Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 15:23


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 gru 2017, o 09:26 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2017
Posty: 50
Pomógł: 5

Wg mnie includowanie pośrednie nie jest zbyt dobrą praktyką. Ja jeżeli używam jakiejś deklaracji z pliku .h w pliku .c to w tym konkretnym pliku .c robię includa na tą deklarację. Liczenie że zaciągną się includy gdzieś w łańcuszku kolejnych wywołań może być złudne. Nie wiem czy jest to dobra praktyka, wzorzec czy antywzorzec, ale dla mnie przynajmniej każdorazowe includowanie potrzebnych rzeczy w danym pliku .c jest czytelniejsze. #ifndef w .h załatwia sprawę unikania powtórnych includów tego samego. Ponadto jeżeli jest jakiś includ wołany w innym includzie to znaczy że ten pierwszy jest potrzebny tylko w tym drugim includzie a nie w plikach .c. Jeżeli z jakiegoś powodu chciałbym użyć deklaracji z pierwszego .h to zainkludowałbym go bezpośrednio do .c Oczywiście wszystko powyższe jest wyłącznie moją prywatną opinią i moją prywatną praktyką.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 gru 2017, o 09:37 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 18 cze 2015
Posty: 352
Pomógł: 0

Dzięki riddik za odpowiedź na mojego posta.

W takim razie, czy mógłbyś poprawić moje wcześniejsze pliki tak, jak Ty to widzisz ?. Oczywiście są to, Twoje osobiste opinie i
potraktuje to, jako przykład jeden z wielu, ale czy może ktoś jeszcze podzieli się swoimi uwagami ?

Nie na temat :lol: Zdrowych i Wesołych Świąt riddik i Do Siego Roku Wszystkim... :D



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 gru 2017, o 10:16 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2017
Posty: 50
Pomógł: 5

Nazwy portów i pinów są ze sobą związane. Dlatego zapis
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.
jest mało czytelny bo odwołuje się do portu za pomocą bitów których znaczenia trzeba szukać w innym miejscu w kodzie. Jeżeli używasz abstrakcji DCBA_4 to również powinieneś użyć abstrakcyjnego odwołania do portu. Dla mnie poniższy kod byłby czytelniejszy (pomijając fakt, że nie wiadomo co to jest dcba_7()):
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 gru 2017, o 11:07 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Robert_1967 napisał(a):
Ponieważ moje zapytanie związane jest z tym tematem, to nie zakładam nowego.

Szanowny kolega jest już długo z nami na forum, żeby wiedzieć, że jak się ma jakiś problem to się zakłada nowy wątek .... bo inaczej forum byłoby JEDNYM MEGA WĄTKIEM jakby się tak każdy "dopisywał" - no bez sensu kompletnie.

Dlatego kolega otrzymuje w nagrodę WARNA ...

a ten wątek zamykam .... jednocześnie proszę o nie dopisywanie się do innych wątków tylko zakładanie własnego jak się ma kolejne pytanie ok?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO