Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki

Teraz jest 13 gru 2017, o 12:09

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 gru 2017, o 14:51 
Użytkownik

Hej,
Buduję sobie urządzenie gdzie elektronika będzie zasilana z 3V3, 5V oraz przekaźniki. Na początku chciałem dać wszystko na 5V ale to nie do końca dobry pomysł.
Ostatecznie wszystko ma być zasilane z jednego źródła 12V czyli przekaźniki będą z cewką 12V, a dla reszty potrzebuję napięcia 3V3 i 5V

Powiedzcie czy to co "namalowałem" ma sens:

Obrazek

I jeszcze tak dodatkowo:
- jaki dławik mam zastosować?
- jaki bezpiecznik na wejściu dać?
- czy uC ATmega i LED WS2812B na jednej linii 5V to dobry pomysł?

Z góry dziękuję za pomoc.

cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2017, o 20:06 
Użytkownik

Hej
Odnośnie samego układu LM2596s, zerknij jeszcze raz na notę katalogową i może korzystniej będzie wykorzystać układ referencyjny z rozdziału 9.2 (link do noty http://www.ti.com/lit/ds/symlink/lm2596.pdf)

Cały 9 rozdział traktuje o doborze elementów do Twojego układu.
Najpierw zobacz co chcesz tym zasilać ponieważ do obliczeń powinieneś określić miedzy innymi przewidywany prąd pobierany przez obciążenie i maksymalne napięcie wejściowe. Zwróć też szczególną uwagę na wskazówki producenta dotyczące projektowania PCB - ścieżka FEEDBACK.

Bezpiecznik powinieneś dobrać w oparciu o prąd pobierany przez układ, policz jaki będzie pobierany albo zmierz multimetrem. Następnie sprawdź w notach katalogowych jaki bezpiecznik odpowiada Twojemu układowi. W notach będą podane czasy zadziałania bezpiecznika w funkcji płynącego prądu.

Nie wiem ile diod LED chcesz tam podłączyć, ani czy będą migały czy też świeciły ciągle. Z pewnością zaobserwujesz spadki napięcia przy załączaniu LED, jak duże zależy od prądu pobieranego przez załączane diody oraz impedancji źródła.

cytowanie selektywne  Cytuj  

Strefa czasowa: UTC + 1