Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 22:59


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 lis 2017, o 09:16 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2014
Posty: 39
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 0

Witam,

rozwijając swój projekt sterownika do wózka AGV w wersji 1.03 zdecydowałem się zamienić ciężko dostępne mostki VNH3SP30 na VNH5050. Do sterownia tymi pierwszymi z STM32 użyłem tranzystora MOSFET służącego do translacji napięć na lini PWM (bez tego silnik załączał się tylko przy 100% wypełnieniu PWM) wszystko działało pięknie i stabilnie. W VNH5050 zrobiłem to podobnie jednak sterowanie prędkością nie działa mimo, że wejścia wg dokumentacji powinny tolerować napięcia 3V. Silnik zaczyna piszczeć od 10% do 80% PWM ale się nie kręci, następnie szarpie do około 95%, później zaczyna pracować stabilnie z maksymalnymi obrotami. Sprawdzałem wszystkie sygnały na pinach i termopadach zostały przylutowane z doświadczonym kolegą i nie ma między nimi zwarć. Sprawdzałem sygnał PWM dochodzi do nóżki scalaka i ma amplitudę bliską 5V i ładny sygnał PWM, bez MOSFETA też sprawdzałem podłączając PWM_IN do wyjścia PWM procesora przez rezystor 1k nic to nie zmieniło. Po pojawieniu się zasilania +12V zabezpieczający MOSFET FDD8580 zaczyna przewodzić, różnica potencjału mas to ok 0.2V, rezystancja ok 4 kOhm. Mostek rozumie stany wystawiane na wejścia INA i INB i zamienia kierunki ruchu także rozumie też sygnał złączający EN. Dziś spróbuję jeszcze wlutować przewidziane kondensatory na płytkę ale wątpię w to, że pomogą. Mierzyłem przed momentem rezystancje między nóżkami i zauważyłem, że pomiędzy PWM, a EN mam 6kOhm raczej to nie zwarcie ale może mieć znaczenie, ponieważ niewlutowany scalak nie ma takiej rezystancji między tymi nóżkami. Poniżej przedstawiam Wam schemat i proszę o jakieś Wasze pomysły, które pomogą rozwiązać mi ten problem.

ObrazekObrazek
Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lis 2017, o 11:03 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2014
Posty: 39
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 0

Panowie mostek ruszył w zasadzie nie wiem dlaczego bo jeszcze wczoraj nie działał a jedyne co poprawiłem to lut na rezystorze R31 i nózkach M1_CS i CS_DIS.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO