Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 22:53


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 sie 2017, o 18:32 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sie 2017
Posty: 94
Pomógł: 0

Witam,
w związku z tym, że od tego roku będę się kształcił w kierunku mechatroniki, chciałbym kupić bardzo dobry komputer dla mechatronika, który będzie służył mi przez co najmniej 7 lat.Dysponuję max. kwotą do 4000zł. Przeszukując internet znalazłem jedną ofertę. Zwracam się z prośbą o ocenienie tego sprzętu, oto link:
https://www.komputronik.pl/product/4046 ... -12gb.html

Liczę na pomoc. :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sie 2017, o 22:27 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2016
Posty: 192
Pomógł: 2

Ale napisz chociaż, czym chcesz się zajmować. Mechatronika to bardzo obszerne pojęcie. Równie dobry będzie używany komputer na C2D za 300zł - używam takiego z powodzeniem do automatyki i elektroniki; jak i stacja graficzna za 40tys. zł - używam z SolidWorks do projektów mechaniki. Twój wybór będzie za dobry do pierwszego i za słaby do drugiego... A oba zastosowania to przecież mechatronika.
m.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sie 2017, o 00:59 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 maja 2013
Posty: 174
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 8

Bystrzacha napisał(a):
Witam,
w związku z tym, że od tego roku będę się kształcił w kierunku mechatroniki, chciałbym kupić bardzo dobry komputer dla mechatronika, który będzie służył mi przez co najmniej 7 lat.Dysponuję max. kwotą do 4000zł. Przeszukując internet znalazłem jedną ofertę. Zwracam się z prośbą o ocenienie tego sprzętu, oto link:
https://www.komputronik.pl/product/4046 ... -12gb.html

Liczę na pomoc. :)


Uważam że ten komputer to bardzo dobry wybór. Jedyny minus w tej konfiguracji to brak systemu.

_________________
Sterowniki PLC Siemens czy ATmega, jaki wybrać?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sie 2017, o 10:06 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lip 2013
Posty: 60
Lokalizacja: Okolice Gliwic
Pomógł: 3

0livaw napisał(a):
Bystrzacha napisał(a):
Witam,
w związku z tym, że od tego roku będę się kształcił w kierunku mechatroniki, chciałbym kupić bardzo dobry komputer dla mechatronika, który będzie służył mi przez co najmniej 7 lat.Dysponuję max. kwotą do 4000zł. Przeszukując internet znalazłem jedną ofertę. Zwracam się z prośbą o ocenienie tego sprzętu, oto link:
https://www.komputronik.pl/product/4046 ... -12gb.html

Liczę na pomoc. :)


Uważam że ten komputer to bardzo dobry wybór. Jedyny minus w tej konfiguracji to brak systemu.


Minus? Nie będzie musiał się męczyć placem budowy pt. Win10, tylko sobie zainstaluje Win7/UNIXa (w zależności od potrzeb).
Mało tego, kosztuje mniej, a może ma system z Dreamsparka? :)

Do autora - komputer jest spoko, ale nie bierz go w tej konfiguracji. Na x-kom masz znacznie większy wybór tych laptopów, poszukaj czegoś z dyskiem tylko talerzowym, a SSD dokup sobie np. Crucial 275GB (3D NAND TLC) M2 osobno. Wyjdziesz na tym znacznie lepiej i dodatkowo dysk będzie miał dłuższą gwarancję niż 24msc (jak na laptopa samego).

Wady tego komputera? (Wiem, bo moja dziewczyna go posiada) - beznadziejna klawiatura, trzeba stosunkowo dużo siły używać i być bardzo precyzyjnym, tzn. uderzać w środek klawiatury. UWAGA!!!! BIERZ POD UWAGĘ TYLKO BIAŁE LAPTOPY! Czarne z tej serii nie mają aluminiowego wnętrza i mają gorsze głośniki!

Jak potrzebujesz jakiejś pomocy odnośnie tego co napisałem, to śmiało napisz na pw :)
Np ten: https://www.x-kom.pl/p/339649-notebook- ... bialy.html i dysk: https://www.x-kom.pl/p/316772-dysk-ssd- ... -2280.html

Naturalnie NIE mam partnerstwa z x-kom, więc polecam ten sklep tylko dlatego, że jest lepszy i tańszy niż oklepany Komputronik ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sie 2017, o 18:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 maja 2013
Posty: 174
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 8

Kanc1erz napisał(a):
0livaw napisał(a):
Bystrzacha napisał(a):
Witam,
w związku z tym, że od tego roku będę się kształcił w kierunku mechatroniki, chciałbym kupić bardzo dobry komputer dla mechatronika, który będzie służył mi przez co najmniej 7 lat.Dysponuję max. kwotą do 4000zł. Przeszukując internet znalazłem jedną ofertę. Zwracam się z prośbą o ocenienie tego sprzętu, oto link:
https://www.komputronik.pl/product/4046 ... -12gb.html
Liczę na pomoc. :)


Uważam że ten komputer to bardzo dobry wybór. Jedyny minus w tej konfiguracji to brak systemu.


Minus? Nie będzie musiał się męczyć placem budowy pt. Win10, tylko sobie zainstaluje Win7/UNIXa (w zależności od potrzeb).
Mało tego, kosztuje mniej, a może ma system z Dreamsparka? :)


Windows jaki jest każdy wie.
Natomiast UNIX/LINUX słabo się nadaje do pracy inżynierskiej. 90% programów inżynierskich jest tylko pod Windows.

_________________
Sterowniki PLC Siemens czy ATmega, jaki wybrać?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sie 2017, o 21:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Kanc1erz napisał(a):
Minus? Nie będzie musiał się męczyć placem budowy pt. Win10,


złej baletnicy ... jak kolega nie umie skonfigurować to nie dziwne że się męczy :P
jakoś nigdy nie miałem zadnych problemów z win żadnym ... nawet Me nigdy mi się nie zawiesił
moze to dlatego że nie słucham rad i poleceń w kwesti sprzętu , dzięki czemu nie mam przypadkowego złomu z marketu :P

a mój wysłużony staruszek jest stabilny i niezawodny , trzyma się lepieuj niz zestawy z przypadku z komuzłomika czy x-złoma :P


-- do autora nie pytaj jaki będzie dobry , postaw na swoje odczucia , kolega co ci poleca nie bedzie tego uzywał tylko ty
i to musi twoje oczekiwania spełniać ....

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 sie 2017, o 08:16 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2015
Posty: 334
Pomógł: 32

Szczerze, przed anniversary update win10 na przeciętnych sprzętach trochę mulił. Po aktualizacji nie da się do nawet porównać do win7.
Zaznaczam, że przed wydaniem aktualizacji win10 miałem zainstalowany ten system przez 1 dzień, tak mnie denerwował, że wróciłem do win7. Teraz nie wróciłbym do win7.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 sie 2017, o 09:14 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lip 2013
Posty: 60
Lokalizacja: Okolice Gliwic
Pomógł: 3

SunRiver napisał(a):
Kanc1erz napisał(a):
Minus? Nie będzie musiał się męczyć placem budowy pt. Win10,


złej baletnicy ... jak kolega nie umie skonfigurować to nie dziwne że się męczy :P
jakoś nigdy nie miałem zadnych problemów z win żadnym ... nawet Me nigdy mi się nie zawiesił
moze to dlatego że nie słucham rad i poleceń w kwesti sprzętu , dzięki czemu nie mam przypadkowego złomu z marketu :P

a mój wysłużony staruszek jest stabilny i niezawodny , trzyma się lepieuj niz zestawy z przypadku z komuzłomika czy x-złoma :P


-- do autora nie pytaj jaki będzie dobry , postaw na swoje odczucia , kolega co ci poleca nie bedzie tego uzywał tylko ty
i to musi twoje oczekiwania spełniać ....


Win7 nie muszę konfigurować, żeby działał.

Nie ma składaków-laptopów, w tej kwestii każdy jest skazany na "komuzłomika czy x-złoma" :P

Ja poleciłem ten sam laptop w znacznie bardziej opłacalnej konfiguracji, jeśli jego odczucia są takie, że "może zapłacić więcej za mniej" to nie było mojego posta :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO