Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 13:33


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 gru 2017, o 20:30 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 15 wrz 2017
Posty: 24
Pomógł: 0

Brak podglądu, efekt jest taki:

Obrazek

Czasem, po iluś godz wystartuje, gdy było odpalone i sobie się w tle ładowało.

------------------------ [ Dodano po: 16 minutach ]

Dodam, że jak nacisnę łapkę, to otwiera mi się przeglądarka z danym poradnikiem i tak na razie z tym problemem żyję.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 gru 2017, o 21:00 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 15 wrz 2017
Posty: 24
Pomógł: 0

Nie wiem, o co chodzi, ale ten wątek też nie odpalił.
No cóż, bez AVPlayera też można żyć.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2017, o 09:23 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 gru 2014
Posty: 77
Lokalizacja: Gorlice
Pomógł: 5

A spróbuj w ten sposób w ustawieniach zaznacz - odtwarzaj w przeglądarce. Czy film który wybierzesz otworzy się w przeglądarce ? Jeśli tak wróć do ustawień odznacz to pole i ponownie powinno się uruchomić w osobnym oknie bez problemu. U mnie pomogło.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2017, o 22:16 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 wrz 2015
Posty: 88
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 1

Podpinam się pod temat.

Przy próbie uruchomienia AVPlayera buntuje mi się Defender w W10 (niebieski ekran o zagrożeniu). Co ciekawe, nie ma tego w pozostałych programach Atnela. Trochę to straszy. Co takiego robi AVP, ze W10 uznaje go za niebezpieczny?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2017, o 22:23 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

new_old_man napisał(a):
Trochę to straszy. Co takiego robi AVP, ze W10 uznaje go za niebezpieczny?

Natychmiast skasować, sformatować dysk i dodać atnel do "nie zaufanych" i wrogich witryn, NIGDY nie używać programów firmy Atnel ;)

A na poważnie - panie kochany - oczywiście rozumiem zaniepokojenie - ale niestety - niby mowa o programistach i programowaniu - a tymczasem tak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z MEGA hmmm tfuuu wręcz GIGA jak nie TERA GŁUPOT jakie pierdzielą i wciskają makaron na uszy różne programy pseudo kocie anty- wir"ó"sowe ;) specjalnie przez "ó" z kreską ponieważ to jest głupota do kwadratu. Ale zastrzegam - w sumie dla przeciętnego użytkownika "NIE PROGRAMISTY" to może i dobrze ...

Proszę - jeśli programujecie - zajmujecie się programowaniem to poczytajcie o pseudo mechanizmach przewidujących tzw "potencjalne zagrożenia"

Owszem ja rozumiem, że np jeśli program EXE (np MkAvrCalculator.EXE) ściąga ze swojej strony plik JPG - co jest niestety używane często przez wirusy ... ale ....

tu sprawa polega na prostym zaufaniu.

I dlatego bez żadnego sarkazmu powtarzam - jeśli nie znasz się na tym jak działają te mechanizmy w programach antywirusowych i obawiasz się komunikatów ze strony Atnel - to wykasuj, sformatuj, zakop, zapomnij i nigdy nie używaj ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2017, o 22:28 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 wrz 2015
Posty: 88
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 1

mirekk36 napisał(a):
panie kochany

że tak zacytuję klasyka ;)
mirekk36 napisał(a):
jeśli nie znasz się na tym jak działają te mechanizmy w programach antywirusowych i obawiasz się komunikatów ze strony Atnel - to wykasuj, sformatuj, zakop, zapomnij i nigdy nie używaj

problem w tym, że właśnie chcę używać, bo mam nadzieję, że będzie mi wygodniej niż otiwerać za każdym razem YT. Jestem leniwy ;)

Dzięki za odpowiedź.

I tak już leci #0319 :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2017, o 22:37 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

new_old_man napisał(a):
problem w tym, że właśnie chcę używać, bo mam nadzieję, że będzie mi wygodniej niż otiwerać za każdym razem YT


więc zaraz wyjaśnię z jakiego powodu "wymiotują niektóre kocie antywirusy" ;)

new_old_man napisał(a):
Jestem leniwy

Ja chyba jeszcze bardziej i stąd wymyślam coraz nowe programy które zapewniają, że człowiek nie musi wykonywać "zbędnego" ruchu :lol:

otóż program AVPlayer - zasysa z hostingu http://www.atnel.pl obrazek JPG - tę reklamę którą widać na górze gdy się ma wersję DEMO, ale i w pełnej wersji ją zasysa - tyle że nie pokazuje. No i KOCI antywirus myśli sobie ...

"ohooo ... chiba jakiś wirus chce odpalić zarażony obrazek" :lol:

.... teraz już wiesz o co kaman ;)

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

miło mi gdy mogę na spokojnie z kimś o tym podyskutować a nie z osobą, która podwija ogon pod siebie i nie ufa Atnelowi ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2017, o 22:51 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 wrz 2015
Posty: 88
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 1

Cytuj:
otóż program AVPlayer - zasysa z hostingu http://www.atnel.pl obrazek JPG - tę reklamę którą widać na górze gdy się ma wersję DEMO

Nie mogę się dopatrzyć reklamy, a raczej mam demo - chyba, że mi coś z kredytowej ubyło;)

Z czystej ciekawości - dlaczego nie można tego obrazka wkompilować w program? Musi być dynamiczny?
A filmy skąd są odtwarzane - z serwera Atnel czy z YT? Jeśli z YT i to już dla antywirusa nie jest zbrodnią, to może można, zamiast w jpg, zapisać reklamę w formie 1-klatkowego filmu na YT i to wyświetlać?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2017, o 22:52 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 15 wrz 2017
Posty: 24
Pomógł: 0

Andrzej napisał(a):
A spróbuj w ten sposób w ustawieniach zaznacz - odtwarzaj w przeglądarce. Czy film który wybierzesz otworzy się w przeglądarce ? Jeśli tak wróć do ustawień odznacz to pole i ponownie powinno się uruchomić w osobnym oknie bez problemu. U mnie pomogło.


Niestety, u mnie to nic nie dał.

Druga sprawa, bo poprzednicy wtrącili temat, nie mam żadnego AntiVirusa na swoim komputerze.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2017, o 22:54 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 wrz 2015
Posty: 88
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 1

Chinczyk napisał(a):
Druga sprawa, bo poprzednicy wtrącili temat, nie mam żadnego AntiVirusa na swoim komputerze.

Przepraszam - moja wina. Byłem przekonany, że temat został rozwiązany i się wciąłem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2017, o 22:58 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

new_old_man napisał(a):
Z czystej ciekawości - dlaczego nie można tego obrazka wkompilować w program? Musi być dynamiczny?

nie nie - chodzi o to, że moje programy - żeby pokazać to okienko reklamowe - muszą zassać czytsy JPG z http://www.atnel.pl ... zaś anty-koci-wirus uznaje to jako pseudo "podejrzane". A ja - nie umiem inaczej ;) ... to takie proste ;) - więc albo zaufać albo nie

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

Chinczyk napisał(a):
Druga sprawa, bo poprzednicy wtrącili temat, nie mam żadnego AntiVirusa na swoim komputerze.

a sprawdź na innym kompie ? Bo może w swoim windowsie masz już taki "misz-masz" że wszystko się "wali" niestety

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2017, o 19:54 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 15 wrz 2017
Posty: 24
Pomógł: 0

Tak się składa, że komputer mam nowy, jest na nim dopiero Windows 7, Delphi i parę mniejszych programów.

Może brakuje mi czegoś, jakiegoś Adobe Playera czy czegoś tam, co jest potrzebne?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2017, o 19:56 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

Wg mnie to youtube wogóle nie może wystartować, więc to nie jest wina AVP
Puść tracerta i zobacz czy czasem gdzieś nie gubi pakietów, nie jesteś czasem na wyspach - tutaj od kilku dni jest dyskoteka z nim :/

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2017, o 21:49 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 15 wrz 2017
Posty: 24
Pomógł: 0

Odtwarzanie w przeglądarce jest O.K.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2017, o 21:51 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

mirekk36 napisał(a):
nie nie - chodzi o to, że moje programy - żeby pokazać to okienko reklamowe - muszą zassać czytsy JPG z http://www.atnel.pl ... zaś anty-koci-wirus uznaje to jako pseudo "podejrzane". A ja - nie umiem inaczej ... to takie proste - więc albo zaufać albo nie
A dlaczego Mirku zakładasz że musisz pobierać czystego jpg? Program chyba nie ma takich ograniczeń, bo przecież Ty go pisałeś a na stronie możesz umieścić prosty skrypt który zakoduje Ci obiekt a w aplikacji go odkodujesz i wyświetlisz. Może to pewnie być nawet proste kodowanie do base64 i wysyłanie jako tekstu. Jeżeli na stronie używasz php, to jest to banalne :).

--
Pozdrawiam,
Robert

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

Ale rozumiem, że jest jedna bardzo poważna trudność w tym - czas i priorytety ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2017, o 22:00 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

rskup napisał(a):
A dlaczego Mirku zakładasz że musisz pobierać czystego jpg? Program chyba nie ma takich ograniczeń, bo przecież Ty go pisałeś a na stronie możesz umieścić prosty skrypt który zakoduje Ci obiekt a w aplikacji go odkodujesz i wyświetlisz. Może to pewnie być nawet proste kodowanie do base64 i wysyłanie jako tekstu. Jeżeli na stronie używasz php, to jest to banalne

I myślisz że głupawe mechanizmy kocich anty wirusów nie rozpoznają tego jako potencjalnego zagrożenia ? ;) .... wątpię i nie mam siły ani czasu na testy - dlatego piszę wprost jak jest i co powoduje te komunikaty ;) nie mam nic do ukrycia

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 gru 2017, o 19:59 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 15 wrz 2017
Posty: 24
Pomógł: 0

Tu jest forum-> rozumiem, nikt nie ma obowiązku i przyjemności odpowiadać na zadany problem.

Rozumiem, że nikogo mój problem nie zainteresował, cóż, trudno się mówi.

W razie co, jednak powtórzę -> poradnik w oddzielnym oknie wyświetla mi się po pół godzinie czy godzinie. Jak już zacznie wyświetlać, to od tego momentu, póki nie zamknę AVPlayera, to wszystko, co wybiorę jest wyświetlane natychmiast.

Poniekąd może to i dobrze, bo przeglądanie poradników z tego okna jest uciążliwe-> jak powiększę na cały ekran np. w środku oglądania, to poradnik zaczyna lecieć od początku.
Co znowu mnie wkurza.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 gru 2017, o 20:10 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Chinczyk napisał(a):
to poradnik zaczyna lecieć od początku.

A co? w trakcie oglądania masz taki zwyczaj żeby co chwilę zmieniać rozmiar okna ? Sorki ale dziwne przyzwyczajenie. Niestety tak to działa i tego nie jestem w stanie zmienić.

Chinczyk napisał(a):
W razie co, jednak powtórzę -> poradnik w oddzielnym oknie wyświetla mi się po pół godzinie czy godzinie. Jak już zacznie wyświetlać, to od tego momentu, póki nie zamknę AVPlayera, to wszystko, co wybiorę jest wyświetlane natychmiast.

Ja np tego kompletnie nie rozumiem - tzn tego co tu wyżej napisałeś

Chinczyk napisał(a):
Rozumiem, że nikogo mój problem nie zainteresował, cóż, trudno się mówi.

A więc to może być powodem braku zainteresowania

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 gru 2017, o 20:39 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 15 wrz 2017
Posty: 24
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
Ja np tego kompletnie nie rozumiem - tzn tego co tu wyżej napisałeś


Czego panie Mirku nie rozumiesz?
Jeszcze raz piszę WYRAŹNIE, wybieram temat poradnika, klikając DWA razy, otwiera się nowe OKNO, całe ciemne z kółkiem na środku. I tak jest pół godziny albo godzinę, albo dwie.
Ładuje się przez te pół godziny lub dwie (patrz niżej opis).
Naciskam łapkę.
Poradnik ukazuje mi się w przeglądarce.
Oglądam go przez pół godziny lub dwie.
Nagle słyszę DWÓCH MIRKÓW, odpalił się W KOŃCU Mirekk36 nr 1 z AVRPlayera - pałzuję go, bo przeszkadza Mirkowik36 nr 2 - tego z przeglądarki.
Stąd wiem kiedy w końcu odpalił się Mirekk36 nr 1.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 gru 2017, o 21:37 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 wrz 2015
Posty: 88
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 1

A spróbuj wyłączyć na chwilę firewalla i wtedy uruchomić player.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 gru 2017, o 21:55 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Chinczyk napisał(a):
Jeszcze raz piszę WYRAŹNIE, wybieram temat poradnika, klikając DWA razy, otwiera się nowe OKNO, całe ciemne z kółkiem na środku. I tak jest pół godziny albo godzinę, albo dwie.
Ładuje się przez te pół godziny lub dwie (patrz niżej opis).
Naciskam łapkę.
Poradnik ukazuje mi się w przeglądarce.
Oglądam go przez pół godziny lub dwie.
Nagle słyszę DWÓCH MIRKÓW, odpalił się W KOŃCU Mirekk36 nr 1 z AVRPlayera - pałzuję go, bo przeszkadza Mirkowik36 nr 2 - tego z przeglądarki.
Stąd wiem kiedy w końcu odpalił się Mirekk36 nr 1.

A sprawdzałeś na innym kompie? innym windowsie ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 gru 2017, o 22:00 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 15 wrz 2017
Posty: 24
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
Chinczyk napisał(a):
A sprawdzałeś na innym kompie? innym windowsie ?


Ale co to by dało?
Jestem pewien, że by działało. Pewnie też wszystkim działa. Problem jest taki, że nie wiem czemu u mnie nie działa jak trzeba.

Zrobiłem taki eksperyment.
Wgrałem STARSZĄ wersję 1.0.0.42 (u mnie mam 1.0.0.46).
Ukazał się komunikat - brakuje Adobe Flash Player ActiveX, to go więc zainstalowałem.
Co poskutkowało tym, że już mu nic nie brakuje, ale efekt ten sam-> pusty podgląd.

Moim zdaniem, AVPlayer-owi czegoś brakuje do szczęścia?
Może chce innej przeglądarki, dodam, że mam TYLKO jedną -> Operę.

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

P.S. Żadnej Chrome, Firefox czy Internet Explorer.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 gru 2017, o 22:33 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Chinczyk napisał(a):
Ale co to by dało?

Nie licz Pan dalej na moją pomoc - radź sobie sam, przy takim podejściu to mi się nawet nie chce najmniejszym palcem ruszyć i mam to gdzieś - tak samo jak ty ;) Szczerość za szczerość.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO