Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 24 kwi 2024, o 01:09


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 wrz 2017, o 11:04 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 28 wrz 2017
Posty: 1
Pomógł: 0

Jako że mam w okolicy fana atnelowskich rozwiązań i książek, czasem i do mnie docierają różne nowinki.

Ostatnio dokonany został zakup o nazwie cypress CY8CKIT-059 - Psoc 5lp Usb Dev Board.

Z tego co rozumiem, da się to przekształcić w niedrogiego DAQ, ale osoba która bawi się z tą płytką - jest początkująca. Ja z kolei jestem "umoczony" w środowisku szybkiego prototypowania o nazwie dsprobotics Flowstone czyli też niewiele wymyślę.

I teraz tak.

Flowstone ma możliwość obsugi urządzeń zgodnych z HID, ale chyba w jakimś ograniczonym zakresie, bo schemat testowy nie wykrywa standardowo wpiętych myszek czy klawiatur (w menedżerze urządzeń wykrywanych jako HID). W kreatorze cypressa znalazłem demo myszki hidowskiej (po wpięiu płytki kursor biega sobie po ekranie w te i we wte), ale schemat flowstone'a również go nie widzi. Z tego co wiem, sprawa leży po stronie Flowstone'a bo ludzie też napotykają na taki problem, ale mało kto się tym tam interesuje. Na razie napisałem do producenta w tej sprawie i czekam na odpowiedź (mogę nie doczekać, bo z tego co wiem, to mają tam jakieś problemy z kategorii z życia wziętych).

Ale w międzyczasie, może ktoś mógły mi trochę pomóc i w skrócie doświecić.

Nie znam się na filozofii HID, ale z tego co zdążyłem zrozumieć - jest to protokół dający możliwość pakietowego wysyłania różnych "dowolnych" danych. Czyli cypress jako HID DAQ - mogłoby słać przez usb autonumerowane ramki, każda z pakietem powiedzmy 1000 sampli, powiedzmy ramka na sekundę.

To co bym prosił/potrzebował do testów, to jakieś demo do załadowania/skompilowania na pyłtkę cypress'a, które byłoby widziane jako urządzenie typu HID we flowstonie i które by wysyłało jakieś "dane śmieciowe", żeby widzieć po stronie aplikacji, że coś się odbiera. A z tego, to już byśmy sobie zaczęli drogą inżynierii wstecznej rozpracowywać o co chodzi i jak co poustawiać po tej stronie.

dla szybkiego testu, Flowstone'a wersję demo można pobrać tutaj:
http://www.dsprobotics.com/download.php

a ichni schemat obsługujący/wykrywający HID'y tutaj:
http://www.dsprobotics.com/support/view ... =84&t=1564
schemat po odpaleniu ma włączone odświeżanie, więc jak coś się pojawi to powinno wykryć.

z góry dzięki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO