Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 24 kwi 2024, o 17:00


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 sty 2018, o 21:59 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2014
Posty: 1080
Pomógł: 73

Witam!
Nigdy dotąd nie pokazywałem swoich projektów w dziale DIY, ale dziś myślę sobie, a pokażę, niech się koledzy na forum pośmieją przed snem :lol: :lol:

Swoją drogą ciekawi mnie, jak Wy sobie radzicie z....programowaniem dwóch procków, które będą się komunikowały przez RS-232? :)

Ostatnio robiłem projekt, w którym wykorzystywałem w/w transmisję między dwiema Atmegami 32 i było katorgą przełączanie wtyczki programatora między dwoma płytkami.... :) W związku z tym, z potrzeby chwili powstało oto takie dziwadło :)

Obrazek

Czyli tak, w gniazdo po lewej stronie podłączamy przewód od programatora AVRISP a przyciskiem microswitch przekierowujemy sygnały z programatora do dolnego lub górnego gniazda. W praktyce do obydwóch gniazd podłączone są dwie płytki z Atmegami, które programujemy na zmianę.

Każde kolejne kliknięcie przycisku umożliwia programowanie raz jednej płytki, raz drugiej, bez konieczności przełączania przewodów.
Diody LED informują, które gniazdo jest w danej chwili aktywne.

Zworkami ustawia się zasilanie +5V z programatora, dla danego gniazda.

Układ, który steruje przekaźnikami to klasyczny przerzutnik typu "T" z wykorzystaniem...tysięcy tranzystorów :lol: :lol: :lol: :lol: Tak, można się śmiać :D Wykorzystałem w tym projekcie Atmegę48 do przełączania przekaźnika :D
Moim zdaniem tak było, szybciej, taniej i fajniej :D

Tak sobie to to wygląda od spodu :)

Obrazek

Czas start! Można hejtować :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 sty 2018, o 22:11 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Jarecki napisał(a):
Można hejtować

Hejtować to można na innych forach ;)

a tutaj ... powiem tak hmmm ... dość oryginalne rozwiązanie - ja sobie radzę stosując drugi programator np na FT232R

ale ... tutaj widzimy najzwyklejsze przekaźniki - wygląda to troszkę ... jakby prawie nie elektronicznie ale ...

hahahaha co tam wygląd - co tam sposób wykonania ! ... toż jak mówisz to działa i spełnia swoje zadanie ;) można powiedzieć, że takie troszkę steampukowe rozwiązanie bo wystarczyłyby może ze dwa scalaki typu CD4053 ;) .... zobacz tutaj:

http://atnel.pl/atb-shield-m128.html

ale skoro już zrobiłeś to - to ja na twoim miejscu WCALE bym tego nie zamieniał na nic innego ;) skoro działa to SUPER

liczy się tak naprawdę Qurczę - POMYSŁ!!!! i to trzeba docenić

z mojej strony GRATULACJE !

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 sty 2018, o 08:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2014
Posty: 1080
Pomógł: 73

mirekk36 napisał(a):
Jarecki napisał(a):
Można hejtować

Hejtować to można na innych forach ;)

a tutaj ... powiem tak hmmm ... dość oryginalne rozwiązanie - ja sobie radzę stosując drugi programator np na FT232R

ale ... tutaj widzimy najzwyklejsze przekaźniki - wygląda to troszkę ... jakby prawie nie elektronicznie ale ...

hahahaha co tam wygląd - co tam sposób wykonania ! ... toż jak mówisz to działa i spełnia swoje zadanie ;) można powiedzieć, że takie troszkę steampukowe rozwiązanie bo wystarczyłyby może ze dwa scalaki typu CD4053 ;) .... zobacz tutaj:

http://atnel.pl/atb-shield-m128.html

ale skoro już zrobiłeś to - to ja na twoim miejscu WCALE bym tego nie zamieniał na nic innego ;) skoro działa to SUPER

liczy się tak naprawdę Qurczę - POMYSŁ!!!! i to trzeba docenić

z mojej strony GRATULACJE !


Ślicznie dziękuję za miłe słowo Panie Mirku :)

Z drugim programatorem na FT też bardzo ciekawy pomysł :)

Pozdrawiam :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO