Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 23 kwi 2024, o 21:26


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 gru 2017, o 22:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2016
Posty: 34
Pomógł: 0

Zakupiłem (niewiele) używany zestaw ATB w wersji 1.05a. Jest to wersja z przetwornicą ATB-PWR3.

Zapoznałem się z instrukcją do ATB-PWR3 o tutaj: http://atnel.pl/przetwornice-atb-pwr-3.html
(Tak na marginesie: szkoda, ze nie ma do niej dokumentacji w .pdf, tak jak zostało to zrobione dla zestawów ATB).

Instrukcja do przetwornicy mówi, że zworka JP3 na przetwornicy jest domyślnie zlutowana, zapewniając tryb pracy "z włącznikiem micro-switch" oraz podtrzymanie zasilania przetwornicy.
Jednakże w mojej przetwornicy jest ona rozlutowana. Tak samo jak zworka JP2. Zatem moja przetwornica jest ustawiona by pracować w trybie: "tryb z włącznikiem i PWR DOWN", co oznacza że aby po włączeniu podtrzymała zasilanie, trzeba jej podać na pin PWR DOWN stan wysoki.

W zestawie ATB nie chce korzystac z tej funkcjonalnosci pinu PWR DOWN. Wolalbym aby przetwornica pracowała tylko w trybie "z przełącznikiem".
Myslalem, ze powinienem zatem zlutować zworke JP3, ale...

Zerknąłem na PCB zestawu ATB i wydaje mi sie, że zworka J3 zestawu ATB podaje na pin PWR DOWN przetwornicy stan wysoki, czyli podtrzymuje jej pracę.
Instrukcja zestawu ATB mówi o zworce J3 tylko tyle: "dla ATB-PWR3 musi być zwarta!!!".

Czy to oznacza, że przetwornica ATB-PWR3 dołączana do zestawu ATB 1.05a nie ma wcale domyślnie ustawionej zworki JP3 jako "zlutowana", lecz jest zrobiony wyjątek i JP3 jest "rozlutowana", gdyż to zestaw ATB zapewnia to zwarcie za pomocą zworki J3 ?

Przepraszam, jeżeli mój opis problemu jest trochę zakręcony. Wydaje mi się, że dobrze kombinuje, tylko chcę się upewnić.
Po płytce widać, że nikt wczesniej raczej nic na niej nie lutował ani rozlutowywał, więc prawdopodobnie poprzedni wlasciciel nic przy niej nie grzebał.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 gru 2017, o 23:06 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

alf napisał(a):
Czy to oznacza, że przetwornica ATB-PWR3 dołączana do zestawu ATB 1.05a nie ma wcale domyślnie ustawionej zworki JP3 jako "zlutowana", lecz jest zrobiony wyjątek i JP3 jest "rozlutowana", gdyż to zestaw ATB zapewnia to zwarcie za pomocą zworki J3 ?

dokładnie tak jest

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 gru 2017, o 08:49 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2016
Posty: 34
Pomógł: 0

Krótka, ale konkretna i wyczerpująca odpowiedź. Bardzo dziękuję!
Moge zatem przystąpić do pierwszego uruchomienia zestawu ATB :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO