Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 24 kwi 2024, o 18:12


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 wrz 2017, o 06:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

http://www.satel.pl/pl/cat/741/?gclid=C ... MMQAvD_BwE
to jeden z lepszych na rynku system, ale musisz pamietać ze wiele zależy od uzytkownikow
bo nawet najlepszy system nie zagwarantuje że na jedno otwarcie nie wejdzie wiecej osób
u nas niema jeszcze tej oglady i użytkownicy robią co chcą , a nie do końca nad tym se da zapanować

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 wrz 2017, o 06:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2014
Posty: 1806
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 168

Można dać barierę obrotowa taka żeby jedna osoba przeszła np



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 wrz 2017, o 07:26 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

Dla 100% pewności trzeba by w szczepić pracownikom rfid plus rozpoznawanie twarzy ;) A tak na poważnie, to wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć - monitoring kto gdzie chodzi, czy zapobieganie wejściom, bo to spora różnica.

Wysłane ze srajfona.

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 wrz 2017, o 16:37 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1021
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 189

Wystarczy by w systemie była obustronna kontrola drzwi (czyli po obu stronach brak klamek tylko po każdej stronie czytnik) + włączony globalny AntiPassBack. Opcja powoduje że system jakby śledzi użytkownika więc jeśli dany użytkownik odbije się na wejściu to powtórne jej odbicie na wejściu nie otworzy drzwi bo dla systemu użytkownik jest już w środku. Dopóki nie odbije się na czytniku wyjściowym system ponownie nie zezwoli ne wejście na tą samą kartę.
W dobrych systemach można konfigurować więcej niż 1 strefę AntiPassBack plus wiele innych opcji jak np kontrola max. ilości osób w danym pomieszczeniu, wejście autoryzowane (czyli do pomieszczenia można wejść tylko przy pomocy dwóch kart) itd.
Kluczowym tu jest uniemożliwienie przechodzenia kilku osób jednocześnie (czyli kołowroty, tripody itp) ale już sam AntiPassBack zmusza użytkownika do pilnowania odbijania swojej karty bo z kolei jak wejdzie "na wkręta" to później będzie miał problem z wyjściem więc również będzie musiał wyczaić moment by wyjść "na wkręta". Dodatkowo często systemy kontroli umożliwiają integracje z systemami monitoringu i system kojarzy zdarzenie odczytu karty z konkretnym zapisem z konkretnej kamery.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 wrz 2017, o 11:32 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sty 2015
Posty: 89
Pomógł: 0

Zgadzam się z tym co kolega wyżej napisał. Do tego celu stosuje się karty magnetyczne - jak ktoś się odbije na wejściu, to aby móc wyjść i wejść ponownie, to musi się odbić na wyjściu. Jeżeli nie będzie tego pilnował, to szybko system wyłapie, osoby które bumelują.
Można jeszcze postawić kamerkę która będzie czuwała nad wszystkim.
Proponuję jeszcze tutaj sprawdzić.



Ostatnio edytowano 21 wrz 2017, o 06:49 przez zonk, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 wrz 2017, o 17:09 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

i do tego kilku strażników :P
ja wiem ze to polska i niema kultury i obycia , ale już nie przesadzajmy :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 wrz 2017, o 21:30 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

johny napisał(a):
Jaką specyfikację powinien posiadać system kontroli wejść do budynku i do wybranych jego pomieszczeń. Mam tutaj na myśli sytuację, aby wykluczyć możliwość "odbijania się" kilku osób na jedną kartę. Aby mieć kontrolę nad tym kto, gdzie i o której godzinie wchodził do danego pomieszczenia? Jak to oprogramować?


Każdy system wyposażony w antypassback

Sun Dałeś Satela :) cudze chwalicie swego nie znacie ? :)

http://www.roger.pl/pl/
Polska produkcja i też bezawaryjna założonych około 1000000 czytników w około 100000 systemów no może przesadzam ale działa ich bardzo bardzo bardzo wiele i bez awaryjnie

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 wrz 2017, o 22:56 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2562
Pomógł: 126

A Satel jest zagraniczny??



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 wrz 2017, o 08:39 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1021
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 189

majster napisał(a):
cudze chwalicie swego nie znacie ?
Chym a co rozumiesz pod tym pojęciem bo zarówno Roger jak i Satel to polskie firmy z okolic trójmiasta... Obie mają podobny staż na rynku (Satel nieco starszy bo 1990r, Roger z 1991) jedyna różnica jest taka że Satel bardziej specjalizuje się w alarmówce.
Sam również mam więcej styczności z Roger-em, ale to wcale nie znaczy, że Satel ma gorsze produkty - po prostu tak wyszło że serwisowałem system Rogera a później gdy miałem założyć coś pierwszy raz sam to łatwiej mi było Rogera bo już znałem ten system...

majster napisał(a):
Polska produkcja i też bezawaryjna
Tu nie do końca się zgodzę - nie ma systemu bezawaryjnego (chyba że taki z którego nikt nie korzysta) zdarzały się kontrolery które miały zbabolony firmware (np katalogowo pojemność użytkowników systemu 4000 użytkowników przy kontrolerach zaawansowanych, a już przy ok 2000 kontrolery miały problemy z rozpoznaniem wszystkich transponderów - pomogła aktualizacja firmwaru - ale czasu straconego na diagnostykę poszło...)
Od strony sprzętowej również zdarzają się usterki (np dosyć często w czytnikach hermetycznie zalanych masą potrafią zdechnąć buzery sygnalizujące odczyt...) Ale tak jak mówię to jest tylko elektronika - nie ma rzeczy wiecznych i w 100% niezawodnych. A produkty zarówno Satela jak i Rogera są moim zdaniem na podobnym dobrym poziomie (choć Satela znam raczej tylko od strony alarmówki i ewentualnie kontrolerów Standalone)

SunRiver napisał(a):
i do tego kilku strażników :P
Najlepiej dla każdego dron śledzący nad głową i po sprawie - będzie wiadomo wszystko co gdzie kiedy i z kim :lol: wielki brat patrzy



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 wrz 2017, o 09:54 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2012
Posty: 595
Lokalizacja: Jaworzno
Pomógł: 39

SunRiver napisał(a):
i do tego kilku strażników :P

Strażnik jest potrzebny, ponieważ pełni bardzo ważną funkcję, której nie ma system elektroniczny. Strażnik ma naturalnie wbudowaną funkcję wykrywania C2H5OH. ;)

_________________
Pozdrawiam
PP



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 wrz 2017, o 12:11 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

i zawsze może zablokować dostęp tym co przedawkowali Monotlenek diwodoru (ang. "dihydrogen monoxide", w skrócie DHMO) , który jest trudny do wykrycia :P

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 wrz 2017, o 20:59 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

xentis napisał(a):
majster napisał(a):
cudze chwalicie swego nie znacie ?
Chym a co rozumiesz pod tym pojęciem bo zarówno Roger jak i Satel to polskie firmy z okolic trójmiasta... y


Trójmiasto a dokładniej Gdańsk to jeden z głównych producentów owszem ich nazwa to SATEL ale SATEL nie jest Polską produkcją. SATEL ma w Polsce przedstawicieli, dystrybtorów i wsparcie ale nie jest to firma POLSKA a działająca na Polskim rynku. Produkcji nie mają w Polsce, Programistów nie mają w Polsce w Polsce mają support i tyle.

W życiu liczy się to gdzie została założona firma a nie to na jakich rynkach istnieje.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 wrz 2017, o 05:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2017
Posty: 39
Pomógł: 4

Majster, masz informację na ich stronie:
Cytuj:
SATEL jest firmą prywatną z zaangażowaniem 100% kapitału polskiego, zajmującą się projektowaniem, produkcją i sprzedażą najwyższej jakości urządzeń elektronicznych.

W KRS jako spółka z o.o. są od 2003 roku
Cytuj:
http://www.krs-online.com.pl/msig-1810-127437.html
. Istnieją od 1990 roku. Odkąd ich pamiętam zawsze byli firmą z Polski i nigdy nie mieli szefa za granicą :). A jeździłem do nich w latach dziewięćdziesiątych na Schuberta, pomiędzy Suchaninem a Moreną, nieopodal dawnych Zakładów Graficznych w Gdańsku.
Niestety ich bezawaryjność stanęła ostatnio pod znakiem zapytania. Przynajmniej moje doświadczenia na to wskazują w temacie central alarmowych Integra. Trzy sztuki montowane w 2015 roku ostatnio wymieniałem. Tylko jedna zahaczyła się o gwarancję. Może przypadek ale niesmak pozostał. Jednak jeśli chodzi o kontrolę wejść to nie mam złych doświadczeń z ich sprzętem, ale wolę Rogera.

Pamiętam około 2000 roku system kontroli który akceptował immobilizer w kluczyku od mojego auta :-), niestety nie pamiętam co to był za system.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 wrz 2017, o 10:41 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1021
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 189

l3n1n napisał(a):
Trzy sztuki montowane w 2015 roku ostatnio wymieniałem. Tylko jedna zahaczyła się o gwarancję. Może przypadek ale niesmak pozostał.
Zgadza się - mieli problem z pamięciami które umierały, ponoć zmienili dostawcę kości i już powinno być OK (sam w zeszłym tygodniu zawiozłem jedną integrę na serwis)

majster napisał(a):
ale SATEL nie jest Polską produkcją. SATEL ma w Polsce przedstawicieli, dystrybtorów i wsparcie ale nie jest to firma POLSKA a działająca na Polskim rynku. Produkcji nie mają w Polsce, Programistów nie mają w Polsce w Polsce mają support i tyle.
Majster nie wiem skąd czerpiesz takie informacje ale firma Satel zarówno produkcję jak i programistów ma na miejscu w Polsce nieopodal lotniska w Gdańsku, osobiście byłem u nich i rozmawiałem z programistą (akurat miałem problem z modułem GSM-LT1 który wynikał z nietypowego zachowania sieci na karcie pewnego operatora...).
Co do produkcji mają swoje zaplecze więc jest to nasza rodzima produkcja.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO