Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 20 kwi 2024, o 07:22


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 gru 2017, o 13:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2015
Posty: 38
Lokalizacja: Australia
Pomógł: 0

Morcinek92 napisał(a):
zieleniewiak napisał(a):
Napiszę mejla do tej firmy SUPLA może coś podpowiedzą jak to jest zrealizowane.
Chyba, że wystraszą się, że konkurencja im wzrośnie :D

Nie sądzę aby się podzielili tą informacją. Nie jest to na pewno rozwiązanie wymyślone przez nich więc informacje na pewno są do znalezienia w internecie. Trzeba tylko wiedzieć czego szukać prawda? :)

Jeśli chodzi o fragment kodu do wysyłania i odpytywania o dane to podparłem się chyba nawet jakimś wątkiem tutaj na forum. Niestety nie potrafię go odnaleźć.

Wysłanie url:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język basic4gl
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Odebranie odpowiedzi:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język basic4gl
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


I jeszcze przy inicjalizacji:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język basic4gl
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Tak jak wspomniałem wcześniej - to działa ale nie jest to to czego szukamy prawda?

Rozwiązanie SUPLI było by idealne. Podobnie, z tego co wiem, działają systemy do minitoringu i wiele innych



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2017, o 13:47 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2013
Posty: 435
Lokalizacja: Rybnik
Pomógł: 6

Dziękuję,

Tak o takie działanie nam chodzi. Zapytałem w serwisie SUPLI i jak na razie dostałem odpowiedź:

"Połączenie SSL(TCP)
Baza MySQL
"

Napisałem kolejną wiadomość o możliwość szerszego wytłumaczenia.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2017, o 16:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2015
Posty: 38
Lokalizacja: Australia
Pomógł: 0

Nie nie.
Chodzi dokladnie o cos takiego
rskup napisał(a):
Przy komercyjnych systemach często nie potrzebne jest publiczne IP w kliencie, bo dostawca daje serwer "przesiadkowy". Polega to na tym, że zarówno aplikacja, jak i urządzenie łączą się z tym serwerem. Tam się autoryzują i urządzenie podaje identyfikator. Jeżeli aplikacja chce coś od urządzenia to wysyła do serwera żądanie, które na podstawie identyfikatora urządzenia jest do niego przekierowywane. Przy takich rozwiązaniach obie strony łączą się typowo po protokole TCP - często przez szyfrowane połączenia, lub po VPNie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 gru 2017, o 22:52 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

Konfiguracja serwerów na ogół ma ograniczenia, np co do ilości maili z tego samego adresu, częstotliwości logowania itd.
Dużo lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie komunikacji na socketach, przez zwykłe http/s

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 gru 2017, o 08:44 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2015
Posty: 38
Lokalizacja: Australia
Pomógł: 0

Harry napisał(a):
Dużo lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie komunikacji na socketach, przez zwykłe http/s

Harry co masz na myśli?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 gru 2017, o 15:26 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

Chodziło mi o technologię WebSocket - to jest kanał dwukierunkowy między serwerem a klientami, normalnie używa się go do wysyłania powiadomień. Muszę przyznać że sam muszę zgłębić temat do końca, bo jakoś zawsze brakowało czasu na to ;)

Wysłane ze srajfona

------------------------ [ Dodano po: dzisiaj, o 15:26 ]

hmm, już widzę że to może nie być takie proste :/

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 gru 2017, o 08:55 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2013
Posty: 435
Lokalizacja: Rybnik
Pomógł: 6

kisoft napisał(a):
Problem jest taki że musimy mieć server przez który pójdzie info z apki na urządzenie i zwrotnie. Możemy postawić własny server na kompie albo wykorzystać zewnętrzny tylko czy dla sterowania kilkoma przekaźnikami warto to robić ?.


Już ustaliśmy, że zdajemy sobie sprawę z tego iż należy wykupić domenę i hosting. Jeśli chcemy mieć swoją aplikację.
Problemem nadal jest aby komunikacja działa natychmiastowo. WEBSocket wysyła nam info do serwera ale z serwera musi trafić jeszcze do sterownika i odwrotnie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 gru 2017, o 11:24 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2015
Posty: 38
Lokalizacja: Australia
Pomógł: 0

kisoft napisał(a):
O websocket podawałem już linka
a tu kolejny
https://www.b4x.com/android/forum/threa ... ork.40272/

I to jest chyba to o co nam chodzi. Temat wzięty na tapetę do przestudiowania. Wielkie dzięki kisoft
kisoft napisał(a):
tylko czy dla sterowania kilkoma przekaźnikami warto to robić ?.

Kilka przekaźników na początek. Docelowo, jeśli to będzie kilka tysięcy/milionów (oby) klientów, to chyba najlepsze rozwiązanie.
Głownie chodzi o to, że nasze urządzenia będą zainstalowane w różnych sieciach u różnych klientów. Jedne sieci będą miały publiczne IP inne nie, więc najlepiej aby nie było potrzeby grzebać w routerze klienta aby np przekierować port. Jednocześnie chcieli byśmy aby aplikacje klientów na Androidzie mogły się komunikować w urządzeniami w ich sieci w miarę szybko.
Przekierowanie portów działa ale nie jest to rozwiązanie uniwersalne i nie będzie działać przy każdym połączeniu sieci lokalnej do internetu (u każdego klienta)
Także kisoft wielkie dzięki za nakierowanie na, jak się wydaje, właściwe rozwiązanie



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 gru 2017, o 17:14 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

Jeśli mówimy o tysiącach/milionach klientów to nikt się nie będzie bawił w ułomne rozwiązania typu WebSocket. Tylko postawi dedykowany serwer TCP i komunikację na socket, którą się robiło juz ze 20 lat temu. W WebSocket można się pobawić, ale na lokalnym serwerze i zapewne tak jest zrobione w przypadku ww. Supli.
Jak myślicie na czym się opierają wszelkiej maści komunikatory, typu skype, gadulec, teamviewer?
Uprzedzając pytania ;)
To działa mniej więcej tak - klienci łączą się z serwerem operatora, jeżeli jeden z klientów ma publiczne ip, to zestawiane jest połączenie bezpośrednie, jeżeli nie to cała komunikacja odbywa się za pośrednictwem serwera. Ot, cała filozofia :)

------------------------ [ Dodano po: wczoraj, o 17:14 ]

kisoft napisał(a):
Podejrzewam że po necie zawsze może być mała zwłoka .

Podejrzewam, że nie dłuższa niż kilkadziesiąt ms, niewiele dłużej niż ping.
O ile nie postawili serwera na Kamczatce ;)
Takie projekty są robione na wielu równoległych serwerach, czasem nawet w różnych rejonach świata, więc nie powinno być jakichś zauważalnych opóźnień.

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO