Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 14:09


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 paź 2013, o 20:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2011
Posty: 186
Lokalizacja: Dublin
Pomógł: 8

Jaglarz No nie do końca, pasuje ustalić coś czego wszyscy będą się trzymać aby zapewnić kompatybilność i a zarazem rozbudowę o nowe komendy.
Można zbudować zestaw komend przy użyciu ASCII lub ramki danych binarnych.
Podobny pomysł jest realizowany na forum krótkofalarskim sp-hm.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 paź 2013, o 20:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2011
Posty: 39
Lokalizacja: Łódź
Pomógł: 0

Proponuję wobec tego zrobić konkurs na swój warsztat - warsztat oczywiście elektroniczny no może dodatkiem może być ślusarstwo, stolarstwo czyli wszystkie inne poboczne stanowiska, które wykorzystujemy podczas budowy urządzeń elektronicznych. Z tym, że jak wspomniałem warsztat elektroniczny ma grać pierwsze skrzypce. Jedyny warunek zdjęcie musi zawierać kartkę z nazwą tegoż szanownego forum oraz nazwę użytkownika. Nie muszą tu być jakieś super nagrody bo konkurs miałby być w celach poznania się lepiej i zrzeszenia ludzi oraz do natchnienia tych, który jeszcze takich warsztatów nie mają lub mają je skromne, a nie wiedzą jak można fajnie je wyposażyć nie dysponując nawet dużą kwotą. Sam też chętnie poznałbym tak z ciekawości warsztat np. SunRivera bo mastera Mirka już widziałem :) Choć pewnie wiele się zmieniło - widać, że fabryka pracuje pełną parą.
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 paź 2013, o 22:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2013
Posty: 65
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 4

Najprostsza sprawa to "Zwykły Konkurs" - związany z mikrokontrolerami oczywiście.
I czy to będzie choinka, sterownik oświetlenia domu, czy cokolwiek innego nie ma znaczenia... Co komu wpadnie do głowy niech sobie robi... Następnie wrzuca w temacie link do swojego projektu, zamykamy temat "któregoś tam dnia i miesiąca" zakładamy sondę tygodniową, i przeprowadzamy głosowanie przez Userów. Co im się bardziej spodoba - ten wygrywa. To forum jest związane z mikrokontrolerami i językiem C, więc nie powinno się narzucać jakiejś tematyki.
Takie jest moje zdanie na ten temat.

_________________
Tylko głupi wie wszystko....



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 paź 2013, o 10:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2011
Posty: 450
Pomógł: 4

Czyli jest to taka sama idea, jaką ktoś tu już podsunął: konkurs działu DIY. Może należy rozważyć taką formułę konkursu, dlaczego nie, tylko wtedy trzeba będzie jakoś wyodrębniać kategorie "zaawansowania" stawających.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 paź 2013, o 10:50 

Pomógł: 0

Tylko przez to powoli tak naprawdę idea konkursów atnelowych traci sens (przynajmniej w/g mnie) bo całe clue, polegało nie na zrobieniu czegoś przydatnego nam ;) w danym momencie, czy wrzuceniu jakiegoś DYI który nie wiadomo ile powstawał, tylko o to by było wyzwanie/zadanie i jego realizacja w określonym czasie z określonymi założeniami.
Rozumiem dział DYI i jakaś punktacja, ale to tak całkiem osobno i bez wpływu na główny nurt konkursowy.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 paź 2013, o 13:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2011
Posty: 450
Pomógł: 4

Pozwolę zacytować Rezasurmara i siebie z poprzedniej strony:

worner napisał(a):
rezasurmar napisał(a):
Konkurs na najlepsze DYI jak najbardziej, ale nie chciał bym jednak zaprzestania co kwartalnych konkursów ;).


Dokładnie, myślę, że ten przedział i formę konkursu należy bezwzględnie utrzymać przy życiu. Co do innych, po prostu spróbujmy. Może się jedynie udać lub nie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 paź 2013, o 13:08 

Pomógł: 0

No ja tylko przypominam ;), w sumie fajnie jest jak się kilka osób rzuca w wir, a może konkurs na najlepszy DYI przyciągnie więcej forumowiczów.

Sun co z tymi medalami ?



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 paź 2013, o 14:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2013
Posty: 88
Pomógł: 1

Beens napisał(a):
Proponuję wobec tego zrobić konkurs na swój warsztat - warsztat oczywiście elektroniczny no może dodatkiem może być ślusarstwo, stolarstwo czyli wszystkie inne poboczne stanowiska, które wykorzystujemy podczas budowy urządzeń elektronicznych.


Moim zdaniem pomysł nie ma sensu ;) Nie oszukujmy się, i tak wygrałby najbogatszy, bo cały sprzęt kosztuje. Poza tym, dla niektórych elektronika to źródło utrzymania rodziny, a więc oczywiste że nie będą sklejać pająków na kolanie.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 paź 2013, o 14:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lip 2013
Posty: 106
Pomógł: 0

@kacperu2, może tak może nie, ale w tych "uboższych" warsztatach na pewno znalazło by się mnóstwo ciekawych rozwiązań
Według zasady "potrzeba matką wynalazców" i "jak się nie ma co się lubi..." :)


I tak przy okazji :
1. Jestem jak najbardziej za podziałem na kategorie junior i senior bo nie będzie już problemu zawyżania poziomu :P
2. Głosowanie musi być ! :D
3. Może co jakiś czas np. co miesiąc będzie "podsumowanie naszych osiągnięć". Po prostu każdy kto będzie chciał się pochwalić swoimi osiągnięciami napisze w takim dziale/temacie a pod koniec miesiąca za pomocą głosowania wybierzemy najlepsze :)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 paź 2013, o 12:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2011
Posty: 39
Lokalizacja: Łódź
Pomógł: 0

o to dokladnie mi chodzilo dlatego podkreśliłem ze mozna zbudować niezły warsztat niekoniecznie z grubego portfela, a najfajniejsze sa własne rozwiązania. Sam zaczynalem od takiego warsztatu i wiele z niego pozostało do dziś! Jeśli nie konkurs to mozna zrobic osobny temat.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 paź 2013, o 14:46 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Beens napisał(a):
a najfajniejsze są własne rozwiązania


A nie pieniądze władowane w warsztat - DOKŁADNIE!. I o to chodzi jak już .... ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 paź 2013, o 14:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

no właśnie .... ... kawałek podłogi z tym co potrzeba pod ręką

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 paź 2013, o 19:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 mar 2013
Posty: 236
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 5

Konkurs typu: Kto?, po co?, jak?
No w czyms takim wezme udział.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 paź 2013, o 22:34 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011
Posty: 702
Lokalizacja: Zielona Góra
Pomógł: 75

Temat jakby trochę przycichł...
W takim razie reasumując powyższe proponuje konkurs pt.
Zaprojektuj urządzenie przydatne w warsztacie elektronika amatora

czyli zaczynając od woltomierz, amperomierzy, częstościomierzy i innych *mierzy, poprzez generatory, rejestratory, data loggery, scopy, stacje lutownicze, wytrawiarki, zgrzewarki, spawarki, tokarki , wiertarki i inne maszyny CNC skończywszy na oświetleniu stanowiska pracy, nadmuchach, wydmuchach, sprzęcie audio bo wiadomo przy miłej muzyce praca wre ;) - jednym słowem wszystko co może się przydać na stanowisku bojowym

W dwóch kategoriach junior i senior, formuła OPEN - czyli dla wszystkich, bez limitów postów i daty rejestracji co sugerował Mirek - oczywiście żeby przedstawić swoją pracę trzeba będzie się zarejestrować na forum chociaż raz ;)

Ale żeby nie było tak różowo projekt powinien:
- opierać się na dowolnym uC AVR na dowolnej platformie sprzętowej czyli ATB, Nelduino, Sunduino i inne duino, własny EvalBoard, stykówka, własna płytka PCB, pająk, EVB, FBI, CIA i takie tam różne ;)
- kod programu powinien być napisany w C (AVRGCC) dający się skompilować w środowisku Eclipse, w kategorii junior dopuszcza się kod w "Arduino C" kompilowany w środowisku Arduino

Do konkursu będą dopuszczane tylko prace które oprócz powyższego będą zawierać schemat, opis działania, fotki, filmy itp.

To tyle jeśli chodzi o wymagania... można jeszcze coś doprecyzować...

Wyłonienie zwycięzców po trzech w każdej kategorii czyli miejsca I, II i III było by na zasadzie głosowania/ankiety przez jakiś z góry określony czas - tu ukłon w strone kolegów Moderatorów ;)

Podział łupów... hmm... tutaj pozostał bym przy standardach forumowych czyli zwycięzca wybiera pierwszy z puli co mu odpowiada, a następnie drugi i trzeci...
tyle że wprowadził bym małą zmianę tzn. dzielimy pulę nagród w każdej kategoria na 3 i to co nie jest podzielne zostanie nagrodą dla tego czwartego tuż za pudłem ;)
czyli złóżmy mamy 17 nagród w kategorii junior, 17 na trzy się nie da podzielić, najbliższą liczbą podzielną jest 15 czyli pierwsze trzy miejsca wybierają po 5 nagród a 2 pozostałe trafiają do czwartego.

Czas trwania konkursu wydaje mi się że nie dłużej niż 1,5m do 2m-c - do ustalenia.

To wszystko, co szanowne gremium na to?

_________________
pozdrawiam
phill2k



Ostatnio edytowano 10 paź 2013, o 07:16 przez phill2k, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 paź 2013, o 22:47 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

bardzo fajne podsumowanie phill ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 paź 2013, o 16:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2013
Posty: 30
Pomógł: 1

Ja też uważam, że przydał by się konkurs na "coś przydatnego w warsztacie", ew. konkurs na coś jakkolwiek przydatnego.
Może i się czepiam, ale wg. mnie system podtrzymywania życia kwiatka w doniczce to moim zdaniem wątpliwie przydatne urządzenie.

Druga sprawa to mało ciekawe nagrody. Jakiś stary używany telefon, płytka uniwersalna, tranzystory, tyrystory.
Najciekawsza chyba była książka i układy TEA5767, które prawdopodobnie SunRiver wylutował zepsutych odtwarzaczy mp3 :)

Taki konkurs jest w stanie zorganizować co drugi użytkownik forum, wystarczy że wygrzebie w warsztacie kilkadziesiąt niepotrzebnych gratów :)

Panowie z Atnela, podejdźcie trochę poważniej do tematu :) Dołóżcie do puli nagród NOWĄ książkę Mirka, jakiś zestaw ATB, jakieś moduły ethernetowe, bluetooth albo coś...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 paź 2013, o 17:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

kaamil napisał(a):
Panowie z Atnela, podejdźcie trochę poważniej do tematu Dołóżcie do puli nagród NOWĄ książkę Mirka, jakiś zestaw ATB, jakieś moduły ethernetowe, bluetooth albo coś...


chyba nie rozumiesz ....
Nagrody ufundowali sami użytkownicy nie firma ATNEL bo i konkurs był organizowany przez użytkowników

kaamil napisał(a):
i układy TEA5767, które prawdopodobnie SunRiver wylutował zepsutych odtwarzaczy mp3


niestety nie były wylutowywane ... a są prosto z NXP

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 paź 2013, o 17:11 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2011
Posty: 39
Lokalizacja: Łódź
Pomógł: 0

Kaamilek chyba nie do końca rozumiesz ideę tego forum i konkursów. Nie po to sie tutaj startuje aby koniecznie zdobyc nagrode ale liczy sie bardziej satysfakcja i możliwość zaprezentowania wlasnego rozwiązania na forum aby inni sie czegos nauczyli. Co do kwiatka uwazam ze byl to strzal w dziesiatke bo nie kazdy lubi je non stop podlewac i nie zawsze jest w domu przyklad jak wyjezdzasz na wakacje to specjalnie rodzice przyjezdzaja po to czy sasiadka? wyobraz sobie jeszcze do tego rozne gatunki roslin i maczaj przez caly czas palucha czy aby juz trzeba podlac czy nie a harmonogramu nie masz bo zmienia sie razem z pogoda. Teraz lec do salonu po nowy telefon i przekaz go do puli nagrod skoro musi byc nowka i najnowszy! Rabat dostales duzy z okazji urodzin forum, malo?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 paź 2013, o 18:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2013
Posty: 30
Pomógł: 1

SunRiver napisał(a):

Nagrody ufundowali sami użytkownicy nie firma ATNEL bo i konkurs był organizowany przez użytkowników


Aaaa no to zwracam honor :)

SunRiver napisał(a):

niestety nie były wylutowywane ... a są prosto z NXP


Hmmm no to mam nadzieję że będą w następnym konkursie w którym mam zamiar wziąć udział :)

------------------------ [ Dodano po: 9 minutach ]

Beens napisał(a):
Kaamilek chyba nie do końca rozumiesz ideę tego forum i konkursów. Nie po to sie tutaj startuje aby koniecznie zdobyc nagrode ale liczy sie bardziej satysfakcja i możliwość zaprezentowania wlasnego rozwiązania na forum aby inni sie czegos nauczyli.


Nie wiedziałem że konkurs był ufundowany przez użytkowników. Co do idei forum i konkursów - rozumiem, ale... mimo wszystko - konkurs na taki temat z takimi nagrodami nie za bardzo do mnie nie przemawiał.

Beens napisał(a):
Co do kwiatka uwazam ze byl to strzal w dziesiatke bo nie kazdy lubi je non stop podlewac i nie zawsze jest w domu przyklad jak wyjezdzasz na wakacje to specjalnie rodzice przyjezdzaja po to czy sasiadka? wyobraz sobie jeszcze do tego rozne gatunki roslin i maczaj przez caly czas palucha czy aby juz trzeba podlac czy nie a harmonogramu nie masz bo zmienia sie razem z pogoda.


Dobrze dobrze... Ale z tym strzałem w dziesiątkę to chyba przesadziłeś, bo zgłoszonych prac było mniej niż członków jury.

Masz rację, nie każdy lubi podlewać. Ja nie lubię podlewać i dlatego nie mam kwiatka :)

Beens napisał(a):
Teraz lec do salonu po nowy telefon i przekaz go do puli nagrod skoro musi byc nowka i najnowszy! Rabat dostales duzy z okazji urodzin forum, malo?


Mam gdzieś nowy nieużywany moduł GPRS/GPS Siemens XT65 (datasheet: link). Jak go znajdę to ogłoszę jakiś konkurs :)

Poza tym trochę mnie źle zrozumieliście, może źle się wyraziłem. Nie chciałem się czepiać, po prostu chciałem wskazać błędy których uniknięcie w przyszłości może zwiększyć zainteresowanie konkursami.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 paź 2013, o 18:38 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

kaamil napisał(a):
Nie chciałem się czepiać


tak? to zobacz co wcześniej napisałeś ...

kaamil napisał(a):
Ja też uważam, że przydał by się konkurs na "coś przydatnego w warsztacie", ew. konkurs na coś jakkolwiek przydatnego.
Może i się czepiam, ale wg. mnie system podtrzymywania życia kwiatka w doniczce to moim zdaniem wątpliwie przydatne urządzenie.

Druga sprawa to mało ciekawe nagrody. Jakiś stary używany telefon, płytka uniwersalna, tranzystory, tyrystory.
Najciekawsza chyba była książka i układy TEA5767, które prawdopodobnie SunRiver wylutował zepsutych odtwarzaczy mp3


Powiem krótko - MASAKRA, to tak delikatnie mówiąc .....


kaamil napisał(a):
... może źle się wyraziłem. Nie chciałem się czepiać


.... to może na drugi raz przed puszczeniem posta chociaż troszkę pomyśleć warto ? dopytać kogoś ?

bo kolejnym razem kolega ponarzeka sobie ale już na innym forum.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 paź 2013, o 21:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2011
Posty: 39
Lokalizacja: Łódź
Pomógł: 0

kaamil napisał(a):
Co do idei forum i konkursów - rozumiem, ale... mimo wszystko - konkurs na taki temat z takimi nagrodami

Czyli jednak nie rozumiesz bo liczy się nadal dla Ciebie nagroda...

kaamil napisał(a):
chyba przesadziłeś, bo zgłoszonych prac było mniej niż członków jury.

Popatrz ilu na forum jest ludzi i ilu jest tych, którzy tylko obserwują (jak sami się przyznają)... i jakość konkursu świadczy tym ile jest zgłoszonych prac?

kaamil napisał(a):
Ja nie lubię podlewać i dlatego nie mam kwiatka :)

I właśnie może przez to Ci trochę tlenu zabrakło żeby przeczytać to wszystko zanim wysłałeś post. Bezpodstawnie z resztą pisząc domniemania... Możesz napisać chociaż skąd te informacje? Czy to po prostu dziecinna prowokacja?

kaamil napisał(a):
Poza tym trochę mnie źle zrozumieliście, może źle się wyraziłem.

W polskim słowniku i głównie języku tego forum jest takie słowo, które w tym momencie powinno paść tutaj z Twojej strony, a nie, że źle zrozumieliśmy czy może źle się wyraziłeś. Wyraziłeś się dosadnie i dobrze zrozumieliśmy co chciałeś napisać.
EOT



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 paź 2013, o 21:18 

Pomógł: 0

Beens napisał(a):
W polskim słowniku i głównie języku tego forum jest takie słowo, które w tym momencie powinno paść tutaj z Twojej strony, a nie, że źle zrozumieliśmy czy może źle się wyraziłeś. Wyraziłeś się dosadnie i dobrze zrozumieliśmy co chciałeś napisać.


I w sumie nie trzeba nic dodawać.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 paź 2013, o 21:57 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 maja 2012
Posty: 84
Lokalizacja: Łódź
Pomógł: 2

A według mnie konkursy które się odbyły miały formę, która mi odpowiadała.

:arrow: Motywują do nauki języka C, a jak wiadomo nie zawsze się chce, a taki konkurs daje mi motywację.
:arrow: Motywuje mnie fakt, żeby pokazać, że nie jestem betonem z programowania.
:arrow: Nagrody są dodatkiem do samej satysfakcji,(może nie zawszę są nie wiadomo jakie drogie, no ale zawsze się przydadzą, i nie zgodzę się z opinią przedmówcy, że nagroda jest ważna, bo uważam, że wiedza zdobyta jest najważniejsza.

Jeśli chodzi o pomysły na konkursy, to myślę aby trzymać się nadal formuły aby to był przede wszystkim konkurs na software. Sprecyzowanie tematu, gwarantuje, że projekty będzie można ocenić pod podobnymi kryteriami, dzięki temu wyniki będą oddawały rzeczywistość i nikt nie będzie mógł zarzucić że ocena jest niesprawiedliwa. Podejście biorę udział w konkursie bo są nagrody, które mnie interesują, a innym razem nie bo nic mi nie pasuje. Doskonałym wzorem jest kolega Krauser, który bierze udział w konkursie tylko dla własnej przyjemności (chyba).



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 paź 2013, o 22:26 

Pomógł: 0

Jednak nie wytrzymałem ;), polecam sprawdzić jaka jest cena rynkowa części które były do wygrania w konkursie. Z mojej strony ot po prostu co miałem w nadmiarze wrzuciłem na konkurs, sam display LM3122 niestety to koszt ok 300-400zł, 4x16 to taniocha bo 12zł, kondzle vishaya to ok 6zł za sztukę.
Tranzystory irf to nie wiem, ale po parę złociszczy są, BCaczki to jakaś drobnica.
Płytka uniwersalna to ok 18-20zł, książka niebieska Mirka w drugim obiegu w tym stanie co moja to jakieś 30-40zł.
Silnik krokowy 1.8NM używany ok 40-50zł
Reszty cen nie znam, ale pula nagród przekraczała kilkaset zł wartości rynkowej, Mało?

Jak jesteś burżuj to sypnij nagrodami, nie obrażę się jak wyskoczysz z jakiegoś zestawu Virtex, albo licencji na komercyjnego Eagla.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 paź 2013, o 00:07 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

pawcio0928 napisał(a):
Doskonałym wzorem jest kolega Krauser, który bierze udział w konkursie tylko dla własnej przyjemności (chyba)


DOKŁADNIE! ja np gdybym mógł to bym wystartował żeby chociaż tylko próbować doścignąć Krausera ;) ... i już to jest motywacją, powinno być dla wielu. Zawsze warto równać do lepszych - przynajmniej ja mam taką zasadę w życiu ... Taka oczywiście zdrowa konkurencja daje mnóstwo satysfakcji i to dla każdej ze stron ... Przecież Krauser widząc, że nie ma więcej konkurentów wręcz zrezygnował z nagród .... I przecież nie dlatego że były jakieś okropne ani też nie brał zapewne udziału tylko dla nagród - co pokazuje swoją postawą.

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

rezasurmar napisał(a):
sam display LM3122 niestety to koszt ok 300-400zł


rezasurmar - nie denerwuj się bo ten człowiek pojechał równo po wszystkim i wszystkich jak leci .... Nie ma co się w ogóle przejmować ... bo bzdety wypisał że aż strach ... ale to pierwszy i ostatni taki jego wybryk na tym forum.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 paź 2013, o 02:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2013
Posty: 288
Ostrzeżenia: -2
Pomógł: 23

Mi sie ten konkurs bardzo podobał i szkoda że nie udało mi się wystartować.
Na pewno zrobie sobie taki podlewacz do kwiatków etc.
Już dawno temu mi się ten pomysł zrodził gdy po przyjeździe z urlopu padły kwiatki:(

Co do kolegi co tak narzekał pozwole sobie przytoczyć pewno stwierdzenie kierownika internatu tech. Elektronicznego w którym miałem przyjemność mieszkać.

" jak sie nie podoba to dojeżdzaj"...



Wysłane z mojego HTC One S przy użyciu Tapatalk http://tapatalk.com/m?id=10



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 paź 2013, o 07:48 

Pomógł: 0

No w sumie to się nawet nie denerwuje, chciał znać "wartość" nagród to mu podałem ;). Skoro to takie istotne dla niego. Może bez tego nie mógł zasnąć skoro go to tak uwierało ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 paź 2013, o 12:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2011
Posty: 582
Lokalizacja: okolice Wrocławia :)
Pomógł: 24

kaamil napisał(a):
.....Druga sprawa to mało ciekawe nagrody. Jakiś stary używany telefon, płytka uniwersalna, tranzystory, tyrystory.
Najciekawsza chyba była książka i układy TEA5767, które prawdopodobnie SunRiver wylutował zepsutych odtwarzaczy mp3 :)

Taki konkurs jest w stanie zorganizować co drugi użytkownik forum, wystarczy że wygrzebie w warsztacie kilkadziesiąt niepotrzebnych gratów :)

Panowie z Atnela, podejdźcie trochę poważniej do tematu :) Dołóżcie do puli nagród NOWĄ książkę Mirka, jakiś zestaw ATB, jakieś moduły ethernetowe, bluetooth albo coś...



Co do wylutów ....RFM22-433MHz były nóweczki prosto z TME....

A z firmą ATNEL nie mam nic wspólnego oprócz uczestnictwa w tym forum.....

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 paź 2013, o 18:32 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 mar 2013
Posty: 236
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 5

mi sie wydaje, że to bzdura z tym, że nagrody są słabe. Mi sie wydaje, że po prostu jest mało osób co ma pomysł, a pomysły sie ma jak sie ma wiedzę, a wiedza kosztuje czas.

Może teraz na święta coś zorganizujcie. Może jakąś elektroniczną kartkę świąteczna z melodia na buzzer. ja tam nie przykładam jakiegos mega znaczenia do sumy wartości nagród, moze i ich wcale nie być - chciałbym, kiedys w komentarzach przeczytac: "super, kurde musze to mieć", "zrobie to", " wielki szacun". Z pewnością miłe to jest jak ktos czeka na to co zarzucisz nastepnym razem. Ja, np. nie mogę się doczekac nowej książki pana mirka z tym GSM.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 paź 2013, o 21:14 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 gru 2011
Posty: 450
Pomógł: 4

Nie chciałbym być postrzegany jako obrońca kolegi kaamil, też uważam, że w jego przypadku mówienie wyprzedziło myślenie, ale zdaje się, że ten jego występ należy złożyć na karb krótkiego czasu obcowania z naszym forum. Zdarza się i mam taką cichą nadzieję, że w porę spostrzegł się, że walnął niezłą gafę. "Posiedzi" z nami, to nabierze ogłady właściwej dla naszego grona.
Tymczasem, myślę, że trzeba go zachęcić (po lekturze odpowiedzi na jego post :? ) żeby podjął rękawicę i uratował resztę honoru. Myślę, że będzie wiedział, co trzeba zrobić. Jak nie, to już tu ktoś mu podpowiadał.

Co do konkursów i nagród, sam noszę się z zamiarem ufundowania jakiejś skromnej nagrody, ale czy to nie wykluczy mnie z grona stawających w szranki?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO