Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 15:23


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 mar 2013, o 18:14 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 02 mar 2013
Posty: 2
Pomógł: 0

Witam serdecznie,

Ostatnio dostałem do wypróbowania konwenter Wifi - RS232 ATC-2000WF. Rzeczą jasną jest że można poprzez złącze RS podpiąć go pod mikrokontroler np Atmege, i może on działać w podoby sposób co np moduły BT BTM-222.

Jak rozpocząć pracę z takin konwenterem? Czy ktoś z was miał już wcześniej z nim doczynienia?

Dzięki za pomoc.

Obrazek


Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 mar 2013, o 18:28 

Pomógł: 0

Sam mam do czynienia z bodajże moxa 5110, czyli konwenter LAN-232, korzysta się z tego jak z zwykłego portu RS232, tyle, że można go nawet podpiąć po wifi nawet. Możliwości ogromne.

Wszystko zależy jak ten twój konwenter jest widoczny, jeżeli jak zwykły RS232, to interesuję cię od strony AVRka tylko przecież protokół RS232, a to masz gotowe u Mirka.

Konfig pewnie można przeprowadzić zdalnie jak w moxie, więc nie widzę większego problemu.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 mar 2013, o 20:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lis 2011
Posty: 263
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 9

Tak ja używałem. Chodził bardzo dobrze! Ale miałem z nim problem na win7, na windows XP chodził bez zarzutów. Chyba z pół roku temu odpalałem go i do dzisiaj nie ma najmniejszych problemów!

1. Moduł włączasz do sieci lokalnej, chyba na opakowaniu lub w instrukcji jest podane jego IP.
Ustalasz parametry transmisji:
Obrazek

2. Ustawiasz go jako serwer.
Obrazek

3. Instalujesz program V3COM. Rozpoznajesz moduł. Program sam rozpoznaje moduł w sieci.
Obrazek

4. W panelu sterowania pojawia instaluje się kolejny RS232. Od tej pory używasz go jak zwykły RS232.
Obrazek


Na win7 miałem taki problem, że moduł najprawdopodobnij gubił ramki. Jeżeli testowałem go PUTTY, to wszystko było OK, ale jak testowałem na urządzeniu to były błędy w transmisji. Na winXP chodzi mi bezbłędnie już chyba z pół roku.
Nie wiem czy miałem do czynienia z tym samym modelem co TY masz.

Fajna zabawa, możesz swoimi urządzeniami sterować z 2 końca Polski :) Ja bawiłem się jedynie w sieci lokalnej :)

_________________
www.iuvo.it - Automatyka Budynkowa



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 mar 2013, o 23:42 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 02 mar 2013
Posty: 2
Pomógł: 0

Witam jeszcze raz,
dzięki za odpowiedzi, były bardzo przydatne. W necie znalazłem filmik, pokazujący jak ustawić w/w moduł.
Odpaliłem go, lapek znajduje mi go jako zwykłą sieć. Podpiołem moduł pod drugiego kompa (stacjonarnego) za pomocą przejściówki RS232-USB. Uruchomiłem terminale na obu kompach, i co pisze na jednym, wyskakuje na drugim, i odwrotnie więc raczej działa ;)


Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO