Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 13:47


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 wrz 2013, o 20:19 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2012
Posty: 595
Lokalizacja: Jaworzno
Pomógł: 39

Witam,
Projektuję mini-moduł w którym wszystkie elementy będą w obudowach SMD, ale do wyprowadzenia sygnałów i doprowadzenia zasilania muszę użyć standardowych goldpinów (THT). Pytanie może wydać się banalne, ale nie wiem jak w Eagle przerzucić pady goldpin na warstwę TOP. Wiem że jest funkcja "Mirror", ale jak sprawdzić na której (aktualnie) warstwie znajdują się pady goldpinu po użyciu w/w funkcji? Jedyne co zauważyłem to opis elementu jest w odbiciu lustrzanym, ale co gdy z jakichś powodów tą warstwę opisową będę miał ukrytą? Dla porównania dodam, że W KiCad użycie podobnej funkcji skutkuje zmianą koloru elementu i od razu widać że jego obudowa jest po stronie przeciwnej (bottom). Przewałkowałem poradniki Mirka, ale może mi w tej kwestii coś umknęło, albo nie było. Proszę o jakieś wskazówki, jak to ogarnąć :)

P.S. Gdzieś na ele..coś..tam wyczytałem, żeby w takich sytuacjach elementy SMD umieszczać po stronie "Bottom". Jak ja mam tylko kilka pinów do odwrócenia to jaki jest sens?

_________________
Pozdrawiam
PP



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 wrz 2013, o 20:56 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2012
Posty: 595
Lokalizacja: Jaworzno
Pomógł: 39

GwynBleidD napisał(a):
A takie pytanie: czy elementy THT nie mają przypadkiem padów po OBU stronach? Przynajmniej z założenia... :) A to, cz będą po obu, czy po jednej zależy od tego, jak wytrawisz. Jeśli wydrukujesz stronę TOP bez padów, to ich tam nie będzie i tyle :)


Zaraz, zaraz :). Domyślnie element przewlekany (THT) położony na płytkę, obudowę ma po stronie TOP, a jego pady znajdują się po stronie BOTTOM, tak? A mi chodzi o to żeby było odwrotnie, bo goldpiny z drugiej strony płytki mi nie przeszkadzają a łatwiej mi pojechać ścieżkami tam gdzie trzeba.

_________________
Pozdrawiam
PP



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 wrz 2013, o 21:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2012
Posty: 349
Lokalizacja: Legnica
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

Przerzuć goldpiny na bottom. Będziesz miał ich pady na top i zmień kolor warstwy bPlace. Będziesz widział które elementy THT są po której stronie. Kolorów samych padów chyba nie da się zróżnicować.


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 wrz 2013, o 22:42 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2012
Posty: 595
Lokalizacja: Jaworzno
Pomógł: 39

@Gwyn... - Nadal się chyba nie rozumiemy ;) . Pisząc "pady" jakiegoś elementu- tutaj "goldpinów", mam na myśli pola lutownicze. Tak więc przy założeniu że płytka ma być jednostronna to elementy SMD oraz "pola lutownicze" goldpinów muszę mieć na warstwie TOP. Co do obejrzenia płytek fabrycznych jakie sugerujesz to mam przed sobą na biurku przetworniczki ATB-PWR03 od Mirka i właśnie podobnie ma mój moduł wyglądać, z tym że u mnie wszystkie elementy będą lutowane z jednej strony. Teraz już chyba jasne :D

------------------------ [ Dodano po: 11 minutach ]

@perlon Właśnie o taką podpowiedź mi chodziło. Ustawiłem sobie kolor dla warstwy bPlace na różowy ;) i od razu widać efekt działania funkcji Mirror.
Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

_________________
Pozdrawiam
PP



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 lut 2015, o 19:18 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2013
Posty: 55
Lokalizacja: Barbarzyńca
Pomógł: 0

Odgrzewam tego "kotleta"

Jak umieścić element SMD który domyślnie jest na warstwie TOP na warstwie Bottom?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 lut 2015, o 19:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2013
Posty: 257
Lokalizacja: 3miasto
Pomógł: 5

Ikonka mirror i klikasz na dany element.

_________________
https://www.facebook.com/jacekplichtaphotography/



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 gru 2017, o 13:03 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 04 lis 2017
Posty: 2
Pomógł: 0

Witam, temat archiwalny ale mam pokrewne pytanie. Chodzi mi o PAD jednostronny z otworem. Jest on dla rezonatora kwarcowego THT i nie mogę mieć miedzi pod obudową rezonatora na warstwie TOP - Chodzi o to aby mieć go tylko po stronie bottom z otworem. Wymusiłem to poprzez wykonanie otworu i dodanie ścieżki ręcznie. Pewnie jest jakiś profesjonalny sposób .



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO