte wszystkie wyświetlacze takie jak bank 1/2, a na prawo od rezystorów 40Ohm wszystkie takie jak bank 2/2. To wszystko i chyba nie takie trudne do ogarnięcia.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2013, o 23:43 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2013
Posty: 144
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

No ja rozumiem o co chodziło. Tylko to dotyczyło po prostu różnicy między wyświetlaczami, a nie między segmentami tych samych wyświetlaczy :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 gru 2013, o 02:44 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2013
Posty: 144
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Dorzucam sprawną część z przerzutnikiem:

Obrazek

Testowane, działa dokładnie tak jak powinno.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sty 2014, o 11:47 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2013
Posty: 144
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Konwerter 75176 ma być jeden? Czy dla dwóch AVRów osobny (w jednej komunikacji)?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sty 2014, o 13:11 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2012
Posty: 349
Lokalizacja: Legnica
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

A co będzie czytał AVR na ten przykład slave bez konwertera z magistrali RS-485?

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 sty 2014, o 01:25 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2013
Posty: 144
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Jeśli chodzi o to jak mają te 2 AVRy pracować, to ten z kontrolera (ATmega8) ma w 90% 'wysyłać' do urządzenia (ATmega16) a pozostałe 10% to odbieranie informacji (m16). Kontroler ma być mobilną wersją niektórych przycisków z frontowego panelu głównego urządzenia.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 sty 2014, o 11:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2012
Posty: 349
Lokalizacja: Legnica
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

Nie chodzi o ilość i kierunek informacji.
kRetman4 napisał(a):
Konwerter 75176 ma być jeden? Czy dla dwóch AVRów osobny (w jednej komunikacji)?

Skoro masz magistralę RS485 to każdy z podłączonych do tej magistrali kontrolerów powinien mieć interfejs RS485,


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO