Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 06:43


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mój drugi raz
PostNapisane: 4 lis 2017, o 08:11 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 paź 2016
Posty: 30
Pomógł: 0

Witam was ponownie.
Chciał bym wam teraz przedstawić moje drugie dzieło. Płytka pod ATtiny 44 którą już znacie, szybko okazała się nieco uboga.
Postanowiłem więc zmajstrować jakieś uzupełnienie. Najwprzód postanowiłem zmajstrować expander pod wyświetlacz LCD na układzie
PCF 8574. Tak jak pokazane jest w BB. Na płytce stykowej wszystko ładnie ruszyło więc przystąpiłem do eaglowania. Podczas projektowania okazało się że na płytce jest kupę miejsca. Pomyślałem więc że jeżeli to magistrala I2C to dorzucę EEPROM 24C04.
Wyszła oto taka kanapka.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek

Wszystko ładnie działa na programowym TWI.
Może Mirek kiedyś się zlituje i opowie jak się obchodzić z tym USI. Do teraz jeszcze mi się nie udało tego uruchomić :(
bo mój angilski strasznie na bakier :oops:


Ponieważ frajdę robi mi zabawa z przerwaniami, nabroiłem jeszcze taki prosty generator.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek

Aby można było uzyskać różne zakresy częstotliwości wlutowałem pod rezystory i diody za to odpowiedzialne precyzyjne podstawki.
Można wpiąć jedną diodę lub dwie w szeregu.

_________________
NIE JESTEM ELEKTRONIKIEM tylko PIEKARZEM



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lis 2017, o 08:33 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Eeeeeh - jak mi się podoba taka pomysłowość ;) ... no prześliczny modulik LCD .... ale nie to jest najważniejsze !

NAJWAŻNIEJSZE jest to, że kolega zamiast kupować chińszczyznę ;) czyli takie płyteczki - SAM sobie je robi - to daje MILIARD razy większe doświadczenie niż kupowanie modułów do andruino ...

To jest postawa którą uwielbiam - dlatego, że dla mnie podobnie, od dziecka, nauka programowania procków zawsze wiązała się z tym, żeby umieć samemu projektować własne płytki - robić własne obudowy

Dzięki takiemu podejściu człowiek uczy się nie tylko programować ale lepiej je zaczyna rozumieć bo czuje się "przez skórę" również elektronikę, co od czego zależy ... Nabywa się doświadczenia w projektowaniu PCB ale też poprawnym tworzeniu schematów - w ogóle każdy taki projekcik to kolejne podniesienie swojego SKIL'a (poziomu) umiejętności ... a do tego jeszcze nauka programów do projektowania płytek - tutaj widać że kolega ślicznie opanowuje Eagla

no dla mnie to jest MEGA MEGA EXTRA MIODNE podejście do elektroniki i programowania ! .... aż musiałem się tyle rozpisać po tym drugim projekcie , przepraszam - no ale te prace to sama esencja tego czym się zajmujemy - taki "creme de la cereme" ;)

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

Kaotix napisał(a):
Może Mirek kiedyś się zlituje i opowie jak się obchodzić z tym USI.

No to kolega rzucił mi rękawicę :lol: ... dopisuję temat do listy poradników na przyszłość ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lis 2017, o 09:35 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2014
Posty: 1079
Pomógł: 73

Witam, widzę że jak na pierwszy i drugi raz Kolega robi piękne płytki :) polecam przed lutowaniem psiknąć stronę miedzi tym: https://sklep.avt.pl/flux-sk10.html miedź na PCB będzie wtedy długo długo wyglądała jak nowa, nie zrobi się taka czarna :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lis 2017, o 09:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 paź 2016
Posty: 30
Pomógł: 0

Bardzo dziękuje kolego Jarecki. Już zamówione. :D

_________________
NIE JESTEM ELEKTRONIKIEM tylko PIEKARZEM



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lis 2017, o 15:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

ja zwykle poleruję i psikam V66
dodatkowo zabezpiecza przed wilgocią ... taka jakby przeźroczysta soldermaska
i co ważniejsze można przez nią lutować , byle nie smd :P

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO