Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 15:00


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 lis 2017, o 09:11 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 04 lut 2017
Posty: 14
Pomógł: 0

Mam problemik ze zrozumieniem działania komunikacji UDP, chyba z 10 razy już słuchałem poradnika UDP i dalej mam wątpliwości.
Czy jest tak że jeżeli mamy jeden serwer i powiedzmy n clientów to serwer tylko i wyłącznie ma możliwość nasłuchiwania co wyrzucają clienci i może ewentualnie odpowiedzieć clientowi tylko za pomocą Response ale sam nie może już nic wysłać do clienta. Natomiast client nie ma możliwości odebrania od serwera niczego poza odpowiedzią na Response?
Jeżeli chcę mieć komunikację w dwie strony powiedzmy jeden master (taki główny serwer) i n slavów i komunikacja odbywa się na zasadzie master - slave to zarówno po stronie mastera jak i slavów muszę uruchomić serwery?
Chciałbym zrobić coś takiego: jeden komputer z aplikacją komunikującą się z kilkoma atmegami po kablu ethernetowym. Aplikacja pokazuje stan przycisków podłączonych do atmegi ale ma też możliwość uruchomienia przekaźnika w wybranej atmedze - pytam bo już zgłupiałem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 lis 2017, o 12:55 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 09 gru 2016
Posty: 46
Pomógł: 4

Kolego ramki UDP to nie np. transmisja RS485, gdzie musi być master i slave. Tutaj można zrobić dowolną kombinację komunikacji tak jak sobie tego zażyczysz.
danielsq napisał(a):
kilkoma atmegami po kablu ethernetowym

Oczywiście rozumiem, że będzie po drodze jakiś switch.

Warto by było się zająć lekturą "niebieskiej biblii". Tam jest to opisane, jak i program na pendraku. Poradniki są do książki, a nie na odwrót, przeczytaj BB i wróć do zadawania pytań jak dalej czegoś nie rozumiesz :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 lis 2017, o 14:34 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 04 lut 2017
Posty: 14
Pomógł: 0

Kolego kamilck13 dziękuję za konstruktywną odpowiedź. Nigdzie nie napisałem że UDP to RS485. Nie interesuje mnie RS485 chcę to zrobić za pośrednictwem ethernetu i chciałem się tylko dowiedzieć czy dobrze rozumiem zagadnienie komunikacji UDP. Oczywiście że będzie switch.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 lis 2017, o 16:35 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 09 gru 2016
Posty: 46
Pomógł: 4

RS485 był tylko moim przykładem z głowy, że tam trzeba master i slave, a więc tak jak już powiedziałem UDP jest tzw. rozproszony (czy jakoś tak) i każdy jest sobie równy może zainicjować komunikację i wysłać coś kiedy mu się tylko uwidzi.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO