Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 16:00


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 lis 2017, o 13:44 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 09 gru 2013
Posty: 103
Pomógł: 3

Hej,

Od dwóch dni walczę z układem STMPE811. Wzoruję się na artykułach Mirka oraz na rozdziale z zielonej książki.

Dostaję tylko jedno przerwanie z układu w momencie, gdy w buforze FIFO jest jedna próbka (czyli tak jak ustawiłem).

Wyniki odczytuję oraz robię reset flagi FIFO Threshold interrupt (do rejestru STMPE811_INT_STA wysyłam wartość 0x02). Nie resetuje to jednak stanu bufora. Bufor napełnia się do jego maksymalnej wartości 127 (odczytane z rejestru FIFO_SIZE) i nie zgłasza dalej przerwań (bo niby jak ma zgłaszać, skoro jest ustawione przerwanie na wystąpienie tylko jednej próbki a bufor jest napełniony). Układ wisi z napełnionym buforem do czasu, aż go ręcznie nie opróżnię bądź zresetuje (zakomentowane linijki przy obsłudze przerwania).

Takie zachowanie układu wydaje mi się poprawne, ale dlaczego w bibliotekach Mirka nie ma tego uwzględnionego? Jest tylko pod koniec wysyłanie do INT_STA wartości 0x02, ale to nie rozwiązuje mojego problemu. Co źle rozumuję? Byłem pewny, że wyczyści to stan bufora i znowu zostanie zgłoszone przerwanie a tak to układ wisi i czeka. Czy ta konfiguracja nie ogranicza wielkości bufora do 1?

Przy każdorazowym ręcznym resecie (0x01 do STMPE811_FIFO_STA a potem 0x00) układ działa OK, ale nie wydaje mi się, aby to było poprawne rozwiązanie, zważywszy na fakt, że Mirek tego nie robi a działa mu poprawnie.

Mikrokontroler STM32F103RET6

Schemat połączenia:
Obrazek

Kod obsługi:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Bardzo dziękuję za cenne rady i wskazówki

Pozdrawiam
Elektro_maniak



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO