Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 25 kwi 2024, o 08:12


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 lip 2017, o 01:40 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lip 2017
Posty: 25
Pomógł: 0

Witam, to mój pierwszy post na forum :)

Lata temu zacząłem zabawę z AVR i Bascomem, jeszcze wtedy poznałem mirekk36 na elektrodzie (achhh te porady na gg, poprawianie schematów itd) a dzisiaj chciałbym się przywitać z wszystkimi na tym forum :) Powolutku zaczynam sobie przypominać podstawy projektowania układów, od dawna się za to zabierałem ale teraz potrzeba chwili wymaga ode mnie kreatywności i zbudowania małego układu tak więc chwytam byka za rogi :)

Wracając do tematu - chciałbym wykonać układ na attiny13: zbieranie informacji z zewnętrznego czujnika (1 pin, stan 0/1), informacja o stanie za pośrednictwem diody rgb + wysterowanie buzzera bez generatora. Czy ten uC da radę jednocześnie wysterować dany kolor RGB oraz wydać przerywany dźwięk z buzzera w tym samym czasie?

Do tej pory programy pisałem w BASCOM, lata temu kupiłem pierwsze wydanie książki "Mikrokontrolery AVR - Język C" i chyba czas najwyższy do niej zajrzeć i przerzucić się na bardziej wydajny język (tylko gdzieś zapodziałem płytę) :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lip 2017, o 06:08 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1021
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 189

Będziesz musiał to zrobić w oparciu o programowe kanały PWM (attiny13 ma tylko 2 kanały PWM sprzętowe i i tylko jeden licznik w dodatku o ten licznik działają sprzętowe PWM - tak więc zamiast sprzętowych trzeba to ogarnąć programowo).
Pamięci powinno wystarczyć tak więc moim zdaniem da się to wykonać bez większych problemów. Tylko buzera bym dał przez tranzystor, nie bezpośrednio do procka...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO