Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 00:52


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 mar 2018, o 13:51 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 sty 2015
Posty: 8
Pomógł: 0

Witam , chciał bym zapytać szanownych kolegów czy przenoszenie części elementów miedzy arkuszami "Sheeds" jest w ogóle możliwe ???
Już tłumacze o co mi konkretnie chodzi . Przykład 1 mam wzmacniacz operacyjny np ne5532 który w swojej strukturze posiada 2 szt wzmacniacza i teraz chciał bym aby wzmacniacz nr 1A był w arkuszu pierwszym a wzmacniacz 1B w arkuszu drugim. Przykład nr 2 mam ileś tam przekaźników lub/i styczników i chciał bym żeby cewki tych przekaźników były na innym arkuszu niż styki. Próbuje już od godziny i nic mi z tego nie wychodzi :evil:

PS. Swego czasu była taka piosenka "... jak to zrobić mam, nasza pani nasza pani wszystko powie nam" ale nie chce powiedzieć :mrgreen:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 mar 2018, o 23:47 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011
Posty: 702
Lokalizacja: Zielona Góra
Pomógł: 75

Nie da się, każdy Sheets stanowi niejako logiczną całość (blok). Z tych bloków, jak z klocków możesz tworzyć rozbudowane, przejrzyste i spójne schematy. Próba dodania np. LM358 (2 razy opamp w jednej obudowie) czy układu 74HC00 (4 bramki NAND) owocuje tym że na jednym arkuszu masz IC1A a na drugim IC2A, próba kopiowania pomiędzy arkuszami daje ten sam efekt.

_________________
pozdrawiam
phill2k



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 mar 2018, o 17:18 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 sty 2015
Posty: 8
Pomógł: 0

Próbuje dalej ale chyba nic z tego nie wyjdzie :/ tylko zastanawiam się po co jest opcja informowania że styk przekaźnika jest na arkuszu np 1/1 jak wiadomo ze i tak gdzie indziej nie może być! bo w programie nie można przenieść miedzy arkuszami , chodzi mi o przykłady elektryczne w folderze exemples\elektro i ogólnie o d*** rozbić takie funkcje bo po co mi informacja na dole strony gdzie znajduje się styk jak i tak jest jeden arkusz (ślepy by znalazł) to co tam tych przekaźników / styczników napcham 5 ? mija się to z celem jednym słowem. A z drugiej strony eagel nie został zaprojektowany do schematów elektrycznych tak mi się przynajmniej zdaje. No nic porostu znów długopis i linijka :D mi pozostaje ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2018, o 17:55 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 13 gru 2018
Posty: 1
Pomógł: 0

Cześć,
przepraszam, że odgrzewam ale przyda się dla innych:
Aby wstawić bramkę z układu znajdującego się na innym arkuszu należy;
-zapamiętać nazwę układu
-przełączyć się na arkusz do którego będziemy wstawiali
-wpisać komendę invoke ->enter następnie wpisać zapamiętaną nazwę układu z innego arkusza -> enter
-wybrać bramkę z listy i wstawić:)
Pozdrawiam Jacek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO