Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 09:52


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 mar 2018, o 17:36 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 02 paź 2016
Posty: 2
Pomógł: 0

Mam mały problem z realizacją programową komunikacji przez UART pomiędzy mikrokontrolerem STM32F103RBT6 a modułem SIM808. Posiadam gotową płytkę PCB, na której są przylutowane powyższe podzespoły, połączone poprzez interfejs UART1. Na listwę goldpin mam wyprowadzone nóżki mikrokontrolera z interfejsem UART3.

Celem jest wysyłanie komend AT i odbieranie odpowiedzi wyłącznie między mikrokontrolerem a modułem. Z racji tego, że posiadam konwerter USB UART, to chciałbym go wykorzystać w formie "debuggera" i podglądać odpowiedzi modułu na ekranie komputera poprzez Putty lub Realterm wykorzystując przy tym UART3 mikrokontrolera. Chodzi tutaj o dopisanie dodatkowego fragmentu kodu, który potem będzie wyłączony z działania.
Zapoznałem się z biblioteką HAL, programuję w języku C w środowisku System Workbench for STM32, ale trochę nie wiem jak się za to zabrać, dlatego prosiłbym o radę.

Myślałem o następującym rozwiązaniu:
1)Wysłanie komendy AT od mikrokontrolera do modułu SIM808 poprzez UART1
2)Odebranie odpowiedzi od modułu przez UART1 do mikrokontrolera, zapisanie jej w buforze(zmienna?)
3)Przesłanie zawartości bufora przez UART3 do konwertera i wyświetlenie na monitorze.



Ostatnio edytowano 20 mar 2018, o 18:41 przez kuba1147, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 mar 2018, o 18:38 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 23 sty 2018
Posty: 6
Pomógł: 0

Trochę pogmatwałeś chyba z numerami uartów ale Twoje rozwiązanie z zapisem do buforu i przesyłaniem będzie dobre. Ewentualnie jest też rozwiązanie partyzanckie czyli wpięcie dodatkowo pod TX SIM808 przejściówki usb-uart.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 mar 2018, o 18:42 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 02 paź 2016
Posty: 2
Pomógł: 0

Już poprawiłem błędy, z lekka mi się to pomieszało, dzięki za opinię! :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO